Autor Tema: Kuhinja  (Posjeta: 75183 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Kuhinja
« u: Prosinac 19, 2011, 08:37:04 »
U ovome topicu dopušteno je sve što ima veze s kuhačom, osim zloupotrebe iste. =) Tu pišite što jedete, što želite jesti, pitati za savjet, pohvaliti se i tako. Osobno kuham već 13 godina, radi situacije u kojoj sam se kao jako mlad dečko zatekao. Volim kuhat i to radim s guštom, iako nemam puno prilike pošto je očka fin kuhar.

 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline budainka16

Odg: Kuhinja
« Odgovori #1 u: Prosinac 25, 2011, 20:31:10 »
Tartar i francuska su mi bili glavni objektiv ove godine.

Francusku sam rasturio. Najbolja ikad.

Tartar sam malo sjebo al nema veze  ::)
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #2 u: Prosinac 29, 2011, 18:01:48 »
2 porcije toplih sendvica za veceru i malo kole..za ubit se  ;D





CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline budainka16

Odg: Kuhinja
« Odgovori #3 u: Prosinac 29, 2011, 21:14:28 »
Sastojci ?  ;D
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #4 u: Prosinac 29, 2011, 22:53:33 »
-treba vam jedna tepsija/tacna kak vec kazete. pripremite je tako da namazete s malo ulja.

Priprema sendvica:
-naribati salamu s ribezom.
-meni najbolje pase posebna poliko salama (iako se moze uzet i neka druga) ,
-pomijesati u zdijelu s tomato umakom (onaj u tetrapaku) + papar+sol+origano po zelji.
-sve to s zlicom staviti kolicinski taman da se moze namazat na snitu kruha. naravno napravit smjese onoliko koliko imate snita kruha.

preporucam stari suhi kruh (bijeli) jer on bude najhrskaviji. a i ne bacate stari kruh,nego ga iskoristite

-kad sve to napravite, na red dolazi sir. sto se mene tice mozete uzet bilokoji sir, iako gauda je provjereno najbolji sto se ove kombinacije tice ili toast sir ako vam se neda ribat.

na kraju staviti zlicicu abcela sirnog namaza ili abc sirni namaz ili slicno, koji se kasnije otopi na sve to, pomijesa s sirom i poveze sve okuse zajedno.

to sve staviti u zagrijanu pecnicu na 200 stupnjeva, napominjem pecnica mora bit vruca prije stavljanja jer onda sendvici nece biti hrskavi, a to je pozeljno  ;D
-ako zelite da vam sendvici budu mljackavi, onda jednostavno ostavite da smjesa odstoji kojih 10-ak minuta na sendvicima da upiju tekucinu te ih onda stavite u vrucu pecnicu.
-vrijeme pecenja. odokativno oko 15-ak minuta +/- 5 minuta

i to bi trebalo bit to. po mogucnosti pojesti cim izadu iz pecnice, malo cete si spec jezik ali je vrijedno boli  ;D

dobar tek
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Kuhinja
« Odgovori #5 u: Prosinac 30, 2011, 01:17:40 »
Zdinstat kapulu, bacit pureća prsa i šampinjone, (što više to bolje) pašta po ukusu, parmezan i .................


Offline doktor1

Odg: Kuhinja
« Odgovori #6 u: Prosinac 30, 2011, 01:19:48 »
I NE, neide jedna žlica vegete!!! Nego malo namljet bibera i posut sa parmezanom....

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #7 u: Prosinac 30, 2011, 19:40:48 »
ja to jedem jos s vrhnjem za kuhanje...super stvar :)
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline budainka16

Odg: Kuhinja
« Odgovori #8 u: Prosinac 30, 2011, 21:48:41 »
-treba vam jedna tepsija/tacna kak vec kazete. pripremite je tako da namazete s malo ulja.

Priprema sendvica:
-naribati salamu s ribezom.
-meni najbolje pase posebna poliko salama (iako se moze uzet i neka druga) ,
-pomijesati u zdijelu s tomato umakom (onaj u tetrapaku) + papar+sol+origano po zelji.
-sve to s zlicom staviti kolicinski taman da se moze namazat na snitu kruha. naravno napravit smjese onoliko koliko imate snita kruha.

preporucam stari suhi kruh (bijeli) jer on bude najhrskaviji. a i ne bacate stari kruh,nego ga iskoristite

-kad sve to napravite, na red dolazi sir. sto se mene tice mozete uzet bilokoji sir, iako gauda je provjereno najbolji sto se ove kombinacije tice ili toast sir ako vam se neda ribat.

na kraju staviti zlicicu abcela sirnog namaza ili abc sirni namaz ili slicno, koji se kasnije otopi na sve to, pomijesa s sirom i poveze sve okuse zajedno.

to sve staviti u zagrijanu pecnicu na 200 stupnjeva, napominjem pecnica mora bit vruca prije stavljanja jer onda sendvici nece biti hrskavi, a to je pozeljno  ;D
-ako zelite da vam sendvici budu mljackavi, onda jednostavno ostavite da smjesa odstoji kojih 10-ak minuta na sendvicima da upiju tekucinu te ih onda stavite u vrucu pecnicu.
-vrijeme pecenja. odokativno oko 15-ak minuta +/- 5 minuta

i to bi trebalo bit to. po mogucnosti pojesti cim izadu iz pecnice, malo cete si spec jezik ali je vrijedno boli  ;D

dobar tek

Napravio samo malo drukcije. Znaci, na kruh stavio smjesu od naribane salame, tekuceg paradajza i malo ljute paprike.
Gore sir u listicima , nakidan na komade.

Kako je odlicno bilo ! Hvala za ideju  thumbs1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #9 u: Prosinac 30, 2011, 22:47:24 »
nema na cemu,

eksperimentirajte i nadite si kak vam pase.

meni je ovo najbolja kombinacija koju jedem godinama. jos od djetinjstva. to je moja mama skombinirala dok sam bio klinac, pokoj joj dusi...i od tad se tovim time kad god imam priliku, tj kad god si napravim
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #10 u: Siječanj 07, 2012, 16:47:19 »
evo jos jedan zalogajcic:

potrebna su vam 2 jaja ,kiselo vrhnje. pola zlice-zlica soli (moze i vise, po zelji) , 1 litra mlijeka te vrecica pužića (tijesto).

priprema jela:

-istucite 2 jaja u jednu vecu posudu, dodajte 1 vrhnje i soli po zelji. sve zajedno pomijesajte s vilicom. nakon kratkog mijesanja ulijte litru mlijeka.

-u dobivenu smjesu stavite jednu vrecicu tijesta, po mogucnosti puzeka ili slicno tomu. mozete ostaviti da odstoji kojih 5-10 minuta iako nije potrebno.
-smjesu izliti u dublju tepsiju te poravnati tijesto s povrsinom posude. nemojte zaboraviti nauljiti dno i stranice posude.

staviti sve to u vrucu pecnicu koja grije na 200 stupnjeva. to bi se trebalo pec oko 60 minuta ili cim se tijesto zarumeni.

kad se ispece, izrezati u kocke i posluziti na tanjur. uz to predlazem dodati jos kiselog vrhnja kao preljev.  ili ako netko zeli moze se staviti obicni, bijeli secer sa strane tanjura i jesti slatko.







dobar tek  8)
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Kuhinja
« Odgovori #11 u: Siječanj 07, 2012, 17:54:45 »
 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Kuhinja
« Odgovori #12 u: Siječanj 07, 2012, 18:22:38 »
Potrebno je imati ovakav toster

Za najukusnije preporučam sljedeće sastojke:

San Carlo pan care ili Barilla
PIK šunka, zlatna
Gauda Sirela
Baranjski kulen
Origano
THOMY majoneza sa tunom ili obična majoneza

Na tost složiti fetu šunke, sira, kulena i posuti sa origanom. Nakon šta se speče otvoriti i staviti majonezu sa tunjevinom ili običnu.


Offline budainka16

Odg: Kuhinja
« Odgovori #13 u: Siječanj 08, 2012, 19:54:37 »
@Lollik

Tako isto ja pravim, ali sa jogurtom - ne sa vrhnjem ;)

Ispadne stvarno savršeno !
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Lollik

Odg: Kuhinja
« Odgovori #14 u: Siječanj 08, 2012, 22:35:37 »
jogurt mi je pre tekuci. vrhnje se fino otopi tako da dode na taman.

danas sam jeo lazanje neke.sogorica pravila. meso+sir i jos nes,neznam. 6 listova tijesta...najeo se ko bog ave1
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit