Autor Tema: The Last of Us  (Posjeta: 95214 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Deadwalker

Odg: The Last of Us
« Odgovori #60 u: Lipanj 08, 2013, 17:38:22 »
Meni je najjače kako po netu pričaju da je Polygon pristran Microsoftu, da bi njihov novinar danas izbacio ovaj članak:

Opinion: Xbox One policy is a lovely marriage proposal to big corporations

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #61 u: Lipanj 08, 2013, 19:09:30 »
Polygon... A njihove recenzije su mi onako... Po ukusu..  kava1

Oni su Remember Me dali 8/10  kava1

Dobar je Polygon, ali znaju i oni imati svoje mušice.
Uostalom, kao i na svim sajtovima. Sve ovisi o kriterijima autora, s nekima se slažeš, a s nekima baš i ne.

Meni osobno Remember Me nije ni približno za 8, djeluje mi nakon 3 sata igre kao da je još jedno pol godine trebala ostati u razvoju. Zažmirili su na štucavu gameplay mehaniku zbog dizajna i originalnosti. Prema tome bi neki Katamari ili Nooby Nooby Boy trebao biti najbolja igra u univerzumu. Zbog takvih neujednačenih kriterija je njihova The Last of Us ocjena smiješna ili točnije, ocjena za Remember Me.

Offline doktor1

Odg: The Last of Us
« Odgovori #62 u: Lipanj 08, 2013, 19:46:36 »
Meni je Remember Me za 8/10....  kava1

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #63 u: Lipanj 08, 2013, 21:31:25 »
Meni je najjače kako po netu pričaju da je Polygon pristran Microsoftu, da bi njihov novinar danas izbacio ovaj članak:

Opinion: Xbox One policy is a lovely marriage proposal to big corporations


Nije se prašina dizala bez razloga i dalo bi se o tome dosta raspravljati. Imaju običaj hvaljene (od kritike i igrača) Ps3 ekskuzive prikazivati kao tek prosječne igre, dok stvarno prosječne igre dobivaju iznadprosječne ocjene.

Većinom imaju dobre i objektivne recenzije, a često u člancima spominju i probleme današnje industrije. Sve ono što svaki samoprozvani HC gamer voli čuti. Fali inovativnosti, generičan dizajn, pljuvanje po stotom copy/paste nastavku itd.

I onda stigne Ni No Kuni (Ps3 ekskluziva) koji je utjelovljenje svega onog što u današnjoj industriji fali i jedan od najboljih JRPG-ova uopće. Fenomenalan dizajn i općenito vizualni dojam zbog suradnje sa Studiom Ghibli (kreatori mnogih anime klasika), simpatične likove, fenomenalan soundtrack za koji je bio zadužen legendarni Joe Hisaishi i odličnu borbu koja je ostala vjerna korijenima (ono u čemu je zadnji FF užasno failao i razočarao fanove) a u usto vrijeme evoluirala i oni toj igri daju 6.5 i automatski ju strpaju u istu korpu s generičnim poluproizvodima.

Glavna mana je tolko traljava borba da sve ostalo pada u vodu  fpalm1
Imaš tu najsvježiji primjer, Remember Me koji je unatoč lošoj gameplay mehanici dobio 8 zbog fenomenalnog dizajna i bla bla stvari koje nadilaze sve mane. Prema čarobnom i van pameti maštovitom Ni No Kuni svijetu, Remember Me je generično sci-fi govno.

Da ne bi bilo zabune, mene te recenzije ne diraju ni 5%, ali Polygon je daleko od oličenja objektivnosti. Dok imaju tako neujednačene kriterije, teško se oduprijeti teorijama zavjere. Ispričavam se svima za off-topic.

