Autor Tema: Forza Motorsport 5  (Posjeta: 133954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #15 u: Listopad 15, 2012, 21:42:17 »
Meni izgleda realan, jer recimo jedan GTR 2 je prije dobrih 6 godina imal 75% od gore navedenog. Ako se na novoj generaciji ne desi značajan skok, dižem ruke od gaminga.  cer1njo

Da - AI sam zaboravil, ali palo mi je na pamet, al ipak sam zaboravil - kad je puno toga bilo u glavi, a nisam bil onda za kompom. AI definitivno treba podebljati.  thumbs1

 cer1njo cer1njo na prvu rečenicu.

GTR 2 i općenito SimBinove igre su uvek imale to mazanje šajbe i to mi je bila ludnica. Shift je imal te pukotine na šajbi od kamenčića, samo kaj su nestajale nakon nekog vremena, isto ko i prljavština. Uglavnom - sve ovo mislim da je izvedivo, jer nova generacija konzola bi po prvi put nam mogla donesti baš onu pravu stvar da konačno moremo reći - to je to!

FM4 i GT5 imaju puno dobrih stvari, ali jednostavno dosta toga fali zbog hardverskih ograničenja ili je šlampavo izvedeno, tak da velike nade polažem u novu generaciju. Project C.A.R.S. izgleda dosta obečavajuće, ali već ima meni jedan veliki minus - iako zgleda fenomenalno grafički - nema mi onaj neki organski feel, sve je nekak umjetno dosta, po tome pitanju je Forza dosta napred.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #16 u: Listopad 15, 2012, 21:47:10 »
I želim da EA prestane biti peder i da pusti Porsche licencu.  kava1

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #17 u: Listopad 16, 2012, 11:12:27 »
Meni izgleda realan, jer recimo jedan GTR 2 je prije dobrih 6 godina imal 75% od gore navedenog.

To stoji, ali ipak je to PC simulacija koja se ne moze usporedjivati s forzom. Forza moze biti i je HC (fizika), ali ostatak bitnih stvari za jednu simulaciju ne postoji. Npr. realna pravila, sve igre na konzolama izmisljaju toplu vodu kaj se tice kaznjavanja. Sjeti se samo GT-a.
90% ljudi igra na "krivi" nacin s asistencijama i online im sluzi za random utrkivanje gdje fair play ne postoji. Uzalud nasi ocajni vapaji za ultra HC iskustvom kad se u toj masi izgube. Ponuda ovisi o potraznji i sumnjam da ce se ove stvari o kojima pricamo uopce naci na listi njihovih prioriteta.

Realno je ocekivati ove stvari:
- vise automobila na stazi, poboljsani vizualni i mehanicki damage (busenje guma i trosenje auta ovisno o stilu voznje - zaboravi)
- vise staza, dinamicna promjena dana/noci, vremenskih uvjeta
- "unaprijedjeni" AI koji ce i dalje biti zapravo isti (blesav) zbog vise auta na gridu i boljih vizuala
- audio-vizualna prezentacija na kojoj je sigurno najveci fokus jer mora predsaviti novi box u najboljem mogucem svjetlu
- vozni model tj. fizika i toliko nuzna podrska za sve bitne volane
- razlicite podloge tj. uvodjenje rallya jer vidi se u Horizonu da im je to cilj
- realnija potrosnja guma i goriva jer u zadnjoj forzi su zasrali stvar, presporo se trosi i uopce nije bitan tvoj stil voznje, bolje je bilo izvedeno u FM2
- ljudi u boxu i svih "nebitnih" stvari oko staze ce sigurno biti

Radi se punom parom i igra mora izaci kao launch naslov ili unutar prva 3 mjeseca od izlaska konzole. Zato ocekujem samo poboljsanja vec vidjenih stvari u FM4 i ne previse noviteta. Evoluciju fizike i audio-vizualnu. Nakon dobre prodaje i potencijalne titule najbolje trenutno dostupne voznje na trzistu - ocekujem opusteni rad na FM6 i iskoristavanje svih potencijala nove konzole tj. revoluciju i rusenje svih dogmi unutar racing zanra, zbog koji zanr previse dugo stagnira.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #18 u: Listopad 16, 2012, 15:40:03 »
Meni izgleda realan, jer recimo jedan GTR 2 je prije dobrih 6 godina imal 75% od gore navedenog.

To stoji, ali ipak je to PC simulacija...

