Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju  (Posjeta: 193801 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #285 u: Veljača 22, 2014, 17:06:59 »
Ne, ne i ne.
Totalno si u krivu. To za što se oni bore tamo u Kijevu je identično onome za što su se naši očevi i dijedovi borili na prostorima RH. Ta "bagra" bez obzira kojeg političkog opredjeljenja ili stavova, brani svoju budućnost koju im njihova vlada gasi i vraća rusiju tam gdje smo mi bili u Jugoslaviji i oni u doba SSSR-a. Naravno da je ovo državni udar tamo što se dešava i svatko tko je imalo normalan i tko vjeruje u samostalnost i slobodu će podržat te ljude. Svaka čast tim ljudima, jer među njima ima obitelji (baš vidio to) u kojima sve generacije sudjeluju. Ostao sam bez teksta nakon što sam vidio na jednoj fotografiji dijeda, tatu i sina kako drže prvu crtu obrane. Ti ljudi samo žele svoje i ništa više.


Rusija u zadnjih 5, 10, 15 godina nigdje nije kročila nogom kako bi dijelila pravdu i govorila što je ispravno, a što ne (izuzetak je prije par godina mala pokrajna Abhazija sa većinskim ruskim stanovništvom).
Naravno ja u potpunosti shvaćam Ukrajince i bilo koju drugu zemlju koja je do nedavno bila s ove ili one strane SSSR-a. Poljska koja je bila pod utjecajem SSSR ne želi imati veze sa Rusijom, i zato su spremni postaviti proturaketni štiti na svojem teritoriju. Veliki dio poljaka, ukrajinaca itd ne želi više imati veze sa RUsijom i od tuda njihova netrpeljivost, i ovo što se danas događa. To isto vrijedi i u našem slučaju.
Jel ja moram reći da je samo zahvaljujući Rusije spriječena invazija na Siriju? Jel moram reći tko su ti pobunjenici koje podupire SAD (kako novčano, tako oružjem)? Jel moram reći da odkad traje rat u Siriji nikad manje kršćana nije bilo na tim prostorima? Jel moram reći da su uništene sve kršćanske institucije u Siriji (crkve itd)? Jel moram reći da dok je tamo bio mir, pod Assadom to je bila multikulturalna zemlja?

Sirijski nadbiskup: "U gradu Sadad desio se najveći masakr kršćana od početka rata" | advance.hr vijesti

Kampanja terora protiv kršćana u Siriji: "Prestravljeni smo urotom Zapada koji podržava teroriste - po prvi put od Kristovog rođenja prisiljeni

Jel opet moram spomenuti tko podržava tu tzv. oporbu? Tko ih plaća, tko ih opskrbljuje?
-------
Da se vratim na Ukrajnu. Zar vi ne vidite da je ta Ukrajna samo kotačić u cijeloj ovoj priči, i da se tu vode neke zakulisne igre? Pa zar vi ne vidite da se plete mreža oko Rusije, a polako i oko Kine?

Unatoč dugogodišnjoj anti-nuklearnoj politici, Japan sugerirao kako bi SAD mogao dovesti nuklearno oružje na njihov teritorij "u slučaju krize" |

Zamisli molim te, Japanci koji se ježe od nuklearnog oružja, sada bi dopustili da se to oružje uvede u njihovu zemlju?
-----
Pa valjda je svima jsno da je Kina ekonomski jaka, da u Rusiji nema krize, a da ekonomska kriza godinama hara SAD i EU. Pa prije svakog svjetskog rata vladala je ekonomska kriza, države su se počele naglo naoružavati, širio se ekstremizam po zemljama. Pa imate bezbroj primjera po cijeloj EU kako jačaju desnije i ekstremno-desne struje.
-----
I što sad vi mislite da ako Ukrajna stane na stranu EU će joj automatski biti bolje? Procvjetat će ruže? Pa čim stane na stranu EU uči će u još veća govna nego je sada. Pa neće i EU procvjetati samo zato što je Ukrajna stala na njihovu stranu.
----
Mislim ima toliko toga za na pričati, ali nema smisla. Svako ima svoj stav i neka ga se drži što se mene tiče. Za mene je to i dalje rulja koja je uništila nešto sveto, nešto što je njihovo. Uništavaju svoje, ne rusijino ili od EU, već svoje. Držanje snajpera u ruci i pucanje u one ljude koji su tu da te štite za mene nije normalno. A iza tih koji su to radili stoji netko.
----
Ja bih samo preporučio da ako vas zanima geopolitika i malo neutralnije i objektivnije pisanje čitate sa ove str - advance.hr - online list za vanjsku politiku i ekonomiju .
Nažalost portal je počeo naplaćivati analize (kako nebi bili prodani našim "neutralnim i objektivnijim medijima" ). Mislim možete vi slobodno nastaviti čitati Index.hr. Tamo vam naša Pusićka sve kaže što treba učini po pitanju Bosne, Ukrajne, Sirije itd.
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2014, 17:09:50 od Iceman »

