Autor Tema: Star Wars  (Posjeta: 41591 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #60 u: Travanj 07, 2013, 23:34:20 »
Uzeo sam vremena i pročitao sam. Sviđa mi se kako si pobio teze IGN-a  p1va
Moram priznat da sam nakon ovog pročitanog još više zavolio I, II i III epizodu. Odličan osvrt, i ovo je više od osvrta. Ovo hejteri I, II i III nastavka trebaju pročitat.

GJ  p1va

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #61 u: Travanj 07, 2013, 23:41:04 »
Ako i samo ti ostaneš, drago mi je da je barem netko pročitao ovo jer sam pisao pecto  ;D

I hvala na pohvali, nije bilo uzalud onda  shy1

I napomena - ja ne želim dokazati da su novi filmovi bolji ili se raspravljati sa nekim što je bolje i zašto, nego samo skrenuti pažnju na to da mnogi hejtaju bez razloga novu trilogiju. Kod mene nije zapravo pitanje koja je bolja, nego zašto se nova globalno ne voli, iako ako idemo uspoređivati, nije realno ništa lošija. Tome ove usporedbe, ne radi favoriziranja nego pokušaja predodžbe da je hejt besmislen i mislim da se nitko ne može nazvati SW fanom ako ne voli i ono što je donijela nova trilogija  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Star Wars
« Odgovori #62 u: Travanj 16, 2013, 12:23:38 »
Ja isto pročitao.. "vozim" fuji 1000km pa iam vremena  cer1njo
tldr;
slažem se s tobom, najviše za točku 1 jer da je ikako drugačije počelo bilo bi još veći klišej. Pojavio se neki sith koji oće zavladati galaksijom, kao nešto novo, što se tiče početaka. Ovo je jedan od logičnijih početaka i uopće nije loš. Nije mi u najboljem sjećanju prva episoda jer je nisam gledao sad kad su bile sve.
Naravno i ovo dalje što si pisao se apsolutno slažem s tobom, meni je jedino ovo kaj si naveo Ewoke totalna banana. Gdje si rekao da je komičnije nego ovo sa JarJarom i ta mi je epizoda najslabija od svih. Ono hrpa troopera, walkera i ostale vojske pobijede pigmejci s kamenjem i strijelama koje uopće ne penetriraju armor troopera. To mi je jedina zamjerka bila u zadnjoj epizodi, taj finalni fight.
U originalnoj trilogiji mi malo na živce ide Luke jer onak pekmezast. Niš nemre, neda mu se, ne zna i slično. Što se tiče CGIa i lutaka, meni su lutke bolje jer su živopisnije odnosno realnije, koliko god njihova kretnja bila umjetna. To ugl mislim zbog Jabbae jer mi je fakat odvratan  cer1njo
Onaj jezik, rep, slina i slične gluposti, gdje to sa CGIem ne bi mogli dočarat, barem meni. Što se tiče dijaloga, znam da mi nije ostao u nekom sjećanju jer neki razgovori, Ani i Padme mi većinom djeluju ko neki ljubić. Ono način govora, izgovora i slično, dok ostale šprehe, dok Jedii pričaju ili Yoda sa Lukeom, lkogn story short, razgovori su mi bolji u originalnoj trilogiji.

Da ne duljim, nisam neki HC fan ko ti za SW, ali mi je super pogledati jer je SF i to dobar i slažem se s tobom sve što si naveo i glupo mi je hateati serijal zbog kao "loše" prve tri epizode koje to nisu.
Sorry na dugom postu iako nisam nikaj novo napisao  cer1njo ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #63 u: Travanj 16, 2013, 23:15:28 »
Dugi post? A kaj je onda moj?  cer1njo

Ma dobro si sve rekao  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Star Wars
« Odgovori #64 u: Travanj 17, 2013, 17:58:40 »
Mislim kak je dugi post, a nisam niš pametno rekao  cer1njo
Samo sam nabrajao kak se slažem s tobom  cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #65 u: Travanj 18, 2013, 13:57:50 »
Na ovom forumu je super čitat i duge postove, zato što ekipa kvalitetno piše  p1va

Offline Cole™

Star Wars
« Odgovori #66 u: Prosinac 01, 2014, 17:26:31 »
Naime nisam nikada gledao niti jedan film ovog serijala.
Budući da me impresionirao ovaj novi koji dolazi iduće godine, jel valja pogledati sve u serijalu ili?
Može nekakva preporuka. :)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Official Teaser Trailer #1 (2015) - J.J. Abrams Movie HD - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Star Wars
« Odgovori #67 u: Prosinac 01, 2014, 18:14:38 »
Pa ono isplati se jer je to postao dio opće kulture.