Offline doktor1

Odg: The Last of Us
« Odgovori #64 u: Lipanj 08, 2013, 21:44:45 »
Ni No Kuni.... kako bi to igrao...  cry1

Offline versus

Odg: The Last of Us
« Odgovori #65 u: Lipanj 09, 2013, 11:53:07 »
na PS-u, jedino ikad što sam pre-order-ao je bio FarCry3, i sad TLOU
nadam se da će potvrdit očekivanja

recenzijama baš i ne vjerujem

Offline DogZy

Odg: The Last of Us
« Odgovori #66 u: Lipanj 09, 2013, 12:00:29 »
Jedini preorder kojeg sam dosad napravio je Uncharted 3 i ostao sam razočaran :P Upravo to mi je poljuljkalo preorder ove. Recenzije nikad ne čitam, (prije sam ih čitao u našim časopisima, prestao ih redovito kupovati) koji će mi to vrag, neka osoba piše svoje dojmove u recenziji i onda dade 7 nekoj igri koja je objektivno zaslužila devetku. Subjektivnost ako treba biti u recenziji, dolazi kao posebna cjelina, odvojeno od teksta u kojem se recenzirala igra. Ali po hypeu i onome što sam čuo, ovo je jedna od najboljih igri ove generacije. Ne znam za to, igra još nije u prodaji, ali nisu valjda mogli puno ni fulati?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Deadwalker

Odg: The Last of Us
« Odgovori #67 u: Lipanj 09, 2013, 12:33:59 »
...

Recenzija je stvar autora, ne cijelog sajta. Problematično je ako kod pojedinca dolazi do nerealnog ocjenjivanja igara u pojedinom žanru što znači da čovjek baš ne razumije neke stvari, tj. da ne zna svoj posao. Opet, tu je uvijek određena doza subjektivizma - nekome se više sviđaju neke stvari, nekome neke druge. Općenito pri doživljaju priče i settinga nemoguće je govoriti o nekoj objektivnosti budući da ukus definira xyz elemanata. Znam dok sam recenzirao Skyrim - uopće sam odustao od ocjenjivanja priče i likova budući da moja tadašnja publika nije imala blage veze što to znači dobra priča. Da bi mogao razlikovati neke stvari, moraš prvo doživiti iznimno široku lepezu umjetnosti pripovijedanja iz svih mogućih forma kako bi mogao razlučiti kvalitetno od lošeg. Da ne govorim koliko je tu važna neka općenita naobrazba. To je onda valjda neka "objektivnost", iako je sama po sebi besmislena ako ljudi ne mogu razumijeti o čemu govoriš.

Nezz, prestao sam vjerovati u objektivnost jer ljudi su previše svojeglavi da prihvate kritičko razmišljanje. U ovo današnje internet doba gdje se svaka poluinformacija smatra činjenicom, svi su postali "iznimno pametni" i puni sebe.
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2013, 12:37:35 od Deadwalker »

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #68 u: Lipanj 14, 2013, 17:09:26 »
Stigla mi je danas igra, javim kasnije dojmove  thumbs1

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #69 u: Lipanj 14, 2013, 18:56:07 »
Izgleda da igra ima problem sa save gameom.

Serious Auto-Save Problems Plague The Last of Us - IGN

 hmm
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #70 u: Lipanj 15, 2013, 14:01:32 »
Nemam nikakvih problema sa saveom.

Igra je na svim bitnim područjima napredovala (i to puno) u odnosu na Uncharted.
Trenutno nemam volje za opsežne postove, odoh dalje igrat  cer1njo

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #71 u: Lipanj 15, 2013, 14:55:20 »
 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: The Last of Us
« Odgovori #72 u: Lipanj 15, 2013, 21:18:48 »
vizualno fantastična, baš ono....fantastična

samo da ne bude prekratka, tek sam pohvatao likove i radnju, prvi kill, gasim igru - 10% pređeno

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #73 u: Lipanj 15, 2013, 22:22:10 »
Traje sigurno 10 sati, pročitao da je nekima na hard uz stealth pristup trebalo 15h.
Ovisi kakav si tip igrača, da se vjerojatno protrčati na easy i za 5h.

Offline Thergothon

Odg: The Last of Us
« Odgovori #74 u: Lipanj 16, 2013, 22:24:24 »
Trenutno 12h igre i kraj se ne nazire  kadt1kažem
Igram na hard (kasnije se otključa dodatna težina) bez žurbe i sve detaljno provjeravam, trajnost je u kontekstu modernog gaminga impresivna.