Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1884475 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #6195 u: Siječanj 28, 2015, 22:50:39 »
Nezz.... moje je neko mišljenje da su developeri u dosluhu sa proizvođačima komponenti (što je i normalno, ali ovdje mislim na nešto drugo). Vrlo je jednostavna računica, nekome treba prodavati nove komponente. Nemreš se ti doktore igrati par godina na istoj grafičkoj i istom procesoru (sarkazam  kadt1kažem). Za konzole će se sljedećih 5-7 godina proizvoditi više manje iste komponente. Cijena PS4 će više manje biti ista (+/- 1000 kn), ali nekome treba prodavati grafičku karticu u vrijednosti od 1000-5000 kn.
Na kraju krajeva igre su sve veće, neoptimiziranije (možda teorija zavjere, ali ne bih se čudio da je su i u te gluposti uključeni proizvođači komponenti.... jer ak ti se igra vrti na 15 fps-a , znači da moraš promjeniti komponente, ne zato što je po tvom mišljenju igra neoptimizirana, tko te šta pita). itd itd.

A možda samo treba pričekati godinu-dvije da se stanje stabilizira nakon izlaska konzola i sve će se to posložiti. Pa ak me pamćenje služi ista stvar je bila kad su izašle konzole prošle generacije.
Mislim meni sada ne pada napamet kupovati novi PC. Dolazi nova generacija Intel procesora, grafičke se izmjenjuju ko na traci, čeka se Ram memorija DDR4, SSD većeg kapaciteta itd. Sad igram samo stare naslove ili ono kaj nisam odigrao. Uživam.




Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6196 u: Siječanj 28, 2015, 22:52:57 »
Ja nisam jedan od onih koji govori da je PC sranje. Ja da imam novaca, prvo bih si kupio PS4, jer to želim, a drugo, kupio bih si neki moćan PC i vjerojatno ga onako namjestio da mi na zidu stoji. Znate, ono kada sve komponente na zidu stoje. To mi je prefora. To mi je kao neki Gamerski mokri san. Prebrutalno je.
Meni grafika nije bitna. Naravno, kada vidim igre poput FC4, Dying Light, DriveClub, odmah svršim na slike, jer jebeno izgleda. Ali shvaćam da nemam PC, niti PS4 (U slučaju DriveCluba) da pokrećem takve igre. Igram sve igre na Low, i ako radi na jedva 30 FPS-a, ja sretan.  hug1
Znam dosta o PC-evima, grafičkim karticama i svemu (Ja sam osobno AMD fan, ali nije bitno), ali nekad se želim maknuti iz tog "kompliciranog svijeta" i sjesti uz svoj PS3, igrati kojih 2 sata GT6, bacit Joystick koji put i to je to.
A sada, to što izbacuju poluproizvode za PC, to je malo bahato. Istina, nove konzole jesu fora, ali zbog toga nema smisla bacati PC u drugi plan.
A o Sistemskim zahtjevima da ni ne govorim. Ja sam jedan od one grupe najviše pogođenih (Realno što trenutno mogu pokretati s A6 procesorom i integrušom, čak mi i Blood Money šteka.). Jako želim odigrati Dying Light, ali ne izlazi za PS3, koliko se sjećam odgođen je (možda sam u krivu), pa ga nemogu igrati.
A ovi ljudi koji brane.... Oni su samo ovce, koje su doslovno na to navikle, pa su počele braniti, umjesto da se trgnu malo i traže svoje.
Valjda nisam fulao priču sada.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6197 u: Siječanj 29, 2015, 00:54:51 »
Nezz.... moje je neko mišljenje da su developeri u dosluhu sa proizvođačima komponenti (što je i normalno, ali ovdje mislim na nešto drugo). Vrlo je jednostavna računica, nekome treba prodavati nove komponente. Nemreš se ti doktore igrati par godina na istoj grafičkoj i istom procesoru (sarkazam  kadt1kažem). Za konzole će se sljedećih 5-7 godina proizvoditi više manje iste komponente. Cijena PS4 će više manje biti ista (+/- 1000 kn), ali nekome treba prodavati grafičku karticu u vrijednosti od 1000-5000 kn.
Na kraju krajeva igre su sve veće, neoptimiziranije (možda teorija zavjere, ali ne bih se čudio da je su i u te gluposti uključeni proizvođači komponenti.... jer ak ti se igra vrti na 15 fps-a , znači da moraš promjeniti komponente, ne zato što je po tvom mišljenju igra neoptimizirana, tko te šta pita). itd itd.

A možda samo treba pričekati godinu-dvije da se stanje stabilizira nakon izlaska konzola i sve će se to posložiti. Pa ak me pamćenje služi ista stvar je bila kad su izašle konzole prošle generacije.
Mislim meni sada ne pada napamet kupovati novi PC. Dolazi nova generacija Intel procesora, grafičke se izmjenjuju ko na traci, čeka se Ram memorija DDR4, SSD većeg kapaciteta itd. Sad igram samo stare naslove ili ono kaj nisam odigrao. Uživam.

sve istina,to je zavjera,al neko mora kupit,a oni prodaju i tak u krug,i uvjek fali mhz i gb,oš na hardu il kartici,isti k.rac,najebasmo,al je tak,kak je.tak sam skoro kupio wolfenštajna,kažem skoro,da nisu stajali jedan do drugog s cjenom 399 i 499-ps3 i ps4
ireko,malo ću razmislit,dodem za 2 dana ,nema više za ps3
i nisam kupio
doći će jednog dana-jeftinije thumbs1

Offline Lollik

Odg: Birtija
« Odgovori #6198 u: Siječanj 29, 2015, 12:10:37 »
za 5-10 godina graficke ce izlazit sa 10 giga memorije i moci ce ih se solarno napajati, ili ce cijeli kompjuter biti bezican i igrat cemo se na 20k rezoluciji




...mark my words...
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #6199 u: Siječanj 29, 2015, 12:42:32 »
za 5-10 godina graficke ce izlazit sa 10 giga memorije

Pa već ima GTX 980 8GB te ono precjenjeno sranje od TITANA...

Tako da mi tih deset godina malo puno previše zvuči

Offline Lollik

Odg: Birtija
« Odgovori #6200 u: Siječanj 29, 2015, 16:57:47 »
to sam ja bubno pa ostao ziv :D

makar, napisao sam 5-10 godina, tako da se tu i onih prvih 5 godina ubraja.
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #6201 u: Siječanj 30, 2015, 01:06:26 »
Vidim od kad sam napustio PC gaming stvari se nisu popravile, dapače...

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #6202 u: Siječanj 30, 2015, 16:13:40 »

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6203 u: Siječanj 30, 2015, 20:15:45 »
Ništa u vezi ovoga, ali....
Dođe mi da cijeli Gaming svijet napustim i više se ne vratim. Tko da najveća ološ ovoga svijeta igra igre.
Napišem komentar na sliku "Na kojoj platformi igrate?" i ja lijepo, PS3. I uvijek se nađe netko da mi kaže, PC JE BOLJI. A boli me kurac. Eto, kada moram psovat. Nervira me svađanje oko AMD i Intela, XB i PS-A, PC i konzole. Nervira. Dobro, i ja sam prije mrzio XB, ali sam sad dovoljno normalan da skužim da je to dobra konzola s dobrim igrama.
Ali ajde, imao sam 13-14 godina, pa ajde dijete sam, ali ljudi od 20-25 godina!? Pa daj, nije me briga za grafiku, da imam novaca za PC od 23185902359023 VRam-a i Šestesedosamtisuće jezgrenim procesorom, te sa 200 milijuna RAM-a, vjerojatno bih ga kupio. Najveća fora što ljudi koji govore PCMASTERRACE imaju kante s Pentium 4 procesorom i nekom integrušom. A još veća je to što znam puno više o PC-u i tehnologiji što oni neće nikad. Možda vam zvuči kao hvalisanje, ali nije. Otišao sam u donekle takav smjer u školi, znam na kojem principu rade PC-evi, PS-ovi, XB-ovi, Nintendo-i.
Ja sam za PS3 skupljao dosta dugo (s obzirom da sam premlad i nemam posao ni ništa), i kad kažeš nekome, jer želiš podijeliti to, i možda preporučiti igru ili nešto, odmah moraju umanjiti tvoju sreću. Ološ do ološa.
Morao sam to napisati, jer me već nervira to. Tako je i na HCL-u u komentarima, na Facebook-u, na Youtube-u, i na tko zna čemu još.
E sad fino čaj, jer sam prehlađen.   kava1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #6204 u: Siječanj 30, 2015, 21:08:53 »
Zašto se ti nerviraš?  cer1njo  cer1njo  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Lollik

Odg: Birtija
« Odgovori #6205 u: Siječanj 30, 2015, 21:38:49 »
PCMASTERRACE


 ;D ;D

....sry morao sam ;D p1va
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6206 u: Siječanj 30, 2015, 21:44:17 »
Morao sam to napisati, jer me već nervira to. Tako je i na HCL-u u komentarima, na Facebook-u, na Youtube-u, i na tko zna čemu još.
E sad fino čaj, jer sam prehlađen. 
 manjamax
dodaj malko ruma u čajeka,i svjet bu ti odma bolji,ljepši,a kretena uvjek ima,i uvjek bute neko ljutio........ kava1

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #6207 u: Siječanj 30, 2015, 22:23:14 »
Kuhano vino, em grije em je bolje od čaja em lakše zaspiš  thumbs1

Offline Boss302

Odg: Birtija
« Odgovori #6208 u: Siječanj 31, 2015, 04:12:39 »
Udri jednog Baliča,bit ce ti lakse..
Garantiram thumbs1

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #6209 u: Siječanj 31, 2015, 05:48:53 »
Meni osobno je Ivano uz Lavov najgora cuga ikad. Radje bi benzin pio.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB