Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 781305 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #780 u: Siječanj 01, 2013, 14:28:08 »
Mnogi ne znaju da Metal Gear Solid nije prva igra u tom serijalu. Prvi je Metal Gear iz 1987 koji je akcijska avantura s elementima stealtha. Metal Gear 2: Solid Snake je iz 1990. i tek tu je stealth gameplay evoluirao. Naravno, bilo je i puno prije naslova koji su na primitivan nacin djelomicno implementirali stealth mehaniku. Prva 3D stealth igra je Tenchu: Stealth Assassins iz 1998; a svega par mjeseci kasnije je izasao Metal Gear Solid. Tenchu, MGS i Thief su igre koje su napisale nova pravila u zanru i popularizirale ga.

Splinter Cell barem po mom misljenju i nije donio previse noviteta. Sve to je bilo i prije vidjeno. MGS2 je izasao 2001. i dosta toga je puno naprednije u odnosu na SC koji je izasao 2002. godine. Hit detekcija i sektorska steta koju MGS2 ima je 5 godina naprednija u odnosu na SC, a AI takodjer nije bas bistar. Da ne bi bilo zabune - obozavam oba serijala. Najveci plus SC-a je HC fokus samo na stelth pristup, sporo napredovanje uz konstantno planiranje i realistican pristup bez boss borbi. Na najtezim postavkama u vecini slucajeva jedan alarm znaci kraj. Spijunske brije i totalna nevidljivost na neprijateljskom terenu bez da uopce pomislis na koristenje vatrenog oruzja. Dok npr. u MGS nakon alarma ide skrivanje i nadmudrivanje sa strazarima, posto je igra manje linearna i omogucava razne pristupe koji ne moraju nuzno biti stealth i neprijatelji nisu nepravedno precizni. Govorim o prvom SC, drugi i pogotovo treci nastavak su prilicno napredovali na svim poljima.

Prica je opcenito srednja zalost, al to je vec subjektivna stvar i zlo mi je od svega kaj potpisuje Tomina Clancy. Najvise jer je tema terorizma totalno izlizana. U ono vrijeme mi je prica dobro sjela jer nema pretjerivanja i temelji se djelomicno na stvarnim cinjenicama i tenzijama koje su onovremeno bile aktualne. Prezentacija price mi je takodjer odlicna jer je fokus na Sama i sve saznajemo in-game iz njegove perspektive. Fokus na gameplay je najbolja moguca odluka po meni, pogotovo jer igra nema nekog karizmaticnog negativca na kojeg bi se mogli fokusirati i kroz animacije ga obaviti velom tajne. Stvari su puno slozenije i odvijaju se na globalnoj razini gdje je svaki pojedinac potrosna roba.

Ovo! Potpis na sve thumbs1

Osim podebljanog djela, barem što se mene tiče jer prvi Metal Gear koji sam igrao je i bio taj na NES-u negdje sredinom devedesetih. Dapače, dugo sma mislio da me ekipa zajebava kada su svi počeli pričati o MGS-u na Play Stationu kada je došao. JA svima ono, WTF, kakav Metal Gear Solid, igra se zove Metal Gear i na Nintendu je, a ne Play Stationu  cer1njo
I nisam nikome vjerovao dok frend nije došao iz Amerike sa Play Stationom i nekoliko igara među kojima je bio MGS  shyCH

Ali pričao sam o modernom stealthu kada sam spomenuo ono prvi, drugi...

@Cole - evo, dobro je Ther rekao ovdje ono za priču, otprilike to i ja mislim. Jednostavno mi taj terorizam nije zanimljiv i igra nema jakih likova osim Sama Fishera
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2013, 14:30:11 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #781 u: Siječanj 01, 2013, 15:11:06 »
Ther, a šta misliš o Convictionu? (na stranu mark & execute)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #782 u: Siječanj 01, 2013, 20:10:51 »
Dosta dobra igra koja ima vrhunski co-op. Prosla su vremena dok si se mogao osloniti na samo jedan gameplay element - u ovom serijalu stealth koji nikad nije bio komercijalno uspjesan kao izravan akcijski pristup. Odmah se iz aviona vidi da su vise vremena posvetili unapredjenju akcijskog dijela igre (napucavanje, hit detekcija i cover sustav) koji je nekad bio najveca mana. Mana koja se prikrivala instantnim kaznjavanjem igraca i forsiranjem stealtha. Nema nista lose u tome da se igracu da sloboda izbora, ali problem nastaje dok 2 glavna pristupa (akcija/stealth) ne dobe jednak tretman. Upravo to se dogodilo, cak su svoje zastitno obiljezje (stealth) poglupili u odnosu na prethodnike - nema ni osnovne opcije da premjestas i skrivas neutralizirane cuvare. Gotovo na pocetku svakog podchaptera se nalaze nesvjesni cuvari koji se ne krecu i ostavljeni su kao poklon igracu da si napuni mark & execute. Level dizajn u pogledu stealth gameplaya ne briljira, potrebno je vise alternativnih rjesenja koja se ne baziraju na naivnom prebacivanju od covera do covera. Nastavak moze biti pun pogodak ako svi elementi igre dobe jednak tretman.

