Autor Tema: Initial D  (Posjeta: 48155 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Initial D
« u: Siječanj 08, 2013, 11:37:58 »


UPOZORENJE - tema sadrzi gomilu spoilera!
Anime koji vjerno prati istoimenu mangu. Glavna premisa je street racing po nepreglednim planinskim cestama.
Jedan od savjetnika tijekom izrade je bio i legendarni Keiichi Tsuchiya aka Drift King


Popis sezona:

First Stage - 26 episodes
Second Stage - 13 episodes
Extra Stage - epizoda koja prati Impact Blue
Third Stage - movie
Fourth Stage - 24 episodes
Extra Stage 2 - ponovni susret Iketanija i Mako Sato
Fifth Stage - u tijeku, vani je trenutno 5. i 6. epizoda


Prica prati 18-godisnjaka cije ime je Takumi Fujiwara. Srednjoskolac koji preko dana radi pola radnog vremena na benzinskoj postaji, a kasno u noc kao dostavljac. Iako je vozacku dozvolu dobio prije par mjeseci, Takumi ilegalno vozi ocev modificirani AE86 jos od dvanaeste godine i na taj nacin pomaze ocu u  obiteljskom biznisu - dostava tofu-a u hotele koji se nalaze u podnozju planine Akina. Posao koji obavlja vec 5 godina, vozeci svaki dan po opasnim planisnkim cestama bez obzira dal pada snijeg ili je suncano. Takumi je tip kojeg ne zanimaju automobili i voznja, smatra ih samo nuznim prijevoznim sredstvom od tocke A do tocke B.

U zelji da sto prije zavrsi s dosadnim poslom pocne driftati i prolaziti zavoje nevjerojatnom brzinom, totalno nesvjestan da su sve spomenute okolnosti nevjerojatno rafinirale njegove vozacke sposobnosti i da je najbrzi vozac na planini Akina koja je poznata po ilegalnom street (touge) racingu. Iskra iz koje ce se roditi vatra nastane tijekom jedne noci dok se odrzava ilegalna utrka na Akini, a u to doba Takumi obavlja svoju rutinsku dostavu. Sudbonosna voznja tijekom koje hladnokrvno prestigne poznatog vozaca koji sudjeluje u ilegalnim utrkama bez da je toga svjestan jer se samo zuri da ne zakasni s dostavom.

Nakon toga se citavom Gunmom prosiri mit o (white ghost of Akina) misterioznom vozacu bijelog Trueno-a koji prolazi zavoje sablasnom brzinom. Pitanje je vremena kad ce uslijediti sokantno otkrice osobe koja se krije iza volana AE86, a kad se to konacno dogodi - vozaci iz svih obliznjih regija dolaze izazvati Takumija na downhill dvoboj.  To je ujedno i pocetak trnovitog puta tijekom kojeg se Takumi drasticno promijeni i ubrzanim tempom stasa u neporazenu downhill legendu, status koji je davno imao samo jedan covjek - Bunta Fujiwara koji je sasvim slucajno Takumijev otac.

Uskoro slijedi popis timova i likova koji su se do sada pojavili...
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2013, 21:12:43 od Thergothon »

Offline ManTheRamparts

Odg: Initial D
« Odgovori #1 u: Siječanj 08, 2013, 11:39:24 »
Takumi bu srećan dok vidi.  cer1njo

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #2 u: Siječanj 08, 2013, 20:19:29 »
Yaaay, evo odgledao danas 1. epizodu 4th stagea. Kolko bolja animacija  ave1 ave1 sad izgleda super anime. Hachiroku izgleda bolje no ikad. Fora mi je ta ideja Projecta D. Šteta što i Takeshi nije u timu, ali obviously su Takumi i Keisuke najbolji izbor. I opet Bunta u ovoj epizodi sa svojim enigmatičnim prepostavkama  ave1 ave1 cer1njo cer1njo Nek otvori oči jednom ako je baja hahahaha cer1njo cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Initial D
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2013, 13:58:49 »
Sad sam se sjetil jedne urnebesne scene  cer1njo


Offline ManTheRamparts

Odg: Initial D
« Odgovori #4 u: Siječanj 09, 2013, 14:02:34 »

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #5 u: Siječanj 09, 2013, 14:31:19 »
Meni je ovo jedna od genijalnih scena XDDD


Offline Thergothon

Odg: Initial D
« Odgovori #6 u: Siječanj 09, 2013, 14:35:38 »

@Punisher
Da i to je smeh samo takav  cer1njo
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2013, 14:41:00 od Thergothon »

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #7 u: Siječanj 10, 2013, 02:36:35 »
Odgledana i treca epizoda. Kako mi je zakon kako tko god se utrkuje protiv Takumija sere po hachiju da je smece. A kad krene bude vidio hehehe. Ocaran sam kvalitetom crteza u 4. Sezoni. Ovi todou bi mogli bit zajebani. Htio pogledati i 4. Epizodu, al titlovi su zblesirani, pa moram novu trazit :(

Offline Thergothon

Odg: Initial D
« Odgovori #8 u: Siječanj 10, 2013, 13:36:11 »
Odgledaj na YT tu epizodu ili prebaci na engleski ako je dual audio.

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #9 u: Siječanj 10, 2013, 14:04:38 »
Ma brzo se skinula nova hehe evo odgledao 7 epizoda 4. stagea. Kakve utrke čovječe, Ona protiv onog profića (sad se ime ne mogu sjetiti) mi je najbolja dosad u cijelom animeu


Offline Thergothon

Odg: Initial D
« Odgovori #10 u: Siječanj 10, 2013, 14:07:43 »
Tomoyuki Tachi

Slazem se, zato je i uvrstena u onaj tribute video - blind attack ;D

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #11 u: Siječanj 10, 2013, 14:11:47 »
Tomoyuki, tako je da :D :D


Offline Thergothon

Odg: Initial D
« Odgovori #12 u: Siječanj 10, 2013, 14:19:08 »
Ako si nabavil odjednom sve 4 sezone, vjerojatno unutra nije uvrsten film Extra Stage 2 koji je izasel nakon 4. sezone i bavi se odnosom Iketanija i Mako Sato. Odgledaj prije 5. sezone, a mozes i odmah jer se odvija u vrijeme dok Project. D ima posla s Todou school.

Offline ManTheRamparts

Odg: Initial D
« Odgovori #13 u: Siječanj 10, 2013, 14:19:54 »
Ta utrka protiv Civica mi je najbolja - još dok krene Forever Young - nema boljeg!

Offline Punisher

Odg: Initial D
« Odgovori #14 u: Siječanj 10, 2013, 14:22:51 »
I da kako sam zaboravio.



Also ther thx budem pogledao ^^