Autor Tema: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...  (Posjeta: 12752 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« u: Srpanj 01, 2012, 12:15:43 »
Dakle, u ovoj temi pišite svoje komične situacije koje se imali sa hardverom.

Da započnem:
-----------------------------------------------

Prijatelj kupio keks RAM-a i zove me da mu to ugradim. Dođoh kod njega, odradim to rutinerski i palim PC.
Kod paljenja samo nas je dočekala crna slika na monitoru, a po zvukovima se sve činilo u redu.

Izvadio sam svaki konektor i svaku komponentu; sve ponovo spojio da se uvjerim da je sve dobro. Palim ponovno i pogađate - opet isto.
Pomislih da nije što otišlo u vječna lovišta, pa iz svojeg računala naizmjence mijenjao komponente da ustvrdimo što nas jebe.

Nakon 2 sata muke, obliveni teškim znojom, obojica smo odustali. Sav napor se pokazao bezuspješnim. Letjele su svakakve riječi;
sve do te mjere da je ga htio ić "samljet" u CIOS, bar neke koristi veli.  ;D

Tužna lica, razišli se svako svojim putem.

Za 20 min nakon dolaska kući, ponovo zove on i veli sav ushićen: "problem riješen!!!." Dolazim do njega i gle čuda, radi!
Pitam ga kako je riješio problem; sjeo je na stolac, stavio računalo ispred sebe i nalakćen šakom u bradu gledao u njega bespomoćno.
Tad je uočio da je restart dugme zaglavljeno i izvadio ga van. Nakon toga sve je radilo ko i prije; ovaj put sa gigom RAM-a više.  sm1jeh

Tko bi rekao da ćemo se oko ovakve gluposti mučiti 2 sata.

Offline Cole™

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #1 u: Srpanj 01, 2012, 12:32:26 »
Odlična tema.

Jednom sam bio slagao si računalo nakon što sam kupio komponente i nisam mogao upalit računalo iako sam sve 5 put provjeravao. Sastavljao i rastavljao tri put i dva dana nisam ništa uspijevao. Naime falio mi je kabel koji se ušteka u matičnu i napajanje. Poludio sam kada sam skužio.

 cer1njo cer1njo

Kupnja jednog kompa 2006. me koštala živaca mjesec dana nakon kupnje. Naime tada 64-bitni AMD s jednom jezgrom sam uzeo nauštrb nuđenog Intela s 2 jezgre i nešto većim taktom. Još me lik valjao tada da je ovaj AMD 64-bitni nešto isplativiji ovo ono i na kraju uzeo to. Mjesec dana poslje povučeni su iz prodaje i više se nikad nisu radili. Fejspalm na najjače.

 fpalm1

Kupnja Armor Jr. kučišta mi se može isto smatrat kao promašaj i tragedija. Kućište sam platio 1100 kn, a dobio govno i uvjerljivo najgore kučište ikad. Lijepo izgleda da, ali nikako prozračno, skuplja prašinu i imao problema s mjestom unutar njega. Smetalo je dosta grafičkoj koja je jedva stala u pola mm. Razlog tragične kupnje je, jer je u nekim dućanima tjedan dana poslje se ga moglo nabavit za 550-600 kn.

 cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Kole

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2012, 13:02:37 »
Sjebo sam PS3 do totalko,otvaral sam ga 2500x i sjebo i nema života više.Pa je išel na popravak i bacio skoro 1200kn i opet pametan išo otvarat i sjebo ga pa sam ga sam uspio nekak popravit i opet sam ga sjebal i nema života sad.Moraš neš smislit xD  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2012, 13:34:21 »
Zašto ideš otvarat i prčkat po nečemu o čem nemaš pojma?  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #4 u: Srpanj 01, 2012, 13:35:53 »
Mislim da je to osobina svakog pravog 'Rvata  cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #5 u: Srpanj 01, 2012, 13:56:08 »
Imao sam kiks kad sam slagao komp sve sam dobro složio, samo nisam ušteko napajanje u grafičku, i trebalo mi je par sati da to skužim fpalm1 fpalm1
Al zato sam naučio slagati komp. Na greškama se uči.

