Autor Tema: Forza Motorsport 5  (Posjeta: 133979 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #510 u: Travanj 24, 2015, 02:05:35 »
Super utrka i odlično voziš na kontroler.
Nego, prekrasno je ovo osvjetljenje, baš oslijepi čovjeka. :)
Već sam se zapitao, pa nije vrag da ne igraš peticu.

  :P
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #511 u: Travanj 24, 2015, 11:02:05 »
Igra se, bez brige. Malo je opuštenija vožnja bila, kad se na unbeatable baš nemre skroz opušteno voziti jer bi inače bil odma zadnji. ;D

Super su pogodili osvjetljenje tu na Long Beachu. Taj Forzin LB mi je već neko duže vreme najbolja staza u sim racingu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #512 u: Travanj 24, 2015, 21:18:25 »
Ovo mi je bila odlična utrka. Laguna Seca, 12 krugova, unbeatable. Pred kraj utrke su me gume počele zezati. ;D

Forza Motorsport 5 - Laguna Seca SRT Viper GTS-R


Ne kužim koja je spika s nabijanjem replaya na 30fps-a i kak ti dodavanjem nekih efekti 'da bolje zgleda', jer meni na kraju to lošije zgleda nego u igri (prvenstveno zbog fps-a). Nadam se da budu na šestici ostavili replay na 60. Još mi je glupo kaj replay doda dim na skroz nepotrebnim situacijama, pa zna na replayu biti kaj se dimi (ne baš doslovno, al skoro) za svaku sitnicu. fpalm1 cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #513 u: Travanj 25, 2015, 13:44:01 »
malo kasne animacije šaltanja za samom promjenom brzine  :P
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #514 u: Travanj 25, 2015, 13:46:41 »
Ma to je skoro na svima vožnjama tak dok počneš malo brže šaltati, tu na replayu je još izraženije to nego u igri baš zbog tih 30fps-a.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #515 u: Travanj 25, 2015, 14:24:10 »
a znam kak je ali nadao sam se da na ovoj generaciji su to rješili, no more bit da je gore zbog replaya
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #516 u: Travanj 25, 2015, 14:43:15 »
Velim i u igri je još uvek kaj zna kasniti, ali na replayu je gore zbog prepolovljenog frame rate-a. Zna općenito zato malo čudno zgledati na replayu, baš na tom videu kaj sam del ima kaj recimo na ravnini volana čudno drži ko da skreće. Tak je slično bilo i na FM4, kad je isto bilo na 30 pa su znali čudno auti zgledati nekad jer ko da se fizika zblesira na replayu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #517 u: Travanj 25, 2015, 23:01:07 »
Ljudi moji, da vi vidite kak su tu složene opcije za custom utrke križali bi se. Imam osjećaj ko da su u T10 imali sastanak i na velikoj ploči imali napisano sve kaj FM4 dela dobro i kak bi to mogli unaprediti, da bi na kraju napravili sve kontra. Ko da su majmuni z zoološkog vrta delali na tome segmentu igre. Sve kontra logike. Nepotrebno zakomplicirano.

Recimo - na FM4 se moglo svakom AI-u posebno odabrati koj auto bude vozil u utrki - sim, naravno toga nema. Sad ono glavno - deneš filter recimo V8 Supercars i igra ti automatski na grid dene samo Holdene i dok ne znaš kaj treba napraviti da je Ford na gridu, čačkaš po opcijama, ne znaš kaj napraviti... Al ima trik! Deneš prvo npr. da bude samo 7 AI auti na gridu, onda odeš pod postavke kaj odabereš V8 Supercars (ako već nisi) i pod 'make' odabereš Ford. Nakon toga potvrdiš i evo 7 Fordova na gridu. Onda opet u opcije i dodaš ostatak AI-a i pod make vrneš na 'any', potvrdiš, ovih 7 Fordova ostane na gridu, dok ostatak popune Holdeni. Aleluja.

Za multiclass utrke - isto veselje dok ne znaš. Deneš da budu 2 grupe vozila na gridu, ok. Na gridu namestiš (dok skužiš da moreš) kolko oćeš AI-a da bude u drugoj grupi i onda kreće pravo. Odabereš pod opcijama 'body type' recimo GT Racing, potvrdiš i onak u izborniku piše na gridu svima kompovima z te grupe ko dok si online 'selecting a car'. Gledaš onak, ništ ti nije jasno, sve si nametil logično pod opcijama, ulaziš u utrku - poluprazan grid. Vraćaš se u izbornik, čačkaš di bi mogel biti problem, gledaš onak 'KAJE?!', da bi nakon dosta prčkanja skužil da se treba samo promeniti 'vehicle class' z 'any' na, u ovom slučaju, R i onda je sve dobro.

To su samo neke od situacija, najobičnije opcije zakomplicirane dozlaboga. Prešel sam to sve prije nekog vremena, al eto da napišem, da znate koji su to maheri u T10. cer1njo

Bilo bi još ajde, da tak puno stvari nije na četvorki funkcioniralo kak treba.

Igra mi je inače odlična, ono 9/10 materijal, ali s tim opcijama i nedostatkom staza/sadržaja su stvarno zajebali. Pogotovo kaj nema niti jedna japanska staza.

Offline Cole™

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #518 u: Travanj 25, 2015, 23:52:14 »
A baš bi mogel neku recu napisat, onak late late late recu.  ;D

A ovo gore je za cepati se od smeha.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #519 u: Travanj 25, 2015, 23:56:24 »
Ma kakvi. Šestica je blizu, pCars dolazi, nema smisla.

S tima glupostima je igra za kojih 80/100 realno. Meni nije problem naštelati si tak custom utrku, ali dok prvi put oćeš složiti, dok vidiš koje komplikacije i procedure, dojde čoveku da odustane.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #520 u: Travanj 26, 2015, 10:36:50 »
Zamenil sam auto. Prešel s Vipera na Corvettu, trebalo malo navikavanja kad se drukčije vozi. Bolji zvuk mi ima Corvetta, bolje je pozicioniran ekran od kamere - kad se već nemre menjati FOV kaj bi se bolje videl u Viperu. Na Viperu mi je bolji Motec, instrumenti na Corvetti su nekak sitni.

Jedna utrka po svima dragom Spa. 8 krugova, unbeatable odlična do samog kraja. Ovog crnog Vipera kaj je u utrki sam u par navrata u različitim utrkama videl da oće lupiti po zidima. Protiv njega sam imal jedan nekorektan potez, nisam mu ostavil mesta pa je završil u zidu u jednom trenu. cer1njo

Primetil sam jednu stvar koju 99% ljudi kaj igra Forzu 5 ne bu vidlo kad inače nema u karijeri multiclass utrki. Na tim postavkama kak igram prototipi obično završe utrku krug prije i onda jedna glupost - ko da im se blago zretardira/isključi AI, pa ih taj zadnji krug se zna videti da voze svakak i po svakud. Vidi se tu pri kraju utrke da imaju zzzzbvzo momente. cer1njo

Forza Motorsport 5 - Spa Francorchamps Corvette Racing ZR1

Offline Deadwalker

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #521 u: Kolovoz 23, 2016, 16:23:56 »
Lagani revive.
Pitanje - nabavio Xbox pa me zanima da li mi se isplati odigrati ovo ili da idem odmah na šesticu? :)

Offline SuperVeloce

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #522 u: Kolovoz 23, 2016, 17:06:12 »
Šestica odma. Na G2A je možeš povoljno naći.

Deluxe za 45 $. Možda ima i povoljnijih opcija, na ovo sam prvo naletio.
https://www.g2a.com/forza-motorsport-6-deluxe-edition-xbox-one-cd-key-global.html
« Zadnja izmjena: Kolovoz 23, 2016, 17:11:48 od SuperVeloce »

Offline Deadwalker

Odg: Forza Motorsport 5
« Odgovori #523 u: Kolovoz 26, 2016, 09:05:50 »
Evo ovaj vikend šestica je dostupna za besplatno igranje tako da eto...odvozio već par utrka jučer.
Ah... jedna je Forza :)