Autor Tema: Forza Horizon  (Posjeta: 66221 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #150 u: Listopad 29, 2012, 14:05:57 »
Ajd super, drago mi je da su to stavili skippable. Ima ponešto za svakog al onaj free roaming osjećaj je ziher najbitniji i lajkam što je dobro ispalo na kraju. Iskreno u prvi put kad je prikazana sam mislio da je ko nfs. Ali drago mi je da je ispalo da nije.  ave1

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #151 u: Listopad 29, 2012, 23:02:32 »
Sad sam imal jedan potez pun entuzijazma - s Diablom na rallycross. Rezultat - četvrta pozicija s 7 sekundi iza prvog. Nakon toga zamjenil auto s Audi TT 2010 (4x4 pogon) i završil bez pol muke prvi s prednošću od 3 sekunde ispred drugog. Odlično da znači koj pogon ima auto.  thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #152 u: Listopad 30, 2012, 13:14:20 »
Poručujem onima koji tvrde da je ovo arkadetina nek probaju uzeti Koenigsegg CCX-R i nek mi onda dojdu reći dal igra ima simulacijskih elementi ili ne.

Vozni model POJEDE Shift i slične gluposti. Kaj više napredujem u igri (tj. kak brže aute dobivam), to igra sve više ima Forza Motorsport filing - naravno nije na toj razini vozni model, ali je izazovan.
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2012, 13:18:14 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Forza Horizon
« Odgovori #153 u: Listopad 30, 2012, 16:46:10 »
Ima i Diablo sa 4x4 pogonom, zemi njega  ;D (ak ima u igri jel)
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #154 u: Listopad 30, 2012, 17:13:25 »
Nema, samo je jedan - SV s zadnjim pogonom.

Offline Cole™

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #155 u: Listopad 30, 2012, 17:19:06 »
Danas naručio.  sm1jeh
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #156 u: Listopad 30, 2012, 21:59:46 »
Onog Darius Flynta sam tak nabil z guštom, tak da sam sad šampion u Horizon.  kuul

Offline panisher20

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #157 u: Listopad 31, 2012, 15:33:11 »
Presao sam igru u 4 dana normalnog igranja, igra je dobro zamisljena al dalo bi se tu jos puno stvari poboljsat, malo je prekratka po meni, navikao sam da me forza serijali zadrze na stolici po par mjeseci igranja, zamjeram igri sto ima malo modova natjecanja, sto je u autu crno sve oko cukica i cuke su jako lose napravljene unutar auta. Colorado je prekrasno napravljen i ima stvarno ljepih prizora u igri. fizika auto je daleko od arkade vise vuce simulaciji. sve u svemu jako dobra igra, al po mom misljenju od nekih previse dignuta u nebo

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #158 u: Listopad 31, 2012, 16:13:18 »
Ja sam na 50% igre, imam kojih 25 sati igre, ne koristim fast travel, assists off, kabina, od početka igram na hard i ima dosta ponavljanja eventi - izazovno je. Kome ni to nije dosta tu je još i insane. S Therom sam neki dan probal multiplayer - isto prava stvar.

Problem je to kaj puno ljudi (npr. gornji komentar) igru bude uspoređivalo s starijim 'bratom' FM4, dok bi se trebala uspoređivati s igrama iz istog žanra, tj. open world vožnjama i onda se tek vidi impresivnost igre. Po količini sadržaja u SP-u igra je bogatija od NFS: Hot Pursuita, a po tom pitanju je možda malo iza Test Drive: Unlimiteda. To su jedine 2 open world vožnje ove generacije koje su vredne spomena i prema njima povlačim sve paralele, dok s tehničke strane i gameplay strane nudi puno više od ove dve spomenute.  thumbs1

Da ne spominjem obični, besciljni free roam i photomode i uživanje u obojem, bez pritiska. Nekima je očito cilj samo prekucati igru i onda ju baciti na dno ladice - ja nakon kaj završim 100% igru, planiram neke bolje i draže mi evente voziti na insane i dalje se zabavljati s igrom u free roam-u i multiplayeru.

Ne treba naglašavati da dugo ne bude došla bolja open world vožnja od ove. Vjerojatno do nastavka, ako ga bude. Igra je na vrhu ovog žanra (i tu bude ostala dugo) i najbliži konkurenti su joj, kak sam već rekel - stari TDU i NFS: HP.

Igra nije revolucija u žanru, samo logična evolucija - da, ima svoje nedostatke, budem se u jednom postu osvrnul malo detaljnije na tu stranu. Al ti nedostaci nisu strašni da bi igru učinili neigrivom.
« Zadnja izmjena: Listopad 31, 2012, 16:21:47 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #159 u: Listopad 31, 2012, 19:28:07 »
Danas sam odmah nakon Horizona pokrenul prvi TDU i mogu reci da je i dalje u mojim ocima kralj zanra.
Osjecaj brzine je los u horizonu u usporedbi s TDU, kao i zvuk. Mapa je minimalno 10 puta manja, ako ne i vise. Najveci minus u TDU, a plus u horizonu je utrkivanje protiv AI-a tj. izazovnost. Free roamanje me ne zadovoljava previse, ne znam, mozda opet krenem igrat TDU jer u tom aspektu bas sve pojede. Primjer osjecaja brzine:

TestdriveUnlimited Bike on coastal road, alot of close calls 6 mins

Offline DogZy

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #160 u: Listopad 31, 2012, 19:43:35 »
Jaooo hug1 shy1
Kako čovjeku ostane u mozgu sve- znam cijeli Oahu napamet. Ovaj pravac kojim je lik išao je tamo negdje od Waianaea do Haleiwe. Sjećam se i onog svjetionika na SZ vrhu otoka i aerodroma, kako se ono zavo, Schofield ili tako nekako...

Samo, pitanje: Zašto moj primjerak TDU-a (za PS2) nije imao motore i ovaj neki TT?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #161 u: Listopad 31, 2012, 19:53:32 »
Mislim da je Ps2 verziju radio drugi developer i da je bila okljastrena verzija. Ja sam igrao na x360 u ono vrijeme i bio odusevljen kako su uspjeli taj koncept slobodne voznje dostaviti u najboljem mogucem izdanju. Cak i nakon toliko godina je prava stvar, a to se za rijetko koju igru moze reci. Vozni model je samo malcice bolji u horizonu i to najvise zbog mogucnosti iskljucivanja svih asistencija. Odlican je Horizon, ali sad je dosta pao u mojim ocima nakon ponovnog pokretanja TDU. Za pravo utrkivanje protiv AI-a imam simulacije, a na polju free roamanja i mape me jako razocarao. Vjerojatno to misle prosiriti putem DLC sadrzaja, ali me ni najmanje ne zanima...

Offline panisher20

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #162 u: Listopad 31, 2012, 19:57:21 »
  potpisujem sve sto je kolega Thergothon  napisao, cijeli krug oko colorada napravim za mislim nekih 15 min, u tdu je to puno duze trajalo mapa je bila veca, tdu je definitivno za mene kralj free roaminga, da ga naprave sa fizikomhorizona di bi mu bio kraj

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #163 u: Listopad 31, 2012, 22:02:02 »
E vidite - tu mi je najveći problem TDU-a bil - mapa je velika - ali okoliš je monoton i dosadan - sve je jednolično, nema neke razlike u izgledu otoka, sve je isto, nema nikakvih landmarkova (ali su dobre rute i ceste za vožnju na otoku). Pop-up da ne spominjemo. To je vjerojatno i razlog zakaj je mapa na Horizonu manja - nema šanse da bi s većom mapom bilo izvedivo uz ovakvu vizualnu prezentaciju (npr. pop-up praktički ni ne postoji).

Za osjećaj brzine se slažem, na Horizonu je lošiji i od TDU i od FM4. Još se sjećam da sam igral TDU na volan i ok je bil vozni model onovremeno, al šteta je bila da onaj hc mod nije bil otključan od početka, nego tek dok se završi igra, a onda me volja za igranjem debelo prešla.

Meni je kralj žanra Horizon, prvenstveno zbog voznog modela, Colorada i izazovnih utrka; Hot Pursuit mi je na drugom mjestu zbog fenomenalno zabavnog multiplayera i dizajna Seacrest County-a (makar ima totalno arkadan vozni model, zabavan je brutalno); a TDU na trećem zbog sadržaja i opsega igre. Svaka igra je posebna i zabavna na svoj način, ali ipak mi je Horizon za stepenicu više od ove dve.

Ali na TDU je najbolje bežanje od policije po obližnjim planinama.  cer1njo

I da - jedna od onih mana Horizona kaj sam rekel da bum napisal je ta da je igra rascepana na komade, tj. da nam budu dodatno naplaćivali ono kaj je već trebalo biti u igri od samog početka. Mrzim tu politiku Turn 10-a.
« Zadnja izmjena: Listopad 31, 2012, 22:06:11 od ManTheRamparts »

Offline budainka16

Odg: Forza Horizon
« Odgovori #164 u: Listopad 31, 2012, 22:08:48 »
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."