Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju  (Posjeta: 193567 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline budainka16

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #120 u: Rujan 19, 2012, 11:20:23 »
Na BHT1 je jučer bio prijenos utakmice Real Madrid - Manchester City, ali šupci iz T-Coma na MaxTV-u zamrznuli BHT1, jer zašto bi mi gledali utakmicu besplatno, kad na Areni 2 možemo gledati istu tu utakmicu za 30kn? Čim je završila utakmica, BHT1 radi savršeno! Majku im jebem, kakve lopovčine!
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #121 u: Rujan 19, 2012, 15:04:40 »
Ja bi im demolirao T Centar, baš ono uništio do temelja.  cry1 cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline budainka16

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #122 u: Rujan 19, 2012, 17:35:54 »
Idiotizam čisti, em nas zakidaju za barem 50% brzine neta, em nas sad i za pojedine programe zakidaju...
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Montoya

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #123 u: Rujan 19, 2012, 18:05:17 »
Pa na ArenaSport1 je bil prijenos, ja sam kod suseda gledal...

To je sve stvar ugovora, ne pojedine televizije, već sam se u to uvjeril n puta.
HRT recimo...pa mućke oko F1 i regionalnih postaja - stvar love, tj. plaćenih prava.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Montoya

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #124 u: Rujan 21, 2012, 13:45:42 »
21. sa 0 od 3  jaad
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline budainka16

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #125 u: Rujan 21, 2012, 19:44:27 »
wtf? :D
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #126 u: Rujan 21, 2012, 21:20:21 »
I mene zanima
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #127 u: Rujan 22, 2012, 00:59:17 »
jadan sam i bijedan.

zivcira me moj nesretni, nesredeni, sjebani zivot u kojem ni pod koju cijenu ne mogu doc u priliku zapravo uzivati u njemu, ali bas istinski uzivati, a da to uzivanje potraje.

pocnimo od prokletog posla. firma je u "gubitku", kako kaze uprava, i rezu nam satnice (*citaj* -smanjuju place-) i sad umjesto nekih 180 sati mjesecno, imat cu oko 150-160 sati. sto je oko 200-400 kn manje nego sto sad dobivam. a sad dobivam prosjecno 3500 kn.

dalje, skupljam novce da si mogu uplatiti za vozacki ispit, i napokon kad dodem u financijsku mogucnost da to realiziram, dogodi se sranje u kojem moj tata "sitno" sjebe auto, plati popravak novcima koje je trebao dat radniku, za posao za koji jos nije dobio placeno ono sto je odradio, ali kao bit ce. jos da situacija bude bolja, dolazi mu registracija auta, neplaceni krediti i naravno, rezije  sto sumira nekih 8-9 tisuca kuna sveukupno...i sad si ti domjane, plati vozacki. da dam tati svih 6 tisuca kuna, koje sam skupljao zadnjih pola godine, opet mu nije dosta. i onda slijedeci mjesec ista prica, samo bez registracije, i tako u nedogled. a ako ove godine ne polozim vozacki, slijedece godine ce cijena skocit za nekih 1-2 tisuce kuna, ako ne i vise...kak su poskupljenja postala trend u ovoj "lijepoj nasoj".

-----------------------------

-najvise me zivcira i rastuzuje moja nesposobnost pronalaska samog sebe. moja lijenost i sto nemam volje, motivacije da unaprijedim samog sebe..kad su drugi u pitanju, naravno...ali ja? nema sanse.
-svakodnevno se pitam: "sto sam? tko sam? sto bi volio raditi? " I slicna pitanja, vezana uz temu samospoznaje...ali kad treba dati odgovor, kao da mi zblokira mozak i jednostavno nemam odgovor. prazna ploca, bez krede kojom bi pisao po njoj.
-gledam osobe iz svog bivseg razreda, i ljubomoran sam...jedni se trude, uce, idu na fakultet..drugi imaju posao za pozeljeti, a treci su vec osnovali obitelj. ne kazem da im je bajno, ali definitivno im nije ni lose.

