Autor Tema: Najbolje pivo  (Posjeta: 25986 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Najbolje pivo
« u: Rujan 16, 2012, 00:01:55 »


Čudnog li foruma bez ovakve teme.   cer1njo
Dakle, šta pijete, najbolje pivo, preporuka nekih rijetkih piva koje ste probali, pive na koja ne vrijedi bacat novac itd itd.

Od domaćih svijetlih najčešće Žuja i Karlovačko; crnih Tomislav i Velebitsko. Od stranih volim popit Stellu il Tuborg.
Ako kad budete u Pragu preporuka Crni kozel, točeno. Nešto savršeno! Da se i kod nas naći
ali nije to ista kvaliteta kolko čujem. Ostalo tamo nije vrijedno spomena.

Od loših... hm, većinom sva jeftina roba (hint: Kplus, Adria...) koji zapravo ni nisu piva.  ;D
A od onih skupih koji ne valjaju izdvojio bih Urquell Pilsner, Becks i Lav (srpsko pivo, nešto preloše).

Offline rima706

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #1 u: Rujan 16, 2012, 00:24:14 »
mrzlo i nepokvareno pivo mi je najbolje

Od nasih najcesce pijem ozujsko, a fin mi je zlatni pan.
Od stranih najdrazi tuborg, becks, a leffe za posebne prigode

Offline Cole™

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #2 u: Rujan 16, 2012, 01:12:31 »
Joj sad kad Shimmy ovo vidi.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Kole

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #3 u: Rujan 16, 2012, 01:58:16 »
Karlovac  shy1

Offline s2000

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #4 u: Rujan 16, 2012, 19:41:48 »
Kod mene je ovako:
1.Bavaria
2.Karlovačko
3.stella artois

Offline fury3r

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #5 u: Rujan 17, 2012, 12:04:37 »
  shy1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #6 u: Rujan 19, 2012, 01:55:46 »
Joj sad kad Shimmy ovo vidi.  cer1njo


Upravo vidio. Dakle...  ;D

Teško je odrediti jedno pivo, no probat ću po kategorijama, odn vrstama

Svijetli lager - Corona Extra. Čudno, no ovo pivo sam prvi put probao ove godine na svoj rođendan (3. mjesec), i oduševio se. Odmah mi je postalo najbolje svijetlo pivo koje sam pio. Nešto savršeno. Blago, nije gorko, ali opet nije kao neka pussy piva da je slabašno - osjeti se da pijete pivo. Izbjegavao sam ga jer sam bio skeptičan prema meksičkom pivu. Općenito, sjevernoeuropljani, poglavito švabe, česi i belgijanci imaju najbolje pivo i nešto tako "daleko" mi je smrdilo, plus dosta je skupo - u najjeftinijim dućanima oko 12kn 0,33. Ali vrijedi svake lipe  ave1



Tamni lager - Steiger Premium 11% Tmavý - vjerojatno najbolje pivo uopće koje sam pio. Probao ga tamo negdje prije godinu i pol ili dvije, i zaljubio se odmah. Kupio ga u kući piva i od tada sam svaki put kad sam imao novaca i priliku te sam htio dobro pivo, potezao skroz do Trešnjevke samo da kupim Steiger. No nakon par mjeseci, taman kad otkrijem najbolje pivo na svijetu (subjektivan dojam), dogodi se nešto loše - umre čovjek koji ga je jedini uvozio u HR navodno i nema ga više nigdje za naći. A stvarno sam tražio. Ima sina ali sin nije htio preuzeti taj biznis  cry1 Pivo je inače dosta slično Kozelu (kojeg je Luckyluke spomenuo), koji mi je odmah poslije Steigera najbolji tamni lager a vjerojatno i najbolje pivo uopće, sa razlikom da je Steiger slađi i više karamelast. E sad, to mu neki zamjeraju jer ima neka umjetna sladila koja mu daju taj okus pa nije najprirodnije pivo, ali meni soobno ne smeta dok god je tako fantastično!





BTW - Luckyluke - ne znam jel još ima, nisam tamo bio jedno 2 godine, ali u Dugavama je bio jedan kafić - Makumba, i još uvijek je tamo (znam prolazio sam, ali nisam stao), i oni su imali točeni Kozel koji je točno onakav kao u Češkoj, gdje sam ga prvi put pio. Ako živiš blizu ili budeš u prolazu, svrati, kafić je odmah preko puta Oktagona, takoreći na samom ćošku jedne od zgrada. Ima vjerojatno još barem neki kafićš u gradu gdje se isti toči, ali ne znam jer ga kupujem u Kući piva flaširanog. Nije pretjerano skup, a nije ni bome puno lošiji od ovog točenog, za razliku od Guinnessa koji ej nebo i zemlja "oriđiđi" i ovaj koji se prodaje u limenkama. Potonji mi je drek osobno za razliku od onog prvo koji je vrhunsko pivo  thumbs1

Pšenično pivo - Paulaner Weissbier - daleko najbolje pšenično (koje sam probao, jel), nema se što raspravljati  p1va



Dimljeno pivo - Aecht Schlenkerla Rauchbier - Probao sam svega par takvih piva, no ovo mi je najbolje, ali je i najskuplje - u kući piva 25kn. No poslastica je za probati i sjajan za preseravati se kada netko dođe u goste ili kao poklon frendu  ;D I da, za one koji nisu nikad probali dimljeno pivo - točno je takvo kakvo mu ime govori, pijete ga i osjećate kao da istovremeno pijete neko vrhunsko tamno pivo i žvačete dimljenu šunku  dsmoker



Samostansko Ale pivo (Trapističko) - Chimay Rouge - Tko nije nikada probao nijedno trapističko pivo, ne mogu mu ni opisati točno o čemu se radi. Jednostavno trk u neku pivnicu/dućan ili gdje god možete nabaviti takvo i kupiti Chimay (sa nijednim nema greške, no meni je Rouge nejabolji s time da nisam probao Chimay Dorée) ili La Trappe ili Achel... Ma koje god, nema greške, samo nisma probao još neka pa neću navoditi.



Voćno pivo - Belle-Vue Kriek - Da, točno to što piše - voćno. Znam da će mnogi zakolutati očima na ovo no na žalost, po iskustvu, većina nas, barem u Zagrebu, smo primitivni za mnoge stvari, pa tako i za pivo. Kod nas postoji Ožujsko, Karlovačko i Tomislav... eventualno neko strano kao Stella ili Heineken, a ostalog nema. Ova gore piva koje sam nabrajao su za prosječnog kratkovidnog dibidusa egzotika i nešto što "nije pivo", iako se proizvodi stoljećima za što je naših 100 i kusur godina žuje smiješno, no kada se kaže VOĆNO pivo... Ugl, da, za takve ovaj post ni nije, a za one otvorenijeg uma - probati  kadt1kažem
I ne brkati Radler i voćno pivo, nije isto. To dvoje je kao bambus i kupinovo vino recimo, da povućem analogiju. Odn jedno je mišung piva i voćnog soka, a drugo je pivo gdje je baza voće, dakle samo pivo drugačijeg okusa, od drugačijih sastojaka, bez dodataka soka.



Još neka piva koja su me oduševila a nisam ih spomenuo jer su ograničena serija/"svakodnevna" ili ne znam točno u koju (pod)skupinu spadaju jer nisam (još) toliki poznavatelj piva:

Leffe Royale - jedno od najboljih piva koje sam probao, frendov ujak živi u Belgiji i od tamo mu je donio paket od 6 komada tog piva. Na žalost jedno koje sam popio će biti vjerojatno i prvo i zadnje jer je riječ o ograničenoj seriji sa kojom su slavili neku obljetnicu (ne znam točno koju)



Tamno Velebitsko - zapravo među najboljim tamnim pivima, ali nisam ga stavljao gore jer za ovo pivo svi znaju pa sam htio istaknuti neka koje možda neki nisu probali. Ugl, Velebitsko bih po okusu svrstao odmah sa onima gore navedenim



O' Hara's Irish Red - crveni Ale - također kao i za trapističko ili voćno pivo, teško opisati tko nije probao kakva su crvena piva, ali ipak manje posebno od ovih gore, samo, drugačije. Trapistička su gusta, voćna su, voćna, dok crvena su rijetka, tečna kao neki pilsner, ali opet drugačija, malo gorkasto, a malo nešto što mi je teško objasniti. Probati  thumbs1  Također vrijedno spomena u kategoriji - Červeny Drak (crveni zmaj), češko crveno pivo. Ne znam koja je fora, ali nađe se i kao Red Drak. U češkoj sam pio Červeny Drak i donio ga kući dok kada sam naručio isto pivo iz češke, stigao mi je Red Drak. Nebitno, isto je pivo, isto pakiranje, samo drugi natpis





Zlaty Bažant (zlatni fazan) - Također pio u češkoj i nešto je neponovljivo. Zašto je onda ovdje pri dnu, što "ne štima" sa njim? Pa činjenica da sam ga pio u pivnici i do nedavno nisam imao pojma da se prodaje i flaširan, no nikad ga nisam nigdje vidio a i opet s druge strane, možda je kao sa Guinnessom - može biti da flaširan za masovnu distribuciju nije tako dobar. Ali eto, tko ga nađe točenog negdje, uzeti odmah! Jedino svijetlo pivo koje mi je možda bolje od Corone, no možda, davno je bilo kad sam ga pio i ne sjećam se tako dobro. No zanimljivo je da je pola litre tog piva koštalo u Pragu 12 kruna - tada 3 kune!!! OK, sva su piva bila ultra jeftina (kao i sve ostalo barem što se tiče hrane i pića), ali ovo je bilo najjeftinije a najbolje koje smo našli.



A sad idem spavati, preveć sam se ovdje zadržao  cer1njo

Pivjeli! p1va

P.S. Sad sam se sjetio, kad sam već nabrojao najbolja piva, moram spomenuti i apsolutno najgore koje sam probao - Becks. Ja nemam pojma kako to govno može biti tako popularno i toliko se konzumirati. BILO KOJE naše pivo je bolje, a jeftinije. Ne znam čemu kupnja Becksa kada za manje novaca se dobije bolje Ožujsko, Karlovačko, Osječko, Pan, onako, stvarno bilo koje, a to su samo naša, strana da i ne spominjem

P.P.S. - sad sam vidio Lucky da si i ti ovo sranje naveo pod loša. Uz Kozel kao preporuku, rekao bih da imaš ukusa  ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 19, 2012, 01:59:02 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline fury3r

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #7 u: Rujan 19, 2012, 11:38:01 »
haha Shimmy prekucao piva ave1  ave1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #8 u: Rujan 19, 2012, 11:44:27 »
I Sarajevsko koje si ti stavio je izvrsno, ali nije hedonističko poput ovih  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #9 u: Rujan 19, 2012, 14:42:54 »
Kakav post!  ave1 Vidi se da imaš iskustva s tim.  thumbs1 Budem čekirao tu birtiju di se toči Kozel (iako nisam ni blizu Dugava),
a mogo bi svratit i u Kuću piva za koju doduše nekim slučajem još nisam čuo, a baš vidim sad da imaju široku ponudu
piva.  cry1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #10 u: Rujan 19, 2012, 15:27:21 »
Da, može se reći da imam, iako ni blizu kao neki i koliko bih htio i volio imati. Jedina prepreka - financije
Oduvijek volim pivkana, kao svaki praiv muškarac ;D
No promjena se dogodila negdje u trećem srednje kada sam i išao u Češku na maturalac i otkrio Tolkien's House u Zagrebu. Ta dva događaja su mi otvorila oči i pokazala mi da ne znam zapravo 5% o pivi. Od tada je prava ljubav i želja za istraživanjem okusa krenula  shy1

Volio bih jednog dana imati kako neki imaju vinske podrume i slično, ja tako neko pivsko "skladište", makar ormar, gdje bih imao tako neke probrane pive za posebne prigode, te bih volio imati i čaše za svaku, jer sam postao picajzla i jednostavno više ne mogu piti Chimay iz obične čaše. Mislim,ako ju nemam, primoran sam, no seljački mi je to postalo  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #11 u: Rujan 19, 2012, 19:00:02 »
otkrio Tolkien's House u Zagrebu.

Shimmy pivopija p1va cer1njo

Corona mi također spada među najbolja piva. Sad kad sam pročitao ovaj post, isti tren bi otišao u kuću piva kadt1kažem

Šta je s tim Tolkienom? Nešto im ne ide, prije su bili na gornjem gradu, sad su tamo iza Tkalče, jeli?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #12 u: Rujan 19, 2012, 19:21:05 »
Nije da im ne ide nego su se presilili samo. Duga je to priča, ali ukratko, vlasnik je prodao prostor odn dao nešto drugo tamo u Vranicanijevoj otvorit i zabolilo ga je za reputaciju koju je Tolkien's House stekao, te su konobari odlučili postati gazde i našli prostor na Opatovini gdje su sada već nekoliko godina.

Na žalost, ona lokacija je bila bolja, ali bolje i ovo nego da je TH nestao
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #13 u: Travanj 21, 2014, 16:26:54 »
U zadnje vrijeme mi brutalno odgovara Nikšićko, baš bolje od svega našega.
No najbolje pivo koje imam često prilike probat za 20 kn pola kile, je...



Točeno... Najbolje na svijetu...  kuul
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Najbolje pivo
« Odgovori #14 u: Travanj 21, 2014, 16:54:06 »
Dobar je, al samo onaj iz limenke sam probal.