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #286 u: Veljača 22, 2014, 17:12:44 »
Jel mi može netko reći tko je najveći neprijatelj svjetskom miru? Jesu to Rusi? Kinezi? Sjeverna Koreja? Venecuela? Tko? Tko od njih stalno dijeli pravdu po svijetu? Tko od njih stalno govori što je ispravno a što ne? Tko od njih prodaje demokraciju?

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #287 u: Veljača 22, 2014, 17:45:45 »
Pričaš u teoriji dobre stvari, ali u realnosti besmislice.
Kakva to murja njih štiti? U kojem ti svijetu živiš? Ti misliš da te tvoja murja štiti? Specijalci? Oni su pobili snajperom jednak broj ljudi...
Te otvorili prvi vatru na narod.
Neželim dublje u raspravu uopće ulaziti.

Pričaš o zakulisnim igrama, a ovo je biti ili nebiti za Ukrajinski narod.
Tu se radi o sada ili nikada. Ili će biti do kraja pod čizmom i robstvom.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #288 u: Veljača 22, 2014, 18:33:24 »
ne bi se htio uvlačit u vašu raspravu, niti neću , osim ovoga

Samo ću reć da je krajnje jednostavna situacija.
Ljudi su ljudi gladni i bez perspektive i ruše one koji su odgovorni za to

Kakve jebene zakulisne igre ? Kakvi veliki brat, amerike i masoni i komunisti i iluminati i NWO i pičke materine, nula bodova.
Ljudi su gladni, ljudi nemaju budućnost, zar im je to netko utuvio u glavu laž da su gladni i da nemaju budućnost ?

kao da se to sutra desi u Zagrebu. I onda netko iz neke strane zemlje kaže "eto kako su Ameri nagovorili Hrvate da pale zgradu sabora bla bla bla"

P.S. da, pali se državna imovina. Ružno ali normalno, to je stvar psihologije. Ljudi pale/ruše simbole, oduvijek i zauvijek. Ministri ulaze u sabor, i percepcija mase je da se tamo "dešava politika", da je to centar moći, krakovi hobotnice, whatever. I percepcija mase je da "to" treba paliti/rušiti.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #289 u: Veljača 22, 2014, 18:47:34 »
e pa to Versus i Cole thumbs1

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #290 u: Veljača 22, 2014, 19:44:47 »
1. "Ti misliš da te tvoja murja štiti?" - a kaj bi ti ovo trebalo značiti? Pa nekako zvuči logično da čovjek u plavoj uniformi i sa grbom na znački ima zadaću da održava red i mir, sigurnost, štiti građane, institucije nebitno koje zemlje itd itd.

2. Nemojte misliti da ja živim kao bubreg u loju i štitim ovu vlast. Shvaćam da u ukrajinci gladni (ali i uza to mislim da je netko drugi malo potaknuo neke određene struje baš kada traju Olimpijske igre. Gle čuda, Janukovič je pao 2 dana prije zatvaranja olimpijskih igara), kao što ne mogu shvatiti kako još u HR nije bilo masovnih prosvjeda, ali i dalje ne podržavam ove na prvoj crti.

3. Sve 5! Moguće da ja griješim. Možda je stvarno ovo novi list za Ukrajnu.

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #291 u: Veljača 22, 2014, 20:33:05 »
Možda misli u smislu, da te štiti, ali te baš neće štiti ak ćeš ići sa balaklavom i molotovljevim koktelom na njih XD
Ok, oni te štite, ali do određene mjere. To mislim pod ovime što je kod njih. Neće ti štiti ako radiš nered

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #292 u: Veljača 22, 2014, 20:37:18 »
PA to, logično je!  thumbs1

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #293 u: Veljača 22, 2014, 20:42:37 »
Ne štite te, daj uključi mozak.
Razbit će te ko mulca, jer su im mozgovi isključeni i isprani.
Previše sam puta vidio šta rade organi reda kada zlouptrobljavaju svoje ovlasi, preprepreviše.

