Autor Tema: Što ste zadnje kupili?  (Posjeta: 558754 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #450 u: Veljača 21, 2013, 23:22:12 »
Vidim ti si uzeo pastu od Artic C. Ja sam kod sebe stavio onu pastu koju sam dobio s hladnjakom. Mislio sam i ja kupit pastu, ali kad se već dobije s Coolerom onda nisam.

Inače dobru si pastu uzeo thumbs1
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2013, 23:23:46 od Praetorian »

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #451 u: Veljača 22, 2013, 00:05:35 »
Ma da, nekak mi je najbolji arctic cooling. Solidna je i ta pasta koju dobiješ, al jednostavno više AC preferiram.

Offline budainka16

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #452 u: Veljača 22, 2013, 11:01:05 »
Ja moram kupit pastu i promijenit, a problem je što neznam a nedam svoj komp u servis onim nadobudnim ADM-ovcima  cer1njo
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline the_prodigy

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #453 u: Veljača 22, 2013, 12:49:48 »
Ma nije to neki problem, na Articovim pastama imaš oznaku koliko paste trebaš istisnuti.
Očistiš prvo procesor od stare paste, uzmeš neku krpicu i malo medicinskog alkohola, možeš i acetonom.
I onda istisneš na sredinu procesora do kuda ti je označeno na šprici, ili ako pak nemaš oznake istisneš od oka, neznam, kuglicu veličine graška. Sloj ne smije biti pre debel, a ni pre tanak.

Meni je Articova pasta smanjila temperaturu proca za skoro 10 C°

Evo pogledaj ovdje:

How to Remove and Apply Thermal Compound [Updated Tutorial]
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #454 u: Veljača 22, 2013, 13:54:48 »
Najbolje ti je odokativno zrno rize ili graska. Tako sam ja.

Offline Iceman

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #455 u: Veljača 22, 2013, 15:51:50 »
Ja bih isto to trebao napraviti, ali me trta da nekaj ne zahebem. Imam PC od 2007 i nikavih problema. Windows reinstaliram svako ljeto. Jedino što znam primjetiti da ako po ljeti nekoliko sati provodim za PC-om, onda se zna resetirati. Ali to se dogodilo možda 7-8 puta od 2007 godine. Radi kao podmazan, pa ga zato i ne želim dirati. E sad možda bih trebao ovu sitnu buku koju čujem srediti kakvim novim ventilatorom

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #456 u: Veljača 22, 2013, 15:54:03 »
Ma fkt nije tolko teško. Uzmeš si malo vremena i polako bez žurbe to radiš i uspjet ćeš :)

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #457 u: Veljača 22, 2013, 19:54:30 »
Nemate kaj zajebati. Ja kada sam prvi put to radio, radio sam sa potpuno novim kompom koji je koštao pozamašnu cifru (kupljen u komponentama), i radio je i nakon mojeg eksperimenta  cer1njo
Još je nekad bilo moguće šlampavijima zajebati tako da potrgaju nožice procesora kojih danas više nema. Doduše, ne znam za AMD ali Intel ih godinama nema, ali i to mislim da si morao biti baš dibidus

A isplati se, ja isto već godinama imam AC Ceramique (ili kak se već piše), mijenjam ju dvaput godišnje kako čistim komp (a ista tuba mi traje već nekoliko godina, a koristio sam je i na barem jedno 5 tuđih kompova i grafičkoj svojoj  ave1 ave1), i u kombinaciji sa Coolermasterovim Hyper TX2 kulerom (dakle ništa prefensi, koštao 180kn) mi drži C2D E8400 na 30 i kusur stupnjeva, ispod 50 pod najvećim opterećenjem, a na 4GHz, znači OC od 1GHz  thumbs1
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2013, 19:57:01 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #458 u: Veljača 22, 2013, 20:06:51 »
AMD i dalje ima nožice na procu, al da nemaš kaj smrdati.

Offline Iceman

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #459 u: Veljača 22, 2013, 21:27:46 »
Ma fkt nije tolko teško. Uzmeš si malo vremena i polako bez žurbe to radiš i uspjet ćeš :)


Nemate kaj zajebati. Ja kada sam prvi put to radio, radio sam sa potpuno novim kompom koji je koštao pozamašnu cifru (kupljen u komponentama), i radio je i nakon mojeg eksperimenta  cer1njo
Još je nekad bilo moguće šlampavijima zajebati tako da potrgaju nožice procesora kojih danas više nema. Doduše, ne znam za AMD ali Intel ih godinama nema, ali i to mislim da si morao biti baš dibidus

A isplati se, ja isto već godinama imam AC Ceramique (ili kak se već piše), mijenjam ju dvaput godišnje kako čistim komp (a ista tuba mi traje već nekoliko godina, a koristio sam je i na barem jedno 5 tuđih kompova i grafičkoj svojoj  ave1 ave1), i u kombinaciji sa Coolermasterovim Hyper TX2 kulerom (dakle ništa prefensi, koštao 180kn) mi drži C2D E8400 na 30 i kusur stupnjeva, ispod 50 pod najvećim opterećenjem, a na 4GHz, znači OC od 1GHz  thumbs1


 thumbs1

Btw možete mi preporučiti kakav program za provjeru temperature procesora i ostalih peripetija

Offline Luckyluke

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #460 u: Veljača 22, 2013, 21:41:13 »
thumbs1
Btw možete mi preporučiti kakav program za provjeru temperature procesora i ostalih peripetija

HWMonitor - po meni najbolji program te namjene kojeg i sam koristim, a također možeš probati i sa Speccy i Everest.

Offline Iceman

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #461 u: Veljača 22, 2013, 21:54:19 »
Hvala, skinuo sam HWMonitor. Vrlo jednostavan program. Temp procesora mi je 32 +/- 1 stupanj

Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #462 u: Veljača 22, 2013, 22:21:00 »
Ma nije teško mijenjat pastu. Ja sam gledao na youtubu kak se to radi, i kad sam probao sam radit prošlo je bez problema.

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #463 u: Veljača 22, 2013, 22:28:15 »
A ja koristim Aida64 (bivši everest). Ne znam baš druge, al ima ih ziher dobrih.

Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje kupili?
« Odgovori #464 u: Veljača 22, 2013, 22:29:26 »
I ja taj program koristim.