Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 765836 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1515 u: Siječanj 16, 2014, 12:02:22 »
Probao sam igrat The Banner sagu. Da likovi znaju pricat ovo bi mi bila igra za 10, ovako za neku 8. Inace ne podnosim kad mi likovi u igrama neznaju progovorit, al ajd ovdje cu prec preko toga. Obozavam tbs igre. Srecom pa u zadnje vrijeme ima dobrih tbs igara.

A čuj, to je preko kickstartera tako da si nisu mogli priuštit mnogo glumaca... Bolje ovako nego da kao u Skyrimu jedan glumac daje glasove skoro svim likovima...

Jel ti teška? Ja igram na Hard i borbe su teške užasno!

Inače specifičan tip igre i baš ljepo osvježenje...  thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1516 u: Siječanj 16, 2014, 12:11:32 »
Mora biti napredak, 2014. je i nemre mi dojti igra s onakvom grafikom. cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1517 u: Siječanj 16, 2014, 12:33:21 »
A čuj, to je preko kickstartera tako da si nisu mogli priuštit mnogo glumaca... Bolje ovako nego da kao u Skyrimu jedan glumac daje glasove skoro svim likovima...

Jel ti teška? Ja igram na Hard i borbe su teške užasno!

Inače specifičan tip igre i baš ljepo osvježenje...  thumbs1

Igram na normal (ja rijetko koju igru igram na najtežoj postavki) i taman mi je težina.

Je igra predivno izgleda, baš su svršeni crteži. A i cijela ta atmosfera s vikinzima je mislim baš pogođena.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1518 u: Siječanj 16, 2014, 12:39:52 »
Joj, sjetio me novi Tomb Raider video gdje se uspoređuje ova nova verzija za PS4/xbone

Do sada svi ti komentari u vezi bolje grafike na PCu naspram konzola su bili - konzola fanboyevi seru da im grafika nije bitna jer igraju zavaljeni u kauč 50 metara udaljeni od 500 inčne fullHD LCD plasma CRT the best in the world televizije...

Sada izađe usporedba PS3 i PS4 Tomb Raidera ----- FAP FAF FAP; ovo PC nemože; grafika je bolja nego na PCu, a još na mojoj 500 inčnoj fullHD LCD plasma CRT the best in the world televiziji koju gledam zavaljen u fotelju sa druge strane svijeta izgleda bolje nego na ijednom PCu...

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1519 u: Siječanj 16, 2014, 12:45:59 »
Kaj se opterećuješ s glupostima, fanboyi bilo koje platforme su po defaultu niža rasa i opće se ne isplati raspravljati s njima jer im je mentalni sklop ostal na razini 'moj tata je jači od tvojeg'.

Konzole imaju prednost kaj za te pare dobiš mašinu na kojoj ti bu sve delalo bez problema unutar hardverskih mogućnosti iste, dok na PC-u dobiš onolko kolko uložiš (s čim se na kraju krajeva konzole dugoročno nemru mjeriti) - još ako si PC only gamer normalno da i više uložiš u komp i da imaš pravu mašinu.

Da imam para na hitanje fural bi na svim platformama.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1520 u: Siječanj 16, 2014, 12:54:25 »
Da imam para na hitanje fural bi na svim platformama.


Prvo bi kupio tu nevjerovatnu fotelju iz koje se igraju ovi na konzolama i taj minimalno 500 inčni LCD TV...

Jer znaš teško je meni kao PC igraču to razumjet pošto sjedim na drvenoj školskoj stolici i imam taj neki 14" CRT monitor...
Jer ipak tako mnogi konzoloa fanovi zamišljaju igranje na računalu...

A onda je još smješnije da su svi ti jazavci vjerovatno plutali u jajima kada sam ja 1989 pucao po patkama i tražio vanzemaljce sa Fred Flinstonom na NESu...




Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1521 u: Siječanj 16, 2014, 13:02:08 »
Ko da baš nemreš na PC ak oćeš spojiti kontroler, PC na TV i igrati ništ puno drukčije nego na konzoli s boljom grafikom. cer1njo

Baš sam se nedavno spominjal s Therom kak recimo ova grafika na BF4 na PS3 je nama sasvim dosta (kaj je najvjerojatnije ekvivalent low postavkama na PC-u) jer igra solidno zgleda i opće se ne bi žalil da je i takva grafika samo na zakucanih 60 frameova i već bi mi onda to bilo to.

Recimo PS4 vrti BF4 s varirajućim fps-om od 45-60 s grafikom kaj je nekaj između high i ultra na PC-u. Znači - da piknem PS4 dobil bi dobar frame rate i još kaj bonus bolju grafiku (na kaj se opće ne bi žalil). ;D

Normalno da je napredak dobrodošel uvek, al sad kakvu grafiku imamo u igrama već ti više polako bolje od toga ne treba. Sad ljudi liče na ljude, a ne kaj su ko nekad zmuljani pikseli. cer1njo

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1522 u: Siječanj 16, 2014, 13:17:50 »
Joj...kada se sjetim kada sam u Trstu kupio Kirbija - mislim, kada su mi kupili... Kakva igra mi je to bila! Naspram svih prethodnih nešto strašno i predobro..



Na sve načine sam friziro toplomjer da pokaže 37.5 temperaturu da nemoram u školu...
I onda upalit NES i deri cjeli dan... Nema zadaće, nema pjesmica napamet, samo Kirbijeve avanture...  cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1523 u: Siječanj 16, 2014, 13:38:06 »
Ko da baš nemreš na PC ak oćeš spojiti kontroler, PC na TV i igrati ništ puno drukčije nego na konzoli s boljom grafikom. cer1njo

Baš sam se nedavno spominjal s Therom kak recimo ova grafika na BF4 na PS3 je nama sasvim dosta (kaj je najvjerojatnije ekvivalent low postavkama na PC-u) jer igra solidno zgleda i opće se ne bi žalil da je i takva grafika samo na zakucanih 60 frameova i već bi mi onda to bilo to.

Recimo PS4 vrti BF4 s varirajućim fps-om od 45-60 s grafikom kaj je nekaj između high i ultra na PC-u. Znači - da piknem PS4 dobil bi dobar frame rate i još kaj bonus bolju grafiku (na kaj se opće ne bi žalil). ;D

Normalno da je napredak dobrodošel uvek, al sad kakvu grafiku imamo u igrama već ti više polako bolje od toga ne treba. Sad ljudi liče na ljude, a ne kaj su ko nekad zmuljani pikseli. cer1njo

Neznam baš da PS 4 vrti BF 4 na High/Ultra. Prije High /medium...

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1524 u: Siječanj 16, 2014, 13:53:48 »
Gledal sam dosta usporedbi, high/ultra je, ali nije full hd, 900p je rezolucija i s tim je već dosta iza PC-a.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1525 u: Siječanj 16, 2014, 13:58:55 »
Stvar je šta na tim videima iako su 1080p nemoš vidjet ništa...

Prije bih rekao High detalji maksimum jer za ultra + AA + 1080p minimum treba jedna GTX 780 plus ekvi procesor da ju upogoni..
A ako vrte to na 900p samo ču reći...bahhhh
"Nova generacija konzola", 2014 godina i nemože tjerat igru na maksimumu u 1080p... Strašno
Ma 1080p je must! Kroz dvije, tri godine će standard postati 4k rezolucija monitora, a ovi neće moći ni "prastaru" full HD rezoluciju vrtit...

Trolololo
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2014, 14:00:54 od doktor1 »

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1526 u: Siječanj 16, 2014, 14:07:07 »
Zato i ide na high/ultra jer su očito hteli 'bolju' grafiku s nižom rezolucijom, na 1080p bi ga morali još zrezati. Da je DICE recimo Sonyjev 1st party developer onda bi ga vjerojatno naterali na 1080p.

Plus - nije isto zatvoren sustav ko jedna konzola i otvoren ko PC jer je optimizacija skroz drukčija i ja sam uvjeren da bi PS4 mogel potegnuti full hd BF4 samo s smanjenim AA i npr. lošijim sjenama nego PC verzija da je igra PS4 1st party ekskluziva.

Velika većina na next genu bude išla 1080p s vremenom, tak je uvek da su prve igre li-la i postupno s vremenom bolje izgledaju igre, a BF4 je još k tome i cross-gen.

Evo na brzaka za primjer Xbox 360 1st party igra s početka generacije i s kraja:





PC bude uvek u prednosti glede grafike i to je činjenica i prednost PC-a.
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2014, 14:14:51 od ManTheRamparts »

Offline Iceman

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1527 u: Siječanj 16, 2014, 14:15:15 »
Joooj sad ste me podsjetili na Doom. Nekad davno ja bio klinac, kupili PC, ubrzo sam čuo da postoje igre. Nabavio sam od nekoga Doom na disketi.
Hodam ja hodnikom sa motornom pilom, otvaram ova vrata otvaram ona vrata dok se odjedanput iza mene nije stvorilo nekog smeđe govno. Prepao sam se ko pi....... , nije mi baš bilo dobro, morao sam se malo vani prošetati (a brijem da sam i bio gladan i manjak zraka u sobi i tako to hehehhe). Nakon tog doživljaja horor igre su rijetkost na mom PC-u (iako ću sigurno odigrati Metro 1 i 2). Jednostavno nemam ja živaca za to. Ja se moram opustiti, igra me mora zabaviti i zadržati a ne me iz.jebat ko mladog majmuna :D .
I tako je Doom ostao najstrašnija igra kojju sam igrao, ili sam se barem propisno usrao (brijem da sam još nabacio Resident Evil i Silent Hunter, ali ne predugo). Još kad se sjetim kod Dooma veličinu piskela hahahahha

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1528 u: Siječanj 16, 2014, 14:17:31 »
Slažem se... Vidio sam i igrap Last of us na 42" plasmi i igra zbilja izgleda fantastično, ali...

Tu kreće izdrkavanje tih fanbojeva da igra izgleda bolje nego neke PC igre.. Pošteno, Ali to bi na računalu samo sa downsamplingom, 2xSGSSTAA, (Spare Grid Supersample transparency AA), AF i AO , (anisotropic filtering i ambient occlusion) tehnologijama izledalo barem 40% bolje...

Igram XCOM: Enemy Within sa SGSSTAA, AF i AO preko nvidia inspectora i igra izgleda drastično bolje! Isto sam napravio i Dishonoredu samo sam tamo napravio i downsampling



I da, hoču igrati taj vražiji HALO  cry1
Brzo mi pošaljite konzolu i tu igru! Ajde...
Ja za uzvrat aljem dva tvrda diska; jedan od 500GB pokvareni i jedan od IDE 40GB funkcionalni
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2014, 14:19:41 od doktor1 »

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #1529 u: Siječanj 16, 2014, 14:19:11 »
@Iceman - Je, onda je sve to bilo novo, 3d ovo ono, još pentagrami po svud, demoni, krvavo, mračno. Svi smo srali u gaće. cer1njo

@doktor - u međuvremenu sam editiral gornji post. Uglavnom - PC bude uvek napred po pitanju grafike i tu nema boga, ko tvrdi drukčije nema pojma. Al isto tak je činjenica da sad ove nove konzole su u stanju dostaviti odličnu grafiku. Al PC bu uvek korak ispred.

Zamjena je ko ponude dok nekaj staviš u oglasnik. cer1njo cer1njo