Autor Tema: Forza Motorsport 5  (Posjeta: 133944 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Forza Motorsport 5
« u: Kolovoz 13, 2012, 12:40:01 »


Nova Forza Motorsport igra dolazim nam najvjerovatnije sljedeće godine što bi značilo da će nova Forza biti zadnja igra u serijalu na aktualnoj X360 konzoli.
Turn 10 je postavio ogromne i provjerene temelje za nastavak. Što očekujete od nove Forze?
« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2013, 02:34:44 od Cole »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline LukaM 110

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #1 u: Kolovoz 13, 2012, 19:54:04 »
Jel forza 5 najavljena i jel to sluzbeni logo jer sam se danas vratil sa mora i nisam na netu bio skoro tri tjedna pa nisam bas u toku.

Inace mislim da forza 5 ne smije izaci na x360 jer su drvece i drugi detalji vec u cetvorci gori nego u trojci zbog nedostatka snage ivise nema mjesta za napredovanje.

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #2 u: Kolovoz 13, 2012, 20:51:38 »
Nije službeno najavljena, ali je ovo nekakav poluslužbeni logo kolko se meni čini, nemoj me uzet za riječ.
Također bi volio da preskoče X360 i da ovu igru naprave kak spada i kako znaju za novi next gen konzolu. Nikud netrebaju žurit. Postoji mogućnost da se na igri radi kao i na novoj konzoli paralelno. Tko to more znati.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline LukaM 110

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #3 u: Kolovoz 13, 2012, 21:54:07 »
To sam bas i ja mislio thumbs1
Inace ne vjerujem da ce izaci slijedece godine zato sto je cetvorka bila sluzbeno predstavljena vec na e3-u 2010. A sad se jos nista ne prica, ali jos je ostao gamescom.

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #4 u: Kolovoz 14, 2012, 00:33:48 »
Sumnjam da bude petica na ovoj generaciji kad su najavljivali nešto da će nova forza izaći na next genu. Forza Horizon iztlazi na 360tki a onda dolazi 720 sa Halo 5, i Forzom 5 kao launch naslovima

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #5 u: Kolovoz 14, 2012, 17:44:16 »
Inace mislim da forza 5 ne smije izaci na x360 jer su drvece i drugi detalji vec u cetvorci gori nego u trojci zbog nedostatka snage ivise nema mjesta za napredovanje.

Ubaci trojku ako imas i usporedi, izjava ti ne drzi vodu.
Za novu generaciju se slazem i siguran sam 120% da dolazi kao launch naslov.

Offline LukaM 110

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #6 u: Kolovoz 14, 2012, 18:38:30 »
To se najbolje vidi na drvecu ali je istina. Uzmi na primjer onu malu sumu u sredini camino vijeo-a. U Forzi 3 je svo drvece 3D a u cetvorci samo prvi red.

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #7 u: Kolovoz 14, 2012, 18:55:17 »
To su kompromisi koji nisu vrijedni spomena. Drvece je na vecini staza bolje kao i sam layout staza koji je katastrofa u prethodnicima. Generalno cetvorka najbolje izgleda, ali nema smisla daljnje kompromise raditi - vrijeme je za novu generaciju.

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #8 u: Kolovoz 14, 2012, 18:59:35 »
Upravo tako, vrijeme ove generacije je prošlo, mislim da je 6 godina sasvim dovoljan vijek, i vrijeme je za nešto novo, hoću next gen forzu ^^

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #9 u: Rujan 04, 2012, 01:58:34 »
Također definitivno želim novu forzu na next genu, iako sam upravo kupio X360.
Od nove igre želim malene, ali sigurne pomake na bolje na svim poljima. Netrebaju ništa revolucinarno uvest, ali bio bi jako zadovoljan sa još boljim i realnijim modelom oštećenja i kišom. To bi stvarno bilo fantastično. Želim izvrsnu prezetnaciju, odličan vozni model i izazovan te impresivan AI.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #10 u: Rujan 26, 2012, 21:19:43 »
According to a job listing on the Microsoft Careers website Turn 10 Studios are actively on the lookout for a Software Development Engineer to “design and build a secure, reliable and scalable multiplayer system.” Which, of course, mildly suggests that the team is perhaps already hard at work on the next installment in the Motorsport series, and the proof goes even further when reading the opening statement: ”We are Turn 10 Studios and we need you for the next version of Forza Motorsport.”

It may be interesting to note the “scalable multiplayer system” portion of the job as it may indicate that Turn 10 wants to further improve and/or expand the multiplayer experience within the series. Whatever the case may be there’s been no official news on the next installment in the series, so for now just sit tight and watch things develop.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #11 u: Listopad 15, 2012, 21:02:49 »
Od igre očekujem na idućoj generaciji, bila to FM5 ili FM6:

- Da postojećoj track listi dodaju: Spa, Bathurst, Zolder, Fuji, Monza, Dijon-Prenois, Brands Hatch etc. (da dodaju barem neke od ovih legendarnih staza), te da track lista sadrži bar 30 staza.
- Da postojeću (već sad najbolju viđenu u igrama) car listu prošire s novim automobilima i trkaćim serijama. Npr. - WTCC, BTCC, NASCAR...
- Da fokus ostane na cestovnom utrkivanju ako nisu u stanju napraviti dobar rally - tj. da ga ni ne stavljaju u igru ako ne bude kak se spada.
- Da ne ubacuju open-wheel i slično, ako ubace da ne forsaju s njim.
- Da poboljšaju vizualnu i audio prezentaciju i da sve ostane u konstantnih, zaključanih 60 fps-a.
- Daljnja poboljšanja u voznom modelu.
- Poboljšan damage vizualni i mehanički, makar je to već sad dosta dobro - ali nije još to prava stvar - hoću probušene gume, bolje raspadanje auta, da djelovi ostaju po stazi, da se na dugim utrkama auto troši i ovisno o stilu vožnje da se kvari itd.
- Promjenjivi vremenski uvjeti u realnom vremenu - dan/noć/kiša/vjetar na svim stazama. Vjetar da utječe na stabilnost auta.
- Dok pada kiša da voda ostaje na stazi i da se staza s obzirom na vremenske uvjete suši, isto i da se trkaća putanja na stazi suši obzirom kolko se po njoj prelazi i kakva je jačina kiše.
- Više automobila na stazi - realno očekujem najmanje 20 auti na stazi, želja bi mi bila 56 automobila na stazi da se može po prvi put na konzolama simulirati autentično Le Mans iskustvo s više klasa na stazi.
- Realna potrošnja goriva i guma.
- Da ima utjecaja kolko je goriva u autu - ako je manje, da si brži, ako je više (tj. auto da je teži) - onda da si sporiji.
- Da stave barem soft, hard, wet smjese guma, to mislim da bi bilo dosta.
- Animirani ljudi u boksu, na pitwallu, suci oko staze.
- Realna pravila, znači - zastave, stop & go penaltiji i slično (u ovo sumnjam).
- Puno više dima, prašine, da prljavština ostaje na šajbi itd.
- Funkcionalna svjetla i brisači.
- NORMALNE KVALIFIKACIJE - znači nikakve free practice, lobby points gluposti prije utrke, već opcija Qualifying.
- Safety Car.
- Podrška za sve ozbiljne force feedback volane (Logitech, Thrustmaster, Fanatec...).
- Prljavština po stazi koja utječe na grip i sitni detalji tipa da prilikom izljetanja s staze i prilikom vraćanja na istu (ako je takva situacija) da auto tu prašinu, pijesak i slično nosi na stazu.
- Da je moguće razbiti svjetla na autu kaj bi bilo interesantno za videti prilikom noćnih utrka.
- Mogućnost uploadanja celih replaya na FM server.
- Više kuteva kamere na replayu.
- Poboljšan photomode.
- Općenito više opcija.
- Poboljšan multiplayer - npr. da se može u igri staviti lista staza koja bi se vozila za turnir i za svaku da se može posložiti kolko krugova, vremensko ograničenje, vremenski uvjeti etc., te da igra automatski boduje nakon završetka utrke - tj. da se može voziti custom sezona/turnir online.

Sigurno ima još dosta stvari, ovo su neke koje su mi pale na pamet, mislim da je dosta njih bitno. Sva ova očekivanja se odnose i za novi GT na novoj generaciji.

Od nerealnih očekivanja:

- Prilikom sudara da je moguće istjecanje goriva, pa da se more zapaliti benzin koj teče po stazi i auto - i da ima eksplozija.
- Više od 200 automobila na Nordschleifu po uzoru na 24h Norda.
- Ne da mi se zmišljati toplu vodu sad više.  cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #12 u: Listopad 15, 2012, 21:20:01 »
To je to  thumbs1

Nazalost, o dosta stvari budemo jos dugo samo sanjali.

Offline Luckyluke

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #13 u: Listopad 15, 2012, 21:33:11 »
...
Da ti može puknut šofer šajba od nasumično doletjelog nedefiranog predmeta koji je uzrok puhanja vjetra dok voziš po kiši, pa zbog vode i općenite nelagode, vozaču opadne koncentracija, poveća se adrenalin u krvi te uz hrpetinu blura na ekranu naposljetku sva elektronika, uključujući brisače, svjetla, žmigavce rikne...  cer1njo

Ali da, slažem se. Od nove generacije se očekuje jako puno, ne samo grafički pomak (što većina podrazumijeva kad se spomenu nove konzole) već npr. AI koji "boluje" na trenutnoj generaciji, koji bi se trebao ponašati puno realnije i neskriptirano. Velika boljka današnjih igara koje uz dobru ideju uspiju zabrljat na području AI-a pa kao rezultat imamo S2U koji je nevozljiv protiv više suparnika.

Pa već spomenuti pomak u smisli simulacije; vozni model sa hrpu varijabli koje utječu na ponašanje auta, utjecaj guma, goriva
i ostalog gore navedenog.

Uglavnom, očekujem ispunjenje barem polovice stavki ako ne i više, iako se naočigled ovaj tvoj popis čini nerealan - zapravo bilo bi  i vrijeme za jednu revoluciju u racing žanru. Sad, sve je na developerima kolko će si dati truda i volje, i naposljetku koliko će
uspjeti izvući iz te generacije.


Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #14 u: Listopad 15, 2012, 21:35:42 »
Rampartsov post.  ave1 cer1njo

Mislim točno ovak kak je Ther komentiral.
Ako bude 35% tih stvari u igri, a ostatak igre na zadovoljavajućoj razini, svi ćemo biti sretni. Mislim da sve ovisi o snazi i mogućnostima next gen boxa.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB