Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 779840 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #210 u: Svibanj 04, 2012, 23:59:20 »
Ma, nisam igrao ovaj žanr uopće, a obožavam odličnu priču i likove, a to pnc avanture nude... Imam toliko toga za odigrat da je to strašno...

Još sam našao fantastični The Whispered World koji sljedi nakon gore spomenutog naslova...



__________________

I btw nebi ja bio ja da nisam išao čačkat po config datoteci i potjerat The New Beginning preko cijelog zaslona bez crnih rubova....  ;D



« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2012, 00:28:14 od doktor1 »

Offline Kole

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #211 u: Svibanj 05, 2012, 00:10:49 »
Jesi probao možda Limbo.Jedna od boljih indie igara.Ja ju baš igram :)







« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2012, 00:24:53 od Tommy_CRO »

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #212 u: Svibanj 05, 2012, 00:28:34 »
Prešao Limbo....

Btw, The New Beginning - atmosfera i priča... fantastično...

« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2012, 00:34:31 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #213 u: Svibanj 05, 2012, 00:34:28 »
Limbo je genijalan. Iako prekratak. No sad ste me posjetili na meni valjda najbolju takvu indie igru koju sam igrao do danas - Braid!





Gameplay, stil, priča koliko god je malo ima, ali pouka zapravo, MUZIKA... sve je tako nestvarno dobro.

Odigrao sam ga prije koju godinu, no nedavno ga kupio na Steamu i odigrat ću ga uskoro opet. Preporuka svima, osim možda onima koji ne vole zagonetke, ali neka i takvi barem pogledaju  sm1jeh

Braid Soundtrack - Downstream
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2012, 00:37:03 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #214 u: Svibanj 06, 2012, 00:29:15 »
braid je odlican, iako ga nisam nikad imao zivaca prec do kraja...a inace nisam takav. neznam, morat cu probat ponovo :D

ali tek nakon "Sniper Elite V2"

igra me se dojmila zbog socnih kill camova. iako grafika lijepo izgleda, teksture su poprilicno lose kad se dode blize istim. svida mi se bodovanje killova na sniper elite tezini gdje vam gravitacija i vjetar utjecu na metak te protivnici su jaci. nije gust ako se ne igra na najtezem.

sto se tice optimizacije, mislim da je odlicna, meni se vrti na konstantnih 60 fps-a s ukljucenim vsyncom, s tim da zna past do 50, ali ne nize. detalji su naravno, ultra, bez motion blura i medium anti aliasing.

oni s slabijim konfiguracijama nebi trebali imati problema pri igranju.
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #215 u: Svibanj 06, 2012, 13:33:51 »
Nakon šta sam došao na Chapter 4 , mogu reći da je A New Beginning odličan!! Mnogo teži od Tha Book of Unwritten Tales....



Nakon njega sljedi Gray Matter


Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #216 u: Svibanj 07, 2012, 13:47:15 »
Igram Sniper Elite V2. Odlična igra. Kamera kad metak putuje prema meti pa kad ju pogodi je nešto najbolje što sam vidio u nekoj igri.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #217 u: Svibanj 07, 2012, 13:50:06 »
Prešao A New Beginning - odlična priča i radnja!

Sljedi Gray Matter te nakon kakvih tri sata u igri mogu reći da je igra vrhunska - atmosfera, likovi i priča te mozgalice

Primjer jedne zagonetke;

Došao uređaj poštom



te iz uputa





treba shvatit kako ga podesti


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #218 u: Svibanj 10, 2012, 22:53:27 »
Završio sam Risen. 45 sati. Super igra! Jedine mane po meni su dungeon crawling pri kraju, tj nije sam po sebi mana nego skoro cijelu igru si na otvorenom, i onda te na kraju stisne u tamnice koje znaju dosadit kada ih riješiš par za redom te to što je igra doslovno copy/paste Gothica 2. Od više-manje radnje, preko sustava borbe, level upanja, protivnika, ma svega... Fakat c/p
Ali kako sam ogroman fan Gothica 2 (i serijala općenito), nije mi toliko smetalo koliko bi nekom drugom možda

Sada bih išao igrati Mafiu, no jednostavno ne mogu, ruke me sve žuljaju jer su sada bile 2-3 mjeseca konstantno naslonjenje na moj neudoban stol od igranja Witchera 2, ME 3 i sada Risena, plus Cod MW3 negdje između, tako da bih odigrao prvo nešto ne predugo, i ne prezahtjevno (mentalno) na kontroler, a onda se bacam na Mafiu.

Mislio sam Alice Madness Returns - što kažete na to? Baš si želim nešto šareno, i to mi se u kombinaciji sa gore navedenim čini kao igra za mene sad
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Luckyluke

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #219 u: Svibanj 10, 2012, 23:37:56 »
Prešao oba Witchera. Sad kad mi je sve još svježe da nešto napišem, doduše već jesam ali valjda neće škodit.

Mogu reći da me W2:EE ugodno iznenadio u odnosu na non-EE izdanje. Prije sam imao tisuće problema sa grafikom (iskakanje tekstura, zrnatost, rušenja)
ali sada sve se vrti kako treba i sad razumijem zašto je grafika toliko hvaljena, jer zbog gorenavedenih problema kod mene izgledala je u najmanju ruku čudno.

E sad što se tiče priče i ostalog, uživao sam u njoj tokom cijele igre s obzirom da sam sa non-EE verzijom došao do II Chaptera.
Likovi su zbilja vrhunski i pamtljivi, premda ima i onih koji su zbilja iritantni poput Oesterlena i Dethmolda (srećom dobili su oni svoje  cer1njo).

Combat na kojeg sam vrlo skeptično gledao pokazao se dobrim, prije su užasno iritirale neresponzivne kontrole (nije radio block zbog kojeg je završavalo fatalno),
ali kad se uhoda i sve sjedne na svoje to je onda to. No i dalje tvrdim da mi je u jedinici combat bio bolji.

Što se tiče optimizacije ima jedna odista čudna stvar. U gameplayu imao sam prosječnih 35-50 fpsa dočim se u cut-scenama držao mizernih 15-20 fpsa, što mi nikako nije jasno
s obzirom da su u non-EE verziji cutscene radile bolje nego u gameplayu. Pokušao sam sa mijenjanjem postavki no nikakvog učinka.

---
O jedinici neću ponovo pričati; već znate gdje možete o njoj pročitati. Kad rezimiram cijeli serijal mogu ponovo reći/ponoviti - Witcher 1 je bolji, premda sam istinski uživao u dvojci
i smatram je odličnom igrom, no jedinica je po meni vanserijska igra, potpuno drukčija od dvice, nešto što se više neće ponoviti i svaka usporedba sa dvojkom mi nema smisla.

Kad bi ih numerički usporedio:

Witcher 1
- 96/100
Witcher 2 - 88/100

---

A sad nakon Witchera vraćam se na online bojišta BC-a 2, dok traje ova suša igara.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #220 u: Svibanj 11, 2012, 12:00:08 »
Witcher 1 je bolji, premda sam istinski uživao u dvojci
i smatram je odličnom igrom, no jedinica je po meni vanserijska igra, potpuno drukčija od dvice, nešto što se više neće ponoviti i svaka usporedba sa dvojkom mi nema smisla.

Kad bi ih numerički usporedio:

Witcher 1
- 96/100
Witcher 2 - 88/100


 thumbs1 hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #221 u: Svibanj 14, 2012, 21:06:13 »
Odlučeno je



Ovo se igra prije Mafie, malo chill zavaljen sa kontrolerom u rukama. Odigrao za sad 3 ili 4 misije i sviđa mi se. Nisam baš oduševljen ali je sasvim dobra igra. Inače sam veliki fan Ace Combata no nisam igrao nijedan od nastavka koji god da se pojavio an ovoj generaciji konzola pa mi već dugo fali, ova igra to pokušava malo nadomjestiti. I osjećaj jest sličan, ali ipak je čini mi se lošija igra. Lagana i totalno arkadna. Nije ni Ace Combat simulacija, ali ovdje mi se još nije dogodio jedan jedini put da mi se avion "stallao", a izvodim čuda, plus igram na Elite težini (najveća) i svejedno im treba pecto raketa da me skinu. Ali ajde, zabavna je i lijepo izgleda sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Kole

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #222 u: Svibanj 14, 2012, 22:20:30 »
Ja sam u totalnoj nedoumici šta zaigrat.Sve bi probao al mi se neda skida? :D

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #223 u: Svibanj 14, 2012, 22:26:08 »
Hahaha ista stvar i kod mene, a dok se neodlučim igram Fifu.

Offline Kole

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #224 u: Svibanj 14, 2012, 22:39:13 »
Ja pes prem tu i tamo al opet.I need a changeeeeeee :D