Autor Tema: Beyond: Two Souls  (Posjeta: 28172 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #45 u: Listopad 08, 2013, 17:03:09 »


Offline ManTheRamparts

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #47 u: Listopad 08, 2013, 18:00:13 »
Vele da je i po pitanju priče podbacila igra. Šteta. Al s druge strane sad sam ziher da ne bum zel igru. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #48 u: Listopad 08, 2013, 18:35:40 »
Edge je Heavy Rainu dal 7.

I dalje nastavljaju kukati o gameplay mehanici, npr. nema ciljanja tijekom pucanja - ista stvar kao u HR-u.
Priča nije kronološki ispričana pa to prema autoru rece ubija ritam i napetost. Nakon failanih QTE nema bitnih posljedica itd.

Mislim da nije tolko problem u igri tj. nemoguće da je tolko lošija u odnisu na HR. Dok je HR izašao recenzenti su još uvijek QTE općenito u igrama smatrali kao nešto pozitivno, filmsko iskustvo koje pozitivno utječe na imerziju. Stvari su se konačno promijenile (ljudi su prestali biti glupe budale i shvatili da QTE ubijaju gameplay), ali ne i Quantic Dream koji taj pristup njeguje oduvijek. Dostavljanje istinskog filmskog iskustva, a ne mixanje QTE u klasičnu igru gdje je to definitivno minus. Priča i sam slijed događaja tj. naracija je stvar subjektivnog uskusa.



Offline ManTheRamparts

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #49 u: Listopad 08, 2013, 18:42:27 »
Imam neke pare sa strane i još sam mislil možda piknuti igru, al sad definitivno ne. Em mi demo nije bil ništ posebno - nisam spomenul crne widescreen crte (???) koje oduzimaju doslovno trećinu ekrana, vjerojatno su tak rezali rezoluciju po uzoru na DICE i BF3 koj nije 720p, već je gore i dole odrezano i crno kaj na kraju ispada da je igra u 705p il nekaj tak, samo za razliku od ovog je skoro neprimjetno. Možda se u cjelini da to ugasiti, ali na demoju nema opcije za to. Gameplay je takav kakav je, al ono ipak je igra više neki eksperiment pa se još i nekak more prejti prek toga. Samo kaj sad dok se vidi da je vjerojatno i priča nikakva, tj. dio koj je trebal biti najjači adut - zaboravi. Na kraju bude ispalo da je jedino audio-vizualno sve 5.

Evo kaj veli Shacknews ukratko:

The end result is a game that improves upon nearly every aspect of Quantic Dream's first PS3 effort, Heavy Rain. Beyond leaps over the uncanny valley thanks to its new engine and motion capture tech. Gone are the awkwardly-accented performances, only to be replaced by Ellen Page and Willem Dafoe. Even the gameplay has been significantly improved, moving away from the QTE button-mashing that defined Heavy Rain. Every aspect of Beyond is a generational leap. Too bad it's all wasted on a story that isn't worth telling.

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #50 u: Listopad 08, 2013, 18:52:14 »
Imam neke pare sa strane i još sam mislil možda piknuti igru, al sad definitivno ne. Em mi demo nije bil ništ posebno - nisam spomenul crne widescreen crte (???) koje oduzimaju doslovno trećinu ekrana, vjerojatno su tak rezali rezoluciju po uzoru na DICE i BF3 koj nije 720p, već je gore i dole odrezano i crno kaj na kraju ispada da je igra u 705p il nekaj tak, samo za razliku od ovog je skoro neprimjetno.

Ne, nego si brije na anamorphic format koji se koristi u kinematografiji, previše je na filmove zabrijal  cer1njo

Šteta ako je usral priču  jaad

Offline doktor1

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #51 u: Listopad 08, 2013, 18:53:37 »
A čitam lagano i komentare na recenzije... Već su krenuli X VS Y prepucavanja, a ljudi još nisu ni zaigrali...

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #52 u: Listopad 08, 2013, 19:44:36 »
Beyond: Two Souls for PlayStation 3 Reviews - Metacritic

Ima svakakvih dojmova, a to je bilo i za očekivati s obzirom na vrstu projekta.

No ovakve stvari mi baš ubijaju optimizam:

The visuals are incredible, but for a game obsessed with storytelling at all costs the dopey plot and underwritten characters in no way make up for the lack of gameplay.

Offline ManTheRamparts

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #53 u: Listopad 08, 2013, 20:43:41 »
Ne, nego si brije na anamorphic format koji se koristi u kinematografiji, previše je na filmove zabrijal  cer1njo

Šteta ako je usral priču  jaad

Sve to stoji, ali velike su šanse da je s tim oslobodil (rezanjem rezolucije) dodatne resurse za bolji izgled igre jer na trojki sumnjam da je ikaj približno po tom pitanju. Iritantno. I kamera zna biti mutava na demoju kaj ti nije jasno kam i kaj.

Offline Cole™

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #54 u: Listopad 09, 2013, 04:48:52 »
Najviše vjerujem Polygonovim i gameinformerovim recenzijama, pa me čak i iznenadila količna pozitivnosti u Gamespotovoj recenziji.
Činjenica je da se oko igre lome koplja i da oni koji negativno pričaju o njoj, preziru ili kritiziraju core gameplay i dovode uopće u pitanju da li bi se QD-ovi naslovi trebali zvati igre ili interaktivni filmovi.
Isto tako i oko igrine priče čujem puno yinga i yanga, tako da ću se uvijeriti tek nakon Therovih dojmova, koji i onda neće biti moji dojmovi, budući da sam ja blaža publika.
Ne treba se uopće opterećivati recenzijama. Kada sam se zadnji put time opterećivao (Max Payne 3 je u pitanju) dobio sam migrenu...

 sm1jeh
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #55 u: Listopad 09, 2013, 12:52:46 »
Launch trailer:

BEYOND: Two Souls | Launch trailer



Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #56 u: Listopad 09, 2013, 13:33:45 »
Ja ju danas kupim u dućanu i zaboli me, cekam da ju sam odigram i sam donesem sud. Možda se i slozim da je igra loša ali neću dok ne budem imao pokrića za takve izjave
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #57 u: Listopad 09, 2013, 13:41:21 »
 thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #58 u: Listopad 09, 2013, 17:04:13 »
Zajeb - prvi put otkad sam ovdje pala kišurina i ne ide mi se na drugi kraj grada  cer1njo cry1

Nema veze ionako ju neću početi dok ne završim Heavy Rain a kažu u dućanu drže igru 4 dana otkad stigne za preorder tako da stignem do vikenda
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Beyond: Two Souls
« Odgovori #59 u: Listopad 09, 2013, 17:11:32 »
Već je stigla?

Kolko znam EU verzija izlazi tek u petak, jučer je izašla Američka, a danas Australska verzija.