Autor Tema: Karting  (Posjeta: 33870 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Karting
« u: Siječanj 05, 2013, 21:51:20 »


Povijest i općenito o kartingu na Wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Kart_racing

Profesionalni karting u Hrvatskoj: Hrvatski auto i karting savez



Kartinzi na iznajmljivanje:
Karting Centar Zagreb
Karting Arena Zagreb, Indoor Karting Hrvatska, Rent a Kart
Green garden Pula :: KARTING, RENT-A-QUAD, PAINTBALL, MALI NOGOMET

Ako ih ima još za koje znate, slobodno ih napišite kadt1kažem



Bio sam u karting areni na velesajmu i oduševio sam se svime. Samim go-kartom, stazom, okruženjem i idejom. Mislim da je koncept odličan i trenutno je ovo najpopularniji karting centar u Hrvatskoj. Pokušavam otići na karting kad god imam para, a to nije baš često. Ali za guštati i uživati u vožnji i utrkivanju - neprocjenjivo. Ako još niste bili, otiđite na njihov sajt i pogledajte malo i odite! Morate to doživjeti. Inače, rekorde drži "prasinar", takav mu je PSN ID i među najbržima je i u svijetu na GT5 ljestvicama. kadt1kažem



You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Karting
« Odgovori #1 u: Siječanj 05, 2013, 22:13:24 »
Bio sam u Green Gardenu nekoliko puta, zadnji put na ono Red Bull Kart Fightu i uvijek sam oduševljen kolki je to gušt provozati, jednom sam bio i na karting stazi u španskom ko klinac, al nije mi bio baš gušt jer nas je bilo dvoje na stazi i kartinzi su bili limitirani pa je bilo i presporo T_T al ne znam možda je bolje. Kolko dođe ovo u areni? kolko dugo je vožnja, htio bi probat al ne znam, nekak mi se mali prostor čini, imam filing ko da bi se spucao negdje odmah  cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #2 u: Siječanj 06, 2013, 09:57:25 »
Go-karti u Areni na Velesajmu su ti kvalitetni, brzi i održavani, CRG. 90 kuna za 10min, a nekad je akcija pa imaš 12 min za 90 kuna.
Na Španskom sam kao klinac išao jedanput s razredom i vozili smo samo jedan krug. I bili su limitirani jaad Čini ti se da je mali prostor, staza ima 390 metara, a vrhunski je složena.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Karting
« Odgovori #3 u: Siječanj 06, 2013, 10:04:17 »
Damn, a ja mislio da je 70kn za 10 minuta u puli skupo XDDD, well možda jednom odem probati al trenutno neam tih para baš za karting XDDD

U svakom slučaju ako je tako kako kažeš, ziher je zanimljivo ^^

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #4 u: Siječanj 06, 2013, 10:15:41 »
Slika koju sam stavio u prvi post ti je iz Karting arene, pogledaj na YT videe staze i vožnje kadt1kažem šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Karting
« Odgovori #5 u: Siječanj 06, 2013, 12:42:54 »
Znam da je odlicno iskustvo, ali to je malo preskup sport ako rekreativno vozis i za svaku voznju placas. Bolje da ne govorim kolko je neisplativo nekome tko nije iz Zagreba, put + 90kn za 10 min. voznje tijekom koje se ne stigne ni zagrijati kak treba. Radije natankam auto za 100kn i odem citav dan divljat po zavojitim cestama u nenaseljenim dijelovima aka vukojebinama. Omjer ulozenog i dobivenog se ne moze usporedjivati, jedini problem je rizik tj. sigurnost  kuul

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #6 u: Siječanj 06, 2013, 13:11:15 »
Znam(o) da se ne isplati i da je to skupo, ali to je super iskustvo i ja sam dosad bio dvaput u zadnje pola godine. Moraju i oni neki kuki zaraditi, nije to bezveze. Puno se ulozilo, treba se održavati i staza i go-karti + gorivo. Lako što je jedna vožnja od 10 min 90 kuna, imaš ti i prave utrke, prvenstva, male endurance, koji se više isplate...
Onima koji nisu iz Zagreba naravno da se ne isplati, ovo je idealno za zaebanciju, drustvo i da se istreses sm1jeh
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2013, 13:22:17 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Karting
« Odgovori #7 u: Siječanj 06, 2013, 13:28:00 »
Naravno, sve to stoji, kažem u Puli sam prije išao svako tolko s društvom, bilo je 60kn tada, sad je 70. Ode nas 12 i puna nas je staza i gušta se. Sad zadnji put sam bio na onom red bull kart fightu, i bilo je jako zabavno, ali istina je da i nije baš isplativo. Ali naravno, rado odem ako se skupi ekipa i ako se nađu neke pare.

Offline versus

Odg: Karting
« Odgovori #8 u: Siječanj 06, 2013, 14:40:44 »
nažalost, 99% razgovora se započinje ili završava sa time da ;
ovo je usrana zemlja usranih ljudi

tako i refleksija o kartingu
u Maranellu, za 50eur 15min voziš Ferrari 360 Modena ili 430, kod nas je običan karting 100kn
al realno nisu "kartingaši" krivi
nabiju im poreze, poreze na poreze, namete i pičke materine i na kraju rezultira da moraju nabit 100kn da budu na granici isplatljivosti

P.S. nisam siguran al čini mi se da i kraj Poreča ima jedna karting staza

Offline Punisher

Odg: Karting
« Odgovori #9 u: Siječanj 06, 2013, 14:42:35 »
U pravu si, ima u porecu, karting i buggy staza, a i u rijeci ima mislim jedna.

Offline versus

Odg: Karting
« Odgovori #10 u: Siječanj 06, 2013, 19:16:03 »
tako je, zaboravih totalno, na Preluci je karting

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #11 u: Siječanj 06, 2013, 20:08:56 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #12 u: Siječanj 06, 2013, 20:44:36 »

Offline Wulf

Odg: Karting
« Odgovori #13 u: Siječanj 07, 2013, 00:43:51 »
Ima jedna tu kraljevecu kod mene isto, nedavno otvorena... ali sam zaboravio kak se se zove i neznam niš o njoj  cer1njo
ja sam jednom bio sa curom na Velesajmu, bilo je fora... Ali bio bi još veći gušt da nas stazi nisam bili moja cura, klinac od 8godina i ja  fpalm1
da sam bio sa curom samo bilo bi super, a ovak je bilo sranje, iako lijepo iskustvo if one can call it that.

Offline Montoya

Odg: Karting
« Odgovori #14 u: Veljača 01, 2013, 12:54:27 »
Baš pogledal:

F1 2013 - Ferrari - Wrooom - Madonna di Campiglio - Ice karting race


:)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"