Autor Tema: Lista odigranih igara 2012.  (Posjeta: 11216 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Lista odigranih igara 2012.
« u: Listopad 02, 2012, 23:12:38 »
Tema po uzoru na prošlogodišnju Listu odigranih igara. Ovo je službena HCL tema/dnevnik igranja i dopušten je jedan post po useru, bilo kakvo komentiranje vezano za ovaj topik, obavljat ćete ovdje.
_________________________________________________________

# svaki user rezervira po jedan post u temi i nadopunjuje listu pređenih igara.
# igre nemorate prijeć uzduž i poprijeko ili do kraja.
# bitno je ostaviti kratki dojam u najviše dvije tri rečenice, te dat adekvatnu ocjenu.
# slobodno možete uz svu svoju subjektivnost dozirat i malo objektivnosti u vašem ocjenjivanju pojedine igre.
# bitno je označit platformu na kojoj igrate igre, kao što je također poželjno da označite što ste zadnje igrali.
# budite kreativni.
_________________________________________________________

IGRA                                                                  OCJENA                                                                           DOJAM
Alan Wake87/100RecenzijaOduševljen pričom i sjajnom atmosferom. Gameplay i zvuk također briljiraju. Možda editiram nakon odigranog dodatnog sadržaja.
Assassin's Creed Revelations88/100RecenzijaSjajna atmosfera, odlični i karakterni Ezio, puno dobrih novina. Na moje iznenađenje najbolja igra u serijalu.
Assassin's Creed III90/100RecenzijaPovjesni događaji i neki sjajni momenti. Zadovoljan sam, ali sa gorkim okusom.
Battlefield 390/100RecenzijaSavršenog izgleda i fenomenalna igra u svim segmentima svoga žanra. Mana joj je kraći i linearni singleplayer.
Batman: Arkham City96/100RecenzijaRemek dijelo Rocksteadya. Gameplay i cjelokupna prezentacija na najvišoj razini. Najbolja akcijska avantura koju sam igrao.
Blacklight: Retribution83/100RecenzijaPozitivno iznenađen s obzirom na niska očekivanja. Rulaju oružja i mogućnosti te općenito gameplay, no nešto fali za ocjenu više.
Call Of Duty: Black Ops 260/100RecenzijaNisam baš impresioniran futurističkim settingom, no zabavio me za dva popodneva. Očekivao sam puno bolju priču.
Crysis Warhead86/100RecenzijaNije dobar kao original, ali je Psycho bolji od Nomada. Nikakvih novina u odnosu na jedinicu. Nešto više filmskih trenutaka.
Deus Ex Human Revolution - The Missing Link80/100RecenzijaSolidan dodatni sadržaj koji ima trajnost kampanje nekih blockbustera. Sviđa mi se priča, dok zamjeram visoku monotonost interijera.
DiRT372/100RecenzijaPreviše fokusa na grafiku, dok su ostali elementi racinga zapostavljeni. Prearkadno i premalo rallya. Razočaran iskustvom s volanom.
Dishonored93/100RecenzijaFenomenalan gameplay, atmosfera, priča i prezentacija. Dragulj koji je fantastičan u svim segmentima.
Far Cry 396/100RecenzijaNemam riječi. Najbolja Ubisoftova igra ikad napravljena. Ovogodišnji GOTY za mene. Igra bez mane i vrh u svojem žanru.
FIFA 1390/100RecenzijaNema revolucionarnih promjena, ali je najbolja, najdorađenija i najkompletnija nogometna simulacija.
Forza Motorsport 495/100RecenzijaNajbolja racing igra koju sam igrao u životu, bolja i ljepša od GT5. U svakom slučaju najkompletnije racing iskustvo ikada.
Ghost Recon: Future Soldier90/100RecenzijaFenomenalan gameplay i cijelokupna prezentacija. Oduševljen gameplay mehanikom te misijama, neočekivano hit igra.
GoldenEye 007: Reloaded87/100RecenzijaAtmosferična i prezentacijski jako kvalitetna igra. Gameplay elementi uz stealth jednostavno briljiraju. Najbolja Bond igra.
Half-Life 296/100RecenzijaAtmosfera, gameplay mehanika i igrin pace je čudo jedno. Da je malo bolji AI bila bi igra bez mane. Gotovo neponovljivo.
Hitman Absolution90/100RecenzijaIgra koja ima očite mane, ali oproštene su joj radi fenomenalne atmosfere i cijelokupne prezentacije.
I Am Alive80/100RecenzijaDobra, ali kratka igra. Sviđa mi se atmosfera. Neiskorišten potencijal i loše razrađen kraj, no unatoč tome uživao sam igrajući ju.
Mafia: The City of Lost Heaven93/100RecenzijaJedna od najdražih igara ikada. Fenomenalna priča i odličan gameplay sa vrhunskom atmosferom.
Mark of the Ninja88/100RecenzijaNajbolji platformer kojeg sam odigrao ikad. Pravo malo remek dijelo. Zarazno do bola. Apsolutna preporuka.
Max Payne 90/100RecenzijaTada prava mala revolucija, 11 godina poslje isti osjećaj kao i tada - čista nostalgija. Savršena atmosfera, likovi i strip.
Max Payne 295/100RecenzijaFantastična priča i odličan gameplay. Mona Sax i sve ostalo je savršenstvo.
Max Payne 395/100RecenzijaOduševljen i iznenađen sveukupnom kvalitetom - remek dijelo. Prezentacija i gameplay briljiraju u svim segmentima igre.
Medal Of Honor: Warfigher80/100RecenzijaKupio me dobrom kampanjom i pričom, iako linearan i u sivilu žanra, dosta dobar i zabavan šuter.
Ridge Racer Unbounded69/100RecenzijaSolidna arkada sa blještavom grafikom, na momente dosta zabavno, no ipak monotono i nedovoljno zanimljivo.
Serious Sam 3: BFE82/100RecenzijaOld scool FPS osjećaj, odlična prezentacija, dužina SP kampanje, zabavno napucavanje, oružja i neprijatelji, no povremeno montono.
Sleeping Dogs85/100RecenzijaOduševila me atmosfera, priča i općeniti setting igre. Jako zadovoljan krajem koji je fantastičan. Apsolutno osvježenje u sandbox žanru.
Sniper Elite v271/100RecenzijaDobra atmosfera i misije, no razočaran gameplayom i cijelokupnom prezentacijom. Potencijal koji je razočarao.
Spec Ops: The Line68/100RecenzijaIgra koja je u svim segmentima podbacila i tako unakazila ogroman potencijal razrušenog Dubaija, šteta.
Syndicate83/100RecenzijaOdlična prezentacija zvučna i vizualna. Fluidan i atraktivan gameplay koji je mogao biti još bolji s obzirom na potencijal.
WRC 360/100RecenzijaZabavna arkadna vožnja i ništa više. Nadam se i kraj Milestonea, što se tiče ove igre i licence.




ZADNJE PREĐENO:GoldenEye 007: Reloaded
TRENUTNO SE IGRA: -



Lista odigranih igara 2011.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2013, 19:30:53 od Cole »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #1 u: Listopad 02, 2012, 23:39:26 »
________________________________________________________________________________


________________________________________________________________________________

LA Noire - meni fantastična detektivska avantura; likovi i priča su fenomenalni - 8/10

Batman Arkham City - još jedno remek djelo - 10/10

Alan Wake - igra fantastične priče i gameplaya - 9/10

Splinter Cell Conviction - dobra igra; ništa me nije specijalno oduševilo, ali sam je prešao - 7/10

Mass Effect 3 - dvojka mi je bolja, ali i ova igra mi je također na mjestu - 8/10

The Witcher 2 - remek djelo RPGa; likovi, priča, gameplay... - 10/10

Assassins Creed: Brotherhood - prešao sam sve te sam i ovaj; ništa sepcijalno, ali može proći; još samo Revelations prije trojke imam za preći - 7/10

Total War: SHOGUN 2 - pa nebi se moglo reći da sam je preša, ali sam intezivno igrao, (i još ću); fantastična strategija - 10/10

Yesterday - odlična avantura - 8/10

The Book of Unwritten Tales - najbolja avantura koju sam ikada odigrao; sve redom u ovoj igri je vrh vrhova - 10/10

A New Beginning - također fantastična avantura - 9/10

Gray Matter - vrlo zanimljiva avantura - 8/10

Max Payne 3 - meni odlična igra, možda likovi i radnja nisu epskih razmjera, ali uživao sam u igri - 8/10

Binary Domain - totalno iznenađenje od igrivosti, priče, prezentacije i likova; definitivna preporuka - 8/10

Afterfall Insanity - u želji za igranjem third person igara naišao sam na ovo; specifičan horor koji me nije razočarao; vidi se dafali novaca u produkciji i slično... - 6.5/10

The Dark Eye - Chains of Satinav - vrlo dobra avantura 7.5/10

Ghost Recon Future Soldier - igra me iznenadila igrivošću i prezentacijom; priča i likovi su malo zastranili, ali sve u svemu dobra igra - 7/10

Trine 2 - remek djelo platformera - 10/10

Sleeping Dogs - vrlo dobra igra koja me je iznenadila; priča, likovi, meele borba definitivno najveći aduti, ali niti prezentacija ne fali - 8/10

Transformers: War For Cybertron - totalno iznenađenje od igre; priča, likovi i pogotovo gameplay - 8/10

Transformers: Fall Of Cybertron - sve isto kao i gore, samo još bolje zapakirano - 9/10

Dishonored - fenomenalna igra vrhunske prezentacije i atmosfere; tu je i dobra priča te meni odličan gameplay - 9/10

The Walking Dead: EP1 - nešto fenomenalno; priča, likovi, utjecaj na svijet... - 10/10

The Walking Dead: EP2 - također fantastično; vrhunski proizvod - 10/10

The Walking Dead: EP3 - ...... - 10/10

The Walking Dead: EP4 - ...... - 10/10

The Walking Dead: EP5 - fantastičan kraj ove nevjerovatne avanture - 10/10

Mark of the Ninja - totalno oduševljen sa igrom; pravo remek djelo - 10/10

Deadlight - jio jedan biser platformera; zomibe surviaval, The Wlaking Dead atmosfera; meni je igra bila fantastična; samo radi zadnjeg chaptera koji je ipak malo pretežak nije ocjena 10 - 9/10

Spec Ops: The Line - nevjerovatna imerzivnost, atmosfera, priča, preobražaj likova fizikalni i psihički.... - 8/10

Syndicate  - totalno iznenađenje od igre; prezentacija, mehanika, UI su me oduševili, priča je isto OK.... - 8.5/10

Far Cry 3 - fantastičan FPS; odlična priča, likovi, gameplay...ma sve - 10/10

Assassins Creed 3 -  po meni najbolji AC šta se tiče gameplaya i prezentacije; Conor mi ipak nije karizmatičan kao i Ezio... - 8/10

Primordia - odlična retro avantura odlične priče... - 9/10

Resonance - vrhunska avantura sa odličnom gameplay mehanikom i vrhunskom triler pričom... - 10/10

The Testament of Sherlock Holmes - totalno iznenađenje, kako vizualno tako i atmosferom te likovima i radnjom, vrhunska avantura - 10/10
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 14:51:59 od doktor1 »

Offline s2000

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #2 u: Listopad 02, 2012, 23:40:46 »
PC

IGRA                                OCJENA                                DOJAM
Battlefield 3                               82/100 MP nisam probao pa je ocjena malo lošija.SP mi se nije svidio,grafika i zvuk su stvarno brutalni i svaka pohvala na tome.
Battlefield Bad Company 2      85/100 Odlična grafika i mrvicu bolji SP od BF3
Borderlands 2                      94/100 Prezentacijski odlično urađena,odličan soundtrack i jako puno humora.Odlična igra sa moje strane
Dishonored                           94/100 Odlična igra sa super pričom i odličnom grafikom. Sve pohvale i svakako ću ju još par puta prijeći
Call of Duty:Modern Warfare2 89/100 Uz Black ops ovo mi je najbolji COD.Atmosfera i grafika su odlični.Priča mi je odlična,radnja isto tako,jedina zamjerka je što je SP ultra kratak
Call Of Duty:Modern Warfare3   83/100 Dobra kampanja ali ne kao kod prijašnjih nastavaka.
Football Manager 2012            89/100 Ove godine sa par noviteta koji su dosta dobri i igra je stvarno zarazna i odlična za ubit vrijeme.
GRAND THEFT AUTO IV               92/100 Vrhunska igra,veliki napredak na odnosu na prethodnika,mana je jedino fizika vožnje a sve ostalo super.
Hitman 2: Silent Assassin        85/100 Meni osobno najdraži Hitman uz Blood Money naravno.Priča i radnja mi je puno bolja od prethodnika.
Hitman: Contracts                   74/100 Nakon 2.dijela očekivao sam  da će ovaj biti još bolji ali nažalost nije.Dao sam mu šansu al' mu fali nešto što je dvojka imala ali nažalost on nema.Igra je dosta krvava i na nekim dijelovima dosta čudna.
Mafia II                                     88/100 Igra je dobila dosta loše ocijena al' mi nije jasno zašto.Igra je odlilčna.Priča i atmosfera su savršeni,svake pohvale sa moje strane.
Pro Evolution Soccer 2012        89/100 Definitivno moraju sredit licence a ostalo je sve super(bar meni).
Pro Evolution Soccer 2013        91/100 Bolji od prethodnika,mana licence i transferi a ostalo super.
Scania Truck Driving Simulator  75/100 Grafika i fizika vožnje su gotovo pa savršeni,najveća mana su retrovizori i koncept igre.
Spec Ops: The Line                   78/100 Nekom igra valja ali meni nije ništa posebno.Grafika izgleda ok,priča nije toliko loša,napucavanje mi je užasno.
The Elder Scrolls V: Skyrim     94/100 Odličan RPG,nisam bio neki ljubitelj RPG-a ali Skyrim sa dobrim ocijenama i kritikama me privukao i na neki način osvojio na prvi pogled.Nemam riječi,fantastična igra.
The Expendables 2: Videogame30/100 Ovo je ocijena iz pristojnosti.Najgora igra ikad, još uvjek žali za tim što sam je probao.Pokušali su sa konceptom Commandosa ali im nije uspjelo.
The Walking Dead                     80/100 Ok igra,ništa specijalno sa dobrom pričom.
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2012, 13:42:49 od s2000 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #3 u: Listopad 03, 2012, 00:52:08 »
PC:

Siječanj
Serious Sam HD: The First Encounter - [8h] - Sjajan HD remake ove old school hrvatske pucačine. Fali takvih igara danas - 8/10
Portal - [6h] - Vrhunski eksperiment rezultirao igrom boljom od dosta "full-grade" AAA naslova - 8/10
Portal 2 - [12h] - Portal je bio vrhunska igra. A Portal 2 je najmanje 3 puta bolja. Jedan od najboljih humora u igrama ikad, plus unaprijeđen koncept soba iz jedinice koje su ovaj put pravi testovi inteligencije, zapažanja i strpljenja - 9/10

Veljača
Oddworld: Abe's Exoddus - [13h] - I nakon više od 10 godina ima isti šarm koji je imala dok sam ju igrao kao osnovnoškolac. Vrhunska mozgalica sa poprilično uvrnutim humorom. Ljudi će ju ili obožavati ili mrziti, a ja sam jedan od onih prvih. Samo da nema onaj dosadni dio u džungli... - 9/10
The Witcher 2: Assassins of Kings - [~40h] - Prvo što upada u oči je vrhunska prezentacija, no ova igra je daleko više od toga. Ona je i vrhunska priča, atmosfera, sloboda izbora i razni putevi. Jedan od najboljih RPG-a u zadnjih 5 godina, ali osobno mi je ipak lošiji od prvog. Naracija, prezentacija i priča su definitivno bolji, ali je cijela igra manja, puno manje sadržaja ima, te iako ima sasvim solidan soundtrack, gotovo nijedna melodija mi nije ostala u glavi, dok onih iz jedinice par godina kasnije se još uvijek rado sjetim - 9/10
Limbo - [3h] - Fenomenalno iskustvo. Minimalizam savršeno odrađen u službi gameplaya i atmosfere. Poprilično mračna igra sa vrhunskim gameplayem. Jedina, uvjetno rečeno, mana joj je kratkotrajnost - 8/10
Serious Sam HD: The Second Encounter - [10h] - The First Encounter sa više raznolikog oružja, okoliša i definitivno više protivnika - 8/10

Ožujak
Call of Duty: Modern Warfare 3 (SP) - [6h] - Standardni CoD, zabavan no prekratak singleplayer, ima wow trenutaka no generalno gledano mi je najlošiji MW, a i Black Ops je bolji. Grafika čudna, imam dojam da su prethodnici ljepše izgledali, sve je nekako mutno - 6/10
Mass Effect 3 - [52h] - Fenomenalan kraj iste takve trilogije. Osobno mi bolji od dvojke, dapače, vratili su mnoge elemente iz prvog dijela ili barem napravili kompromis. Naracija, atmosfera i priča savršeni - da, čak i kraj čija je jedina mana beznačajnost dotadašnjih odabira. Još uvijek razmišljam je li mi bolji i od jedinice, a pošto mi je to broj 1 igra na PC-u i možda uopće, ocjena je - 10/10

Travanj
Burnout Paradise: The Ultimate Box - [21h] - Najlošiji Burnout koji sam igrao. Grafički jako lijep i brzo se izvodi, koncept dobar, ali otvorenost apsolutno svake utrke plus nekoliko nelogičnih propusta poput nemogućnosti restarta utrke su zeznuli stvar. Istog proizvođača i slične tematike kao NFS: Hot Pursuit, ali NFS je puno bolja igra - 7/10

Svibanj
Risen - [45h] - Gothic 2 u novom ruhu, doslovno. Koliko god mu je to mana, toliko je i prednost jer mi je Gothic 2 u TOP 3 RPG-a. Iako je zapakiran u moderno pakiranje (lijepa grafika sa osrednjim likovima ali vrhunskim okolišem), drago mi je što je gameplay "star" bez ikakvih hintova i ikona što gdje pritisnuti, nego treba često i razmisliti. Dobrodošlo osvježenje u moru današnjih pojednostavljenih igara - 9/10
Tom Clancy's H.A.W.X - [~7h] - Kopija Ace Combata sa arkadnijim upravljanjem i assistance off modom koji lijepo izgleda ali je totalno neupotrebljiv, a na žalost avioni se u assistance on modu (napominjem, jedini način upravljanja jer je off koma) ne mogu "stallat" ni uz najveći trud te je igra i na najvišoj, elite težini, poprilično lagana. Jedini pravi, ali dosta težak minus igri - 7/10

Lipanj
Assassin's Creed Brotherhood - [28h] - Još bolji od drugog dijela. Situacija za sada je da mi je svaki nastavak AC-a sve bolji, a to je nešto što se rijetko događa sa serijalima. Rim kao grad genijalan, one special misije/grobnice su sjajan dodatak a drugi assassini iz guilda još bolji - 8/10

Srpanj
Grim Fandango - [12h] - Dragulj žanra avantura i gaminga općenito. Najbolji humor ikad, ali bome i muči mozak sa danas više nepostojećom razinom mozgalica i povezivanja detalja, što je opet plus u ovim sve tupavijim vremenima. Tko ga nije igrao, trebao bi odmah, tko jest već prije, neka se prisjeti, neće požaliti jer je ovo bezvremenski klasik - 10/10
NFS Hot pursuit (2010) - [29h] - Igrao ga (i stavio na listu) još prošle godine, ali ove sam igrao i online te mi se promjenilo mišljenje. Najbolji NFS, točka - 9/10

Kolovoz
Batman: Arkham Asylum - [15h] - Najbolja superhero igra ikad... do pojave nastavka joj - 9/10
Braid - [4h] - Jako simpatično puzzle iskustvo sa nekim poprilično teškim zagonetkama. Iako nemaju veze jedna sa drugom, gameplayem me podsjeća na Portal 2D - 8/10
Batman: Arkham City - [~31h] - Najbolja superhero igra ikad, a i puno više od toga. Arkham Asylum nadograđen u apsolutno svakom pogledu - 10/10
Transformers: War For Cybertron - [~9h] - Godinu dana kasnije mišljenje ostaje nepromijenjeno, jako dobar 3rd person shooter i sjajno dočarana Transformers atmosfera - 8/10

Rujan
Deus Ex: Human Revolution - [46h] - Da nema nekih mana koje dosta kvare gameplay poput preglupog AI-a ili boss borbi , igri bih dao čistu desetku, ma 10+ ako treba jer sve ostalo je savršeno. Atmosfera je jedna od najboljih, gameplay, grafika (likovi su malo slabiji ali ostalo je jako dobro), još bolji art dizajn, savršen soundtrack, hrpetina easter eggova... Igra ima sve, ali i tih par propusta koji su sve samo ne zanemarivi u igri čija se gampleay mehanika zasniva na stealthu - 9/10
Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link - [6h] - Nemam običaj posebno se osvrtati na DLC-ove, ali s obzirom da je ovaj jednako dug ili duži od nekih stand-alone igara, a k tome i poprilično dobro napravljen, učinio sam iznimku. DEHR atmosfera i gameplay kombinirana sa istim iz MGS-a 2. Brod, a pogotovo izlazak na kišu vrište "tanker iz MGS2" - meni znače samo plus. Priča zanimljiva, a grafika poboljšana u odnosu na HR. Da su ga ukomponirali u igru, bilo bi još bolje i dobio bi 9, ovako - 8/10
Hydrophobia: Prophecy - [5h] - Neiskorišten potencijal. Ima ne baš zanimljivu priču ali jako lijepu grafiku i nevjerojatno dobru fiziku vode koja ujedno čini glavni gameplay element. Šteta što ista nije bolje iskorištena. Također igra djeluje kao demo jer do samog kraja se dobivaju nove vještine/oružja koja dodaju dubinu gameplayu a onda su isti objašnjeni tutorialima do - sljedećeg novog skilla. Ali još uvijek jako atraktivne cijene i zabavna. Oprez - najgori voice-acting glavnog lika ikad - 6/10
Medal of Honor (2010) - [4h] - Još jedan neiskorišteni potencijal i igra koja djeluje kao demo. Grafika je fantastična, a zvuk još bolji. Sviđa mi se i old-school gameplay bez nekakvih side-questova i sakupljanja raznih intela, ali igra je sramotno kratka a priča nikakva. Taman kada sam mislio da će se dogoditi nešto neočekivano - dogodilo se - igra je završila! Kao odrezana, potpuno nelogično, toliko da sam provjeravo na netu ima li neka fora za nastavak igre, skrivene misije... i nema - to je to. Ocjena manje za dužinu i jedna za takav kraj daju konačnih - 6/10

Listopad
Max Payne - [7h] - Treba li se išta reći. Meni jedna od prvih igara koje sam odigrao na PC-u, a ujedno do danas i najboljih. Tada inovativan gameplay, do danas zanimljiva priča i naracija, sve zapakirano u (tada) jako lijepu grafiku sa prezabavnim napucavanjem i atmosferu kakvu je uspjelo dostić tek nekoliko igara do danas- 9/10
Max Payne 2 - [5h] - Nastavak koji nije razočarao, dapače, bio je možda još i bolji. Priča manje zanimljiva nego u prethodniku ali zato osobnija i emotivnija, igra kraća, ali opet zabavnija, te ponovno vrhunska grafika za to doba, sa tada nevjerojatnom fizikom. A ta vizualna prezentacija se i dan danas sasvim solidno drži. Bullet time još bolji - 9/10
Max Payne 3 - [10h] - Remek-djelo gaminga. Max Payne poboljšan u apsolutno svakom segmentu. Priča još osobnija sa većim fokusom na Maxu koji je sada već potpuno slomljen, bullet time doveden do savršenstva, grafika i zvuk savršeni a glazbena podloga se uklapa u igru kao vino u Martinje. Gameplay vjerojatno najbolji u svijetu TPS-a sa savršenim omjerom novog (cover sustav npr) i starog (medi-kitovi odn painkilleri za manualno obnavljanje zdravlja). Razgovori u igri su kao u najboljim Tarantinovim filmovima a Maxovi monolozi za Nobela za književnost. Jedno nadrealno filmsko iskustvo sa savršenim omjerom animiranih sekvenci i gameplaya. Također nas podsjeća koliko smo se nekada morali namučiti u igrama za njihovo završavanje što je još jedan plus u nebrojnim današnjim igrama "za debile". Vjerojatno najbolja igra koju sam igrao ove godine i jedna od najboljih ikad. Čista 10/10
Singularity - [7h] - Pravo osvježenje u moru današnjih copy-paste FPS-ova. I ovaj je na neki način takav jer podsjeća na mnoge druge, počevši od Bioshocka, preko prvog Call of Duty-a (da prvog općenito, ne prvog modernog), do S.T.A.L.K.E.R.A. ili pak Serious Sama i nekih igara uopće van žanra, ali uzoru su mu jako dobri i opet je drugačiji od svakog. Par zanimljivih gameplay mehanika plus zabavno napucavanje i intrigantna priča sa sjajnim krajem čine ovu igru must-playem za sve ljubitelje FPS-a kojima CoD 7349483 ide na živce. Nije savršen ali mane poput nekih zamuljanih tekstura ili još većeg potencijala za iskorištavanje manipulacije vremenom su mu zanemarive jer sve odrađuje vrlo dobro - ne savršeno ali bolje od većine danas i zato ocjena - 8/10
Transformers Fall of Cybertron - [9h] - Isto kao i sa Batmanom ili Max Payneom - jednostavno je svaki element dorađen i bolji u odnosu na prethodnika koji je i sam bio jako dobar. A pored svega toga je jako emotivna, emotivnija nego jako puno igara sa ljudima koje pokušavaju biti takve - 9/10

Studeni
Bioshock - [17h] - Jedan od najboljih FPS-ova novijeg doba. Fenomenalna atmosfera, zabavan gameplay, zanimljiva priča, poprilično duga igra za vremena kada je prosjek SP kampanje postao tri puta kraći nego što Bioshock nudi. Jedina prava mana igre je bila jako brzo uklonjena (odn ubaćena je mogućnost uklanjanja) patchem - disable Vita-chamber - 9/10
WRC 3- [25h] - Bolji od prethodnika i trenutno najbolje što se u rallyu nudi, ali realno još uvijek sa jako puno manjkavosti. Lijepa grafika, dobro dizajnirani brzinci, zabavan mod karijere, ali isto tako fali jako puno opcija, nekih finesa, vozni model je čudan a i ti brzinci unatoč dobrom dizajnu, ponavljaju se previše. Također prisutni bugovi. U manjku izbora i veća ocjena nego što bi vjerojatno bila da je kvalitetne konkurencije - 7/10
Bioshock 2- [15h] - Praktički kopija jedinice sa lošijom pričom ali boljim gameplayem koji je ovaj put gotovo savršen sa tih par novih oružja, plazmida i mogućnosti. Ali još uvijek je kopija jedinice i to ne bolja pa stoga ni ocjena ne može biti ista - 8/10

Prosinac
Darksiders - [26h] - Jedna od najboljih akcijskih avantura ove generacije. Igra ima sve što dobra igra treba imati - zanimljivu priču, dobru atmosferu, mehaniku, muziku, lijepo izgleda... Jedina zamjerka bi se mogla uputiti težini igre jer i na najvećoj postavci je relativno lagana za ovaj tip igre i nedostatku replay valuea, iako je sama igra više nego dovoljno duga - 9/10
Tony Hawk's Pro Skater HD - [3h] - Promašaj godine. Toliko razočaranje da ne mogu riječima opisati. Jedini napredak u odnosu na prva dva Tony Hawka je i onaj najmanje bitan - grafički. Sve ostalo je, ne bi čovjek vjerovao, gore nego u igri staroj preko 10 godina. Fali pola stvari i opcija, poput nerazumljivog manjka multiplayera, podrška za kontroler je li-la, pjesme se ne mogu ni vidjeti a kamoli customizirati playlista, a i sve je nekako sterilno, prazno, jadno. Da ne idem dalje, jednostavno izbjegavati u širokom luku. Žalim novaca danih za igru. Ocjena je još i poklonjena samo zbog muzike i nostalgije - 5/10

PSP:

Ožujak
God of War: Chains of Olympus - [6h] - Fenomenalno! Bio sam skeptičan prema GoW-u na prijenosnoj konzoli, ali ništa nije lošije od onog sa kućnog PS-a - igrivost, kontrole, grafika, zvuk... Baš sve je skroz pogođeno, gdje poseban naglasak stavljam na savršene kontrole koje mi se sviđaju i više od onih sa "velikih" konzola. Jedina mana - jako kratko - 9/10
God of War: Ghost of Sparta - [8h] - Apsolutno sve što je u CoO bilo sjajno, ovdje je još bolje, igra je još veća, art dizajn nevjerojatan, lokacije i cijela tehnička strana igre nevjerojatna te i danas u 2012. izaziva "vau" efekt, no ima i jednu manu. CoO je bio lagan, no GoS je do samog kraja igre i na hardu PRELAGAN, plus do pola igre borbe su izvedene po principu arena - val neprijatelja nakon kojeg slijede healing chestovi, pa opet neprijatelji, pa opet... plus, prerijetke su. Da je to ostalo kao u CoO, rekao bih najbolji GoW, ovako je negdje između - 9/10
LocoRoco - [6h] - Danas ima sličnih igara, ali kada se pojavila, bila je posebno iskustvo. No još uvijek ima šarm, lijep izgled, pristupačnost, efekt opuštanja više manje (izuzetak je pronalaženje svih "itema" što zna frustrirati), i veselu atmosferu te uvrnutost. Super igra za sunčane dane i/ili za mamiti žene - 8/10

PS2:

Travanj
Ico - [6h] - Igra koju sam odigrao tek preko 10 godina nakon njenog izlaska, ali unatoč tome gotovo da i nemam zamjerki, nego više-manje samo riječi hvale, što puno govori. Zamjerke koje imam su isključivo na kontroliranje lika. Ne toliko spetljane koliko neresponzivne kontrole i tromost lika koji znaju jako iritirati kod borbe. Sve ostalo je u najmanju ruku sjajno i godine se jedva primjete - 9/10

Lipanj
Primal - [~20h] - Kada sam ju odigrao prvi put prije 8-9 godina, smatrao sam ju jednom od najboljih igara za PS2. Danas mislim da nije među najboljima, ali još uvijek među vrlo dobrima i definitvno vrijednim igranja. Prva polovica igre (2 svijeta) što se tiče gameplaya služe više kao trening i nisu sa te strane pretjerano zabavni, što je šteta, no druga dva pružaju puno više mogućnosti u borbi, bolje zagonetke i sveukupno bolji gameplay. No atmosfera je u sva 4 svijeta odn od početka do kraja igre vrhunska i to je ono zbog čega se prvenstveno igra ova igra - 7/10

DS:

Lipanj
Picross - [~50h] - Teška zaraza. DS je kao platforma odličan za logičke igre i one na njemu najviše i uspjevaju. Već sam dosta istih i odigrao na njemu tokom godina, samo ne znam kako sam do sada preskakao jednu od najbolje ocijenjenih igara za DS. Preporuka svim ljubiteljima Sudoku i sličnih mozgalica - 9/10

Kolovoz
The Legend of Zelda: The Phantom Hourglass - [~25h] - Jedna od najboljih igara na DS-u, a iako pričom zaostaje (iako ista nikad nije ni bila neki bitan ili iznadprosječni faktor u serijalu), gameplayem i atmosferom mi je i jedna od najboljih Zelda uopće. Jako inovativan gameplay i kontrola lika koja u nijednom trenu ne zakazuje - 9/10
_____________________________________________________________

Napomene:
- igre su poredane redom odigravanja unutar pojedinih platformi
- lista će biti osvježavana na mjesečnoj bazi
- vrijeme navedeno je ukupno utrošeno vrijeme u igru do trenutka ocjenjivanja/stavljanja na popis, sa mogućim višestrukim prelascima odn igranjem MP-a.
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2013, 20:00:19 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Luckyluke

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #4 u: Listopad 03, 2012, 17:51:03 »
========================================================================
Igre sa linkom na kraju opisa imaju moj detaljniji osvrt, da se ne ponavljam nepotrebno.
Popis igara nije konačan i nadopunjavat će se.
========================================================================
IGRE       

Batman: Arkham City (2011.) -  najbolja igra sa superherojem i među najboljih igrama u žanru. Riječi su suvišne.  95/100
Detaljnije...

F1 2012 (2012.) - veliki napredak u voznom modelu i općenitom iskustvu vožnje, sa standarnim problemima
koji ih prate još od prvog izdanja, te sa mnogo stvari kojih se nisu trgnuli uvrstiti, no utjehu (eventualnu) možete potražiti u modovima koji spašavaju stvar.  87/100
Detaljnije...

Witcher Enhanced Edition (2008.) - vjerojatno najbolji RPG koji sam igrao. Od atmosfere, priče, svijeta, gameplaya... Briljantno! 96/100
Detaljnije...

Witcher 2 Enhanced Edition (2012.) - u prvom prelasku sam se gorko razočarao i nije mi bio ni do koljena jedinici.  No nakon drugog stvari su se posložile... 87/100
Detaljnije...

Max Payne 3 (2012.) - razočaranje. Ništa posebno ni upečatljivo. Igra za dva popodneva. 75/100
Detaljnije...

LA Noire (2011.) - šteta da ovakvih igara nema više. Setting i atmosfera su odlično pogođeni, a igranje detektiva nikad nije bilo zanimljivije i izazovnije.  85/100
Detaljnije...

Alan Wake (2012.) - igra koja mi je bila apsolutno fantastična do negdje polovice igre, kada je sve krenulo nizvodno.
Jednostavno nevjerojatno. Priča je počela gubiti napetost i lagano se razvodnila, više akcije i forsiranje istih neprijatelja
doveli su me do ruba, da sam je jedva privršio.
Žao mi je što to moram reći za igru koja mi je slovila za jednu od najboljih igara u posljednjih par godina, a onda ovakav raspad. Šta drugo reći nego šteta, ako ništa drugo; mjesta poboljšanjima ima u potencijalnom nastavku.  83/100
Detaljnije...

L4D2 (2009.) - najbolji zombie-shooter na tržištu.
Podjednako zabavan u svim modovima, a posebno s prijateljima preko TS-a gdje takvo igranje poprima neku novu dimenziju.  90/100

Mafia II (2010.) - debelo podcjenjena igra. Jedna od naj atmosfera ikad sa odličnom pričom i karizmatičnim likovima.
Da su neke stvari bile bolje bila bi odlična, no i ovako je vrlo dobra. 85/100

Portal 2 (2011.) - remek djelo iz Valvea. Ovo je primjer kako se igre rade.  94/100

Dishonored (2012.) - lijepo zaokružen proizvod, odličan od početka do kraja. Unatoč nekim boljkama lako moguć GOTY ukoliko veći hitovi podbace.  88/100

FIFA 2013 (2012.) - iako u ničemu revolucionarna, i dalje se radi o najboljem virtualnom nogometu.  90/100

CoD: Black Ops 2 (2012.) - još jedan CoD pređen preko k**ca. Futuristički setting mi nikako nije legao. Kampanja je meh, može se proći, ali ništa posebno. Napucavanje je još uvijek na visokoj razini, ali zbog linearnosti i monotonosti kampanje lako dosadi. Cut-scene su nešto najodvratnije što se može vidjet. OK, u CoD-u 4 su bile nešto novo, ali ovdje su tolko isforsirane da je to strašno. Priča je standardni trash, emotivna povezanost s likovima nula. Uglavnom igra za par popodneva. Odigrati ako baš morate.  73/100

« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2012, 10:56:36 od Luckyluke »

Offline fury3r

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #5 u: Listopad 03, 2012, 20:07:16 »
PC

Battlefield 3 - Odlična pucačina, najviše me očarala grafika. Jedina mana kratak i slab singleplayer (MP nisam igrao) - 89/100
Assassin's Creed Revelations - Najbolja igra u serijalu, atmosfera odlična. Nemam zamjerki - 93/100
DiRT3 - Vozni model nije onakav kakv bi želio, najviše pažnje usmjereno grafici. Raznolik sadržaj igre - 85/100
NBA2K12 -  Igra je u svakom segmentu predobra i bez mane. 95/100
Mafia 2 - Odavno bolju i kvalitetniju igru nisam igrao. 95/100
Max Payne 3 - Grafika odlična, animacije odlične, priča odlična i igra cjelokupno odlična. Predobar kraj. 93/100
Borderlands 2 - Mnoštvo humora i zabave u igri. Prezentacijski odlična igra. 90/100

X360

Halo: Reach - Prvi koji sam odigrao. Odlična priča i prezentacija. 92/100
LA Noire - Svidio mi se tehnički dio igre, dugotrajnost i detektivski posao. 87/100
Sniper Elite v2 - Uživam u sniper igrama. X-ray kamera je odlična stvar, igra sa puno zabave. Glavni nedostatak je loš AI. 79/100
Grand Slam Tennis 2 - Solidan tenis, prezentacijski dobar. Nervira me što se ne može podesiti težina, nego vremenom je povecavaš. 75/100
Test Drive: Ferrari - Igra koja mi ni malno ne odgovara i koja je odvratno napravljena.  30/100
London 2012 - Kao ljubitelj olimpijade i atletike ovo sam morao probati. Odlična zabava! Velika mana je igranje sa Kinectom koji nije baš najbolje podržan u ovoj igri. 86/100
FIFA Street  - Odličan sadržaj i dobra grafika sa velikom dozom zabave. Super igra. 88/100
Kinect Sports - Odlična zabava. Solidan izbor igara. Iznenadilo me kako dobro funkcioniše na kinectu sve to. 85/100
Kinect Sports 2 - Isto kao prvi dio, samo drugi sportovi. U oba djela dobr odabir sportova. 85/100
UFC Undisputed 3 - Oduševljen detaljima, grafikom i načinom borbe. Stvarno odlična igra. 90/100
Dance Central 2 - Najbolja Kinect igra do sada. Odlična zabava i prezentacija igre. Način igranja i osvajanja bodova odlično napravljen. 90/100
PES 2013 - Veliki broj noviteta. Kakav god PES bio ono što me privlači kod njega je nevjerovatno dobro odrađena master liga. 92/100


ZADNJE PREĐENO:   Max Payne 3
TRENUTNO SE IGRA: Borderlands 2, PES 2013
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2012, 22:42:59 od fury3r »