Autor Tema: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna  (Posjeta: 12599 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« u: Rujan 02, 2012, 01:06:19 »
Kao sto znate, filmovi su dio nase svakodnevnice i cesto neposredno utjecu na nas zivot, pogotovo u djetinjstvu.
Ako ste clan ovog foruma znaci da barem malo gajite ljubav prema automobilizmu, a mozda su za to djelomicno krivi filmovi kao u mom slucaju. U raznim filmovima automobili cesto plijene paznju vise od same radnje i glumacke postave. Neki od njih su planetarnu slavu stekli upravo zbog toga, bili su sporedni glumci u nekom od filmova. Primjera je mnogo, a jedan od njih je Aston Martin kojeg je najvise popularizirao agent kodnog imena 007.

Davno prije pojave interneta kad bih ugledao neku "pilu" na TV ekranu znao bi se instantno zaljubiti, ali nije bilo pravog nacina da saznam o kojem se tocno  modelu radi. Nostalgicna prisjecanja su razlog za pokretanjem ove teme ciji cilj je na jedno mjesto staviti automobile koji imaju bitnu ulogu u nekom od filmova. Nije bitno da li se radi o izmisljenim ili stvarnima.

Prije nego pocnemo, evo nekoliko pravila kojih bi se trebali pridrzavati:

- dozvoljeno je kroz jedan post navesti 3 automobila
- morate navesti ime filma u kojem se pojavljuje
- tocno ime modela (ako znate)
- priloziti sliku, maksimalno dvije (ostatak u spoiler ako bas morate), moze i video
- dati kratak opis zasto ste odabrali bas taj model, to moze biti neko osobno iskustvo ili opcenito dojam koji je na vas ostavio


To je to i slijedi primjer da probijem led  sm1jeh


Vanishing Point (1971) - Vanishing Point (1971) - IMDb

1970 Dodge Challenger R/T





Film je tribute americkim muscle autima i cijela radnja se vrti oko ludih potjera i voznje.
Prvo gledanje se dogodilo jako davno, ali je imalo strasan utjecaj na mene. Rodila se ljubav prema muscle pilama o kojima
tada nisam imao pojma. Kasnije tijekom zivota se puno istrazivalo i kad shvatite filozofiju iza svega, ljubav samo poraste, a film postane jos bolji. Snaga i sloboda, a sloboda se u ovom slucaju manifestira kroz stiskanje gasa do daske uzivajuci pri tome u predenju V8 motora.


Christine (1983) - Christine (1983) - IMDb

1958 Plymouth Fury





Auto sam prvi puta vidio upravo u tom filmu jos kao klinac, kasnije se procitala i novela od Stevice King-a. Auto mi je svojim dizajnom oduvijek prekrasan. A svidja mi se i simbolika u filmu s kojom se moze poistovjetiti svaki ljubitelj automobilizma i racinga.
Sve pocne kao hobi koji prerasta u ljubav, a kasnije mozda i u opsesiju koja je neshvatljiva random promatracima.


Mogu do sutra, ali ovo je dovoljno za uvodni post i red je na vama  p1va




« Zadnja izmjena: Listopad 15, 2015, 15:58:19 od Thergothon »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #1 u: Rujan 02, 2012, 10:44:36 »
Op op op, dobraaa tema  p1va

Pa ovako, Vanishing Point i Čelejnđera si već naveo pa neću ponavljati nego se nadovezati na američke muscle aute.

Death Proof (2007) - Death Proof (2007) - IMDb

1969 Dodge Charger R/T





Riječ je o novijem filmu ali koji je odmah među ljubiteljima stekao kultni status. Automobil(i) koji se u njemu pojavljuje(ju) zato nisu novi i već uživaju svoj status na filmu kao i u stvarnosti, no Death Proof mi je bio prva asocijacija na filmske aute jer ima, kao što sam već rekao, nekoliko kultnih automobila te je vjerojatno najbolje odrađeni novi film gdje su auti glavne zvijezde.
A Dodge je definitinvo jedna od ikona američkih nabildanih automobila te je njihov Charger svojim dizajnom sigurno jedan od najprepoznatljivijih.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #2 u: Rujan 02, 2012, 11:04:57 »
Odlična tema thumbs1

Herbie

Volkswagen Beetle 1963


Svidio mi se auto kad sam ga vidio u filmu, riječ je o autu koji je bio živ i koji je imao dušu. Baš mi je zakon auto, to je auto koji vozi i razmišlja umjesto svog vlasnika ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2012, 11:08:24 od Praetorian »

Offline Thergothon

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #3 u: Rujan 02, 2012, 18:00:45 »
@Shimmy

Slazem se za Death Proof
Film je tribute muscle autima i starim filmovima koji su se fokusirali na potjere, a u filmu se nalaze svi bitni auti iz tih klasika.
Ima previse referenci, cak su iste tablice kao u filmovima kroz koje su prvobitno se ti auti proslavili.
U Tarantinovom filmu je Charger referenca na ovaj film:

Dirty Mary Crazy Larry (1974) - Dirty Mary Crazy Larry (1974) - IMDb

1969 Dodge Charger R/T



Zbog velikih ambicija i zelje da kupe novi auto s kojim bi mogli prisustvovati u profesionalnim utrkama, likovi opljackaju vlasnika ducana. Sve krivo zavrsi i jos s njima u autu zavrsi droljasta Mary, nakon toga slijedi jedna od najvecih filmskih potjera i scenarij/gluma vise nisu bitni  ;D


Back to the Future (1985) - Back to the Future (1985) - IMDb

1981 De Lorean DMC-12





Ne znam kaj reci, osim: Tko ne voli ovaj film i auto - nema dusu  šofe1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #4 u: Rujan 02, 2012, 18:57:14 »
Film obožavam, a auto volim zbog filma i diazjna, iako je sam auto realno bio underpowered govno  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #5 u: Rujan 02, 2012, 21:19:04 »
@Praet: sad si me sjetio.. znaš kak su zvali Bubu?
Porsches retarded cousin  cer1njo cer1njo :P

Offline ManTheRamparts

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #6 u: Rujan 02, 2012, 22:31:38 »
Sve je to lepo i krasno, al da se niko nije setil Interceptora?!


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #7 u: Rujan 03, 2012, 14:39:02 »
Pa evo, ti jesi, i mogao si onda i puknuti slike i komentare i što već  shy1 kadt1kažem
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #8 u: Rujan 03, 2012, 15:01:28 »
Polako, ne stigne se sve odjednom.
Pada mi na pamet u ovom trenu barem njih 30, ali treba ostaviti prostora i za druge forumase.
Interceptor zasluzuje opsiran opis, a ne samo sliku i zbogom - nemam volje trenutno  :P

Offline DogZy

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #9 u: Rujan 03, 2012, 15:44:20 »
Jeste li ikada culi/vidjeli ili bili na stranici imcdb? Jedna od onih stranica iz one teme koju svi izbjegavaju kadt1kažem

OBAVEZNO JU POSJETITE! Svaki auto koji se barem pojavio u filmu na sekundu, je zabiljezen i dolazi sa slikom.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #10 u: Rujan 03, 2012, 15:54:02 »
Ja baš na tu stranicu naletio neki dan dok sam tražio Chargera iz Death Proofa  shy1
Ali zaboravih linkati tj na onu temu, ali ionako kažeš da je tamo  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #11 u: Listopad 15, 2015, 15:57:48 »
John Wick (2014) - IMDb

Kako je ovo dobar film!
Ali... Kako u filmu jebene scene sa Ford Mustangom - John Wick 2014

Ford Mustang John Wick 2014 - YouTube


I ovo.

John Wick & Dodge Charger - YouTube

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Nexus

Odg: Kultni/slavni automobili sa filmskog platna
« Odgovori #12 u: Listopad 16, 2015, 01:21:10 »
Slavni "Eleanor" Ford Mustang 1967 Shelby GT500 - Gone In 60 Seconds
Gone in 60 Seconds-Eleanor Intro - YouTube

Gone in 60 Seconds - Final Chase (Part 2) - YouTube