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>
<div class="fb-post" data-href="http://www.facebook.com/photo.php?v=10152636257113084"; data-width="466"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="http://www.facebook.com/photo.php?v=10152636257113084">Post</a>; by <a href="http://www.facebook.com/interestingthings24">Funny &amp; Interesting Things ッ</a>.</div></div>

...

 kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #294 u: Veljača 22, 2014, 20:49:49 »
Ne štite nikog već rade što im glavonje kažu htjeli nehtjeli jer su i sami gladni ali eto barem imaju posao.
Meni je samo drago što su pustili napokon Timošenko iz zatvora.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #295 u: Veljača 22, 2014, 22:02:56 »
Dobro neću se sad petljati da li te policija štiti ili ne, svi znamo koja bi trebala biti njihova zadaća. Ja dosada nisam imao negativnih iskustava sa policijom. U zadnjih par godina nekoliko puta su me zaustavili i prošlo je u najboljem redu.
Prije 2 godine su me pred ulazom u zgradu ispipali i bilo mi je stvarno neugodno jer to nisam očekivao. Ali mogu shvatiti zašto to rade.  Također bio sam sa frendom vani kasno navečer (svako od nas udaljen pola km od svoje zgrade), ja sam imao osobnu a frend nije. Kaj misliš kaj se dogodilo? Ništa, ja dao svoju osobnu, vidjeli da je sve ok. Policajac kaže da osobnu treba nositi i da se to više ne ponavlja. Ok, hvala doviđenja. Isto tako kad sam pobrao prvu i zadnju kaznu za prebrzu vožnju. Policajac je bio i više nego pristojan.
Kada ti pristupiš bahato prema policajcu i onda još naletiš na takvog, onda je logičan slijed događaja. Ne kažem da nema budala, da nema ovakvih i onakvih. Ima ih (ima puno primjera gdje je došlo i do teških ozljeda u policijskim postajama i izvan nje), ali ne bih o tome rapravljao. 

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #296 u: Veljača 23, 2014, 16:07:31 »
Uopće ne govorim o takvim stvarima, nego o onim gdje te subjektivno i objektivno selektiraju kao građane drugog ili čak trećeg reda.
Gdje gubiš temeljna ljudska i životna prava, koja su ti zagarantirana ovom "upravnom" državom.
Nagledao sam se više nepravda u tim situacijama u životu, nego što netko čuje za 10 života...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #297 u: Veljača 23, 2014, 18:18:05 »
 jaad  thumbs1

Offline radici

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #298 u: Veljača 24, 2014, 19:03:41 »
iceman napisao- -
 I što sad vi mislite da ako Ukrajna stane na stranu EU će joj automatski biti bolje? Procvjetat će ruže? Pa čim stane na stranu EU uči će u još veća govna nego je sada. Pa neće i EU procvjetati samo zato što je Ukrajna stala na njihovu stranu.



tak je i nama bolje-kad uđete u EU bla,bla ,bla

ušli mi-jeftinije-skoro ništ,poskupilo sve i najvljuju  iste stvari poskupiće opet,struja,plin voda,benga

dobićemo milone-milijarde eura-vidio samo da nam nisu dali ništ dok ne platimo članarinu-karikiram 500 -600 miljaojra,onda ćemo dobit milijardu,ali-sitna slova-u roku 5 godina,a našom članarinom  dobili bi 3 milijarde

trba prodat još elktroprivredu,vodoprivredu i onda se žalit privatnoj upravi vodovoda

nemije se zaboravit prljave naše političare koji su nas  doveli do toga
imenom i prezimenom pusićka i ostala gamad,pol u  zatvoru-nažalosta samo privremeno,izađu van i nikom ništ

boli  njih ona stvar za nas

jebo im ja mamu pokvarenu-nadam se da će ih sve stići kazna i proklestvo koje

-jer su nas i ovu samostalnost  prodali za svoje interese,vrlo brzo smo postali robovi u vlastitoj zemlji,a vi mladi,nemrete nać posao ovdje,a kamoli vani,budete mogli radit u E pički materini za 10 god,ako preživite do tada

u prijevodu

svi naši političari -banda lopovi-lažovi i nesmijete ih zaboravit na izborima.i ovak sve riktaju za sebe

rađe bi da mi hr vlada braco cigan-nego ovi šupci,ja i ovak odlučio da više ne idem na izbore-sve mi se to zgadilo
sve je na vama mladima,pa se izborite,-rušite ove bandite-ghlasajte za stranku romobila.koturaljki rađe ,nego te lopine dsmoker

Offline versus

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #299 u: Ožujak 27, 2014, 21:30:20 »
 jaad
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2014, 13:02:01 od versus »