-sad idem s posla, vozim se biciklom doma, i mislim si: "kad bi imao bilo koje 3 zelje, koje bi to zelje bile?" covjek bi automatski pomislio na zdravlje, novac i srecu, ali ja nisam mogao dat suvisli odgovor. na kraju sam odgovarao onim sto ne zelim. i tako pola sata, dok nisam dosao do svoje kuce.
neznam di sam, tko sam, sto zelim..izgubljen u vremenu i prostoru bez neke svjetle buducnosti, a rijesenje se ne nazire. znam da ima ljudi s vecim i gorim problemima od mojih, koji su u 10x losijoj poziciji od mene...ali u ovom trenutku se osjecam sebicnim i mislim da je to u redu.

jos 100 drugih stvari mi ne pase, ali dosta je za danas. malo sam se ispisao, da si olaksam dusu, nemojte mi zamjeriti fpalm1
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #128 u: Rujan 22, 2012, 08:50:44 »
fo shizzle lollizl  :P

nemoj se opterećivati sa svojim iz srednje... pogotovo ovima kaj su se poženili, a ovi kaj idu na faks nije ni njima bajno. Trust me.
Većina njih ti kuka više nego ti što se tiče love. Rade nešto, ali samo da si zarade za more, vjeruj mi tak i je, Ili da si kupe iP5  :P
Ovi koji imaju posao za poželjeti, to ti je prek špage. Jebiga, some of us are less fortunate than others. Ne znači da im je dobro. Možda je posao zapoželjeti jer se tebi taj posao čini dobrim ;)

U jednu ruku možeš biti "sretniji" jer se ne moraš brinuti za ženu koju si napumpao, račune imaš jer imaš posao. Želje imaš jer imaš posao. Što je zapravo dobro. Znači nekaj radiš i nekam ideš.
Tak je i meni bilo s parama, skupim pun kurac love za auto, pa daj za ovo daj za ono i slična sranja.
Nisam ni ja niš bolji nego ti ke se tiče "samonapredovanja"... Isto bi prije pomogo nekom drugom neg sebi :/
It doesnt make you selfish

 kuul cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #129 u: Rujan 22, 2012, 11:43:27 »
Nisi jedini, vjeruj mi. Baš sam jučer pričao sa frendom kak sam ja potratio jedno dobrih 4, 5 godina života, ali baš POTRATIO, a možda i više. Išao sam u srednju koja nije bila za mene, upisao fakas isto takav, i kakti studirao gotovo 4 godine, i na kraju se ispisao jer sam vidio da to neću nikad završiti. A u te 4 godine u životu nisam baš ništa napravio. Ono nešto novaca što sam zaradio sam ulupao u komp, koji je evo sada već star, i bicikl, za što mi ne bi bilo krivo, i tu bih nešto i napravio da bih mogao reći da nisam potratio vrijeme, ALI, sjebao koljeno i već preko 2 godine vučem tu ozljedu, te na kraju i prodao bicikl a od te love mi opet nije ništa ostalo, jer sam burazu svog kuma bio kum na krizmi i eto, ode lova...

Godinama već, što god krenem, ode kvragu prije ili kasnije, kao to sa biciklom, ozbiljno krenuo, taman se spremao za svoj prvi brevet (objašnjenje), i kita... zaboravi na vožnju. Već 2 godine nemam para za operaciju, iako nije ništa ozbiljno, tj nije neka kompleksna operacija, ali doktori kada dođem ovako u bolnicu me neće operirat jer kao, da, imaš rupturu, ali ako ti ne stvara tegobe u životu, nećemo dirati. Kako ne stvara, ne mogu se baviti stvarima koje volim, i svako malo me koljeno samo od sebe počne boljeti, čak dok samo ležim u krevetu?! Ali njima "ne stvara tegobe" znači ako mi nije toliko polomljeno da ne mogu hodati - iliti, neda im se sređivati to pa odi Vanja traži privatno doktora, ali da, nemaš love za to. Moji bi mi i mogli platiti, ali nemaju razumijevanja uopće za to. Može se dati 7000kn za Full HD TV, koji u ove 3 godine kad su kupili nisu upotrijebili za gledanje HD programa NIJEDNOM, ali operacija od 5000kn je bacanje novaca  fpalm1

OK, ja sam u mrvicu drugačijoj situaciji, ali opet ništa boljoj, jer moji srećom još nemaju tako velikih financijskih problema. Nije im ljepo kao nijednom hrvatu jer je sve u nekoliko godina otišlo gore za duplo, a njihove plaće nisu, dapače, starom se prije 2, 3 godine smanjila za 1500kn!, ali još uvijek smo ono, solidni. Oboje rade i imaju prosječne plaće, što nije za nikakav luksuz, ali nije ni da još moramo kopatitpo kontejnerima. Ali što mi to znači kada nemaju uopće razumijevanja - evo, treba mi za zdravlje, nedaju, a oni si kupili klimu u dnevni boravak ovo ljeto - 3000kn, plus 1000kn montaža... Skoro pa cijela moja operacija. ALi vide da hodam i ne treba mi to cry1

Wulf je spomenuo more. Ja da nisam imao sreće i frenda koji me je prošle godine odfurao na more umjesto svoje cure, sada bi mi bilo 9 godina da nisam bio na moru. Ovako eto, nisam bio 8, pa me prošlo ljeto frend uveselio i išao sam na njegov račun u potpunosti - imao prijevoz tamo i nazad, spavao u toj vikendici (nije njegova, on isto nema love, nego od obiteljskog prijatelja), jeo na tuđi račun (frendova mama je bila tamo i hranila nas), ono... Nisam bio ni nigdje drugdje - obožavam putovati i želim vidjeti svega, a sve što sam vidio je bila Češka i to zbog maturalca, te Beč, zbog cure koja me odfurala tamo. I nešto Slovenije dok sam se vozio biciklom tamo.

Na faksu nisam znači ni završio ga, niti zaradio za nešto - i kada sam jednom zaradio 1500kn u komadu (nikako nisam za studija našao posao koji traje, sve nešto na par dana), i planirao si sa time napraviti tetovažu koju sam godinama htio, upao sam u jednu pizdariju gdje sam morao dati tih 1500kn, a to je bio i manji problem, jer sam završio na muriji optužen za nešto što nisam učinio (krađa prijevoznog sredstva, da ne idem u detalje).

No, da skratim, evo, doslovno nisam baš ništa postigao, ništa vidio, sve zajedno sma negdje "van" izašao ne znam... izađem 3, 4 puta na godinu i to uvijek na račun nekoga tko ima love. Ne mogu raditi ono što volim jer mi neda "zdravlje", a gledam okolo kako si rekao, frendovi ili rade već godinama, ili završavaju faks, a SVI do jednog su već proživjeli više od mene. Ili idu na more, makar svake druge godine ako ne svake, ili su putovali (ili oboje), ili ne znam, imaju curu, ja eto ni to nemam opet zato jer nemam love, doslovno ne mogu izaći iz kuće, pa gdje da i upoznam koga? (a samim time i iam jako uzak krug ljudi sa kojima se družim, nisam upoznao nikog novog isto valjda već nekoliko godina, osim vas par sa foruma od kojih opet sam jedino Coleta vidio par puta), plus zbog svih okolnosti sam u glavi malo sjeban vezano za žene, veze i sve što tome vodi, te da i upoznam neku, ne znam kako bi to išlo dok se ne sredim, a neću se srediti dok se ne pomaknem iz ove mrtve točke u kojoj jesam...

Mogao bih tu sada nabrajati još toliko toga, ali i ovako je dosta, i vidi se poanta.

No evo, da prijeđem na kraj odn možda optimizam, nadam se. U zadnjih godinu i pol, otkad sam se ispisao sa faksa, čini mi se da mi je krenulo. Išao prvo to na more, prvi put od 2003., pa dobio posao, ništa posebno, ali me je veselio i imao sam nešto novaca i onda dao otkaz jer sam morao na razna testiranja za 2 posla, i evo, dobio oba. Odabrao jedan, i sad čekam da krene. Doduše opet me ubija što ću čekati još nekoliko mjeseci za kojih opet neću NIŠTA napraviti, ali ajde, ako krene, bit će dobro.
ALI (uvijek ima ali na žalost), još uvijek nisam siguran da ću se pronaći u tome, i bojim se da nisam trebao ipak prihvatiti ovaj drugi posao, puno je nesigurnosti tu, a onda ako mi se i svidi, pitanje je hoću li proći obuku koja nije laka, a traje 2 godine, i tek onda postajem to za što se školujem.... A i tu su još neki problemi navodno, tj, do sada je sve funkcioniralo kak spada, ali baš kada sam ja dobio taj posao odn priliku za isti, promjenila se neka pravila, i iako su male šanse, na kraju možda izvisim, jer - nemam završen faks. Iako se stvarno nadma da to neće biti, nije nemoguće, pogotovo jer mi se takoreći cijeli život događa to, u sivm poljima - da ono, dođem stepenicu pred vrh, i onda mi se zatvore vrata pred nosom, i koliko ne pretjerujem s tim, sam frend mi je rekao - "ako ti se sad dogodi isto, frende, ja te vodim na piće, kurve, platim ti što treba, i onda ću ti dati pištolj" - Da, zvuči grubo, ali baš zato što je takva situacija odn stalno mi se isto događa, na korka do nečega i BUM, gotovo, je i rekao to. Jasno, ne misli ozbiljno, ali metafora je takva, odn jasno je na što se svodi.

Evo i danas isto bih najradije nekamo išao, ali doslovno nemam za pivu sa nekim, i trunut ću opet doma cijeli dan uz komp kao cijelo ovo ljeto. A žalosno je što kažem, mogao bih imati čak taman toliko malo da se ne osjećam tako jadno, ali nitko od mojih nema razumijevanja za to, i sve su to gluposti. Tj normalno im je da sjedim doma cijele dane, ne družim se sa skoro nikim, povremeno cvilim kad idem po stepenicama jer me boli koljeno, nemam curu, i nisam zapravo imao kontakta sa nijednom već 2 godine itd itd. A opet, nisu samo oni krivi, nego i ja, no kvragu, to je ono što sam govorio - kada se i potrudim u nečemu, taman kad treba urodit plodom, ode kvragu.
A da stvar bude gora, uvijek sma na svim mogućim testovima sposobnosti, inteligencije, čega sve ne rasturao, ali doslovno rasturao. Nije sada bitno koliko, ali išao se sa 16 testirati u Mensu, i dobio jako visok rezultat, kada kažem jako, baš tako i mislim, u prijevodu, puno više negp što je potrebno za pristupanje Mensi uopće, na ovim testovima za kontrolu leta sam bio među prvih 12 od 1500 ljudi, mislim da negdje 5. ili 6., dakle u manje od 0,5 posto najboljih, imao sma mogućnost preskakati razred u osnovnoj itd itd, a unatoč tome nisam napravio od života BAŠ NIŠTA - od preskakanja razreda sam pao jedan na kraju u srednjoj, od Mense i gluposti do odstajanja od faksa jer imam kakti tu neku logišku inteligenciju, ali sam glup sa matematikom i jednadžbama i ono drugo, kao Lollik - ne znam tko sam i što hoću. Znam konačni cilj gdje bih došao, ali pojma nemam kako, što raditi itd....

Eto, vidjet ću sada sa tim poslom hoće li krenuti i kako će ići, možda mi konačno krene, no ako ne, ne znam, mjere će biti drastične jer ću poludit inače. 25 godina skoro i žicam doma za cugu sa frendom, i jedva ako dobim.

Fakit, počelo je kao odgovor Lolliku, ali na kraju sam i sam napisao baladu. Nećete zamjeriti valjda što sam se ispuhao, ali ionako nemam ništa pametnije za raditi, tj ne mogu ništa pametnije raditi.
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2012, 11:48:53 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #130 u: Rujan 22, 2012, 12:09:56 »
I kod mene je loša situacija, neda mi se pisat ko Shimmy koji je objasnio puno toga.
Isto nejdem van, neugodno mi je tražit starog za novce i za benzin...Tu i tamo izađem ako neko časti i vozi. Curu nemam, opet bih morao žicat starce za lovu, a to neću nikako. Ako uspijem dobit sad jedan posao, možda si uspijem sredit život na bolje. Al teško da će bit šta i od toga...
Život je lijep cry1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #131 u: Rujan 22, 2012, 12:11:21 »
Joj sad kad se i Montoya javi, onda bu veselja  cer1njo


 cry1 cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline CROKiXi

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #132 u: Rujan 22, 2012, 21:40:54 »
kreteni  cry1
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #133 u: Rujan 23, 2012, 00:51:14 »
...

Ovi koji imaju posao za poželjeti, to ti je prek špage. Jebiga, some of us are less fortunate than others. Ne znači da im je dobro. Možda je posao zapoželjeti jer se tebi taj posao čini dobrim ;)

..



frendica radi kao fotograf. doslovce fotografira za playboy, vjencanja i umjetnicke fotografije. proputovala je od amerike do istanbula, vidjela svijeta i sta ja znam sve.
neki kolege s faksa su zavrsili prve 3 godine fakulteta i sad idu dalje.. bavit ce se tim poslom 100% jer treba ljudi. i drago mi je zbog toga...samo mi je "glupo" sto sam ja underachiever. slicno kak je shimmy opisao sebe.

al dobro, vidjet cemo gdje ce me vjetar otpuhat.

*bro fist*
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #134 u: Rujan 23, 2012, 13:05:05 »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.