Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju  (Posjeta: 191260 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #450 u: Prosinac 17, 2015, 15:46:35 »
Stvar je da se uopće ne vidi je li prešla preko crvenog ili ne, a moj komentar se odnosi na miliciju koja si dopušta svašta i ima prevelike ovlasti u ovoj zemlji. Danas svaki kozojeb sa osnovnom školom umrežen do jaja može bit policajac i maltretirat ostale, a ne odgovarat za svoje postupke. Isto ko suci ! Jebem mater takvoj državi ! Lijepo napredujemo prema Orwellovskoj državi...  Kolko ljudi prelazi crveni svaki dan ili još gore skroz preko ceste pa ih niko ne maltretira i ne hapsi ? Gdje su junačine kad treba hapsit bankstere, političare, kriminalce ?! Nema ih nigdje... Tamo prijete čovjeku zatvorom zato jer je ukrao 10 kn na 8 godina zatvora a ovi koji su pokrali za doživotnu robiju sprdaju se i smiju nam se u lice. Di je tu pamet ? I onda se još neko usudi reći da "policija samo radi svoj posao". Nabijem tri puta na kurac takve !!!

Offline doktor1

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #451 u: Prosinac 17, 2015, 15:50:15 »
Stvar je da se uopće ne vidi je li prešla preko crvenog ili ne

Jer eto, sada će se to ići izmišljat.
Ako te jebeni policajac doziva i kaže da staneš, staneš!

Kolko ljudi prelazi crveni svaki dan ili još gore skroz preko ceste pa ih niko ne maltretira i ne hapsi?

Blesava konstantacija!
Ova žena nije uhapšena radi prelaska kroz crveno! To je jasno iz ovog videa!
___________

I tvoj je komentar upravo ono šta sam reko u prvom postu na ovu temu -  radi stanja u državi ovome se pridonosi toliko pažnje i mržnje...
« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2015, 15:55:17 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #452 u: Prosinac 17, 2015, 20:51:37 »
SLažem se sa doktorom zapravo. OSim što u pravi si lucky, kriminalcima se ništa ne radi običan narod siluje aali ako ne uspoređujemo to dvoje nego gledamo ovo kao slučaj za sebe, trebala je stat. Bježao ti u autu od murije ili pehaka, isti je vrag
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #453 u: Prosinac 17, 2015, 21:19:21 »
Po meni je policajac pretjerao ali nista krivo nije uradio. Nema mi gore kao vozacu kad mi banu na zebru a crveno..

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #454 u: Prosinac 18, 2015, 11:57:37 »
a da ju je pustio da ode, tek onda bi dobio disciplinski i kazne kojekakve na placu i na posljetku otkaz. onda bi ljudi pricali kako su policajci nesposobni jednu babu zaustavit na cesti.

svi vi koji pricate da su policajci nesposobni, volio bi vas vidjeti jedan dan u njihovim cipelama. da, ima idiota, ali njih ima svugdje. vecina policajaca ipak radi svoj posao, samo sto kad se naleti na jednog koji to ne radi kak treba, onda su svi takvi.

treba znat razlikovat prekrsaje koje je ta gospoda tu napravila. pocetni je bio prelazak na crveno sto se da zakljucit da je to minoran prekrsaj, i kao takav se moze tretirati usmenim/pismenim upozorenjem, ili novcanom kaznom sto bi se sigurno i dogodilo da je zena stala i poslusala covjeka. drugo je neizvrsavanje naredbe policajca da stane sto se moze izjednaciti sa bjezanjem s mjesta pocinjena. e ovo je vec tezi oblik prekrsaja + sto se odupirala uhicenju.  kad ju je policajac primio za ruku da ju napokon zaustavi, time je upotrijebio najblaze moguce sredstvo, u ovom slucaju, fizicka sila, da sprovede svoju duznost. ( molba,upozorenje, naredba, fizicka sila, palica, pistolj) zena se otimala i pretpostavljam da ga je u tom otimanju vjerovatno i nehotice udarila zbog cega je policajac i postupio na nacin da joj je onemogucio kretanje time da ju je prvo sagnuo a onda i spustio na pod. tu se ona nastavila otimati i pruzati otpor.. da li moram dalje ili?
 da, ta zena je imala 60+ godina, ali to nije izlika ovomu svemu sto sam nabrojao gore.

+1 na doktorove postove sto se toga tice

od policajca se ocekuje da bude vrstan pravnik, doktor, psiholog, atleta, da zna 10 razlicitih borilackih vjestina i 10 razlicitih jezika i da procijeni situaciju u sekundi, dok neki sudovi te njihove procjene znaju po 1000 puta provjeravat i sudit 10 godina na sudu, luksuz koji jedan policajac nema..

i ne, to ne govorim samo zato sto sam i ja jedan. nego ljudi ne gledaju vecu sliku, nego samo ono sto im se ponudi. nemam vremana vise pisat, idem na posao... C:-)
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Luckyluke

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #455 u: Prosinac 18, 2015, 13:03:37 »
Živimo u bolesnom društvu u kojemu jedan dio građana opravdava policijsko nasilje nad ljudima pod krinkom "poštivanja zakona". Ti isti, sutra bi iz istih razloga podržavali i hladnokrvna ubojstva građana na ulici od strane policije kao što to rade u Americi. Hitno nam treba terapija ljudskosti i empatije! Problem je što se zakon provodi selektivno, nije bitno što je netko učinio, nego TKO ! Ako policajac nije u stanju zadržati staru ženu bez primjene sile onda nek ide sadit krumpire, nemoj ljude tlačit !!!

Offline the_prodigy

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #456 u: Prosinac 18, 2015, 13:24:19 »
Kao što su i drugi rekli, da je ona stala, pokazala osobnu i nasrala mu se u facu, vjerovatno nebi bilo ništa. Ovdje se našao policajac koji je triput veći od nje, ali da je bio bilo koji drugi isto bi bilo. Ne možeš bježat tako od policajca koji te pokušava zaustaviti, još mu se otimaš iz ruku želeći otić i očekivati da će te on samo tako pustiti bez posljedica. Žena je prešla kroz crveno, tko zna šta je moglo biti i prije toga, 100 ljudi 100 čudi, možda je mogla i ukrast nesto pa se žurila pobjeć i prešla preko crvenog. I ne može ti biti opravdanje "imam svojih problema". Ljudi ubijaju jedni druge zbog "svojih problema".

Po meni je ta situacija s babom bila opravdana, za razliku npr. od one sto se isto vrti ovih dana di je policajac gazio navijača dok su bili vezani i ležali na podu. Sasvim suprotne dvije vrste nasilja.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #457 u: Prosinac 18, 2015, 14:50:09 »
Živimo u bolesnom društvu u kojemu jedan dio građana opravdava policijsko nasilje nad ljudima pod krinkom "poštivanja zakona". Ti isti, sutra bi iz istih razloga podržavali i hladnokrvna ubojstva građana na ulici od strane policije kao što to rade u Americi. Hitno nam treba terapija ljudskosti i empatije! Problem je što se zakon provodi selektivno, nije bitno što je netko učinio, nego TKO ! Ako policajac nije u stanju zadržati staru ženu bez primjene sile onda nek ide sadit krumpire, nemoj ljude tlačit !!!
Molim te reci mi kako bi ju ti zadrzao bez primjene ikakve sile, ja tu nisam vidio nikakvog nasilja osim vrebalnog od strane te zene. Nemoj ni ti mijesati sudove i policajce, policija nije tu da nekome sudi nego da provodi zakon, bez obzira kakav on bio, a to sto je horvatincic na slobodi i slicni njemu nije do policajca nego do suca, ali jbg, nisam vidio da netko progoni horvatincica ili sanadera na socijalnim mrezama i portalima koji su ubili i pokrali milijone, nego se jos i neke dize kao da su od boga dosli, a kad policija i radi posao za koji su placeni onda su oni gamad..policija je bila ta koja je prva dosla na liniju obrane za vrijeme domovinskog rata, kad su ginuli bili su zlatni..al cim treba zakonito napisat kaznu za prelazak na crveno onda su najveca gamad i tlacitelji naroda, i najbolje da zavrse dva metra pod zemljom. Nama zapravo treba jedan kim jong , pa bi onda ljudi i pricali kak im je super jer bi im zivot ovisio o tome kava1

CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #458 u: Prosinac 18, 2015, 15:04:02 »
Lucky ti si freedom fighter i nekako fak da polis osoba.
Nije on nju tlačio jer nije imao pametnijeg posla nego zato "što je morao".
Ne izvlači se nitko, pa to je zakon, on ima ovlasti, bla bla bla
Da te pitam za zakon/ovlasti što se tiče pljački(oružanih), nasilja i slično... Policija ne smije otvoriti vatru dok se na njih prvo ne zapuca, zato i ginu. Policija ne smije udarit ako nisu udareni prvi.  Ja također kao zaštitar ne smijem ništa napraviti, ako meni osoba prva nešto ne napravi. Meni ak dojde neki frik i on napravi prvi korak koji može biti nož ili critical hit u glavu - mogu se jebat.
Zato ginu zaštitari, murjaci i svi ostali na toj strani zakona. Jer oni zapravo ni nemaju nikakve ovlasti. To što piše na papiru moš objesit mačku o rep jer sve ovlasti su primjenjive tek nakon što su one primjenjene na službenoj osobi.
A da oni prvi zapucaju oni bi bili krivi jer su ih ugrozili. Sad je samo pitanje vremena oće li biti neke tužbe ili retribucije od strane nje ili njenog muža ili koga već.

Također ovdje nije njoj valjani izgovor imam svojih privatnih problema, ima i murjak isto. Ja također sam mislio da je pretjerao, ali nakon snimke je svaka njegova akcija opravdana.
Ona je pružala aktivan otpor, pokušala udariti i pobjeći. On je imao svako pravo da napravi to što je napravio. Samo jer je ženska u 60+ dometu ne znači da je on pogriješio i da je bio grub. Da je nije zaustavio i da se dogodila neka nesreća, svi bi srali po murji i onda bi još on ispao kriv jer je bio tamo i nije ju zaustavio(ako je vidio da ide preko crvenog, etc.)
A Ostojić je pizda koji je čekao da se oglasi javnost pa da može reagirat.
Interventa koja mlati navijače dok leže na podu vezani, to su čobosaurusi i to je čisto iživljavanje i glupost koje rade.

Da sad ne tražim gore ko je rekao, ako ti policija kaže da staneš onda staneš. Pa makar to bilo samo da ti kaže dobar dan.
OVo sanader mamić horvatinčić i slično to su druge priče. U to se ne želim pačat.

EDIT: +1 kaj kaže lolik ovo zadnje. Nema apsolutno nikakve šanse da ti bilo kakvu osobu zadržiš bez ikakve sile pod uvjetom, naravno, da te ne posluša kad joj zapovjediš. A i da je ostalo samo na tome da je on nju primio za ruku, opet bi se povlačilo kak je on nju zgrabio i kako je bio grub.

Kaj se trebo sagnut i lijepo je zamolit da stane? I usput joj popušit kurac?
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2015, 15:07:47 od Wulf »

Offline Luckyluke

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #459 u: Prosinac 18, 2015, 15:40:17 »
Dobijem nervni slom kad netko spomene tu frazu "samo je radio svoj posao". Da policija ustinu radi svoj posao, ne bi se imala vremena baviti ovakvih sitnim prekršajima. Kad se radi ovakvih gluparija tlače ljude vidi se da ništa ne funkcionira. Kada se svi pozivate na provođenje zakona i jednokost sviju pred zakonom zašto se ovo na slici događa ? Zašto prosvjednici u Savskoj nisu davnih dani pritvoreni u marice iako godinu dana prosvjeduju bez ikakve dozvole, a povremeno i blokiraju cestu ? Zašto su neki jednakiji od drugih ? Gdje si sad, policijo ? Lako je terorizirat male ljude.


Offline Jadran 73

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #460 u: Prosinac 18, 2015, 15:58:48 »
A vidi ovo auto od firme



i sto je najgore ima invalidsku karticu(od 80-100% dobivaju te kartice a to su uglavnom osobe bez ekstremiteta),dakle kako radi onda?
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #461 u: Prosinac 18, 2015, 16:04:03 »
@Luckyluke

Dečko bio si prije puno pametniji što se života tiče, sada samo ponavljaš Pernarove fraze i vrtiš se u krug.
Malo manje pametuj ovdje, jer si mi se već popeo na živac odavno zbog guranja politike u prvi plan na ovom forumu.
To što je tebi ispran mozak ti nedaje zapravo da tu ljude uvjeravaš u svoja uvjerenja...

Zato ću ugasit ovu raspravu, jer imam to pravo.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #462 u: Prosinac 18, 2015, 16:51:05 »
A tko si ti ovdje da postavljaš uvjete što ću ja govoriti, a što neću ? Šta si ti ovdje neka cenzura ? Molim te napiši mi ovdje listu stvari koje smijem govoriti da si mogu s njima obrisat guzicu. Podsjetimo, ja sam ovdje od 2009., skoro od samog osnutka. Ti 2011. ili koja ono ? Nemoj se igrat šerifa bespotrebno, imaš pravo ovdje pisat i izražavat mišljenje kolko i ja. To što sam ja stao na stranu malog čovjeka za razliku od vas dovoljno govori o vama. Ako je po tebi "pametniji" onaj koji zabije glavu u pijesak i šuti cijelo vrijeme nek sam onda bio pametniji.

Čuj njih, govore "što se nisi pokorio policajcu". Pa da, može, pokori se policajcu, pokori se bankaru, pokori se političaru, pokori se šefu, pokori se svima. Nek te svi gazu, jer eto takav je zakon. Moje pitanje i dalje stoji, zašto se zakon selektivno izvršava i zašto su neki jednakiji od drugih ? Nisam još dobio odgovor, a budale će i dalje o meni nego o komentaru.

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #463 u: Prosinac 18, 2015, 16:57:12 »
Ja sam ovdje glava.  kadt1kažem

Ako sam odlučio cenzurirat politiku na svojem forumu, onda je to moje pravo!
Ako sam se na to odlučio i kolege iz administracije su me podržale, onda je to naše pravo!


  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas rastužuju
« Odgovori #464 u: Prosinac 18, 2015, 17:01:05 »
Raspravljamo ovdje o svakodnevnim stvarima. Nauči se molim te što je politika a što ne ! Ako smo već namljeli pola stranice o ovoj temi onda dopusti molim te da tu raspravu i privedemo kraju. Ako imaš nešto o komentaru napiši. O meni možemo negdje drugdje...