Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 777056 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #90 u: Veljača 29, 2012, 13:30:10 »
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey i Dark Souls se piči kod mene.

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #91 u: Veljača 29, 2012, 13:35:26 »
Prijeđen Smash 'n' Survive, u Wormsima UM se riješavaju izazovi, tj. skidaju vremena Teama 17 (još njih 4, pa na 3D kampanju), a danas započel i sa Motorstorm RC - prvi dojmovi odlični.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #92 u: Ožujak 06, 2012, 18:27:35 »
Prošao prekjučer God of War Chains of Olympus i mogu reći da me ugodno iznenadila, pogotovo po pitanju kontrola oko kojih sam bio skeptičan s obzirom na nedostatak druge analogne kontrole i L2, R2, L3, R3 tipki. No kontrole su sjajne, možda mi čak i bolje nego na "velikim" GOW-ovima, odn prva 2 sa PS2 koje sam prešao nekoliko puta svaki i koje smatram među najboljim igrama generacije.

Danas sam krenuo igrati drugi GoW sa PSP-a i nešto skroz drugačije, prvu igru koju sam zaigrao na PSP-u prije kojih 6 godina, sada da ju i odigram  shy1

 
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #93 u: Ožujak 06, 2012, 19:04:16 »
Nisam znao da imas PSP Vanja? sm1jeh
Loco Roco je simpatična igrica. Imam ju na mobu kuul
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #94 u: Ožujak 06, 2012, 19:29:09 »
Nemam ja, ima šogi  shy1
Nedavno ga kupio za smiješnu cijenu - 200kn novi novcati (E-1000 model) sa godinu dana garancije. Duga priča, ali frajeru se posrećilo da je naletio na takvog tipa  ;D

Pa sada odigravam tih par igara koje želim godinama već na PSP-u. OK, ima malo više od par igara koje bi igrao, ali nemam baš vremena za sve, pogotovo pored svojih PC-a, PS2 i DS-a koji nisam pipnuo već godinu dana, no namjeravam mu se sada vratiti jer i na njemu ima gro toga što još nisam ni zaigrao, a htio bih.
Tako da sam si rekao odigrati LocoRoco, oba GoW-a, i ako stignem, budem imao volje pored Mass Effecta 3 (i svega ostalog na ovim platformama), MGS-ove (Portable Ops i Peace Walker).

Ma, bolje da ni ne pričam, da imam smao PC, ne bih stigao sve što želim odigrati, a kud još sa ovim konzolama. Gdje bih tek bio da imam para za PS3 i/ili Wii/box... pa poludio bih od svih dilema  ;D


I nisam znao da LocoRoco ima na mobu - to neki emulator ili je izašla i za mob?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #95 u: Ožujak 06, 2012, 20:29:55 »
Znači imam ju na Sony Ericssonu Zylo, starudija od moba.
Nije to ista igra kao na PSP-u ili PS3-u. Arkadetina s 5 nivoa a moraš preći u što maje vremena. Ali da je fora- fora je.
GoW je super. Svakako odigraj, vjerojatno medju naj igrama za PSP.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #96 u: Ožujak 06, 2012, 21:38:50 »
Kako rekoh, GOW 1 i 2 su mi među naj igrama ne PS2, nego cijele te generacije tako da, ovo sam zgrabio čim mi se pružila prilika. Već sam i relativno daleko u Ghost of Sparta. Mislio sam da je Chains of Olympus wow za PSP, ali ovo je epic. A grafika, ne mogu vjerovati da PSP to može  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ZoNTrA

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #97 u: Ožujak 07, 2012, 15:46:01 »
Jučer  mi se prvi put dogodilo da nisam znao kaj bi igro.
Odlučivo sam se između ovih: Gran Turismo 5, Killzone 2, Resistance 3, Red Dead Redemption, Uncharted 3: Drakes Deception, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted: Drakes Fortune, Unreal Tournament 3, Heavy Rain, NBA 2K12, F1 2011, Wipeout HD Fury i Brink, u tom trenutku mi je došlo da sve odigram, al sam se odlučio za GT5. shy1

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #98 u: Ožujak 07, 2012, 17:38:24 »
Ovih dana, a pogotovo danas, žestoko se igral Motorstorm RC.
Još moram skinuti "samo" 45s za prolazak (zbroj svih vremena kroz 64 eventa) cijelog Festivala unutar 40min, tj. zadnji trofej.
Al je bilo restartova da me sve prsti bole...a još ih bude, puno.

Trine 2 i Sly Racoon se skidaju, hvala Sony :)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #99 u: Ožujak 07, 2012, 19:21:13 »
Jučer  mi se prvi put dogodilo da nisam znao kaj bi igro.
Odlučivo sam se između ovih: Gran Turismo 5, Killzone 2, Resistance 3, Red Dead Redemption, Uncharted 3: Drakes Deception, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted: Drakes Fortune, Unreal Tournament 3, Heavy Rain, NBA 2K12, F1 2011, Wipeout HD Fury i Brink, u tom trenutku mi je došlo da sve odigram, al sam se odlučio za GT5. shy1

bome ni ja u ovom čušpajzu ne bih znao što igrati  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #100 u: Ožujak 08, 2012, 09:13:34 »
Pala sinoć Motorstorm RC platina!
Bome mnogima se nebi dalo...

Danas valjda počnem sa Trine 2.


Nego Shimmy, vidim da si igral GoW: CoO i sad igraš GoS - imam svih pet GoW platina i Chains of Olympus mi je uvjerljivo najgori u serijalu, dok je Ghost of Sparta "pravi" God of War naslov, vidiš valjda i sam kolko owna CoO.
CoO mi je specifičan samo po tome kaj ima "badass" ženskog zadnjeg bossa, Persephone - koja me pak malkice podjeća na finalni fajt u SoulCaliburu V.
Recimo da kod mene idu ovak:

God of War 2 - potpuno zaokružena (mega)igra s puno (smrtonosnih) zagonetki
God of War 3 - kolko kao igretina, tolko kao spektakl, kak grafički, tak i zvučno - zapravo općenito
God of War: Ghost of Sparta - mnogo dobro, Arms of Sparta - jedno od naj oružja u serijalu, finalni fajt...
God of War 1
God of War: Chains of Olympus

CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #101 u: Ožujak 08, 2012, 11:35:14 »
Zanimljivo, ali čini se da imamo potpuno drugačije mišljenje  shy1
Na žalost GoW 3 nisam još igrao, no to mi je još od najave do danas ostala broj 1 igra koju želim odigrati na PS3.

A vezano za ovu prvu rečenicu i komentar...
Meni je jedinica bolja od dvojke, no to je onaj slučaj kao sa Mass Effectom i Witcherom što sam govorio tu na forumu - dvojka je ljepša, brža, "bolja", tj stvarno je sa tehničke strane a i one "wow" jača. ALI... jedinica mi ima bolju atmosferu, i hebiga, badave je doslovno sve bolje u dvojci realno, onaj Pandorin hram mi je nešto neponovljivo, jedna od najboljih cjelina u nekoj igri što sam ikada igrao. Prošao sma igru jedno 5 puta, i svaki put bih se naježio u svakom djelu tog hrama. Za mene je odrađen savršeno. Pandora's Temple iz GOW-a i Great Cathedral iz Vagrant Storya su po meni jedne od najbolje složenih cjelina (levela ako ih želiš tako zvati) u bilo kojoj igri ikad. Jo, bilo je još nešto, ali mi trenutno ne pada na pamet - još neka igra, neko takvo "područje",

No da se vratim na Gow - to je vezano za 1 i 2, a CoO i GoS... Ista stvar zapravo - GoS sam trenutno mislim na negdje pola igre, možda malo više - ubio sma taman onu Erinyu, i igra je tehnički i artistički remek djelo. Ne mogu vjerovati da se to vrti pred mojim očima na prijenosnoj konzoli staroj 6 godina. No ovdje je i atmosfera fenomenalna. No ima jedan mali problem. CoO je bio lagan. Počeo igrati na normal, nakon 40-ak min ugasio i počeo na hard, a i tako sma jedva par puta umro u cijeloj igri, izuzev Persephone koja me ubila brat bratu, barem 30 puta  ;D
No GoS je prepreprelagan. Počeo odmah na hard, umro do sada valjda 5 puta, i većinom zbog nepažnje. Kao prvo, ima premalo borbi. Zaista premalo, i loše je izvedeno to. Hodaš, hodaš, po zaista prelijepim krajolicima, ali opet, to je God of WAR a ti hodaš, pa naletiš na manju arenu gdje pobiješ par protivnika, i odna opet duže hodaš neko se kolješ, i tako u krug. To je jedan aspekt, a drugi je taj da sada možeš blokirati gotovo sve napade u igri, čak i one zamahe minotaura sa onim velikim mačem, što se u CoS nije moglo, plus, nako apsolutno svakog tog fajting djela te čeka kovčeg sa energijom i magijom.

Toga nije bilo ni u GoW 1, ni 2 ni CoS. Morao si se paziti sa energijom, a ovdje u svakom fajtu lupam po magiji do kraja, ne štedim si ni energiju, jer znam da me čeka odmah punjenje svega nakon borbe. A to je jako loše za ovaj tip igre.
Vidjet ću, dok ju završim, dat ću konačni sud, no za sada, iako tehnički možda najbolji GoW koji sma igrao (osim trojke, jel), gameplay mi je upropašten zbog premalo borbi i prelaganih borbi. cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #102 u: Ožujak 08, 2012, 11:41:35 »
Videl budeš pred kraj GoS težinu...par borbi pred i sam kraj - koji je meni epic.
Ni jednu GoW igru ne čini samo igra, već i njeni izazovi ;)

Inače, prva četvorka mi je jako jako zgusnuta i lako bi se mogle mijenjati pozicije, jedino CoO je sigurno zadnji.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #103 u: Ožujak 08, 2012, 12:51:08 »
Ni jednu GoW igru ne čini samo igra, već i njeni izazovi ;)

Baš radi toga i velim da me Ghost of Sparta razočarao - za sad nije bio nimalo izazovan, i to na hard. Dok recimo GoW 2 do danas nisma prošao na najtežoj težini (God mislim da je). Igrao sam valjda 2 mjeseca na toj težini i došao do onog djela kada onog nekog učenjaka moraš furati do onog teksta da ga dešifrira, blizu samog kraja, ali stoji mi taj sejv već skoro godinu dana. Igrao dan, dva, pa zapeo negdje, pa nisam igrao tjedan dana, pa opet po malo itd... No sad nisma jako dugo igrao PS2, trebao bih i to završiti već jednom. I u jeidnici sam se jako mučio na Titan, ali en toliko kao dvojku. Ali obje su na hard bile već zaje..., a ova ništa :(

Ali kažem, vidjet ću do kraja, još ne mogu suditi sve.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ZoNTrA

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #104 u: Ožujak 08, 2012, 16:23:12 »
Montoya, jel su Sly i Trine besplatni samo za PS PLUS korisnike, ili i za nas obične smrtnike? ( Pretpostavljam samo za PS PLUS jer je i to već puno )