Autor Tema: Mafia III  (Posjeta: 74622 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Mafia III
« Odgovori #285 u: Veljača 26, 2018, 17:08:06 »
Ti na poslu smiješ biti nepismen?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: Mafia III
« Odgovori #286 u: Veljača 26, 2018, 17:51:02 »
Sta ti je sa glavom?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: Mafia III
« Odgovori #287 u: Veljača 26, 2018, 20:36:24 »
Kaj ti je s pravopisom?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: Mafia III
« Odgovori #288 u: Veljača 26, 2018, 20:49:54 »
A tvoj problem? Btw za osobna poruke imas "privatne poruke" i drzi se teme "admine".

Da ne bude offtopic: Voznja je bzvze u igri!! 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: Mafia III
« Odgovori #289 u: Veljača 26, 2018, 21:02:09 »
Podjebavam te namjerno.
Malo mi je muka nekad čitat tvoje postove, jer su to jedini postovi na forumu koje čitam više puta.
Žišku?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: Mafia III
« Odgovori #290 u: Veljača 26, 2018, 21:04:53 »
Drago mi je da citas moje postove vise puta. :))))

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: Mafia III
« Odgovori #291 u: Veljača 26, 2018, 21:07:48 »
Pa zato što te nikad iz prve ne shvatim.  fpalm1 cry1 cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline c0bra123

Odg: Mafia III
« Odgovori #292 u: Veljača 26, 2018, 21:12:24 »
Enigma.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline doktor1

Odg: Mafia III
« Odgovori #293 u: Ožujak 02, 2018, 16:21:48 »
Probavam najnoviju verziju sa svim DLCIma i patchevima...
Naravno, nisu popravili 21:9 mušice i još vijećam dali da kupim igru... Isto nisam mislio uzet Resident Evil 7 radi podrške za moj monitor no radi lakog fixa sam ipak uzeo...
Problem je u gornjem ljevom HUDu radi crnog ruba...



A problem je šta je po izlasku igra imala 21:9 podršku  kava1



Još ću vidjet, ali radi likova, načina pričanja priče i tako to me totalno igra privlači...
Inače, jel sam lud ili kod izlaska policija uopće nije reagirala na naše postupke? Niti kada bi gazili oko njih ni kada bi se zabili u njih... Vidim sada da odmah jure zamnom...
A tu sam vidio da Logitech G502 počne imitirat crveno plave sirene kada me murija gari  ;D

Offline c0bra123

Odg: Mafia III
« Odgovori #294 u: Ožujak 02, 2018, 16:32:45 »
I mene je igra privlačila dok ju nisam probao.  cer1njo

Pa playstation verziju nisu uspijeli ispeglat.

No, šalu na stranu, pokušat ću je proć jer je Mafia, mora joj nešto valjat.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline blowfish

Odg: Mafia III
« Odgovori #295 u: Ožujak 06, 2018, 10:05:10 »
Dao jučer novu šansu igri.

Dobit će još prilike, ali za sad mi dojmovi nisu ništa drugačiji nego prvi put. Odlična prezentacija, odlična glazba i voice acting, ali... gameplay, repetativnost, igrivost su i dalje razočaravajući. Čak se nekako sjećam da je samo napucavanje bilo bolje. Trenutno mi to izgleda kao da pucam onim dječjim pištoljima - pew pew!

Preformanse su bolje, ali i dalje postoji taj nekakav stuttering. Imam stabilan FPS, ali jednostavno ne izgleda fluidno, a nije da je grafički nešto impresivno. Animacije su relativno solidne, osim što jednostavno bode u oči animacija auta pri skoku. Nema nikakve fizike, ni težine, ni udara pri slijetanju... kao da nastaviš voziti po zraku na sekundu-dvije.