Pogledaj ih po epizodama ako želiš, iako je meni osobno bolja originalna trilogija od prequel trilogije al u svakom slucaju isplati se pogledat, pogotovo ako planiraš sedmicu gledati.


Episode I - osobno najlošija u serijalu al ima svojih bljeskova.
Episode II - više manje kao jedinica al ipak je malo konkretnija i ne ostavlja tako gorak okus u ustima.
Episode III - osobno najbolji komad u prequel trilogiji (i sveukupno mi 3. najbolji film u serijalu) najkonkretniji od prequel trilogije i jako zabavan.
Episode IV - prvi dio originalne trilogije, danas malo blesav na trenutke ali itekako zabavan (barem meni) preporučam da gledaš stariju verziju prije dvd remastera  pošto su izmjenjene neke stvari.
Episode V - najbolji dio u cijelom serijalu po meni, konkretan od početka do kraja i sa jako dobrom i zanimljivom radnjom, pravi reklo bi se block buster
Episode VI - konkluzija originalne trilogije, dosta dobar ali najlošiji mi od original trilogije, čak mi je lošiji i od epizode III.


Inace ja sam veci fan old republica i dijela serijala koji se odvijao puno prije filmova, al danas to po Disneyu više nije Canon pa ti neću o tome previše razglabati, iako fkt ima dobrih priča i puno je kvalitetniji setting nego onaj u filmovima.
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2014, 18:16:43 od Punisher »

Offline Cole™

Odg: Star Wars
« Odgovori #68 u: Prosinac 01, 2014, 18:27:04 »
Znači gledanje po epizodama...  p1va
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Star Wars
« Odgovori #69 u: Prosinac 01, 2014, 18:27:47 »
Ma da, naletit ces na netu da gledas prvo originalnu trilogiju pa prequel, al to danas ionako nema smisla, gledaj kronološki i guštaj ;)

E da imena epizoda su ti

Ep. I - The phantom menace
Ep. II. - Attack of the clones
Ep. III - Revenge of the Sith
Ep. IV - New Hope
Ep. V - Empire strikes back
Ep. VI - Return of the jedi

i

EP VII - The Force Awakens
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2014, 18:30:31 od Punisher »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #70 u: Prosinac 01, 2014, 20:56:55 »
Ma da, naletit ces na netu da gledas prvo originalnu trilogiju pa prequel, al to danas ionako nema smisla, gledaj kronološki i guštaj ;)

E da imena epizoda su ti

Ep. I - The phantom menace
Ep. II. - Attack of the clones
Ep. III - Revenge of the Sith
Ep. IV - New Hope
Ep. V - Empire strikes back
Ep. VI - Return of the jedi

i

EP VII - The Force Awakens

Ovako gledaj, da a vezano za to kakvi su filmovi, mnogi hejtaju novu trilogiju ali mislim osobno da je to kao sa puno drugih stvari samo - moda!
Kao priča se Jar Jar Binks (vidjet ćeš) je djetinjast i glup lik te čini Phantom Menace dječjim filmom. A što su molim vas Ewoksi (isto ćeš vidjeti ;D) koji zauzimaju valjda trećinu Return of The Jedi i iskreno su mi sramotni dio filma, cijelog serijala dapače. Baš ono fejspalm trenutak. Ukratko, plišani medvjedi liliputanci kamenjem i strijelama razbijaju Imperijske Walkere i deru Storm Troopere naoružane blas rifleima kao od šale. A i prizor kod Jabbe je tragikomična lutkarska predstava. A ima sličnih blesavih momenata i u prva dva filma, iako manje. No u sva 3 su Stor Trooperi najgluplje topovsko meso ikad iako su kao genetski stvoreni super vojnici. Ma dalo bi se raspravljat no napominjem da sam ogroman fan cijelog serijala i ovo što sam naveo mi ne umanjuje kvalitetu filmova samo pokušavam biti realan. A to je da ako ćemo srati po novoj trilogiji, možemo i po staroj, ili sve prihvatiti kao stvarno zabavne filmove od kojih svaki ima neke od najboljih ili barem najpamtljivijih trenutaka u povijesti kinematografije.

A moj komentar onda sve skupa je:

Episode I - Meni nikako najlošiji u serijalu, bolji mi je od "dvojke". Možda ne i objaktivno ali mi ima neku emotivnu vrijednost kao novi početak u serijalu, predivne lokacije, moj najdraži Jedi (Qui-Gon) te moj najdraži negativac u serijalu pored Vadera, jasno, Darth Maul. Lightsaber borbe sa njim su po prvi put u serijalu stvarno čudo za vidjeti (u originalnoj trilogiji je sve danas nekako usporeno. Ne dosadno, samo pregazilo je vrijeme tu koreografiju). Plus utrka, plus pojava Natalie <3 itd
Episode II - Meni najlošiji od nova 3 no i dalje dobar. Lošiji jednostavno zbog navedenog o jedinici a od trice je i subjektivno i objektivno.
Episode III - "osobno najbolji komad u prequel trilogiji (i sveukupno mi 3. najbolji film u serijalu) najkonkretniji od prequel trilogije i jako zabavan." Ovo je Punisherov C/P jer se slažem sa svakom riječi, osim da - mi je drugi, ili, pazi sad... čak možda i PRVI, najbolji film u cijeloj heksalogiji. Kraj mi je maestralan i jedan od najemotivnijih prizora u povijesti filma. Majkemi, plakao sam. Obi-Wan i Anakin. Vidjet ćeš o čemu pričam  cry1
Episode IV - I tu se slažem sa Punisherom s time da ne bih rekao ovo gledaj original ali OK, svejedno je realno.
Episode V - "najbolji dio u cijelom serijalu po meni, konkretan od početka do kraja i sa jako dobrom i zanimljivom radnjom, pravi reklo bi se block buster" - Apsolutno. S time da mi je možda bolja trica, jel  kuul No to zbog kraja, u cijelosti nije.  Empire Strikes Back je čudo i najbolji objektivno od svih 6
Episode VI - "konkluzija originalne trilogije, dosta dobar ali najlošiji mi od original trilogije, čak mi je lošiji i od epizode III." - nadodajem i Episode I a i II možda. Ili ne, od 2 ipak ne. Ewoksi su sjebali stvar
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2014, 21:11:17 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline bartul_9

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY
« Odgovori #71 u: Travanj 09, 2016, 15:07:17 »
Kako ovo dobro izgleda ljudi moji, ejjj, ovo je najvece iznenadenje sta smo mogli dobit.U kina stize u 12. mjesec ove godine.Koliko znam prica donosi potpuno nove likove, a radnja je nesto malo prije filma A New Hope.

"Rogue One: A Star Wars Story, or simply Rogue One, is an upcoming American epic space opera[1] film directed by Gareth Edwards and written by Gary Whitta and Chris Weitz, from an idea by visual effects supervisor John Knoll. It will be the first Star Wars Anthology film, a stand-alone story set in the Star Wars universe, and will star Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen and Alan Tudyk. Set shortly before the events of A New Hope, the story will center on a group of Rebel spies on a mission to steal the plans for the Galactic Empire's new weapon, the Death Star."

Trailer stvarno izgleda odlicno, a navodno ce se u filmu pojavit i Darth Vader.

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Official Teaser Trailer - YouTube
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline blowfish

Odg: ROGUE ONE: A STAR WARS STORY
« Odgovori #72 u: Travanj 09, 2016, 18:04:14 »
Okej, izgleda dobro, ali malo mi je glupo otvarati novu temu za svaki film koji dobro izgleda. Nije ovo filmski forum.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline the_prodigy

Odg: ROGUE ONE: A STAR WARS STORY
« Odgovori #73 u: Travanj 09, 2016, 19:30:05 »
Okej, izgleda dobro, ali malo mi je glupo otvarati novu temu za svaki film koji dobro izgleda. Nije ovo filmski forum.
Istina, tema je premještena u ovaj generalni Star Wars topic, a u slučaju da bude potrebe za otvaranjem teme samo za taj film, lako ju mozemo otvoriti.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2016, 19:32:48 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline bartul_9

Odg: Star Wars
« Odgovori #74 u: Travanj 09, 2016, 20:30:21 »
Kontao sam da ima tema samo za The force awakens pa sam otvorio novu, a ono tu stoji Star Wars tema.

Uglavnom trailer izgleda ludilo, glumacka postava od onog sta se vidi u traileru je ludilu, 20 AT-AT u borbi u pustinji pa to mora bit epsko.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller