Autor Tema: Gran Turismo 6  (Posjeta: 294436 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #870 u: Prosinac 14, 2013, 23:59:53 »
Igra bu bolja dok se Kazunori spusti z meseca. cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #871 u: Prosinac 15, 2013, 15:50:19 »
Nakon tjedan dana dojmovi su se slegli, ipak to i dalje nije to, igra je u dosta segmenti nedovršena i nema šanse da za ovakvu stvar uzimam volan i dajem 2000+kn. Istina, fizika mi se sviđa, ali je puno tu ostalih gluposti koje kvare doživljaj. Ne da mi se u detalje, ali na kraju me igra sveukupno razočarala zbog razno-raznih problema i bugova. Nisam imal nikakva očekivanja, ali sam barem očekival da ne bude problema s frame rateom. Dojam je bolji nego je to bil slučaj u početku s GT5, ali ali... Previše problema je isplivalo u tjedan dana. Gume su odsimulirane praktički isto ko i na petici (samo grip dodaju/oduzimaju) i dalje nema mogućnosti promjene pritiska u gumama i po tome se vidi da je napredak po tome pitanju nikakav. Osjećaj je generalno bolji glede fizike zbog bolje odsimuliranog ovjesa i ničeg više. Dok vidim da sam po kiši brži na hard gumama (bilo racing, bilo sports itd.) nego na heavy wet dok je na stazi 100% kiše i dok je na hardima LAKŠE kontrolirati auto - znam kolko je sati. Većinu utrka u kišnim uvjetima sam odvozil na hard gumama jer mi nije imalo smisla menjati na lošije gume - hard gume se k tome opće ni ne troše u kišnim uvjetima, kolko sam videl s jednim setom bi bez problema odvozil utrku od 24 sata. To je samo jedan od problema. Šteta, jer je igra u suštini jako dobra, ali i dalje je to na kraju igrica za mase jer se Kazunori i ekipa fokusiraju i gube vreme na pizdarije (ono na Mjesecu je katastrofa, žali bože truda i vremena uloženog u to).

Možda koj put navratim online zbog ekipe, ali pustil me GT opasno. Ne polažem nikakve nade u patcheve - znam da bude popravilo dosta stvari, ali uvjeren sam da i dalje budu ostali problemi kak je to bil slučaj i s peticom.

Nemojte uzimati ovo osobno, samo moj subjektivan dojam. Kome je dobra igra užival bude u njoj bez obzira na sve. Meni je isto dobar, ali ali... cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #872 u: Prosinac 15, 2013, 16:24:23 »
Gume su odsimulirane praktički isto ko i na petici (samo grip dodaju/oduzimaju) i dalje nema mogućnosti promjene pritiska u gumama i po tome se vidi da je napredak po tome pitanju nikakav.


« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2013, 16:28:13 od Thergothon »

Offline kengas

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #873 u: Prosinac 15, 2013, 17:11:42 »
Nakon tjedan dana dojmovi su se slegli, ipak to i dalje nije to, igra je u dosta segmenti nedovršena i nema šanse da za ovakvu stvar uzimam volan i dajem 2000+kn. Istina, fizika mi se sviđa, ali je puno tu ostalih gluposti koje kvare doživljaj. Ne da mi se u detalje, ali na kraju me igra sveukupno razočarala zbog razno-raznih problema i bugova. Nisam imal nikakva očekivanja, ali sam barem očekival da ne bude problema s frame rateom. Dojam je bolji nego je to bil slučaj u početku s GT5, ali ali... Previše problema je isplivalo u tjedan dana. Gume su odsimulirane praktički isto ko i na petici (samo grip dodaju/oduzimaju) i dalje nema mogućnosti promjene pritiska u gumama i po tome se vidi da je napredak po tome pitanju nikakav. Osjećaj je generalno bolji glede fizike zbog bolje odsimuliranog ovjesa i ničeg više. Dok vidim da sam po kiši brži na hard gumama (bilo racing, bilo sports itd.) nego na heavy wet dok je na stazi 100% kiše i dok je na hardima LAKŠE kontrolirati auto - znam kolko je sati. Većinu utrka u kišnim uvjetima sam odvozil na hard gumama jer mi nije imalo smisla menjati na lošije gume - hard gume se k tome opće ni ne troše u kišnim uvjetima, kolko sam videl s jednim setom bi bez problema odvozil utrku od 24 sata. To je samo jedan od problema. Šteta, jer je igra u suštini jako dobra, ali i dalje je to na kraju igrica za mase jer se Kazunori i ekipa fokusiraju i gube vreme na pizdarije (ono na Mjesecu je katastrofa, žali bože truda i vremena uloženog u to).

Možda koj put navratim online zbog ekipe, ali pustil me GT opasno. Ne polažem nikakve nade u patcheve - znam da bude popravilo dosta stvari, ali uvjeren sam da i dalje budu ostali problemi kak je to bil slučaj i s peticom.

Nemojte uzimati ovo osobno, samo moj subjektivan dojam. Kome je dobra igra užival bude u njoj bez obzira na sve. Meni je isto dobar, ali ali... cer1njo

Mislim da ti baš volan treba da osjetiš pomak u gumama, nedostataka ima ali bolje vrabac u ruci neg golub na grani jel.
Fizika online kad se sve naštima je neusporediva sa SP-om.
U time trialima se gume ne troše, ali kad se stavi grip na real, upali trošenje guma, još ako i ABS ugasiš ugasio si arcadni mod.  kadt1kažem
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #874 u: Prosinac 15, 2013, 17:27:29 »
@Ramparts

Probaj spojiti stari DFP, nikad ne znaš, možda sad radi  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #875 u: Prosinac 15, 2013, 18:25:55 »
Jaj dečki, pa nisam od jučer, vidim da nije to to, probal sam sve djelove igre i vidim di su nedostaci i nema šanse da za ovakav proizvod keširam 2000+kn za volan.

Po puno stvari je još uvek debelo iza jednog GTR2, da ove novije ne spominjem.

Vidim kakva je fizika, al nije samo fizika dio simulacije - na puno ostalih polja igra kaska i debelo je u prošlosti.

Dogod se nemre mjenjati pritisak u gumama znam da je simulacija guma SRANJE jer je to jedna od najbitnijih stavki kod slaganja setupa. thumbs1

Dobra je igra i ništ više.

Prebacujem se na igranje drugog potrtala - BF4. cer1njo cer1njo
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2013, 18:29:09 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #876 u: Prosinac 15, 2013, 18:34:13 »
Krivo si shvatil moj post, nisam impliciral da nema šanse da bez volana osjetiš fiziku, nego umjesto da daješ silne pare za novi volan, probaš onaj stari...

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #877 u: Prosinac 15, 2013, 18:37:22 »
Ma krivo sam se izrazil, kužim ja tebe sve. thumbs1

Ciljam na ovakve gore posteve koji mi pokušavaju dokazati da nije tak kak velim ovo ono, a znam kaj sam videl i kaj sam igral. Za to ne treba volan da osetiš i vidiš da je krivo. thumbs1

Jer očito ak ti nekaj nije dobro igraš igru na krivi način. cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Uglavnom - kome je dobra igra - uživajte u njoj, jer daleko od toga da je loša. Al meni nije to to. ;D

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #878 u: Prosinac 15, 2013, 20:13:45 »
Danas prvo nastavil (sinoc pocel) sa Goodwood festivalom, ostal mi X1.
Tak kratka staza, a vapi, vapi za volanom!

Pa onda malo na mjesec, prvi put sam eto bil :)

Onda se bacil u kupnju.
Uzel Mercedes C9 i lijepo me nagradi...volanom s desne strane!?
A upravo zbog toga nisam kupil Bentley Speed 8, koji mi je ljepsi i takoder mi izgleda da ima dobar pregled iz kokpita.
Ajde, barem sam to pogodil sa C9.

Onda je pal zadnji GT kup u IA.

Nakon toga bacanje na S licence.
Bugatti i Ascari, lijepa kombinacija bome...
I nemre bez neke nore Alfe :)

To je sad uglavnom rijeseno, S dio otvoren.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Dooms_Day_Racer

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #879 u: Prosinac 15, 2013, 21:48:19 »
jaoj i taj X1 na goodwoodu, jučer pozlatio sve al my god kako je taj zadnji dio bio naporan

Offline kengas

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #880 u: Prosinac 16, 2013, 01:41:34 »
Mozes li u GTR staviti gume tipa comfort hard na M3 i voziti bez da biras 100... setupa volana i inih modova ?
Niko ne zeli mijenjati tvoje misljenje samo sam podijelio svoje.
Imam ja pametnijeg posla u zivotu.

Ponavljam se, sa DS3 se igra volanom se vozi.
Kazo vam je dao na izbor arcada ili "recimo" simulacija , do vas je .
Buduci da si tako preletio igru jasno mi je da si odabrao laksi put.   kadt1kažem
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #881 u: Prosinac 16, 2013, 03:01:33 »
Čekaj, ako sam odigral karijeru koja je jako kratka i lagana u tjedan dana od izlaska igre - znači da sam odabral lagan put? Lagan put čega? cer1njo cer1njo cer1njo

Ne znam kaj bi ja sad trebal. Igra mi je ok za odigrati i ništ više od toga. Fan sam serijala od prvog nastavka, činjenica je nažalost da je serijal od četvorke na silaznoj putanji.

Sve vožnje igram jako dugo s svim pomoćima off, pa tak je bilo i ovaj put. U tom strašnom online-u nisam videl neku strašnu razliku u fiziki s tim strašnim hc postavkama. Ovaj put je konačno valjda potrefil istu fiziku i za offline i za online. To more i kolega Ther potvrditi jer smo baš neki dan razglabali o tome.

Probal sam i online i ostale modove igre i videl sam dosta i nije po mojem guštu jer ima previše propusta. Igra je kvalitetna, to niko ne osporava, ali moj subjektivan dojam je takav kakav je.

Na kraju krajeva ovo je samo igra (uostalom ko i svaka druga simulacija) - s kontrolerom se igra, s volanom se vozi.  cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo thumbs1

Ko voli vožnje ne bi smel igru propustiti, isplati se odigrati jer je dobra. Možda vas i zadrži. Mene nije uspela.
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2013, 03:32:29 od ManTheRamparts »

Offline kengas

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #882 u: Prosinac 16, 2013, 12:52:39 »
Potrefili isto u SP i online ?  Uključi molim te grip na real, stavi slabije gume i ugasi ABS. Ako ti to bude isto onda ne znam šta bi ti rekao osim uživaj.  thumbs1
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline kengas

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #883 u: Prosinac 16, 2013, 12:54:40 »
Zaboravih dodati i trošenje guma.
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6
« Odgovori #884 u: Prosinac 16, 2013, 12:56:11 »
U tom strašnom online-u nisam videl neku strašnu razliku u fiziki s tim strašnim hc postavkama. Ovaj put je konačno valjda potrefil istu fiziku i za offline i za online.
Ko voli vožnje ne bi smel igru propustiti, isplati se odigrati jer je dobra. Možda vas i zadrži. Mene nije uspela.

Razlika je jedino u ovome: Grip Reduction on Wet Road/Track Edge.
Nemoguće je kroz karijeru staviti na realistic i zato si imal onakvo iskustvo po kiši tj. na normalnim gumama si bez problema vozil.

Između TT-a i online-a nema razlike. Jedino potrošnja guma, makar neki ljudi tvrde da je u SP vožnja bez ABS-a potrta, a online da je sve super. Kod mene je identično, treba samo podesiti balans kočnica.