Autor Tema: Smartphone igre  (Posjeta: 22462 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Smartphone igre
« u: Siječanj 28, 2013, 11:10:18 »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2013, 01:29:15 »
Da sve nas podsjetim na ovu temu. p1va

Necu pisati opise niti cu stavljati slike, budem u nekom od buducih postova.

Od racing igrica valja skinuti: ROC (Race of Champions), GT Racing: Hyundai Edition i Drift Mania 1 i 2 thumbs1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline LukaM 110

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #2 u: Veljača 28, 2013, 16:25:52 »
Vidim da je tema jos "under constuction", ali danas je izasao real racing 3 pa da napisem dojmove. Igra je za sad dostupna samo u app storeu (neznam hoce li doci na androide), ali je zato besplatna. Graficki je igra prekrasna i bez konkurencije (na mobitelima). Fizika je nepostojeca, ali to je i bilo za ocekivati kad se uzme u obzir platforma. Sama ideja igre je nova i zapravo vrlo dobra (ako imate puno prijatelja s kojima se mozete utrkivati) jer igra u singleplayer kampanju stavlja duhove (koji to zapravo nisu jer ih mozete izgurati s ceste) drugih stvarnih igraca. Igra mi se svidja, ali ne vjerijem da cu je previse igrati jer se na mobitelu obicno ne igram.


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Smartphone igre
« Odgovori #3 u: Veljača 28, 2013, 18:18:17 »
Što se tiče vizualne strane ovo izgleda strašno  ave1 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #4 u: Veljača 28, 2013, 18:30:20 »
Ja ga jutros skinuo i probao (iphone 5), i sta reci, grafika je bolesno-perverzno dobra i tu prica zavrsava, svaki *urac u igri naplacuju, ali ono doslovno sve, zavrsis utrku i veli ti da moras izmjenit ulje da bi auto zadrzao max brzinu, ti kliknes na izmjenu i on veli to traje 3h i to pravih 3h, ili plati pa ce bit odma gotovo pa mozes nastavit igrat.... Izbrisao sam ju nakon 10 min
Da jos jednom ponovim da je grafika upravo nevjerovatna, svi traileri koje ste vidili ne lazu, to je doslovno in-game grafika.

 cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline LukaM 110

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #5 u: Veljača 28, 2013, 19:14:30 »
cry1

To nije tocno, istina je da trebas ulje, gorivo itd izmjenjivat, al ne nakon svake utrke i zapravo ne smeta toliko jer se na smartphoneovima ne igras po 2 sata u komadu pa se ne osjeti

Offline Cole™

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #6 u: Ožujak 03, 2013, 12:30:25 »
Real Racing 3

Fizika i igrivost je stvarno vrlo vrlo dobra. Ono što me muči je framedrop u pojedinim trenucima. Izgleda zapravo dosta lošije od Most Wanteda iako neznam kako je to uspjelo. Vjerovatno je previše resursa otišlo na fiziku, aute, staze itd. 4 level sam i fino mi je što se vremena baziraju na multiplayer postavljenom vremenu pojedinih igrača, bar sam tako shvatio to. Sinkronizirao FB stranicu sa igrom (povuče ime i avatar GG). Kasnije još dojmova napišem. Evo kako to izgleda kod mene.

SAMSUNG GALAXY S3 REAL RACING 3 GAMEPLAY

Zaboravio napomenuti nešto što mi se jako sviđa, a to je kastomizacija kontrola. Ja vozim sa manualnim gasom i kočnicom te tiltom. Može bit doslovce pod asistencijama osim tilta. Postoji i kontrola pomoću volana na zaslonu, ali to ubija bilo kakvu imerzivnost. Lajkam naravno TC off i vozim bez ikakvih pomagala (brži ste i bolji je feeling).
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #7 u: Ožujak 03, 2013, 13:36:16 »
Sve to ima i GT-R Hyundai edition i Race of Champions, dvije najbolje igre koje sam ikada igrao na smartphoneu. Ovo cudo sam jucer poceo skidati preko wifija, trajalo je vise od 2h pa sam odustao. Mozda neki drugi put.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #8 u: Ožujak 07, 2013, 01:00:10 »
Real Racing 3 je najbolja racing igra na smartphoneima ikada!

Danas sam ju konacno do kraja skinuo i poceo igrati.

Bojao sam se hoce li moj mob vuci ovu zahtjevnu igru, jer ima ipak jednojezgreni procesor s 768 MB RAMa... Na kraju, sasvim sam zadovoljan time kako se igra izvodi. Prilikom voznje nisam imao vecih poteskoca, tek kod utrka s 20+ auta na stazi mi je padao fps pa mi je bilo otezano voziti.

Igra je strazna; ima najbolje rijeseni menu koji sam vidio u smartphone igrama opcenito, sve je na jednom mjestu i lako se sve pohvata.
U igri ima 46 auta, a izbor je takav da komotno mogu reci da je bolji od GT5 izbora auta. Dobro, nije, ali ima sirok krug svakakvih auta, cak ima i GT2, SuperGT i GT3 pile!
Velik broj svjetski poznatih staza i neke imaginarne (koliko sam skuzio). Ima sve staze koje fale simulacijama na konzolama, strasno.
Grafika je prica za sebe: osvjetljenje, sjene, odsjaji i velik broj poligona od kojih su auti izradjeni, nesto nevidjeno. Da ne pocnem pricati kako sve to zvuci i izgleda na najjacim mobitelima.
Svidja mi se da moras konstantno odrzavati svoj auto, jedino mi se ne svidja to sto moras cekati i po 15 minuta za, npr, popravljanje motora. Znam da sve to tezi realizmu, da se dobije dojam imanja necega i da pazis na svoj auto dok se utrkujes, ali ipak se prebrzo sve to trosi. Ne bih imao primjedbi da moras obaviti cijelu reviziju auta nakon, ne znam, 500 km. Ili bar nekih dijelova.
U ovoj igri zbilja se moze provesti jako puna dana, vec vidim. Ima puno toga sto ce vas prikovati za vas mali ekran i natjerati da vozite vase prometalo po nekoj od staza.

Ovo su moji koliko toliko kratki dojmovi o igri. Preporucam ju svima da ju skinu, tko ima smartphone, pa da vidi svidja li mu se to ili ne. Vjerojatno ima i onih koje upravo to cekanje odbija od igre, ali to je s jedne strane i dobro; mozes i zaboraviti skroz pa kad krenes igrsti igru drugi dan, iznenadis se! ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #9 u: Ožujak 07, 2013, 05:19:45 »
Tilt + Manual?  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #10 u: Ožujak 07, 2013, 08:22:59 »
Nego sto, tilt i manual pedale. Jedino sto valja od silnih opcija.

Jel ima neka opcija da vozis sam, kao time trial ili nesto takvo?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #11 u: Ožujak 07, 2013, 10:51:35 »
Nema. Samo Hard Core.
Ovo je FM4 na Androidu. Nevjerovatna fizika i sve ostalo.
AI je jebeno nevjerovatan za ovakvu igru. Bas ono voze s mozgom.
Proveo danas dva sata u igri.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #12 u: Ožujak 07, 2013, 13:01:46 »
Ma odlično izgleda taj Ral Racing 3  shy1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Smartphone igre
« Odgovori #13 u: Ožujak 07, 2013, 23:37:43 »
Koliko je realno moguće igrati na tilt? Meni je to bilo mutavo već na Mario Kartu na Wii-u a kamoli u nekoj kakti simulaciji, ne mogu si zamisliti
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Smartphone igre
« Odgovori #14 u: Ožujak 19, 2013, 23:44:38 »
@Shimmy
Tilt je najbolja opcija na mobitelu. Automatsko kocenje i davanje gasa je smece!



Cekanje na popravak mi je bilo glupo na pocetku, kada sam pocinjao igrati igricu i kada sam imao jedan auto, onda je bilo lose. Uostalom, kad sam imao popravak od pola sata, barem bih se maknuo od mobitela i radio nesto korisno. Uopce mi ne smeta cekanje, jer imam jos jedan auto. Kad ovoga skrsim, prvi mi se taman popravi i obrnuto.
I nikad jos nisam koristio one exp. pointove, zlatnike, kako li se to vec zove. Trenutno ih imam preko 110 i skupljam za neki dobar auto. McLarena vec mogu kupiti (kosta 65), a sljedeci ima preko 150, cini mi se.
Trenutno sam 21. level u igri i kupio sam si za prvog auta Focusa RS (nema jedino 5. engine upgrade) i za drugog auta imam Shelby Mustanga GT500 (na pola tjunan). Nekako su mi ti auti bili najbolji izbor za kupnju jer su imali malu cijenu i vrlo dobre performanse.
Jos otkrivam igru i njene stvari, a ono sto me dosad odusevilo je fizika autiju i dobar AI (protivnici te znaju izgurati sa staze ponekad). Zvuk Shelby Mustanga je fantastican -grmljavina V8 dok dajes ful gas na Eau Rougeu 8)
Najbolje utrke su mi gdje nema toliko protivnika, ili gdje je staza dovoljno siroka za izbjegavanje kontakata. I jos mora zadovoljiti jedan uvjet, a to je da su nagrade bogate, jer ipak moram odrzavati auto i pritom stediti novce za novi auto. Mislim da ce mi sljedeci biti Porsche GT3 RS 3.8 ili 4.0.
Igra je stvarno izvrsna, ima mana, zna zastekati ali to je, eto, normalno a i ne smeta toliko kad pogledas sto se sve na stazi odvija.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.