Autor Tema: Star Wars  (Posjeta: 41525 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #45 u: Veljača 28, 2013, 22:28:57 »
Pri kraju sam s SW Jedi Knight Outcastom, pa sam krenuo u nabavku SW The Force Unleashed II kuul

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #46 u: Ožujak 03, 2013, 20:07:09 »
Evo upravo ide treća epizoda, meni i najbolja ali jebem ti takvu kuću i sve kada pored 5 televizora iz ovog ili onog razloga ne mogu gledati film  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Star Wars
« Odgovori #47 u: Ožujak 03, 2013, 20:45:04 »
 cry1

Strasno mi je zao sto nijedan film nisam pogledao na HTVu. Gledao sam ih davno, davno i taman mi trebaju da ponovim gradivo ali nista. Koliko ih je jos do kraja ostalo?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #48 u: Ožujak 03, 2013, 20:47:53 »
3 nakon ovog danas. ALi da stvar bude "bolja", krenuo skidati na kompu treću epizodu pa da ju pogledam do kraja večeri, ali sada baš opet i net ima one neke svoje mušice i ne radi. Jedva čekam da sa maknem odavde  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #49 u: Ožujak 03, 2013, 22:14:53 »
 cry1


Upravo pogledao 3 epizodu, idu creditsi baš. ;D
Fantastična epizoda, ušla mi je u 9+ kategoriju. Al pretužna epizoda cry1
Sad sam još više nahajpan na SW, a kao da nisam bio već dovoljno cer1njo fpalm1 ;D
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2013, 22:18:16 od Praetorian »

Offline Punisher

Odg: Star Wars
« Odgovori #50 u: Ožujak 03, 2013, 22:19:57 »
Što više puta gledam to mi više Anakin diže tlak kolko je glup  cer1njo cer1njo cer1njo fpalm1

Offline DogZy

Odg: Star Wars
« Odgovori #51 u: Ožujak 10, 2013, 22:33:28 »
Je li tko gledao danas na HTVu Ratovi zvijezda: znova nada?

Nakon dugo vremena sam ponovno to gledao, zadnji put se sjecam da sam gledao kad sam ima 11-12 godina.
Fascinantno mi je kako je film sniman '77, izgleda i dandanas odlicno. Ako se ne varam, vec je to netko tu i spomenuo.
U kojem filmu je borba Lukea i Dartha?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #52 u: Ožujak 10, 2013, 22:39:09 »
Ja sam isto gledao. Da slažem se odličnop izgleda i dan danas  sm1jeh
Super epizoda

Borba Luka i Dratha je u

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #53 u: Ožujak 10, 2013, 22:44:43 »
Ja preskočio opet ali ovaj put jer mi je kum došao. No skida se i pogledat ću sutra, preksutra  sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #54 u: Ožujak 10, 2013, 23:01:43 »
Godfather ti je bio  ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #55 u: Ožujak 10, 2013, 23:04:35 »
ne, ovaj moj ima jedno 100 kila manje  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: Star Wars
« Odgovori #56 u: Ožujak 17, 2013, 17:28:00 »
Epizoda ( IV ) prošle nedjelje totalno me razočarala!
Prema godini u kojoj je rađen, film je dobar jedino prezentacijski.

Ali, sve ostalo je skroz bezveze.
Svi se najednom super poznaju i slažu, ma da! Totalno neuvjerljivo izvedeno.
Jedino su roboti na razini bili.

Sumnjam da bum večeras gledal.
Iako prema naslovu mislim da se radi o vrlo bitnoj epizodi.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Praetorian

Odg: Star Wars
« Odgovori #57 u: Ožujak 17, 2013, 17:32:01 »
 cry1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #58 u: Ožujak 17, 2013, 18:48:53 »
Ja ću preskočit večeras petu epizodu jer ću gledati četvrtu koja mi se tek sad skinula a propustio sam ju prošle nedjelje
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Star Wars
« Odgovori #59 u: Travanj 07, 2013, 23:02:57 »
Sada kada sam ponovno kompletirao sagu mogu ju iskomentirati i u cjelini.



Odmah na početku da iznesem ono u čemu se većina ako ne i svi neće slagati, a dalje ću komentirati to mišljenje - nova trilogija (Epizode I, II, III) mi je bolja od originalne, i to poprilično.

Također napomena - kada kažem prve 3 epizode, ako ne naglasim drugačije, mislim na novije 3 ali prve kronološki u SW univerzumu, suprotno vrijedi za "zadnje 3" ili općenito kada kažem npr druga - to
je Attack of The Clones, ne "Empire"

Od malena sam veliki SW fan - stari me zarazio istim dok nisam još ni u školu krenuo i pogledao sam originalnu trilogiju valjda 10 puta prije izlaska Fantomske prijetnje. I kada je izašla - bio sam sretan, jako. Iako mnogi nisu. Prvi moj stari. S vremenom mu je prva epizoda postala bolja nego na prvo gledanje ali još uvijek ju ne voli. Zašto je tome tako i zašto nije ni blizu jedini, neću nikada shvatiti (dalje i razlozi zašto, između ostalog).
Dakle oduvijek sam fan SW-a i prvi dodir su mi bili stari filmovi. Također sam (od)igrao većinu SW igara izašlih do danas. I da, Fantomska prijetnja me je kako rekoh razveselila - jer sam dobio novi SW koji mi je k tome donio instantno najdražeg Jedia (osim Yode možda) - Qui-Gona i najdražeg Sitha (osim Vadera) - Darth Maula. Zanimljivo je da su oba
a ostavili mi takav utisak. U toj prelošoj prvoj epizodi, jel.

Druga epizoda mi je bila slabija i iz prve najslabija od svih šest. Ponajviše me je nervirao pretjerani i očiti CGI te manjak emocija u odnosu na prethodnike (i kornološkog u sagi i trilogiju koja je prije izašla).
OK, još uvijek govorim o prvom gledanju obje nove epizode (iako sma Phantom menace pogledao do tad već jedno 5 puta), ali mislim u kontekstu cijeline, još nisam pogledao do tad cijelu sagu, jel.

I onda je došla "trojka". I instantno mi postala najbolji SW što sam si i potvrdio ponovnim gledanjem te kasnije gledajući svih 6 u komadu po prvi put i u zadnjih mjesec-dva drugi put u komadu otkad su svi izašli.

A new Hope mi je kao klincu bio nešto novo i film sa kojim sam se zaljubio u SF i Star Wars.
The Empire Strikes Back je to sve odnio na još višu stepenicu a Return of The Jedi zatvorio taj krug i službeno me učinio SW fan(atik)om.

O IV epizodi nemam što puno reći jer je velikoj većini ljudi, barem onima rođenim barem jedno 6-7 godina prije izlaska "prijetnje", bio prvi SW i svi imamo više manje ista sjećanja (govorim o SW fanovima, jel) vezano za tu epizodu.
Imperij mi je bio bolji jer je donio bitku na Hothu koja mi je tada (iako već 20 godina star film) tehnički bila čudo, više Vadera, Bespin, kultnu scenu sa karbonitom te najbitnije od svega - velikog učitelja Yodu. Njegove riječi mudrosti koje izlaze van okvira filma dok trenira Lukea (pogotovo kod pokušaja dizanja njegovog X-Winga) su neke od najjačih u filmu kao industriji ikad.
A onda je došla i zadnja epizoda koja je sve to zatvorila i osobno mi bila zanimljivija od prve ali malo pretjerana. No to je tek kasnije došlo, kao klincu mi je bila fenomenalna, možda i najbolja tad.

OK a sad nakon koje rečenice o svakoj i ono što nikome ne dugujem iako će me mnogi (već jesu na neke komentare tokom godina) osuđivati, ali čisto da iznesem svoju stranu i moooožda, ali samo možda, netko vidi nešto kako ja vidim.
Zašto mi je nova trilogija bolja?
Pa prije svega - danas, kada imam 25 a ne 5 godina su mi mnoge stvari iz originalne trilogije tragikomične. I tu ne pričam o tehnikalijama, nisam tip kojemu efekti čine film, a uostalom efekti u SW-u su toliko dobri da i nakon 30 godina izgledaju uvjerljivije od onih u nekim modernim filmovima.
Govorim o radnji i hrpetini nelogičnosti i gluposti koje ne znam kako prolaze kod ikoga osim klinaca. Tj, ne bih ništa rekao, ipak je to SF i to ne neki koji se fura na realnost; da ljudi ne zamjeraju puno logičnije, smislenije i bolje izvedene stvari iz novije trilogije.

Imam i jedan zanimljiv članak koji ima veze sa ovime što pišem koji već dugo želim komentirati a ovo mi je sada super prilika:

8 Things Star Wars Episode VII Can Learn From Episodes I-III - IGN

Znači članak koji opet zapravo govori o tome kako su epizode I-III loše i kako treba iz njih učiti u budućnosti. Ajd idem točku po točku:

Točka 1 - A kako je to trebalo drugačije početi? Koji su uostalom najčešći pa da ne kažem skoro jedini razlozi za ratove - novac. I okupacija/opresija. A ovdje imamo oboje, tj troje. Znači ljudima je generalno glupo pitanje oko kojeg se vrti prva epizoda i kako zapravo počinju svi problemi. A kako su trebali početi, što su trebale prve epizode donijeti - da jednostavno postoji neki Darth Sidious koji je tako zao da želi zagospodariti cijelom galaksijom i to čini pucajući munje iz ruku i vatru iz guzice i on je najjači i nepobjediv? Mislim da je ovo bila jedna od najboljih i najuvjerljivijih tema za početak problema i kasnije rata te separacije. I da, kao dvanaestogodišnjaku mi je ista bila zanimljiva iako nikad nisam i dan danas ne volim niti me zanima ekonomija i politika. Ali SW je to odradio zanimljivo što god neki sr*ali i napravio si jako dobru podlogu za također super izvršenu tranziciju u ono što nas čeka u A new Hope kroz sljedeće dvije epizode

Točka 2 - A originalna trilogija je smiješna? OK, imaju 2-3 scene sa C-3PO-m i Han ima par provala po epizodi ali Han je ionako jedan od glavnih likova, nije sidekick o kojem se priča ovdje. A smiješnih scena imaju i prve 3 epizode, samo generalno nisu sa Jar-Jarom koji je istina mutav lik, ali ne baš toliko koliko se pljuje po njemu, odn ima i on koji svijetli trenutak.

Točka 3 - Sa ovime se slažem, no samo vezano za drugu epizodu. ALI, isto tako u originalnoj trilogiji imamo isto jednu epizodu koja vizualno odskače od ostatka - Return of The Jedi. Kako su u Ep.II pretjerali sa CGI-em, tako su u Ep.VI pretjerali sa lutkama - i to toliko da neke scene sliče na lutkarsku predstavu. Npr onaj Jabbin gmizavac, ljubimac što li mu već je koa da je ispao iz Muppeta. A takvih je pola likova u filmu. I ne, ne radi se tu o staroj tehnologiji. I epizode IV i V su imale lutke, ali puno bolje dizajnirane i puno manje takvih besmislenih. Također Chewbacca odn Wookiji su kul, ali Ewoksi su stvarno nepotrebni i čine sprdnju od cijelog filma. Ima smiješnih scena sa njima, da, ali to nije tako trebalo biti. Ona zadnja borba na Endoru je fejspalm u kojem Storm Trooperi i "najelitniji Emperorovi vojnici" ispadaju trčeće mete za - Ewoke sa kamenjem i štapovima?!?!

Točka 4 - budimo realni - gluma općenito nije nešto što je ikad bilo jako u SW-u. Slažem se da su u globalu stariji glumci bolji ali i u originalnoj trilogiji glavni lik je daleko najlošiji glumac od svih, a lik kojem ne vidimo lice uopće niti pokazuje kakve emocije ostavlja bolji dojam od većine ostalih. Dok opet u novijoj trilogiji imamo sjajne "glume" ali ona je ironično u nestvarnim odn CGI likovima. Ali priznajem, sa ovom točkom se više slažem nego ne - Anakin u sva 3 utjelovljenja nema neku glumu (kao klinac žalosno još najbolji) kao ni Amidala. Ali imamo Obi-Wana koji je solidan a u trćoj epizodi je apsolutno rasturio na kraju no to je jedan glumac, a u originalnoj trilogiji su izvrsni Han Solo, jako dobra je Leia, kao i Lando itd

Točka 5 - Ovo mi nije jasno. Pa ni nema puno drugih (ili uopće) Force moći osim onih prikazanih. A da nije prikazano ništa impresivno, ne bih se složio. To što su iste Force moći korištene kao u originalnoj trilogiji ne znači da nisu dobro izvedene. Jediji su u borbi puno puuuno brži, skaču puno više, "lete" na sve strane, pushaju se svako malo a pored čuda koja Yoda izvodi ovdje nema ničeg ni sličnog u originalnoj trilogiji. Osim kada diže X-Wing. Ali to je opet Yoda hiha!

Točka 6 - Ne slažem se. Tj, sami su se na neki način pobili - Qui-Gon je najzanimljiviji u prvoj epizodi, ali ne jer je jedini nego jer je stvarno kul lik. A samim time što već
dovoljno govori koliko je jak lik. Sa njim sam se više povezao nego sa Lukeom Skywalkerom u sve tri epizode zajedno. Također, oni ovdje uspoređuju prvu epizodu novije trilogije sa svih 3 originalne. I naravno da onda ne spominju Obi-Wana, ali isti je postao izvrstan lik u sljedeće dvije epizode. Pa i Padme je. Također pojavljuju se i još neki kul negativci kao Count Dooku koji iako isto kratkog vijeka, uspijevaju ostaviti dojam, što opet dovoljno govori o njima.

Točka 7 - opet nejasno - pa što ljudi zaista žele gledati opet isto? Kroz originalne 3 epizode se vrtio samo Vader a u novima jasno da nema Vadera, on će tek nastati, no imamo više slabijih negativaca. ALI, prvo - svi do jednog su na nekin način pamtljivi i posebni. Drugo - i nisu baš tako slabi kada su od Dookua dvojica izgubila i onda je i Yodi pobjegao, pa u sljedećoj epizodi su ga opet dvojica jedva pobjedila... Pa imamo Emperora kojeg čak ni Yoda nije mogao dobiti. Darth Maul također - dvojica su se morali boriti sa njim itd.
Treće - Vader je bio jedini kul i jak negativac, i kako kažu, nije umro u 0,0007 mikrosekundi - ali u to doba nije bilo više Jedia, nije bilo nikoga uopće ni približno ravnog njemu i naravno da je bio dominantan. U vrijeme prve 3 epizode Jediji su još bili u svom sjaju i snazi i naravno da nije moglo biti nekih ultradominantnih negativaca. A opet su se skoro svi borili sa više Jedia od jednom čime su sami po sebi možda i jači od Vadera, što je pak protivno logici s obzirom da je Vader/Anakin to što jest (da ne prepričavam cijelu priču sad, svi znaju ionako tko je gledao sve). A opet, protivno je i logici da je onda neki Luke nakon "par dana u Force teretani" postao jači od jednog od najjačih Mastera sile ikad.

Točka 8 - OK, jedna ili dvije scene u tri filma. Ali što nije trebalo pokazati nekako povezanost Padme i Anakina? To što Lucasu ne ide pisanje ljubavnih priča je druga stvar, no da filmovi ne valjaju zbog toga?

I to su "samo" komentari na ovih 8 točaka kojih se je IGN dohvatio i koje inače kritiziraju mnogi hejteri nove trilogije, i to kako ja to vidim i kako sam pokušao objasniti, bez realnog razloga i pokrića.
A nisam još ni počeo o tolikim nelogičnostima i glupostima u originalnoj trilogiji, poput tog glupog puta Lukea iz apsolutno nikoga i ničega u bad-ass Jedi Mastera, koji je porazio Vadera nakon 4 godine treninga, započete dok je već bio odrasao, iako su za njegovog oca, nekoga sa najviše midiklorijana ikad, oko kojeg je sila jača nego oko ikoga, govorili da je prestar dok je bio duplo mlađi i k tome je imao par desetljeća treninga iza sebe do trena kada ga je Luke porazio.
Pa onda slabosti u planu Death Stara - na prvom je glupa ali ajde, može proći, no da na novom Death Staru naprave opet istu grešku - je da, kak da ne. Pa cijela pojava Ewoka i što su oni zapravo napravili, pa ovo pa ono...

Ugl, sada je možda ispalo da hejtam originalnu trilogiju što je daleko od istine. Ja sam fan SW-a, a ne nekog njegovog određenog dijela. Samo sam iznio svoje mišljenje a to je da Lucas nije zasrao sa novom trilogijom, dapače, ispala je izvrsna, i pokušao sam pobiti neke isto gluposti koje se pričaju oko novije trilogije kao i dokazati da i originalna ima propuste, možda i više njih, ali svi gledaju samo one iz novih filmova - od čega pola toga ni nisu neki propusti, barem ne vrijedni pažnje.

 p1va
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2013, 23:32:31 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.