Autor Tema: P: Simulator vožnje, sic, volan, AMC board, H-bridge sa X-sim  (Posjeta: 3229 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igorsim

Zbog nemogućnosti daljnjeg (malo slobodnog vremena) korištenja prodajem sam svoj majstor simulator:
PC simulator X-sim vožnje thrustmaster volan kožni sportski auto sic

Cijena : volan, sic i metalna podešavajuća konstrukcija 1900,00 kuna

Također imam i dva kompleta AMC board i H-bridge za postavljanje motora na navedenu konstrukciju
Konstrukcija je prije imala motore  i preuredio sam ih u "nepokretni simnulator", rađeno prema
Thanos uputama sa odličnog foruma sa puno ideja i informacija:
X-Sim.de DIY Motion Simulator Community • Mainpage

X-Sim.de DIY Motion Simulator Community • View topic - Thanos AMC1.6 USB Motion Controller

Budući da je sic na kardanskom zglobu, može se lako preurediti za rad sa motorima, te dobiti 2DOF simulator
Koriste se motori od brisača automobila ili invalidskih kolica 12V DC, a za što je potrebna
navedena elektronika (ili neka druga sa gornjeg foruma) i dva motora
Ova elektronika mi se čini najbolja, zbog vrlo lako dostupnih rezervnih dijelova kod nas (chipoteka!)

Dodatne informacije ili slike, može na email
« Zadnja izmjena: Travanj 01, 2013, 20:31:42 od igorsim »

Offline the_prodigy

Odg: P: Simulator vožnje, sic, volan, AMC board, H-bridge sa X-sim
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2013, 11:37:10 »
Možda bi uzeo ovu elektroniku, koji je to H-Bridge?

Inače, odlična cijena za ovaj komplet.  thumbs1
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline igorsim

Odg: P: Simulator vožnje, sic, volan, AMC board, H-bridge sa X-sim
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2013, 12:46:13 »
bok,
ne znam što misliš koji je to h-bridge, napravio sam obje varijante H-mosta
s time da sam stavljao najjače FETove
za P most - 4905 i za N most 3205, ako je to bilo pitanje
te sa donje stane može se vidjeti pojačanje vodova (otišlo dosta lema hmm )
pošalji email , pa ti mogu poslati točnu shemu i popis komponenti
pozdrav
igor
ikabic.hr@gmail.com