Autor Tema: Koncerti  (Posjeta: 37733 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Koncerti
« u: Listopad 02, 2012, 12:51:53 »
Kako znam često propustiti neki koncert zbog nedostatka reklama ili ga već nekako previdim; ili saznati za isti prekasno (ne stignem nabaviti novce za kartu ili nema karata), a znam da nisam jedini, ova tema je zamišljena kao takav neki podsjetnik u kalendaru i obavještavanje drugih ljubitelja glazbe thumbs1

Pa kada netko sazna za neki koncert u lijepoj našoj a nije tako reklamiran kao za RHCP za koji nitko nije mogao ne čuti, stavite ovdje otprilike u formatu u kojem ću ja sada otvoriti sa dva vrhunska glazbenika koji u skorijoj budućnosti dolaze (opet) u Zagreb.


Mark Knopfler
Mjesto: Arena Zagreb
Datum: 05.05.2013.
Vrijeme: 20h
Cijena ulaznice: Parter II 270 kn,  Parter I i Donja tribina 300 kn, VIP parter 330 kn, VIP loža 550 kn

I Knopflera sam propustio jer sam saznao prekasno i nisam imao novaca, no ovaj put znam dovoljno rano, a i prije tog datum bih već trebao raditi, tako da sada novci neće biti problem. Jedino bi mogao biti posao, takva smjena i sl, ali vidjet ćemo.
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2013, 03:11:54 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Koncerti
« Odgovori #1 u: Prosinac 18, 2012, 19:40:11 »
Joe "Satch" Satriani ponovno u Hrvatskoj ave1

Joe Satriani
Mjesto: Tvornica kulture, Zagreb
Datum: 22.05.2013.
Vrijeme: 21h
Cijena ulaznice: 170 kn do 01.01., 200 kn kasnije, 220 kn na dan koncerta
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2012, 21:31:38 od Shimmy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Luckyluke

Odg: Koncerti
« Odgovori #2 u: Siječanj 30, 2013, 21:15:24 »
Hladno pivo - Šalata 25. svibanj

Na ovo moram ići, veliki sam ljubitelj Piva i bilo bi šteta propustiti ovaj jubilej.

Offline Cole™

Odg: Koncerti
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2013, 22:55:58 »
+1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Koncerti
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2013, 02:57:18 »
Bio na Neni Belanu sa ženom.
Rulao koncert kristove. Tvornica mala savršena jel. Unplugged koncert. Bio Aki i Hus, savršeno stvarno nešto.

Pecto oduševljen <3.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Koncerti
« Odgovori #5 u: Veljača 13, 2013, 11:27:34 »
Iron Maiden
Mjesto: Arena Zagreb
Datum: 31.07.2013.
Vrijeme: 20h
Cijena ulaznice: Parter 275 kn,  Headbangers pit 350 kn, Tribina 1 330 kn, Tribina 2 275 kn, Tribina 3 250 kn, Loža 600 kn

Skoro pa točno 5 godina nakon koncerta na Poljudu (8.8.2008.) evo nam Maidena opet u HR  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline LukaM 110

Odg: Koncerti
« Odgovori #6 u: Svibanj 11, 2013, 08:51:39 »
Malo kasnim, ali bio sam na Knopflerovom koncertu 5. 5. i moram reci da sam odusevljen. Nadmasio je moja ocekivanja jer sam racuno da vise nije u cvijetu mladosti. Krenuo sam na koncert suzdrzan da se ne razocaram, ali za to uopce nije bilo potrebe. Covijek svira s takvim uarom i strastcu da ga je stvarno prekrasno gledati. Na youtubeu sam gledao snimke njegovih koncerata ove i prosle godine i vidio sam da cesto sjedi na stolcu dok svira, ali u Zagrebu je odstajao puna dva sata te je ostavio jako ugodan i lijep dojam. Svirao je puno pjesama sa svog novog albuma Privateering, ali je odsvirao i par legendarnih kao Romeo and Juliet, Telegraph road i Brothers in arms. Sve zajedno stvarno odlican koncert i nije mi zao novaca koje sam dao.
Mark Knopfler Privateering - Arena Zagreb - 5.5.2013. - YouTube

Mark Knopfler Romeo and Juliet - Arena Zagreb - 5.5.2013. - YouTube

Kvaliteta nije neka jer sam bio dosta daleko od bine, a akustika arene je grozna.

Offline Cole™

Odg: Koncerti
« Odgovori #7 u: Svibanj 11, 2013, 20:42:14 »
Tako je, pišaj mi po otvorenoj rani, bacaj vegetu po istoj, ma daj i malo papra...
Uglavnom ljubomora me preuzela u rečenici iznad. Nisam bio iako bi ubio i dao guze za taj koncert, ali eto nisam bio...
Nisam pročitao dalje od treće rečenice...

 sm1jeh jaad sm1jeh hmm
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Koncerti
« Odgovori #8 u: Svibanj 11, 2013, 22:25:58 »
Meni je također žao što nisam išao na koncert, vidjeti jednu takvu legendu... Ali ajde, Santana dolazi u Zadar ovo ljeto sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline LukaM 110

Odg: Koncerti
« Odgovori #9 u: Svibanj 12, 2013, 08:02:39 »
Malo kasnim, ali bio sam na Knopflerovom koncertu 5. 5. i moram reci da sam odusevljen. Nadmasio je moja ocekivanja jer sam racuno da vise nije u cvijetu mladosti. Krenuo sam na koncert suzdrzan da se ne razocaram, ali za to uopce nije bilo potrebe. Covijek svira s takvim zarom i strascu da ga je stvarno prekrasno gledati. Na youtubeu sam gledao snimke njegovih koncerata ove i prosle godine i vidio sam da cesto sjedi na stolcu dok svira, ali u Zagrebu je odstajao puna dva sata te je ostavio jako ugodan i lijep dojam. Svirao je puno pjesama sa svog novog albuma Privateering, ali je odsvirao i par legendarnih kao Romeo and Juliet, Telegraph road i Brothers in arms. Sve zajedno stvarno odlican koncert i nije mi zao novaca koje sam dao.
Mark Knopfler Privateering - Arena Zagreb - 5.5.2013. - YouTube
Mark Knopfler Romeo and Juliet - Arena Zagreb - 5.5.2013. - YouTube
Kvaliteta nije neka jer sam bio dosta daleko od bine, a akustika arene je grozna.

Offline DogZy

Odg: Koncerti
« Odgovori #10 u: Lipanj 17, 2013, 22:12:23 »
Joe Bonamassa ponovno u Zagreb, u srijedu 2.10. svira u tvornici kulture! ave1 ave1 ave1

Gonis The last of us i jos neke stvari, sad cu kupit kartu. A toliko mi je bilo zao sto ga nisam vidio 2010.

Cijene za koncert jos nisu objavljene.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Koncerti
« Odgovori #11 u: Srpanj 11, 2013, 19:59:39 »

Offline DogZy

Odg: Koncerti
« Odgovori #12 u: Srpanj 29, 2013, 19:57:48 »
3. red na Santani, ceka se da pocne, ko zna koliko jos...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Koncerti
« Odgovori #13 u: Kolovoz 02, 2013, 11:25:39 »
Jos dva sata sam cekao kuul


Koncert Santane mi je bio najbolji koncert na kojem sam bio ikada, a bio sam na koncertima nekih mozda jos i razvikanijih glazbenika i nije bilo ovako dobro. Mozda zato sto se kod njih previse svodilo na popratni show, konfete, eksplozije, akrobacije i ine nepotrebne stvari. Santana (band mu se tako zove ;) ) je imao dva sata i 20 minuta ciste svirke, nabijene emocijama i ljubavlju prema glazbi i zivotu.

Carlos se super drzi, iako je 20.7. napunio 66 godina, imao je onu svoju karakteristicnu kapu, bolje reci pokrivalo i poznatu PRS Santana II crvenu elektricnu gitaru zbog cijeg zvuka Santanu odmah prepoznajete. Zbijao je sale tijekom svirke, izvodio neke male ali smijesne stvari, poput; dode do kamermana i pocne ga milovati po kosi dok ovaj snima ;D. Moram reci kako se vidjelo tijekom koncerta koliko je jednostavan covjek, preko gesta, mimike i kad je pricao. Bend nije imao prakticno nijednu pravu pauzu, bilo je samo desetminutno odsustvo Carlosa dok je bend i svaki glazbenik u njemu imao svoj solo, jam session.

Super su pjesme izvodili, najveci hitovi kao sto su Maria Maria, Black Magic Woman i Smooth natjerali su ljude da pjevaju, plesu, micu bokovima, ljube se i smiju. Cak smo jedno vrijeme i skakali, ne znam koja je pjesma bila u pitanju, jer se dosta izvodilo i pjesama s lanjskog albuma Shape Shifter. Negdje pola sata prije kraja, kad je pjesma bila zavrsila, na displeju iznad je bila prikazana bijela grlica kako leti, uz laganu instrumentalnu pratnju, dok je Carlos prisao mikrofonu. Imao je monolog o dobru i zlu, kako trebamo siriti ljubav i svjetlost (love and light i onda bi sirio ruke prema publici ), a potom bi naveo i neke negativne stvari za koje bi kasnije na sebi pokazao kako ih se simbolicno rjesava tako da cisti rukave. Dirnuo je publiku koja je pljeskala barem minutu, sve dok nije ponovo krenula svirka.

Na pozornici ih je bilo 9; Carlos na gitari, Benny Rietveld na bassu, Tommy Anthony na pratecoj gitari, Carl Perrazzo na kongi i percussionu, Dennis Chambers na bubnjevima, Andy Vargas i Tony Lindsay vokali, David Matthews klavijature i dvoje puhaca kojima nisam zapamtio ime. Svi vrhunski glazbenici, neki su s Carlosom cijelu karijeru, a neki su se (vokali) prikljucili prije dvije godine), vecina ih ima grammyje i latin music awards nagrade.

Snimao sam s mobitelom i to je ispalo necuveno lose, kvaliteta zvuka je za bacit mobitel i zgazit ga, slika je za prodat mobitel na njuskalo, glavno da sam imao desetak videa i 5-6 fotki. I da, bio sam u drugom redu, sve se vidilo i culo savrseno kuul
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Koncerti
« Odgovori #14 u: Kolovoz 02, 2013, 12:36:31 »
Kupi Xperiu Z, nemaš brige ni ako ti netko zalije mob pivom  :P ;D

Ajd lijepo. Ovaj koncert mi je možda najviše žao što sam i budem propustio ove godine ali nekako nisam previše tužan, valjda zbog navike već, nisam jako dugo bio na nikakvom koncertu a i opće flegmatičnosti ovih dana. No vjerujem da je bilo mrak thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.