Autor Tema: DriveClub  (Posjeta: 152702 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: DriveClub
« Odgovori #195 u: Listopad 10, 2014, 13:35:29 »
Ja čekam Therove kritike...  shy1

Uploadam jedan video da vidite vožnju na volan, a kasnije mislim napisati i detaljnije dojmove.

Offline Cole™

Odg: DriveClub
« Odgovori #196 u: Listopad 10, 2014, 23:16:11 »
HCL VIDEO: Igramo Driveclub - prvi dojmovi iz singleplayera | HCL.hr

Recenzirat igru bez volana, nebu dobro...
Baš me zanimaju tvoji Ther dojmovi oko vožnje na volanu.

Inače, evo što Evolution kaže na FB stranici:

We are working hard to get everyone online as soon as possible.
We have just released another server update that has increased the number of players racing which is good news, but in order to keep building on these numbers we will be running further updates in the coming days that will affect availability of some of the online game features.

Some functions are temporarily unavailable including challenges and social updates, but for those of you that can connect, you will still be able to participate in clubs, leaderboards and online multiplayer races.

This is in addition to the single player Tour mode, custom solo events and car customisation that are available even when you're not connected. We appreciate this isn't ideal but this is really the best way for us to improve server performance and online play for everybody, and we will be switching on these features as further progress is made.

Thanks for bearing with us and sending us your supportive comments. Believe us, we know how frustrating this is for you and we are working non-stop to find the best solution to get you all connected and racing together online.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: DriveClub
« Odgovori #197 u: Listopad 11, 2014, 00:23:11 »
Nakon ne baš dobrih recenzija kreću još gori dojmovi po forumima.
Jednim dijelom sasvim zasluženo, konstantno se ljudima od prve najave u facu gurao socijalni aspekt i povezanost s drugim igračima i klubovima.
Igra je koncipirana tako da svaka naša akcija utječe na klub koji bi trebao prosperirati zbog nas, ali i mi zbog njega. Neke automobile je nemoguće osvojiti ako nismo član aktivnog kluba. Sve bi to bilo divno i krasno da serveri nisu već dva dana u banani. Naravno da ni to ne bi bio problem da se SP kampanja toliko ne oslanja na taj MP apsekt kroz razne izazove, stvaranje rivalstva, leaderbordove i ostale stvari koje neodoljivo podsjećaju na ušminkaniji i napredniji autolog predstavljen u Criterionovom NFS-u, uz dodatak klubova.

Kampanja je totalno staromodna, gomila razbacanih natjecanja u formi TT-a, circuit i sprint utkra te prvenstva u kojima je cilj što boljom vožnjom osvojiti određeni broj zvjezdica da bi se moglo napredovati u izazovniju klasu. I na taj koncept nemam zamjerke jer sam i sam staromodan i igram racing žanr zbog vožnje, a ne priča i inovativnih prezentacija natjecanja. Dok sam igrao kampanju serveri su još uvijek bili dolje i jako brzo mi je postalo jasno da je kampanja bez tog socijalnog aspekta užasno isprazno i dosadno iskustvo. Vrlo kratke utrke protiv jako skriptirane umjetne inteligencije koja kako igrač napreduje postaje sve agresivnija, a realno ne predstavlja nikakav izazov već je tu kao smetalo. Kao dodatan izazov da se osvoje sve zvjezdice, osim pobjede naravno, tu su razni zadaci tipa: vozi na određenom dijelu prosječnom brzinom XY, zatim driftanje da se postigne određeni broj bodova itd. Auti se otključavaju leveliranjem tj. skupljanjem experience-a kroz karijeru koja mi djeluje poprilično kratka, a ako se ne vozi MP, za otključavanje najboljih automobila će vjerojatno trebati grindati.

Vozni model i fizika. Čini mi se da je Cole u birtiji napisao kako ljudi koji voze na volan nisu oduševljeni. Ne znam, zbilja više ne pratim zadnjih par dana teme po raznim forumima. Čisto jer nemam živce gledati "argumentirane" videe u kojima se ljudi odbijaju kao na fliperu. Mnogi ljudi miješaju dva JAKO različita pojma, a to je podrška za volan i vozni model iliti fizka. Igru nikad nisu najavljivali kao simulaciju, ali to ne znači da arkada ne može imati dobru podršku za volan. Dapače, moj T500rs je podržan i osjećaj je odličan. Zbog preciznih povratnih informacija u svakom trenutko osjećaš što se događa s kotačima, osjećaš svaku neravninu, promjenu podloge ili gubitak dodira s podlogom u slučaju iznenadne promjene elevacije terena. Input lag također ne postoji, iako se igra vrti u 30fpsa. Karijeru nisam htio puno igrati dok su bili problemi sa serverima pa sam više vozio TT s dostupnim autima. Ako baš želite možete vožnji pristupiti na realističan način i voziti misleći pri tome na točke kočenja, preciznu kontrolu gas i kočnice i sve što se pod tim podrazumijeva. Nema nikakvih automatskih driftova i sličnih gluposti kao u arkadetinama tipa burnout. Uz takav pristup na volan se čovjek jako dobro može zabaviti, jedini problem je što tu iluziju razbija AI koji igrača tjera da nadilazi zakone fizike, a pošto se radi o arkadi to je dakako moguće jer ne kažnjava pogreške igrača pošto mora biti pristupačna svima. Jedino sam s hot hatchevima jako razočaran. Kako ponašanjem u vožnji, tako i zvukom. Dvije klase koje kasnije dolaze su mi jako zabavne, a najbrže ne mogu komentirati jer ih još nisam otključao tak da su dojmovi još uvijek podložni mogućim promjenama.

Loše ocjene su opravdane ako se igri pristupa s gledišta random igrača koji želi zabavnu karijeru. Preporuka jedino auto entuzijastima i ljudima koji su spremni uživati prvenstveno u vožnji, a ne toliko u utrkivanju. Volan je naravno must have. Prekrasne lokacije, auti modelirani do najsitnijih detalja i vizuali koji postavljaju nova pravila uz dosad neviđene efekte osvjetljenja na konzolama su dovoljan razlog za full game upgrade ako spadate u ovu drugu kategoriju. I da, igra izgleda identično kao u promotivnim materijalima, a to se tek vidi nakon što se kompletno isključi HUD. Preporuka da to što prije napravite jer gomila sranja koje skače po ekranu samo kvari imerziju.

Usporedite ponašanje auta u HCL videu i mojem:

Driveclub Gameplay - T500RS - YouTube

Kvaliteta je naravno "smeće" jer Ps4 ne može snimati u rezi većoj od 720p.
« Zadnja izmjena: Listopad 11, 2014, 00:29:57 od Thergothon »

Offline Cole™

Odg: DriveClub
« Odgovori #198 u: Listopad 11, 2014, 02:24:42 »
Dosta pozitivni komentari zapravo.
Znači dobro se vozi, samo je loš koncept igre i nije iskorištena poanta DriveCluba.
Tako nešto sam i očekivao.

Tvoji pozitivni dojmovi što se tiče same upravljivosti i osjećaja na volanu su me uvjerili da kad tad zaigram igru.
Uglavnom jako dobar i precizan mini review onoga što si dosada odigrao/odvozio.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: DriveClub
« Odgovori #199 u: Listopad 11, 2014, 10:43:21 »
Ther  thumbs1

meni samo ide nakurac taj termin "simulacija" jer je imaginaran. Prava simulacija nije postojala nikad na konzolama. To što je za neke igre milijun puta spomenuto da je simulacija je čisto pranje mozga.

Najviše me zanimaju stvari vezane za online, i ako/koliko će to biti izazovno i primamljivo kroz vrijeme, a to se ne može znati zasad, dok ne sastave servere kako spada
javim se sa pitanjima naknadno  ;D

Offline Cole™

Odg: DriveClub
« Odgovori #200 u: Listopad 12, 2014, 02:45:30 »
Ovo je odlično.

]https://www.youtube.com/watch?v=OKNHjNDhwIo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline hendrix

Odg: DriveClub
« Odgovori #201 u: Listopad 12, 2014, 03:12:00 »
Meni je igra sve bolja i bolja  sm1jeh
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline LukaM 110

Odg: DriveClub
« Odgovori #202 u: Listopad 12, 2014, 08:59:33 »
Meni je igra sve bolja i bolja  sm1jeh

Istina, početak je nekak spor i nije previše impresivan, ali kak igra prolazi tak postaje sve zabavnija i zanimljivija. Još kad srede servere da rade kak treba bude super.
Djeluje mi da svakim danom sve više recenzija daje krive ocjene i poglede na igre. U zadnjih tjedan dana bio je popljuvan i driveclub, a i alien za kojeg svi s foruma vele da je super. Ne znam jel su recenzenti postali previše razmaženi ili nemaju dovoljno vremena pa igraju na silu, ali u zadnje vrijeme su baš loši.

Offline Deadwalker

Odg: DriveClub
« Odgovori #203 u: Listopad 12, 2014, 10:41:40 »
A ono, mišljenje u gomili drugih, nije sveto pismo prema kojem se određuje kvaliteta igre.
Ako ćemo ići na termin "objektivne kvalitete", jedino gdje to možeš vidjeti je Metacritic. Da, ima svoje mane i da, nerijetko ne pokazuje stvarnu sliku, al' jedino mjesto gdje u globalu možeš vidjeti u kojim vodama pliva igra (zelena, žuta ili crvena). Ljudi kada čitaju recenzije, prečesto zaboravljaju da ih nije napisao nekakav robot nekakvog brenda, nego osoba sa svojim znanjem, ukusima i manama. Obično što se tiče recenzija, nađem si ljude koji imaju ukus sličan mojem pa onda prema njima znam isplati mi se u nešto investirati novac i vrijeme ili ne.

Offline Thergothon

Odg: DriveClub
« Odgovori #204 u: Listopad 12, 2014, 12:30:12 »
Nije igra loša kao što metacritic sugerira, ali je istina da potencijal nije iskorišten kao što je trebao biti.

Još jedan moj video, testiranje F430. Ima dosta korekcija i improviziranja jer vozim bez mape, a sa stazama još uvijek nisam pretjerano upoznat:

Driveclub - Ferrari F430 Scuderia + T500RS - YouTube

Offline Cole™

Odg: DriveClub
« Odgovori #205 u: Listopad 12, 2014, 12:52:44 »
Izvrsno voziš.
Nisi dosada spominjao zvuk automobila.
Kakav je? Ovako kompresirano zvuči odlično. Vjerujem da je prava stvar. Imaš sluške?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline hendrix

Odg: DriveClub
« Odgovori #206 u: Listopad 12, 2014, 13:04:06 »
Daj mi reci kakav je osjecaj na volan ? Jedva cekam da probam.

Meni je zvuk prva liga. Kad spojis jos Canadu koju je naprimjer prekrasna. Najvise volim Ferrarije, oni su mi slaba tocka. I zvuk je savrsen u njima. Grindao sam otkljucam aute i kad sam otkljucao Berlinettu to je bilo to. Trenutno najbolji auto u igri. Meni  sm1jeh
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Cole™

Odg: DriveClub
« Odgovori #207 u: Listopad 12, 2014, 13:59:36 »
Ti jedini na forumu znas kako je voziti pravog Ferraria sm1jeh
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: DriveClub
« Odgovori #208 u: Listopad 12, 2014, 14:04:27 »
neznam jel to radi gledanja na youtubeu i jel to do snimaka, ali meni se čini da su u DC (konačno) jako dobro prenijeli dojam brzine

Offline ManTheRamparts

Odg: DriveClub
« Odgovori #209 u: Listopad 12, 2014, 14:06:38 »
To sam baš i ja pomislil sad dok sam gledal ovaj Therov video, odličan dojam brzine. thumbs1