Igram paralelno Red Dead Redemption i iako je nezahvalno uspoređivati, igra mi je puno privlačnija iako je 7 godina starija. Jednostavno kvalitetniji questovi čine razliku.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Cole™

Odg: Mafia III
« Odgovori #296 u: Studeni 06, 2019, 12:09:57 »
Igrin fokus i resursi developera kao da su išli samo u likove, priču i soundrack​​​​​​​



Prezentacijski i načinom pripovjedanja priča razvaljuje





Par godina, točnije od izlaska igre dugujem istoj prelazak iako sam ju prije nekih tjedan dana skoro poslao u vječita lovišta odustavši od tog dugovanja. Imam velikih problema s ovom igrom, gdje ni sada u trenutku pisanja neznam kako bih istu ocjenio kao cijelinu, pa ću to napraviti nakon završne riječi. Prve dvije igre su spektakularni dragulji te gaming hommage mafijaškom svijetu. U ono vrijeme Mafia je bila megahit, a da danas je slavimo kao jedna od najboljih igara te generacije, kao i igra godine za mnoge. Briga za neke gameplay detalje u jedinici je bila presedan u TPS žanru, ali onaj pozitivni. Dvojka kod nekih nije naišla na pozitivne kritike, dok su drugi poput mene MAFIU II voljeli još više od jedinice, ali obje igre su vrijedno nasljestvo za dalje. Promjenom vremenskog razdoblja i odlazak u virtualni New Orleans za mene je bio ok potez, lik i ostala bagra iz igre mi se činila kao dobar smjer u kojem je igra krenula, no igru radi Hangar 13, developer osnovan 2014, studo merđan od strane 2K Czecha. Mafia III je igra koja je imala užasno težak launch; tehnički problemi, slab sadržaj u igri što se tiče otvorenog svijeta, grafički bugovi i glitchevi. Srećom danas je igra u puno boljem stanju, nego li prije tri godine kada je izašla, no da li je uspijela izdić se iz svih svojih problema? Iz nekih dan, ali iz nekih nažalost ne.





Nakon 27 sati provedenih u igri, po završetku, ali i tokom cijelog igranja, bio sam tolko negativno razjaren, što ovo nije Rockstarova igra, da bih se najrađe rasplakao. Ova igra u engine-u GTA V-ice bila bi BOMBA. Mafia III je igra koja kada joj posvetite dovoljno vremena, poželite joj oprostiti mane. New Orleans, odnosno New Bordeaux, iako nerijetko ima lijepe i zanimljive lokacije, prezentacijski je mogao i morao više. Smatram da bi Rockstar tu napravio daleko daleko bolji posao i što se tiče lokacijskog dizajna, tako i atmosferičnog te živog. Upravo ta živost mi je u igri očajna. Nije me briga apsolutno ni za jednog pješaka, s kojima ne postoji nikakva interakcija. Nikakvi random eventi u stilu GTA ili Red Dead Redemptiona. Pješaci su samo i jedino - nakupina pixela. Igra nema ono nešto što me natjera da samo hodam i promatram prekrasan krajolik kao u konkurentim igrama (AC serijal itd.). Igrin fokus i resursi developera kao da su išli samo u likove, priču i soundrack, što se vidi od prve minute provedene u igri do ove posljednje. Ta tri elementa ownaju život. Likovi su fantastični, iako za moj ukus, malo previše ima sporednih likova koji su vizualno slabo odrađeni te karakterno i kojih nema u niti jednoj animaciji i cut-sceni. Takvih likova ima u igri čini mi se pet-šest i komotno su mogli i bez njih.





Lincoln Clay je odličan izbor za protagonista i sviđa mi se kako je priča oko njega fino zapetljana, no nimalo mi se nisu svidjele neke odluke scenarista oko koncepta priče, odnosno koncepta podjeli pa vladaj. Na oko zanimljiva ideja, gdje Lincolnovi suradnici se nalaze za stolom i raspodjeljuju gradom zapravo mi nije nikako pasala. Na fin način su osmislili besplatne nadogradnje, kako za Lincolna, tako i za prijevozna sredstva ili benificije u gameplayu, no onda se sav koncept sruši pod odlukom developera, da skill koji si dobio davanjem teritorija jednom suradniku, gubiš drugi skill koji si dobio prije kod drugog suradnika. Ta odluka je žešća debilana i stvarno neznam gdje im je pamet bila. Prezentacijski i načinom pripovjedanja priča razvaljuje. Još kada toj predobro osmišljenoj mafijaškoj sagi nadodamo vrhunski soundtrack, žal za time da je proizvod kao cijelina malo fejlao na kraju ogroman. Priča, likovi i glazbena podloga kao forte igre spašavaju je od fijaska te na kraju ipak mogu preporučiti ju svima, bez obzira da  li igrali prve dvije igre ili ne, jeste li ogromni fanovi serijala ili ne. Gameplayom igra isto varira i puše nekad na hladno.





Napucavanje je prosječno i da budem iskren, mislim da je u prošle dvije igre čak bilo i bolje. Nekad su neprijatelji bullet sponge, a nekad hit detekcija zna biti čudna. Zvukovi nekih oružja su tragikomični i često su zapravo i najgori dio tog svog napucavanja. NPC-evi prilikom hita rade čudno retardirane kretnje i trebalo mi je dugo vremenea u igri da zažmirim na to. Stealth kao stealth također funkcionira prosječno i jedino što ga malo izdiže su zapravo takedowni, kao i brutal takedowni koji su stvarno brutalni. Misije iako ima vrhunskih često su toliko generične i toliko na isti kalup da mi je stvarno bilo često dosadno i igrao sam čisto zbog priče i likova te naravno soundtracka. Prilikom izrada misija, side aktivnosti kao da nisu imali nikakav pritisak da to mora biti dobro odrađeno. Mrak mi pada na oči kada se u igri susretnem s policijom, kojoj sam sumnjiv čim se pojavim iako ništa nisam napravio. Ubijala me igra što ima par rupa po pitanju što treba napraviti kada se nestane story misija. Na mapi nestane u dva tri trenutka u igri story ikonica na mapi, pa sam tek pred kraj igre saznao da sa kockom na kontroleru otvaramo podmeni gdje možemo vidjet aktivne i neaktivne misije, kao i taskove u tim misijama. Prije toga sam jedno desetak puta putovao preko cijele mape do nekog lika koji mi je trebao dati zadatak te kada sam došao do njega, nikakvu interakciju s njime nisam mogao imat, iako ma sustav navođenja baš njemu bacao.





Vožnju bih isto mogao navesti kao prosječnu, iako nemam puno zamjerke, no da je bolja od dvojke - nije. Bio sam siguran da će vožnja napredovati, no osim zabavnog driftanja i nekoliko vrhunski odrađenih automobila zbog voznih karakteristika i za isključivo te aute dobro odrađenog voznog modela, zapravo dosta vozila su kvalitetom korak u nazad. Sva vozila u nekoj većoj brzini postaju neupravljiva i kao da vozimo po ledu. Mafia II je tu imala puno veću težinu istih i malo zatvoreniju fiziku što uvijek pozdravljam kod ne-racing igara. Kočenje prilikom velikih brzina je kriminalno odrađeno i zbog toga najviše smatram da je vožnja prosječno iskustvo. Grafički igra nekad izgleda predivno, a nekad prosječno do loše. Kada padne kiša i mrak efekti su lijepi, no nekad kad je sumrak ili zora, nebo izgleda u najmanju ruku čudno. Sviđa mi se doduše transformacija vremena kada odlazimo na važne misije, pa se vrijeme netom prije dolaska u par sekundi transformira u ono kako je developer zamislio. Cut scene i animacije su mogle biti puno puno bolje. Ubijalo mi je imerziju kada bi Lincoln imao drugačiju odjeću u igri, no u animaciji je uvijek bila ona defaultna; takve stvari mrzim. I sada dolazim do kraja svih utisaka za ovu igru, pa je mogu preporučiti zbog igrinih jakih aduta, a da li će te zažmiriti na neke lošije strane igre to je isključivo na vama. Da nisu pozitivno izražene prednosti igre pokopao bih ju, no ovako čvrsta sedmica što je zaista visoka ocjena za igru sa ovoliko problema, praznine ili nedostataka. 


CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB