Autor Tema: F-Zero  (Posjeta: 9262 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
F-Zero
« u: Rujan 06, 2012, 20:04:16 »
Serijal čiji je prvi dio izašao dok se još neki članovi foruma nisu ni rodili, davne 1990. na Super Nintendo konzoli, a izgledao je ovako:



Bio je jedna od prvih, ako ne i prva igra tog tipa - future racer sa nevjerojatnim brzinama. Kako mu samo ime sugerira, riječ je o natjecanju bržem od Formule 1. Iako je danas generalno popularniji Wipeout, a pogotovo u Hrvatskoj gdje je Play Station platforma od svog dolaska draža igračima nego Nintendove konzole, ovo je igra koja je prethodila ideji Wipeouta (ali i ostalih sličnih igara) i koju Wipeout ako ništa, brzinom, nikad nije dostigao.
Tokom godina je izašlo još nekoliko nastavaka na raznim Nintendo konzolama, kako kućnim, tako i prijenosnim.

Nintendo 64 je imao F-Zero X koji je bio hibrid 2D i 3D-a gdje su modeli vozila bili 3D, a staze se sastojale od kombinacije 2D i 3D objekata





Serijal je dosegao vrhunac sa F-Zero GX nastavkom izašlim 2003. godine na Nintendo Gamecube konzoli no na žalost zbog dosta slabe popularnosti dotične konzole, nije ga igrao gotovo nitko osim Nintendo fanova što je šteta jer je riječ o stvarno vrhunskoj igri, osobno mi najboljem dijelu serijala te najboljem future raceru uopće, svaki Wipeout uključen.

F-Zero GX je nad konkurentima dominirao grafikom, brojem likova/vozila i staza, modovima, mogućnosti customizacije odn igradnje vlastitog vozila, količinom natjecatelja na stazi (30)... ukratko, svime kao i onim možda najbitnijim - brzinom i osjećajem iste. Jedina brža igra je bio Extreme G3 sa svojim Extreme Lap Challengeom koji je ipak bio secret i jedan level u igri.

Također je bio i puno teži od konkurencije s obzirom na veliki broj provalija i zamki koje je trebalo pri sumanutoj brzini izbjegavati pored ostalih 29 protivnika.

Kako je to izgledalo...









I u pokretu:

[Dolphin SVN r6239 x64] F-zero GX Story Mode Playable!



Igra se pojavila od svoje premijere na SNES-u i na sljedeće dvije Nintendove kućne konzole - N64 i GCN-u, no na žalost izostala nje na Wii-u.

Osobno se nadam da će se vratiti na Wii U konzoli i da serijal nije zaboravljen s obzirom da je prošlo 9 godina od zadnjeg nastavka a riječ je o stvarno must-play igri za sve ljubitelje brzine.

Ima li još nekoga da je igrao neku igru iz serijala, koji vam je najdraži nastavak? Jeste li čuli do sad uopće ili se ikako susreli sa igrom? Komentirajte, pitajte...  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: F-Zero
« Odgovori #1 u: Rujan 07, 2012, 18:28:55 »
Ovaj na šesčetvorki mi je bil odličan.  thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: F-Zero
« Odgovori #2 u: Rujan 07, 2012, 18:49:33 »
Vidi vidi, nisam jedini koji je igrao  cer1njo
Trebao si/bi onda vidjet na kjubu, poboljšan još u svakom pogledu - nešto kao Arkham Asylum i City samo sa puno drastičnijom grafičkom promjenom  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: F-Zero
« Odgovori #3 u: Rujan 07, 2012, 20:31:56 »
To mi je oduvek bila želja probati. SNES verziju sam isto igral, ali na emulatoru i to posle F-Zero X-a tak da me se nije dojmila tak jako ko taj s N64 kojeg sam igral praktički dok je izašel.

Još uvek se sjećam muzike i likova. A i staza - Big Blue il kak se ona zvala?  shy1

F-Zero X OST - Dream Chaser


Odlično!
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2012, 20:41:48 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: F-Zero
« Odgovori #4 u: Rujan 08, 2012, 10:57:36 »
Da, Big Blue. Evo je u GX-u

F-Zero GX - Big Blue Ordeal


Htio sam naći muziku samo, ali nema no evo ovkao ako hoćeš i vidjeti kako izgleda staza u GX-u. Samo ovo je freeride pa je solo

BTW - frajer koji vozi je pro  ave1

Ma kužim te, jasno da je SNES bio jadan poslije N64  ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2012, 11:00:24 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: F-Zero
« Odgovori #5 u: Srpanj 28, 2013, 17:17:35 »
Igram F-Zero GX i genijalna je igra, definitivno najbolji futuristički racer ikad!

Mnogo me se sviđa težina. ;D

Ekspert mi djeluje lakši nego na F-Zero X, tam je rival grdo varal (tipa vidiš ga da opadne u provaliju i samo se respawna i dere dalje), a sim toga nema. Ali još nisam otključal master težinu. ;D
« Zadnja izmjena: Srpanj 28, 2013, 17:33:24 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: F-Zero
« Odgovori #6 u: Srpanj 30, 2013, 00:29:23 »
Hehe strava igra, da. Znam ja kaj priča, sused pa nisam ja bedak  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: F-Zero
« Odgovori #7 u: Kolovoz 02, 2013, 20:08:29 »
Story mod završen. Hard je sad na redu kad je otključan. ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: F-Zero
« Odgovori #8 u: Kolovoz 03, 2013, 14:10:30 »
Master težina u GP modu otključana. ;D