Autor Tema: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5  (Posjeta: 19141 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jack-Darkman

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #15 u: Siječanj 20, 2013, 01:17:12 »
Ali govoriti da se fizika na kontroler nemre osjetiti je glupost.

To nisam ni rekao. Već sam rekao da je pravi doživljaj i osjećaj fizike preko volana.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #16 u: Siječanj 20, 2013, 01:30:51 »
Tih 900 stupnjeva se jako retko koristi u simulacijama, retko kad se tak jako skreće da moraš napraviti tih 2 i pol kruga kolko bi volan trebal iti. Velika većina simulacija - od GTR2, pa i GT5 itd. podržava tih 900 stupnjeva, ali ih ne iskorištava ili se koriste u jako retkim situacijama. Uostalom - dok gledaš onboard video iz neke GT klase ne okreću volan 900 stupnjeva, nego je puno manji okretni luk koj se koristi. Na GTR2 mi je recimo u Logi profileru bilo naštelano na 250 stupnjeva i to je bilo taman za brzu i preciznu vožnju i to tolko da se volan u igri okretal kolko i volan s kojim sam upravljal, tj. 1:1 je bil odnos i nije bilo ništ puno drukčije od tih onboard videa, sve više iznad toga je bilo previše.

Naravno da je drugačiji i bolji doživljaj na volan, o preciznosti same vožnje da ne govorimo, osjećaju povezanosti s podlogom isto i podaci koje prenosi ff - Xboxov kontroler zato ima odlične triggere s kojima se odlično mogu dozirati i gas i kočnica, kontrolirati bježanje zadnjeg kraja i slične finese - u opcijama isto ima za kontroler dosta postavki da se more lepo podesiti da ide sve kak spada. Naravno - kontriranje je puno lakše na kontroler nego na volan jer ti samo levo desno analog mičeš, dok na volan treba brzo reagirati i okretati volan.

Ovo da nisi rekel da se nemre osjetiti - nisi rekel tim riječima, ali pogledaj malo kaj si napisal - svakak se more protumačiti.  thumbs1
« Zadnja izmjena: Siječanj 20, 2013, 01:32:34 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #17 u: Siječanj 20, 2013, 14:35:30 »
Videi pod AI  ave1 cer1njo
Grafika i sve napreduje, ali AI je jos uvijek iz Jura perioda.
Jos uvijek imam video na hardu u kojem Rossi bez kocenja uletava u najostriji zavoj na Infineonu  cer1njo

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #18 u: Siječanj 20, 2013, 14:43:18 »
Jao M. Rossi  cer1njo cer1njo cer1njo cry1 cry1 Čoban jedan, najbolje mi je vozim u FM3 Sebring i uvijek mi se sa onim svojim Veyron autobusom zakuca punom brzinom u mene, smrad  cer1njo cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #19 u: Siječanj 20, 2013, 14:49:32 »
M. Rossi je izgradil respektabilno ime, makar nije vozač iz stvarnosti.  cer1njo

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #20 u: Siječanj 20, 2013, 14:56:22 »
Al u FM3 je bio još gori, uvijek je vozio Veyrona na težim utrkama, i uvijek u prvom zavoju na svakoj stazi izleti idiot, jer taj autobus ne može skrenuti, a on pun gas cijelo vrijeme vozi  cer1njo cer1njo cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #21 u: Siječanj 20, 2013, 14:57:03 »
Muller je rezerviraniji malo, zato i zeznutiji, ova usijana glava zna jako grešiti.  cer1njo cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #22 u: Siječanj 20, 2013, 21:40:59 »
MTR pohvale za trud thumbs1
Odličan osvrt na GT i Forzu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #23 u: Siječanj 20, 2013, 21:47:05 »
Hvala!  sm1jeh

Offline versus

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #24 u: Siječanj 26, 2013, 19:21:52 »
netko si je dao truda pa usporedio zvukove

(sound) GT5 vs forza 4

Offline Punisher

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #25 u: Siječanj 26, 2013, 19:39:27 »
Kolko realnije Forza zvuči to je nevjerojatno. Gt mi nekako preumjetno zvuči, nije loše ali pored forze je očito kolko je lošije

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #26 u: Siječanj 26, 2013, 19:47:03 »
Cak mi na ovom videu GT5 bolje zvuci, ali dok igram na 5.1 surround slusalice jednu pa zatim drugu igru - forza uvjerljivo bolje zvuci.

Offline versus

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #27 u: Siječanj 26, 2013, 19:58:16 »
ja krivim japansku kulturu i njihovu opsjednutost peezdarijama,
oduvijek naginju visokoturažnim zujalicama i nemaju smisla za basove

Offline Thergothon

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #28 u: Siječanj 26, 2013, 20:13:29 »
Po meni je samo jedan razlog zasto zvuk nije napredovao, "nisu imali dovoljno vremena na raspolaganju"


Offline ManTheRamparts

Odg: Forza Motorsport 4 VS Gran Turismo 5
« Odgovori #29 u: Siječanj 26, 2013, 20:14:25 »
Kompresirano mi GT zvuči, ko loši 128kbps mp3 rip prave stvari. GT zvuči ok dok turira auto i zbog toga je prividno ok zvuk, al dok krene čuje se ta kompresija zvuka. Da ne spominjem činjenicu da je na Forzinom videu auto uvek dosta udaljeniji od kamere nego GT-ov, pa se GT-ova snimka bolje čuje i prividno daje osjećaj 'boljeg' zvuka. Samo pogledajte sliku profila korisnika koj je uploadal video i sve vam bude jasno. Još jedan GT fanboy koj se pokušava uvjeriti da je nekaj bolje nego kaj je. Forza ima puniji i življi zvuk, GT-ov nije ni tolko sfulan kolko je sama snimka zvuka kompresirana i prigušena.

Da ne spominjem razliku dok uživo pokreneš jednu igru za drugom. Forza je ko vinyl naspram GT-ovog 128kbps mp3 ripa.
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2013, 20:17:39 od ManTheRamparts »