Autor Tema: Metro: Last Light  (Posjeta: 17278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #30 u: Svibanj 17, 2013, 16:16:43 »
Ja sam došao do pola Metroa 2033  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #31 u: Svibanj 17, 2013, 16:24:31 »
Obavezno preći prvi dio... Radi priče i tog svijeta...

I onda skok u još bolji Last Light...

A tamo gdje čekaš da dođe trajekt po tebe nakon šta pozvoniš sam prvi put imao malo problema na Ranger hardcore - ponavljao sam negdje četiri puta. Ali gore iznad je moćna sačma - ljevi klik ispaljuje iz dvije cijevi, desni klik ispaljuje sve četiri...



Nezgodno šta moram čekat večer za igrat radi atmosfere i doživaljaja...  cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #32 u: Svibanj 17, 2013, 16:29:52 »
Nezgodno šta moram čekat večer za igrat radi atmosfere i doživaljaja...  cer1njo

Ista stvar, igrao skoro cijelu noć  cer1njo
Dojmovi dok završim, ali trenutno najveća zamjerka ide na račun AI-a, atmosfera je savršena.

Offline Kole

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #33 u: Svibanj 17, 2013, 16:33:47 »
Obavezno preći prvi dio... Radi priče i tog svijeta...

I onda skok u još bolji Last Light...

A tamo gdje čekaš da dođe trajekt po tebe nakon šta pozvoniš sam prvi put imao malo problema na Ranger hardcore - ponavljao sam negdje četiri puta. Ali gore iznad je moćna sačma - ljevi klik ispaljuje iz dvije cijevi, desni klik ispaljuje sve četiri...



Nezgodno šta moram čekat večer za igrat radi atmosfere i doživaljaja...  cer1njo


E točno tu sam imao Isusove muke, i nikako i nikako i onda na jedvite jade uspio.

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #34 u: Svibanj 17, 2013, 16:37:40 »
Ista stvar, igrao skoro cijelu noć  cer1njo
Dojmovi dok završim, ali trenutno najveća zamjerka ide na račun AI-a, atmosfera je savršena.

Da, kao šta rekoh prije da je AI bolji ovo bi bio jako ozbiljan kandidat za igru godine! Iga ima fantastičnu atmosferu, fantastičan dizajn kako okoliša tako i oružja, fenomenalnu grafiku i zvuk i cijeli taj svijet je jednostavno tmuran i odlično prenesen....
Ali i sa lošim AIem ovo je jedan vrhunski proizvod od male kuće...

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #35 u: Svibanj 17, 2013, 21:03:24 »
Napokon večer, a pošto nigdje neidem nazad u Metro...  cer1njo

A sutra me nema tako da ga možda i pređem večeras/noćas...

Offline Thergothon

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #36 u: Svibanj 17, 2013, 21:05:29 »
Odoh i ja igrat, 4 hladne pive su spremne da mi izoštre osjetila i reflekse  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #37 u: Svibanj 18, 2013, 00:24:10 »
Ima se tu šta za igrat... Preći će se u nedjelju; još mi ostalo devet poglavlja od njih trideset i jedan.. Dugačka igra...

Nove slike....

Offline Cole™

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #38 u: Svibanj 18, 2013, 20:38:22 »
Igrao kakvih dva sata...

 ave1  ave1  ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #39 u: Svibanj 19, 2013, 21:33:45 »
Približavam se kraju... Kakva igretina. kakva atmosfera, kakvi efekti... Totalno oduševljenje... Opet, da su malo opametili NPC te stealth napravili nešto izazovnijim ovo bi bila najbolja pucačina u zadjih xy godina... Ali radi nevjerovatne atmosfere, priče, grafike, prezentacije, detalja... opraštam te male minuse...

 ave1 thumbs1

Offline doktor1

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #40 u: Svibanj 19, 2013, 23:42:52 »
Pređeno... Vrhunska igra.

Oduševljen sa svim aspektima osim već prije spomenitima, ali zaboravit ću ih...

Oduševljen također i nekim filingom akko u igri sve nekako djeluje organski, kao da je "to baš to i mora biti tako"; poput beštije izgledaju ljigavo, mnoštvo detalja kojima je posvećeno mnogo pažnje, mokri zidovi, magla, maska.... ma svašta...

4.5/5 samo zbog laganog stealtha i lošeg AI, ali rjetko akda vidimo doabr AI....

Bravo 4A Studio  thumbs1  ave1

Evo i dovršena galerija - kampanja popraćena u 80 slika

Offline Luckyluke

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #41 u: Svibanj 20, 2013, 12:36:54 »
Ako je igra takva kao što se priča, tj. poboljšani M2033, nema nikog sretnijeg od mene. Jedini pravi nedostatak Metroa je bio jako loš gunplay koji je ovdje, kako čujem, popravljen. Ja ću igru zaigrati tek za par dana kad mi dođe napajanje sa servisa, a do tad hajpanje na svijet Metroa  ;D


Offline the_prodigy

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #42 u: Svibanj 27, 2013, 22:22:52 »
Svako malo u igri naletim na ovu knjigu, jel to neka najava za novi nastavak?

CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Luckyluke

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #43 u: Svibanj 27, 2013, 22:27:34 »
Je. Metro 2035 knjiga bi trebala izaći krajem godine i radnjom će pratiti Last Light.

Inače, ja sam sa Metro 2033 knjigom došao negdje do polovice, pa kad pročitam slijede dojmovi.

Offline Cole™

Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #44 u: Svibanj 28, 2013, 23:46:58 »
Upravo prešao igru i još sam pod dojmom. Za prelazak mi je trebalo 14 sati što je za ovaj žanr iznadprosječno dobro. Prvo da nahvalim 4A Games i izdavača Deep Silver koji je spasio nekako projekt koji je skoro i bio ugašen zbog propasti THQ-a. Sa skromnim budžetom u odnosu na konkurenciju napravili su remek dijelo, koje je posramilo i pomelo svu konkurenciju u većini segmenata koji čine cijelinu kvalitetnog FPS naslova. Kapa do poda ekipi zaduženoj za igru, zbog tehničkih dostignuća i za trud oko toliko detalja koji čine ovaj za mene najatmosferičniji šuter ikada.



Kada bih morao usporedit vizualnu prezentaciju sa Crysisom 3 (mnogi kažu da je to najljepša igra na planeti), rekao bih da je prezentacija Metro: Last Lighta za dva koplja bolja, a u nastavku ću objasniti i zašto. C3 je sve žive očarao sa svojom grafikom no ona je pored svih tih stvarno impresivnih detalja i kvalitete prikaza ništa drugo nego šminka, šminka i šminka. Sjećam se da sam kao i mnogi svršavao na neke scene kao i na izgled Psiha u toj igri (rekao bih da je on najkvalitetniji lik ikada napravljen u jednoj igri), no ta igra kroz vizualnu stranu nema šarma, atmosfere i nije toliko podkovana dobrim gameplayom. Ovdje briga za sitnice ima posebnu važnost. Brisanje zamazanog vizira gas maske, opcionalno - ubijanje ili onesvještivanje stealthom, razgovori između obitelji, likova, neprijatelja. Pred kraj igre sam shvatio da nisam niti jednog lika vidio dva put, kako u drugim igrama imamo generirane face likova pa ih ima više istih, odvje to nije slučaj, barem nisam sreo, a pazio na taj detalj. Sve to pridonosi nevjerovatnoj imerzivnosti ovog naslova. Metro: Last Light ima neviđenu atmosferu, audio vizualnu prezentaciju na najvišem nivou, odlično napucavanje i sjajne gameplay elemente koji ovu igru čine dostojnu GOTY-a.

Predhodnik je bio jako dobra igra koja je visoke ocjene zaslužila također odličnom atmosferom i settingom, ali je fejlala u mnogočemu, pa zato ju je rijetko ko svrstavao u 90+ kategoriju. Na sreću to sa Last Lightom nije slučaj i igra je dobila unaprijeđenje u svim poljima. Od atmosfere, napucavanja (koje je zaista kvalitetno napravljeno), pametnijeg korištenja gas maski i tajmera, boljih oružja i gotovo savršenog stealtha (noževi <3) do igrine priče. Baš puno bolja i kvalitetnija igra u globalu. Kako sa grafičke strane tako i sa strane gameplaya rekao bih da smo na PC-u dobili pravu next-gen igru u žanru (čak sam negdje pročitao da je to i službena izjava 4A Gamesa). Igra s obzirom kako izgleda nevjerovatna je činjenica, da igra gotovo leti na većini konfiguracija na pristojnim postavkama. Dovoljno govori koliko su dobro modificirali engine kada se vrti bolje nego original stariji 3 godine. S tehičke strane savršeno. Što se tiče prelaženja, gotovo 90% igre kada sam mogao, prelazio sam polako i šuljajući se, no isto tako kada bih mi malo dosadilo koristio bi rambo pristup i jednako je zabavan moram priznati. Bombe su jako korisne i u rijetko kojoj igri su dobro balansirane eksplozije kao u ovoj. Baš je sve što se tiče akcije i napucavanja zadovoljavajuće dobro.

Da napokon prestanem toliko hvalit igru, da spomenem i negativnosti. AI neprijatelja dosta je bolji nego u predhodniku, odnosno originalu. Ali opet ima svoje glupave trenutke pa dolazi do izražaja koliko je loš. Na sreću ima dosta izazovnosti na većoj težini, pa se to dosta izgubi i ne smeta toliko. Druga stvar je Artyom. Taj lik je savršen, ali ne priča, tj. priča, ali ne tamo gdje bi mi htjeli. Dosta je zbunjujuće zašto su se u 4A Gamesu odlučili na potez gdje protagonist za vrijeme igranja je nijem, no svoje misli i iskustva dijeli s nama dok čekamo učitavanje sljedećeg levela, dosta čudna odluka moram priznati.

Nakon što sam nahvalio cijelokupnu prezentaciju, brigu za detalje, gameplay i atmosferu igre, moram spomenuti priču, koja je fantastična. U skaldu sa postapokaliptičnom Moskvom i njenim savršenim settingom, priča nas najviše tjera da igru privedemo kraju i saznamo kompletnu pozadinu. Sviđa mi se što su unjeli mogućnost odabira što ćemo napravit u pojedinim situacijima i koga ostaviti na životu, daje osjećaj nelinearnosti, koliko god to glupo i smješno zvučalo. Igra je linearna, ali svojim fantastičnim designom u mnogim situacijama daje nam mogućnost različitih pristupa akciji i riješavanju pojedinih segmenata, koridora i otvorenih prostranstava. Kraj igre mi je osobno jedan od najdražih/najboljih krajeva. Čak pomalo neočekivan, no epičan na kvadrat. Da su malo uanprijedili AI bilo bi nestvarno savršena igra, ali držim se one; da je bolje nebi valjalo.








9.6
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB