Autor Tema: Gran Turismo 6  (Posjeta: 294703 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #795 u: Prosinac 10, 2013, 20:33:05 »
Nisam prije obraćal pažnju na mission utrke, danas ih završil dosta, sve do ia, dalje nisam išel, nadam se da bu signala na jednoj slovenskoj postaji i tekmi LP-a sad...
Jako lijepo izvedeno, ko nekaj između licenci i speciala.

Fizika je puno napredovala, sve više mislim da vozim GTR u GT štihu...
Trenutno mi se nejde u detalje, no ima ih prilično.


MTR, imal sam i ja danas veliki ogled s McLaren F1 GTRom

CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #796 u: Prosinac 10, 2013, 21:08:54 »
Nemogu čekat tu subotu em zbog natjecanja al najviše zbog Gran Turisma 6, čitam vaše postove i slinim kao malo dijete... još malooo  ;D

Offline Cole™

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #797 u: Prosinac 10, 2013, 21:15:55 »
Kvragu.
Htel doć u subotu na to, ali sam baš od jutra do nedelje navečer u Budimpešti...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #798 u: Prosinac 10, 2013, 21:43:53 »
Slikat ću pa ću postati u jednu zasebnu temu da ne spamamo da vidite malo kako je bila atmosfera sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline versus

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #799 u: Prosinac 10, 2013, 22:30:54 »
jako zgodno mi je ono da licence imaju online leaderboardove

jako nezgodno mi je i dalje sve vezano za drift. Pozlatio sam onaj drift challenge u onim coffee gamesima, al nakon sat vremena, jedva. Ponovo učit ponašanje auta. Serem im se na novi vozni model. Jebote, jesi "simulacija" ili nisi "simulacija"? Koji kurac mijenjaju fiziku? Kad su se zadnji put u prirodi zakoni fizike mijenjali ?
pasmater i igri

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #800 u: Prosinac 10, 2013, 22:35:48 »
Ne znam kak je na volan, al na kontroler sam predriftal sve challenge bez problema, 15min max.

Offline versus

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #801 u: Prosinac 10, 2013, 23:54:33 »
i ja mislim da igra postaje sve više optimizirana za kontroler.

barem u tim nekim situacijama gdje treba nabrzinu lock-to-lock, to je volanom neizvedivo. Al je prije bilo ipak lakše. Neznam.

Offline the_prodigy

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #802 u: Prosinac 11, 2013, 00:11:05 »

i ja mislim da igra postaje sve više optimizirana za kontroler.
A to sigurno.
Kolko ljudi vozi volanom, mozda 15-20% max.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #803 u: Prosinac 11, 2013, 13:46:12 »
i ja mislim da igra postaje sve više optimizirana za kontroler.

barem u tim nekim situacijama gdje treba nabrzinu lock-to-lock, to je volanom neizvedivo. Al je prije bilo ipak lakše. Neznam.


A u 99% slučajeva de treba držati liniju, ne "lijevo klik-klik-klik x10 pa desno klik-klik-klik x10 puta", o doziranju gasa da ne govorim, a to je sad posebno izraženo.
Bilo je lakše voziti GT5 s gamepadom, dosta lakše...
Samo Nord recimo, daleko je teže "uloviti" (pogoditi) to malo mjesta za preticanje, a da se ne takne travu ili rubnike, a jao si ga onda s jakom mašinom, k tome još sa zadnjim pogonom.

More se i sad naravno ali to nije to, igra je sad zahtjevnija (ne eventi nego sama fizika vožnje), pogotovo izraženo kod pravih, jakih mašina.
Iako sam najviše do sad došel do/vozil sa RH, nema više ljepljenja na tim gumama, koji se i podrazumijevaju za trkaće mašine.
S druge strane, bitne su razlike između "ljepljenja" običnih i trkaćih auta, kaj je također normalna stvar, no sad je napokon i izražena.
Default gume općenito bolje funkcioniraju.

To je moje mišljenje, točnije, iznesena zapažanja iz za sada, vlastitih 2500km.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #804 u: Prosinac 11, 2013, 14:25:46 »
Kak si složil si kontrole?

Offline antezg89

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #805 u: Prosinac 11, 2013, 15:50:30 »
pozdrav...moje misljenje je da je igra jako puno napredovala u najbitnijem segmentu a to je fizika auta,drugo puno nisam ni ocekivao tako da nisam niti malo razocaran u nijednom pogledu...kazo je to napravio vrhunski,jos koji update i bit ce do dolje...
ne zamaraju me stvari poput sjena,ai vozaca  i neznam oko cega se vec zamarate,samo cekam online utrke jer mislim da ce to biti to...a za sve ostale strpite se malo jos jer ce doci project cars pa cete uzivati u ljepoj grafici,jer je to vecini i najbitnije u racing igricama  cry1...

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #806 u: Prosinac 11, 2013, 16:17:11 »
Ste skužili kak AI ima naviku popustiti - recimo ima prednost 20+ sekundi i dok dojdeš na 2. ili 3. poziciju onda naglo prvi popusti i kroz par zavoja nadoknadiš dobrih 15 sekundi u 100 PP slabijem autu (a prije toga je povečaval prednost). Nadam se da na sedmici budu uveli mogućnost biranja težine kak FM ima, jer ovo nema smisla. Moreš prilagođavati si igru kolko oćeš da bude teža, al AI je jednostavno sprogramiran da popušta igraču. Šteta kaj se casual igračima podilazi, a sumnjam da je tak teško deti biranje težine.

Ono glede tamnih kabina ide na dušu igrinog engine-a i osvjetljenja - dok vidim da piše da je 13h, a u kabini na jednom djelu staze mrkli mrak, dok na drugom djelu je normalno - očito neki problem s osvjetljenjem. Jer recimo taj isti auto u drugim uvjetima opet ima normalan pogled iz kabine. Nadam se da bude neki fix za to.

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #807 u: Prosinac 11, 2013, 16:39:31 »
100PP slabiji auto, za 3 klase lošije gume, ABS OFF i svejedno nemam problema.
Na ravnini me režu, ali u zavojima kao da se voziš iza penzića koji se sprema skrenuti, ali nije ni sam siguran di mu se kuća nalazi. Ko guska kroz maglu, a ti iza pizdiš i samo čekaš da se konačno makne.

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #808 u: Prosinac 11, 2013, 16:51:24 »
Pa no, kolko god si otežal, oni ko da onda još gluplji postanu.

Da ne spominjem da je ostala ona glupost kaj čim malo kiša padne odma idu menjat gume u boks. cer1njo

Danas sam na Nordschleifu imal utrku po kiši 100% većinu vremena, 100PP slabiji auto, SH gume - bez ulaska u boks, a oni 2 put išli u boks zbog toga kaj je malo prestala i opet počela kiša. cer1njo fpalm1

Format karijere je super, eventi super, samo taj AI kaj jako retko pokaže zube.

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #809 u: Prosinac 11, 2013, 17:03:15 »
Vozil sam jučer online, bilo je dosta ljudi dok se vozila Impreza, Clio i slične pizdarije.
Kasnije sam stavil Huayru po kiši i još neke jače modele po promjenjivim uvjetima, istog trena su se svi razišli.
Nema tu kruha za ono u čemu ja guštam, svi bi vozili samo pizdeke spore di je doziranje gasa nepoznat pojam, isto se odnosi i na našu domaću ekipu.

Istog trena treba ljudima dati ban dok se počnu žaliti zbog čega na svim stazama nisu prisutni promjenjivi vremenski uvjeti i doba dana.
I tak nitko ne koristi navedene opcije u online-u   kava1