Offline Cole™

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #783 u: Siječanj 01, 2013, 20:23:56 »
 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Deadwalker

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #784 u: Siječanj 01, 2013, 20:27:56 »
Šestica prema dosadašnjim najavama obećava. Nadam se samo da će pametno pristupiti level dizajnu jer ako to ujebu, badava im sve ostalo.

OT: Završio W2 kampanju po treći puta, krenuo s posljednjom Shogun 2 ekspanzijom.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #785 u: Siječanj 02, 2013, 14:38:09 »
Silent Hill: Shattered Memories. Dobra je igra.

Offline DogZy

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #786 u: Siječanj 02, 2013, 15:35:09 »
GT5

Završio Tsukubu 4h i bacio se na slikanje shy1
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2013, 15:37:13 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #787 u: Siječanj 02, 2013, 16:46:07 »
Završil sinoć The Walking Dead.
Posebna igra koja je mogla biti još i bolja, samo da su dali malo više slobode, mogućnost branjenja svojih "istaknutih" odluka i stavova...
No i ovak je fenomenalna, iznimno emotivna i nezaboravna!
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #788 u: Siječanj 02, 2013, 17:25:46 »
Pređen prvi dio Black Mirrora.... Ima nekih zagonetki koje su totalno nelogične i nemožeš ih baš povezat, ali dalo se.. Priča odlična... Sljedi drugi dio...

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #789 u: Siječanj 02, 2013, 18:20:06 »
Kako me namučila jedna zagonetka u Primordiji
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2013, 18:22:27 od Praetorian »

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #790 u: Siječanj 02, 2013, 19:39:52 »
BM II izgleda predivno.... I šta je je odlično, mnogi bitni objekti su vidljivi šta me je jako frustriralo u prthodniku, a razlog je bio rezolucija od 800x600 i obavezno postavljanje vrhs miša na trigger na ekranu.....







A i prelazak prethodnika je skoro pa obavezan po meni....

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #791 u: Siječanj 03, 2013, 22:05:28 »
Već sam na petom chapteru... Odlična rradnja u Black Mirror 2.... Priča se zahuktava, neznam kome vjerovati, a kome ne.... Stare prošlosti isplivavaju na površinu...

Već sam bio na enkim mjestima iz prethodnika... Koja su se promjenila kroz dvanaest dodina.....

Dvorac Gordonovih u Walesu

   

Laboratorij Roberta Gordona, (ja sam, (gdje igramo u ulozi Samuela Gordona) u jedinici kriv šta je došlo do eksplozije)

   

Willow Creek

   

A još sljedi i zadnje poglavlje - Blak Mirror 3....

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #792 u: Siječanj 04, 2013, 13:58:31 »
Pređen BM II.... Priča se komplicira, (Santa Barbara je kurac naspram ovoga), čuda se dešavaju....




____________

Ovo je pred kraj drugog djela.... Black Mirror dvorac je u plamenu...



Te početak trećeg djela...



Odličan serijal...

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #793 u: Siječanj 05, 2013, 11:27:05 »
Black Mirror 3 je definitivno najbolji. Totalno je taman i spooky..... Više kao jedinica te naravno uz predivnu grafiku, (magla i tako neke stvari su animirane) atmosfera je mnogo bolja nego u igri od 2003 godine....



Black Mirror foto galerija...

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #794 u: Siječanj 05, 2013, 13:29:52 »
Odličan mi se čini ovaj BM, gledam slike i fantastično izgleda.