Offline Kole

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #6 u: Srpanj 01, 2012, 14:01:33 »
Zašto ideš otvarat i prčkat po nečemu o čem nemaš pojma?  cry1

Mislio sam da znam a neznam.Jebiga.Jednom s emora naučit.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #7 u: Srpanj 01, 2012, 15:32:47 »
Joj, puno toga, previše da mi padne na pamet. No evo baš promašaja, fail na najjače  fpalm1

Kum (tad još nije bio kum, čudo da je poslije htio biti ;D) kupio novi komp, u komponentama. Ja mu to kao složio lijepo, tj sastavio konfiguraciju, i išao s njim kupiti to sve i došli do njega i počnem ja sastavljati. I slažem slažem, spojim sve, provjerim tri puta jel sve pospajano kako treba, viidm je, spajamo ga na struju, palimo i beep - bvruuuuuum - dim. Ono, koji vrag??? Otvorimo, sve izgleda normalno, nije nigdje vidljivo pregorio, sve se čini dobro, palimo opet - ista stvar. Rastavljam sve (jedino matičnu ne vadim), i sastavljam, opet isto - ne radi. Odem doma isfrustriran a kumpić me zove sljedeći dan nakon što je odfurao komp na servis - nisu spojeni oni mesingani distanceri te je došlo do kratkog spoja i otišlo pol kompa. Jasno, garancija ne vrijedi  cry1  fpalm1 fpalm1

Eto, idiot zaboravio to staviti, zašto? Jer sam do tad prčkao smao po jendom kompu  - svom, a ja sam u svom kučištu dobio već namonitrane te vijke gore, te sam ovdje skroz previdio stvar i počeo šrafiti matičnu na kučište. Šteta - oko 3500kn  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #8 u: Srpanj 01, 2012, 17:07:22 »
Auuuuu, bome se čudim da ti je kum  ave1 ave1 ave1 ave1 ave1 cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Kole

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #9 u: Srpanj 01, 2012, 17:18:42 »
 cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Cole™

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #10 u: Srpanj 01, 2012, 19:40:38 »
 cer1njo cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #11 u: Srpanj 02, 2012, 09:42:03 »
Mislim da sam pobjedio u kiksevima  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline bartul_9

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #12 u: Veljača 01, 2016, 00:57:08 »
2 puta sam krenuo sam otvarat kompic i oba puta sam ga otvorio, pogledao i spojio nazad i oba puta je morao na popravak poslje toga. Odkad sam bio djete imao sam obicaj da bi sve rastavljao al i prokletstvo koje me pratilo da bi se sve uvjek pokvarilo.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #13 u: Veljača 01, 2016, 01:20:30 »
Krenio sam rastavljat ps3 zmrzavale se igre pogotovo GTA V i ja kao majstor neki ću ga rastavit i sve dobro išlo dok nisam došao do čitača diska
potegao sam i pokidao sam mu sve konektore, nema nikog ko bi to zalemio i ja faca našao ps3 pokvaren YLOD problem i kupim ga.
Samo promjenim čitače diska i neće da učitava. (mora bit njegova org ploča sa čitača da bi učitao igre).
Nije sony ispao budala, ja sam.  cer1njo I sad oba dva rastavljena kupe prašinu.  cry1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Lollik

Odg: Vaši hardverski kiksevi, promašaji, pogreške...
« Odgovori #14 u: Veljača 01, 2016, 17:49:32 »
Imam i ja par, za ovaj post cu navest samo jedan, po meni i najveci. to je bilo davne 2008(?) godine. Imao sam komp star jedno 4 godine. stari pentium, stara radeonka 9600 xt ako se ne varam, gigu rama itd.( u vrijeme kupnje krik tehnologije) kako se nisam razumio nesto previse u racunala, niti sam imao hrabrosti otvoriti stranicu kucista da vidim sta ima unutra, u strahu da nesto ne napravim, imao sam jedno sto se u to vrijeme cinilo solidnim rijesenjem za moj tadasnji problem.

naime, jednog lijepog dana moje racunalo je odlucilo poceti proizvoditi zvukove. i to visoko frekventne i pistace zvukove ko da bombe padaju. ja nisam znao sta se dogada, poceo sam ga lupati, hardresetirati, ljutito gledao... u biti sve sto bi jedan majmun uradio da mu se da racunalo prvi put u ruke.

i nakon nekih tjedan dana, dodem ja na sjajnu ideju...   -  sto posto sam bio siguran da se pregrijava jer mi je stariji brat tad to rekao, ali on nije imao vremena (citaj nije mu se dalo) da bi se s tim pozabavio i na koncu rijesio taj problem.-  ... idem namociti rucnik, dobro ga iscijediti i staviti na kuciste racunala, kad bi se rucnik osusio, samo ga opet namocim i stavim cer1njo fpalm1 fpalm1

cviljenje je prestalo i racunalo je pocelo raditi normalno. sigurno je to bilo to. malo ga rashladiti i gg...mmmmmda


 trebalo mi je godinu dana da skuzim da sam trebao posisati tepih prasine u hladnjaku procesora, graficke i napajanja i promijeniti pastu na za to predvidena mjesta. samo cudo da komp nije izgorio od vode ave1 kava1
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit