Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 779905 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #225 u: Svibanj 15, 2012, 13:26:41 »
HOMEWORLD



Jednostavno sam očaran samom igrom... Prije sam je igrao dok sam imao onak 11-12god neznam ni sam... Nisam ni znao onda šta to sve znači...
Otad mi je ostala u pamćenju i nisam je igrao od tada, onda sam igrao dvojku i onda sam prestao.... Prije nekoliko tjedana skinuo jedinicu i dvojku...
Cataclysm me nekaj jebe, pa ga nisam ni igrao...
Igra je jednostavno ono - Awesome!  thumbs1

Kad sam počeo igrati, nije bilo nikakvog UIa i onda sam pomislio da trebam ići u optionse i podesiti kaj mi se sve vidi, ali ipak nije tako...
Moje mišljenje je, što se tiče HW interfacea da je jednostavniji da jednostavniji nemre biti, iako mi se na početku činilo "kak bum se snašao, ak niš ne vidim" Oo
Koriste se samo hotkeyevi i to je to... Iako se može sa pomicanjem miša na dno ekrana otvoriti mini HUD koji će pomoći za otvaranje dodatnih opcija(research, build, etc)

Što se tiče grafike nije bilo ništa ono sad savršeno, pogotovo kad se zumira na brodove, ali je svejedno jako lijepo napravljeno.. Ingame cutscenes izgledaju jako dobro, a moviesi u obliku stripa su mi super, a još je bolje kad pričaju u filmićima - Fleet Command i Fleet Inteligence.. zvuči gay ali mi je glas od frajera predobar e  ;D thumbs1
Borbe i explozije su dobro napravljene što se tiče zvuka i vizualno, nisu nešto extra(u usporedbi sa HW2). Uvijek postoji određena napetost prije nego što neko nekoga  uključi u bitku jer uvijek je ono, ko će prije zapucati, koga će se fokusirati i koga treba micati...
Zatim, 3D svemir... Pogotovo koristan u bitkama, pomicati flotu destroyera iznad ili ispod protivnika da se iskoriste njegove slabosti ili njegova imobilnost su jedno od bitnih stvari ako ste brojčano manji... Dobar gameplay, iako malo "naporan" s obzirom da nema nikakvog ubrzanja vremena(uvedeno u HWC), pogotovo na kraju misije, kada se skupljaju RU'si koji su na drugom kraju mape i spori su ko sam vrag(harvesteri)

Zna biti frustrirajuće, ako ne pazite i bazirate se na svoju flotu, ako se ne koriste salvage corvette, ako imate dosta gubitaka tokom misija zato što uvijek ste u manjku sa parama i brodovi su skupi.
Što se tiče AIa, lagano ga se prokuži jer uvijek napadaju onog koji im je prvi na radaru/senzorima i tako se može iskoristiti situacija za brzu pobjedu ili salvage brodova.

Same misije su sve teže i teže i zahtjeva se dosta vremena jer su neke misije bazirane da se mora otići od točke A do točke B i nazad(Karos Graveyard) gdje se jedino morate čuvati platformi i junkyard doga koji dojde i ukrade vam brod, nema nikakvih borbi ni ničega. Pred kraj pogotovo, kad prema vama ide motorizirani asteroid ili kad imate kupolu Ion frigata ispred sebe ili u zadnjoj kad vas napadaju iz svih smjerova, sa cloakom jer pogotovo zajebano ak se niste naoružali sa senzorima. Također jedna "boljka" koja dodaje, ajmo reći igrivosti je ta da morate kod corvettea i fightera paziti na razinu goriva, iako će se rijetko kada dogoditi da vam usred borbe odu na rezervu, ali ako su prije toga vani dost dugo i kreću se, zna se dogoditi i zato je uvijek dobro sa strane imati carriera :)

Zvuk je jedna od najlepših stvari u igri... Od samog voice actinga, naravno nema nikakvih likova nego samo glasovi, ali se osjete emocije, pa do zvuka raznih brodova... Na bilo koji brod kad se zumira svaki ima svoj određeni zvučni efekt i pištanje pip pip pipip, motori, pucanje, okretanje topova, a soundtrack je nekaj najbolje kaj sam čuo nakon dugo vremena. Neznam koja druga igra ima ovako lijepi music score, to je moje osobno mišljenje.

Neznam kaj da još napišem, ak mislite da sam nekaj izostavio recite pa bum nadopisao  sm1jeh

Igra je najbolja space RTS('99) godine i po meni i kaj ljudi rade od toga i dalje je najbolji RTS u svemiru jer igra sama po sebi je napravljena jednostavno, lijepo i teško(as in difficulty) sa puno izazova, interesantnom pričom, sjajnim glasovima i još boljim music scoreom..
Moja obavezna preporuka je za odigrati ovo ako ste fan svemirskih strategija ili RTSova uopće

Slike nisu baš nekaj, puno je bolje ingame...
Prva je sa Tiidan mothership i harvester, a druga je sa Kushan mothership i destroyerima





I ostavljam vas sa jednim OSTom

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


P.S.
review nije nekaj posebno, zbrda zdola je  ;D
« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2012, 13:31:32 od Wulf »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #226 u: Svibanj 15, 2012, 15:06:58 »
Nikad nisam igrao Homeworld. Zapravo sam ja jako puno tih klasika, kultnih igara propustio. Iako kada gledam, nisam nikada igrao tako neku strategiju u svemiru. Iako sam često htio, ali ne znam, uvijek me nešto odvuče od toga. Imam na kompu već valjda 2 godine Sins of a Solar Empire na kompu i nikako ga zaigrati, iako kada god vidim slike ili video te igre, čini mi se zakon  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #227 u: Svibanj 15, 2012, 19:27:36 »
Nikad nisam igrao Homeworld. Zapravo sam ja jako puno tih klasika, kultnih igara propustio. Iako kada gledam, nisam nikada igrao tako neku strategiju u svemiru. Iako sam često htio, ali ne znam, uvijek me nešto odvuče od toga. Imam na kompu već valjda 2 godine Sins of a Solar Empire na kompu i nikako ga zaigrati, iako kada god vidim slike ili video te igre, čini mi se zakon  cry1

ali stvarno ti kažem, prvom prilikom odigraj ako možeš sva tri nastavka.... ali po redu
ja nisam igrao cataclysm jer me nekaj jebe, pa nemrem pokrenuti svaki put pa nisam igrao...
meni je sad po redu neki dodatni mod za HW2 pa freespace

Offline Cole™

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #228 u: Svibanj 16, 2012, 00:18:53 »
Nisi igrao Homeworld? Jebeno dobra igra, ah nostalgija.  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #229 u: Svibanj 16, 2012, 08:23:24 »
Kome treba Homeworld kraj SoaSE ;)

Nakon detaljnog prolaska Borderlandsa, isto je učinjeno i sa Top Spin 4.
S tim da je ovo drugo teško razočaranje...
Nekih 65%
« Zadnja izmjena: Svibanj 16, 2012, 08:25:16 od Montoya »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Cole™

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #230 u: Svibanj 16, 2012, 10:48:51 »
Zasto?  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #231 u: Svibanj 16, 2012, 11:34:11 »
Kome treba Homeworld kraj SoaSE ;)

Ma da? Ti si ga igrao? Znači valja to odigrati? Kvragu, kad ću i to ubacit, čeka me sad nakon HAWX-a i Mafia
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline petko23

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #232 u: Svibanj 18, 2012, 06:12:59 »
Kome treba Homeworld kraj SoaSE ;)

Nakon detaljnog prolaska Borderlandsa, isto je učinjeno i sa Top Spin 4.
S tim da je ovo drugo teško razočaranje...
Nekih 65%

pa je. karijera je teski shit, ali za igrat s prijateljen 1 na 1 jos uvik najbolji tenis.

igru su puuuno olaksali u usporedbi sa TS3, vjerujem zbog toga sta su se mnogi igraci zalili na tezinu trojke.

trebas bacit koju sa tuheljom sa next levela. bia je u top 20 igraca u svitu.

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #233 u: Svibanj 19, 2012, 11:20:14 »
Točno u 10:30h, 10h (ajd i 15min) prije početka velikog finala Lige prvaka :)

Football Legend, Fifa 11, #24



Nakon moje točno 350-te registrirane VP tekme i pobjede 3:1, u kojoj sam bil čovjek tekme, sa 9.2 rejtingom
A kolko ih je neregistriranih...tam od 2010., od kad igram ovo zgličano čudo!

11 golova, 10 asistencija za klub u kojem je pala (nakon 62. tekme, trofej One Club Man jel - 50 tekmi za 1 klub, "obična" bronca) - datum mog rođenja... :)

Podaci mog novog VP-a:

Ime: Covjek
Prezime: Odluke
Nadimk: Tref
Dres: Tref
Broj: 9
Pozicija: RF
Klub: Bayern

 hug1
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline DogZy

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #234 u: Svibanj 19, 2012, 12:18:30 »
Jupi! Konačno da si ga osvojio p1va
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #235 u: Svibanj 20, 2012, 17:44:17 »
A igra se svašta ali trenutno se najviše zabavljam sa: Mafia 2, F1 2011 (2010), MW3. Nekako u zadnje vrijeme mi se ništa neda igrati, pa često znam ući u jednu igru i nakon 5 minuta izaći, pa uđem u drugu pa opet izađem i tako redom. To je valjda zato što znam da moram učiti za ispite a nit učim a ni igram, uffffff

Offline Kole

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #236 u: Svibanj 20, 2012, 21:41:31 »
Danas halal pes cijeli dan.Jedno od 40 tekmi 35 pobjeda  ave1 ave1

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #237 u: Svibanj 21, 2012, 22:19:03 »
Odličan omjer thumbs1

Offline Kole

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #238 u: Svibanj 29, 2012, 23:13:55 »
Skripte me doslovno ubijaju na pesu.Hebote pa poludit ću više.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #239 u: Svibanj 30, 2012, 00:16:01 »


Igram ga tek kojih 3 sata, ali već mi se čini da će mi ovo biti najbolji AC do sad. Što je super ako ispadne tako jer mi je i dvojka bila bolja od jedinice tako da čini se idu prema sve boljem  hug1

Nego, pitanje onima koji su ga odigrali ovim putem - što se dogodi ako sve misije 100% syncam, don ako ne, ima li to kakvu ulogu? Jer bile su do sad dvije misije gdje mi se baš neda zezati oko 100% synca, a vjerujem da će ih biti još.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.