Autor Tema: Gran Turismo 6  (Posjeta: 295040 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #165 u: Svibanj 21, 2013, 22:39:06 »
Dobrodosao natrag. U zelji da se sto prije otrijeznis,  p1va

Zanima me tvoje vidjenje stvari. thumbs1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #166 u: Svibanj 21, 2013, 22:44:09 »
Pozdrav  p1va

Zanimljivo bi bilo i sada pročitati tvoje mišljenje u vezi nabrojenih stvari, alkohol djeluje slično kao i serum istine  ;D

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #167 u: Svibanj 21, 2013, 23:09:18 »
Slažem se s time o alkoholu i istini , ali ipak bi volio još jednom pročitati sve ovo još jednom , da ne bi bilo nekakvih zaključaka na brzaka.

Prvi dojam; s kojim će se vjerovatno i većina vas složiti (bar meni bitni)

Ne možemo kritizirati dok ne vidimo gotovu stvar.
Priće o nekakvim fanboy pizdarijama mi više idu na jetru.Jel bolji sladoled od vanilije ili čokolade , jel šija ili vrat.Bitno je da Forza i GT jesu rivali , ali za nas igraće to može biti samo plus . I bitno je da jedni guraju druge.
Jesam li ja PS,GT fanboy zato što ne mogu kupiti XBox i Forzu 3 i 4 jer jednostavno nemam lovu za to.Ili možda i jesam fanboy što sam lovu za PS3 ipak pronašao , iako mislim da sam si prije nekoliko godina ipak mogao priuštiti neke stvari za svoj gušt , ali danas više ne.

Robia i usisavaće ću ipak oprati sutra kad se otrijeznim. Ja znam da je njemu zvuk usisivaća već odavno dopizdio , čak i prije nego li je GT5 i izašao . Ali što ću mu ja kada mu je žena kupila usisivać s iritantnim zvukom kojeg on mora svakodnevno koristiti. shy1 shy1

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #168 u: Svibanj 23, 2013, 15:37:16 »
Odigralo se bu, ak bu dobro - bu se pohvalilo, ak ne bu - popljuvalo se bu i idemo dalje.

Sad vidim - STANDARDI!? SU ONI NORMALNI HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

PA DAJ BEŽI.

Odigral se bu bilo kak al toga Kazunorija treba streliti.

Ostalo na papiru djeluje ok. Sad još dok ekipa digne hajp na 999999 i dok krenu lažne vijesti od fanbojčeki samo da čim više dignu svoju voljenu igricu u nebesa (tipa otključavanje damage-a na 40 lvl-u na GT5 rofl). Al ono, zel se bu, odigralo se bu i ok - ak bu dobar bu se dugo vozil, ak ne bu - bum ga prodal isti tjedan. cer1njo
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2013, 16:18:12 od ManTheRamparts »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #169 u: Svibanj 23, 2013, 16:50:09 »
Najbolji odgovor ikad:

Will all of the cars have interior views?

No.

Koja je to trolčina taj Kazunori, totalno ga zapravo boli piljak.

Je rekel kaj za damage? To bu razočaranje ak ne napreduje na tome polju, 2013. je.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2013, 17:00:03 od ManTheRamparts »


Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #171 u: Svibanj 23, 2013, 18:30:54 »
Polyphony isn’t about smashing cars up…

Realno. cer1njo

Šteta da su na tom polju još u 1995. godini.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #172 u: Svibanj 23, 2013, 18:37:20 »
Ja bih bio zadovoljan i kada bi malo unaprijedili demage s početka GT5 . Demage Modelling je u GT5 poprilično uškopljen raznoraznim updateima.

Sječam se prvih online utrka u kojima su auti nakon prva dva zavoja bili zgužvani kak stari Večernjak.

S druge strane , možda je i bolje tako . Što bi tek onda doživljavao u open lobijima da demage bude spektakularan .
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2013, 18:40:03 od KimiHR »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #173 u: Svibanj 23, 2013, 18:48:41 »
Damage u 2013. u jednoj sim racing igri MORA postojati bez obzira bilo to u offline ili online modovima - jednostavno mora biti u svim aspektima igre, pogotovo u takvom ozbiljnijem naslovu. Ovo su sve samo izgovori (Polyphony isn’t about smashing cars up… itd.), sumnjam da se nije moglo napraviti bar da bude na razini jedne Forze 4 po tom pitanju - da je bar donekle s vizualne strane, a da je solidan s mehaničke strane. Falelo bude uništavanje motora s lošim šaltanjem brzina i slično. Razočaranje s te strane.

Public lobby - cosmetic/mechanical damage opcija on/off.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #174 u: Svibanj 23, 2013, 18:57:02 »
Nešto jesu govorili o tome da manualno šaltanje neće biti kao u GT5 , i slažem se da bi bilo genijalno kada bi se takva vrsta mehaničkog oštečenja pojavila u GT.

Odmah se sjetim TOCA igara još na PS2 ili je to bili još na PS1, nepravilno šaltanje=riknula makinja , izljetanje sa staze = rikno ovjes , a razbijanje šajbe , hauba se digne , otpadne....A davno je to bilo
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2013, 19:00:31 od KimiHR »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #175 u: Svibanj 23, 2013, 19:05:28 »
E pa to, a najžešća stvar u celoj priči je to da su te igre bile arkade koje su se vozile s puštanjem gasa u zavojima bez kočenja, a opet su imale takav damage prije ohoho godina. cer1njo

I sve to Forza ima, pa zakaj onda ne bi imal i GT?

Ako je jedan Grand Prix Legends 1998. godine imal fenomenalnu fiziku koja se dan danas dobro drži i mete pod s 99% vožnjica, mehanički damage di se tak moglo uništavati mašinu i tak to sve - jednostavno ne vidim di je problem - znači da se more napraviti, ako se već onda takva igretina napravila. Al ne - njima je bitno da mogu napisati na kutiju 1200 auti da ima nutra...

Uglavnom - veselim se igri da se razmemo, vidi se da ima napretka u fiziki, ali ipak i dalje serijal stagnira na nekim jako bitnim područjima za ovakav tip igre.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #176 u: Svibanj 23, 2013, 19:14:00 »
Šteta što su Codemastersi otišli u krivom smjeru i napustili TOCA serijal jer bi i GT i Forza imali itekakvog suparnika.

Nažalost , sada i ovi polako ali sigurno gaze za njima.

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #177 u: Svibanj 23, 2013, 19:19:53 »
Istina, makar je TOCA uvek zapravo bila arkada (al ne ona 300kmh kroz zavoj totalna), samo kaj je onovremeno nama to bil pojam simulacije kad nije još bilo dodira s PC simulacijama tipa GTR, gore spomenuti GPL itd. Problem kod Codemastersa je taj da su oni zapravo ostali na onoj fiziki koju su imali prije 10 godina i da su stagnirali na tom mjestu sve do novih Formula di su se malo mrdnuli. Ajd, po pitanju fizike su na GRID-u malo 'poglupili' kad je divlja igra bila, ali DIRT nije ništ puno napredoval u odnosu na stare CMR osim po pitanju podrške za volane.

Sad da si pustiš neku staru TOCU, vjeruj mi, pomislil bi - ovo je meni nekad bila simulacija? Govorim iz iskustva. ;D

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #178 u: Svibanj 23, 2013, 19:59:33 »
Da , GT je TOCU debelo šio po pitanju fizike . Ali ako se dobro sječam u TOCA-i je na stazi bilo i više od 20 auta (u ono vrijeme) dok je u GT4 i dalje bilo samo 6 auta na stazi.Ali TOCA je baš imala tu dobru racing filozofiju , s vizualnim i mehaničkim demage-om , izborom automobila a pogotovo staza.I GT5 se može sakriti kada se pročita popis staza u TOCA3.Šteta što su se Codsi uljenili kao što si rekao.

Malo jesmo skrenuli s teme , ali i ja i ti bi voljeli da se neke stare dobre i bitne stvari vrate u današnje simulacije.
Ali izgleda da je danas puno važnije da igrać može razgledat autić dok mu npr. Clarkson serucka kako je to vrhunac auto industrije , ili da ima miljardu opcija i lokacija u nekakvom photo modu.Puno je važnije da se na autu mogu promjeniti felne , pa da se mogu opiturat u recimo super pink.

I puno su manje važne ove stvari kojih smo se ja i ti u ovih nekoliko postova prisjetili , a koje su u racing igrama postojale još davnih dana.

Ali rekao bih da tomu nisu krivi sami kreatori igara , već baš igraći koji baš zahtjevaju nekakve besmislice koje više-manje i nemaju veze sa bitnim stvarima za igru ovog žanra.

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #179 u: Svibanj 23, 2013, 20:10:38 »
Sve su te stvarčice zgodne na prvu, al ipak je nama najbitnije ono na stazi. Kaj sad meni znači Autovista na Forzi kad sam tam provel jako malo vremena - je, brutalno je napravljeno, odlična prezentacija, al ipak - daj ti meni da vozim, zato sam tu.