Autor Tema: Karting  (Posjeta: 33066 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #60 u: Listopad 13, 2013, 20:41:06 »
Možeš pojasnit malo o tim bodovima neznam ništa pa da znam za ubuduće kako se skupljaju itd.

Slažem se da tek nakon vožnje neke stvari skužiš, ja sam cijelu utrku bio pod dojmom da vozim, uopće nisam ni razmišljao o putanjama itd.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #61 u: Listopad 13, 2013, 21:09:40 »
Svaku voznju dobijes 9 ili 10 bodova (nisam siguran) koji ti se akumuliraju. Kad predjes 90 bodova, imas jednu voznju gratis, bodovi idu na nulu i isponova sm1jeh
Fali mi 53 boda do jedne voznje. Po toj logici, dobiva se 9 bodova za svaku voznju, iako, kad zbrojim, trebao bih imati 36??
A svako malo bude tjedan duplih bodova, prilika za farming kuul

Trebao bih provjeriti dobivaju li se jos nekako bodovi...
Znam da samo sudjelovanjem u enduranceu imas jednu besplatnu voznju, a ako budes medu prva tri, nagrade su izdasnije i ljepse kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #62 u: Listopad 13, 2013, 21:21:51 »
Aha hvala na odgovoru i pojašnjenju  p1va

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #63 u: Listopad 13, 2013, 21:28:48 »
 kadt1kažem

Poludio sam od tog kartinga vise, ne pijem, ne pusim, ne znam sto je droza i za mene ne vrijedi ona smijesna: Tvoj je zivot Wimbledon, pusis travu i smrces bijele linije... Samo mi je karting slaba tocka šofe1

Eto, mislim da mnogi nisu znali za to bodovanje, pa sad ne ispada da je TAKO skupo kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #64 u: Listopad 13, 2013, 21:30:24 »
Ja sam isto cijeli dan u tome, sjedim gledam tv i dok su reklame ja vozim rukama  cer1njo al šta jest jest predobar je osjećaj,. daje love imat nebi dolazio doma odande

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #65 u: Listopad 16, 2013, 20:10:24 »


Ovim vremenom sam usao u "elitu". Trenutno prvi danas, pod weekly records su samo sedmorica ispred mene i usput vratio prijatelju za prosli put :) .Odlican nagovjestaj za endurance u 11. mj. šofe1

I da, danas jos traje akcija 22% popusta na voznju (70kn), + trenutno je tjedan 12min, tako da je ovo fenomenalna prilika za sve koji su mislili otici tamo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #66 u: Prosinac 15, 2013, 10:13:52 »
Sinoć ja i Domagoj imali čast vozit sa prašinarom...Ovo mi je 2. put na ovoj stazi i od prošlog puta sam skinuo 6 sekundi!
0.34.101 moje najbrže vrijeme



Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #67 u: Prosinac 15, 2013, 11:38:55 »
Jučer je bio skoro pa savršen dan.

Pričao sam s Dominikom i rekao mi je da su mu dali desetku, najbrži kart, nije on birao, nego su mu dali! sm1jeh Tako da smo mu dvije desetinke bliži nego što zapravo piše. Čovjek je bio više od 300 puta vozio, meni je ovo bio 14. put, a tebi 2. put. Skinuo si tako puno jer su svi na stazi bili prilično brzi pa su tjerali jedan drugog. Čak si spojio 4 kruga u 2 desetinke, to je super. kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #68 u: Prosinac 15, 2013, 19:53:18 »
Znači 10-tka je "animal"

Bome išao sam na sve ili ništa pa šta bude,. probao pratit prasinara i vekya al nakon tri zavoja ih nisam ni vidio  cer1njo al sve u svemu ja pre zadovoljan, idući put ću pokušat još skinut, na 2 mjesta sam 100 % siguran da dosta gubim a to je onaj zavoj poslje  najduže ravnice i zadnji zavoj, na ta dva mjesta dosta gubim tako da ću idući put probat te dijelove što preciznije odvest.

Offline s2000

Odg: Karting
« Odgovori #69 u: Prosinac 27, 2013, 22:07:13 »
Došao sa kartinga. BIlo nas je 6 na stazi i nisam nikako zadovoljan današnjom vožnjom. Samo jedan je vozio kako treba (32.6) a ostali su bili poprilično spori pa su me dosta usporavali a nežele se maknuti iako vide da si iza njih i svaki krug ih udaraš no i dalje glume fakine i voze svoju babsku utrku.  Najbolji krug 0.33.8 i to je odlično vrijeme u kakvoj sam koloni vozio. Mogao sam glatko ispod 33 ali eto uvjeti na stazi nisu dopuštali.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #70 u: Siječanj 23, 2014, 21:58:53 »
Akcija na crnom jajetu za karting voznje u Karting areni Zagreb.

5 voznji - 195 kuna!
3 voznje - 144 kune
1 voznja - 40% popust

Jos manje od dva sata do kraja akcije.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #71 u: Travanj 03, 2014, 00:24:14 »
Ovaj vikend je pohod u karting arenu zagreb s prijateljem, imamo one kupone. Naravno, necemo svih 5 voznji odmah spiskati, ali trebamo malo i trenirati.
31.5. je natjecanje na Spanskom u organizaciji FSB-a na koje mislim ici i boriti se za pobjedu.

Bitno je sudjelovati, my ass. cer1njo
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #72 u: Travanj 05, 2014, 21:32:42 »
I kako je bilo?

Hmm, ne loše. Obzirom da se nismo posavjetovali koje je bilo najbolje vrijeme za odvesti najbrža krugove, prošli smo kako-tako.

Odvozio dvije runde odjednom, dakle 20 minuta u komadu. Ne bole me ruke uopće, ali srednji dio leđa me strašno boli, sljedeći put moram nešto izmisliti, nešto staviti između tvrdog sjedala i majice. Prije sam nosio mali ručnik kojeg bih stavio iznad stražnjice jer bih i tamo osjećao bolove, i djelovalo je, tj. pomoglo mi je. Ali kako sad, da nosim onaj veliki ručnik i stavim ga na sebe ispod majice? cer1njo cer1njo Nemojte misliti da sam toliko lud! ;D

Inače, 33.440 iz druge serije, prvi u svojoj rundi (od dvoje ;D), ali tek 17. vrijeme dana. Najbolji krugovi (31.9 i niskih 32s) su bili ostvareni od 17:30 do 19:30, vidi se na onom papiru što se dobije nakon odvožene 10 minutne vožnje.

Sljedeći put je najvjerojatnije nedjelja 13.04. Tad je zadnji dan za iskoristiti kupone, a predviđaju se velike gužve. :P
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #73 u: Travanj 27, 2014, 23:08:16 »
Red Bull Kart Fight | Višak 3. na svjetskom finalu | Red Bull Motorsports

Svaka mu čast. Dokazao se, bilo bi lijepo da napreduje dalje. I neka više prasinar aka STAUB_JR (iti onaj iz GT5/6) dođe na njegovo mjesto. Garantiram da bi s njim ponovo imali konkurenta za medalju.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Karting
« Odgovori #74 u: Svibanj 30, 2014, 22:56:40 »
Karting Centar Zagreb, Špansko



Ovaj tjedan sam započeo s pripremama za FSB karting kup, 10. izdanje karting utrki u organizaciji Fakulteta Strojarstva i brodogradnje.
 
Cijeli događaj ide ovako: utrkuju se studenti, službenici FSB-a (profesori, asistenti....) i sponzori (tvrtke). Inače te tri skupine voze odvojeno, studenti sa studentima... ali kako je ove godine interes bio nešto slabiji, organizatori su uspjeli spojiti studente s djelatnicima FSB-a, tako tvoreći 11 timova u jednoj utrci u trajanju od 40 minuta.
Tim se sastoji od 4 vozača, a svaki će voziti približno isto vremena, kontrolirajući to izmjenama u boksu nakon proteklih 10 minuta.
Kvalifikacije: Tri iz tima će voziti 5 minuta po stazi s ciljem da ostvari najbrže moguće vrijeme.  Tri najbolja vremena jednog tima (od tri vozača) zbrojiti će se, te će se tako dobiti vrijeme tima koje će biti mjerodavno pri određivanju startnih pozicija u utrci.
Pravila: kao u pravom natjecanju/prvenstvu, pravila F1 s kaznama i mogućim DSQ.

Obavio sam tri vožnje od po 10 minuta, i u svakoj sam poboljšavao svoje vrijeme; prvi put na stazi (od 2007.g) sam imao vrijeme 42.4xx, odmah potom sam u sljedećoj vožnji ostvario vrijeme od 41.788 sekundi i danas, kao zadnji trening pred utrku sam poboljšao vrijeme za nepune 4 desetinke - 41.403s.
U dobrom sam timu i mislim da bi mogli do podija. Ali, očekivanja treba svesti na minimum, time se stvara nepotrebna loša atmosfera, a razočarenja su najgora kad imaš visoka očekivanja.

Sutrašnji raspored:
9 - prijave
10:30 - brifing
11:30 - kvale
14:30 - utrka studenata i zaposlenika FSB-a.

Kao što vidite, razvuklo se na cijeli dan, i još kasnije ima domjenak, naravno i proglašenja pobjednika... A vrijeme za učiti? Kad? cer1njo fpalm1

Poželite mi sutra bistar um! sm1jeh
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2014, 22:59:04 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.