Istina je to, ALI s trenutnom generacijom su Gran Turismo i Forza krenuli u tom smjeru, prvi put se na konzolama dobil pravi vozni model - tak da ja očekujem puno od iduće generacije i realno je za očekivati. Prije da bude Forza to ispunila nego GT.

Još bude tu i konkurencija u vidu Project C.A.R.S. i sve ove vožnje koje dolaze na PC. Istina - nisu izravna konkurencija, ali puno ljudi je s ovom generacijom i s Forzom i GT-om prvi put okusilo kolko tolko pravo, realnije utrkivanje i vjerujem da ima dosta njih koji bi hteli pravu stvar.

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #19 u: Svibanj 21, 2013, 21:21:30 »
Fino izgleda, ali trailer je baš za široke mase...
Očekujem na E3-u gameplay video i prezentaciju vožnje na volan, a ne nekog kretena koji na kontroler izletava i istražuje lokalne pašnjake i brda.

Forza Motorsport 5 Xbox One Announcement


EDIT: Žestoki obračun se približava, dostupna će biti kao launch naslov u vrijeme kad i GT6 izlazi.
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2013, 21:24:04 od Thergothon »

Offline the_prodigy

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #20 u: Svibanj 21, 2013, 21:57:57 »
Istina, malo sam cak i razocaran trailerom, kao da gledam trailer za GRID2 ili neki Hot Pursuit..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Jack-Darkman

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #21 u: Svibanj 21, 2013, 22:31:24 »
EDIT: Žestoki obračun se približava, dostupna će biti kao launch naslov u vrijeme kad i GT6 izlazi.

Koji obračun? S GT6?  cer1njo

Ja ne sumnjam uopće u FM5, u FM4 još uvijek uživam vozeći iz kokpita. Odlično da izlazi kao launch na novoj konzoli, taman pred blagdane, odmah kupujem  hug1

Znači trebala bi i grafika se popravit u novom nastavku  sm1jeh

Btw. trailer ko trailer, jebeš to, to nije mjerodavno.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #22 u: Svibanj 21, 2013, 22:33:23 »
Trailer bezveze (osim auta hug1), čekam gameplay ali vjerujem im
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #23 u: Svibanj 21, 2013, 22:43:25 »
Mislim da ce F5 odnijeti pobjedu nad GT6, bar dok ne izadje GT6 i na PS4. Trailer je bezvezan, ali ne sumnjam u kvalitetu novog nastavka.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #24 u: Svibanj 21, 2013, 22:59:03 »
Prva veća kolekcija skrinsa ^^












Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #25 u: Svibanj 21, 2013, 23:04:09 »
Mislim da ce F5 odnijeti pobjedu nad GT6, bar dok ne izadje GT6 i na PS4.

Teško da će to nešto promijeniti, prebacivanje igre u kojoj ćeš do tada nabiti nekoliko stotina sati i zaželiti se novog punokrvnog nastavka.
Pravedne usporedbe po pitanju zvuka i vizuala će biti moguće dok se pojavi GT7, a na području fizike možda GT6 i uspije parirati.

Offline DogZy

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #26 u: Svibanj 21, 2013, 23:05:53 »
Ingame.

Iako nalikuje arkadi, siguran sam da to nece biti. Jednostavno ne moze biti.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #27 u: Svibanj 21, 2013, 23:07:58 »
Ne znam, ja po skrinsima ne mogu odredit nalikuje li simu ili arkadi, samo vidim da izgleda divno  cer1njo cer1njo cer1njo

Offline DogZy

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #28 u: Svibanj 21, 2013, 23:09:38 »
Teško da će to nešto promijeniti, prebacivanje igre u kojoj ćeš do tada nabiti nekoliko stotina sati i zaželiti se novog punokrvnog nastavka.
Pravedne usporedbe po pitanju zvuka i vizuala će biti moguće dok se pojavi GT7, a na području fizike možda GT6 i uspije parirati.

Mozda.
Drugi paragraf, slazem se. To sam i sam napisao bio jer ne mozes se vec sad odluciti za FM5, novog GT-a na PS4 nisi ni vidio ni cuo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #29 u: Svibanj 21, 2013, 23:11:10 »
Ne znam, ja po skrinsima ne mogu odredit nalikuje li simu ili arkadi, samo vidim da izgleda divno  cer1njo cer1njo cer1njo

 ;D
Mislih na trailer. Inace, lijepo izgledaju slike.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.