Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1884463 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #7095 u: Svibanj 17, 2015, 15:28:25 »
Dojmovi ti se temelje na temelju ničega, još nemaš ni vozačku pa te neću ni pitati o potencijalnim iskustvima iz prve ruke.

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #7096 u: Svibanj 17, 2015, 15:34:33 »
Vjerojatno misli na troškove uvoza, registraciju ovdje..

Pa znam.. ali ne uvozi tenk da mu treba jos 1000€ da sredi papire

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #7097 u: Svibanj 17, 2015, 15:41:41 »
Ne govorim o kvarovima kako me ne kužiš?  cry1
Govorim o njihovim motorima, i kako JA MRZIM te motore.
Razumijem se o motorima, znam kako rade, ali njihovi motori su mi sranje jednostavno. Ja ne volim (  ;D ) dizel motore, smetaju mi, a već sam 100 puta objasnio zašto ih ne volim. I nigdje ja nisam spomenuo kako se auto vozi, nego sam spomenuo ono u što se razumijem. I preskupi su za "narodni auto".
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline the_prodigy

Odg: Birtija
« Odgovori #7098 u: Svibanj 17, 2015, 15:42:39 »
Pa znam.. ali ne uvozi tenk da mu treba jos 1000€ da sredi papire
Koliko ta njegova Miata emitira CO2, samo za to bi platio 4-5 soma kuna..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #7099 u: Svibanj 17, 2015, 15:43:48 »
Što se tiče VW-a...
Golf četvorka, onaj 1.9tdi 90ks, Zagorje-Njemačka (oko Stuttgarta jedno mjesto)-Zagorje = 1800km = 4,6l/100km
Druga Bora, isto 1.9, ali 130ks, bez problema manje od 4,8 do Zg (stara zagorska, otvorena)
15god stari auti... Samo se smijem kad danas za nekog dizelaša u autoklubu pročitam "ultra štedljiv" za ispod 5l i slične gluposti  kava1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #7100 u: Svibanj 17, 2015, 15:43:53 »
Baš manja, ovo sa lošim motorima si fakat bubnuo, jer ak nekaj valja, to su im motori. Ovo što veli ostatak ekipe, nitko tko je imao folciku nikad problema sa mašinom nije imao.

I zašto su motori loši ak su dizel? A onda isto tako ti je i Fiatov JTD, i Peugeotov HDi i ne znam, Renaultov dCi loš...  kava1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #7101 u: Svibanj 17, 2015, 15:47:12 »
Dzaba ga ucit, kad nece slusat, on mrzi pazi. ;(
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #7102 u: Svibanj 17, 2015, 15:51:46 »
E da, inače za tvoju informaciju, nešto što da si vozio bi osjetio, ali mi je i prijatelj potvrdio da si ne umišljam. Znaš ono kada je navedeno koliko neki auto ima konja odn kW? E to je tvornički garantirana MINIMALNA snaga koju će motor imati, ali može imati i više. I znaš tko baš ima jako često puno više snage? Motori iz VW grupe  kadt1kažem

Prijatelj je inače magistar strojarstva na doktorskom studiju i radi za jednu njemačku firmu koja izrađuje proračune za neke od velikih igrača kod proizodnje novih motora. I sam je u sklopu posla i određenih stručnih radova sudjelovao na istraživanjima gdje su mjerili između ostaloga snagu te su u više navrata izmjerili i po 20 i više!!! konja na VWovim TDI motorima nego što je deklarirano.

Toliko o lošim motorima i dizelu, jel kava1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #7103 u: Svibanj 17, 2015, 15:53:47 »
Kakva mrtva miata...
O majko moja

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #7104 u: Svibanj 17, 2015, 15:53:53 »
Baš manja, ovo sa lošim motorima si fakat bubnuo, jer ak nekaj valja, to su im motori. Ovo što veli ostatak ekipe, nitko tko je imao folciku nikad problema sa mašinom nije imao.

I zašto su motori loši ak su dizel? A onda isto tako ti je i Fiatov JTD, i Peugeotov HDi i ne znam, Renaultov dCi loš...  kava1
Barem meni, samo pokazuje koliko si škrt kada kupiš auto poput Audija A8 (Nisam siguran jel A8) i onda tražiš dizelski motor. Ako imaš novaca za taj auto, onda sigurno imaš i za gorivo.
To bolje zvuči s BMWom. Imaš za Seriju 3, i onda uzmeš dizel. Glupo.
Dizel gorivo i Benzin, su sada skoro iste cijene, pa nema baš neke logike.
Loš zvuk. Kao traktor zvuči.
Sporiji su.
Češći servis.
Više košta za popravak ako ode nešto važno.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #7105 u: Svibanj 17, 2015, 16:02:59 »
pa dobro to da... ja mislio samo na uvoz.. regu nisam računao jer to obaviš ovdje :)
ja mislio samo na papire za uvoz i "prebačaj" ovdje

o jebote manja jesi krelac

ni ja ne volim dizele zbog zvuka najviše, ali neću ić okolo po selu vikat da su dizeli šrot i da ništa ne valjaju i sjest i plakat na ulicu i govorit kako ih mrzim... daj se sredi malo

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #7106 u: Svibanj 17, 2015, 16:06:28 »
E da, inače za tvoju informaciju, nešto što da si vozio bi osjetio, ali mi je i prijatelj potvrdio da si ne umišljam. Znaš ono kada je navedeno koliko neki auto ima konja odn kW? E to je tvornički garantirana MINIMALNA snaga koju će motor imati, ali može imati i više. I znaš tko baš ima jako često puno više snage? Motori iz VW grupe  kadt1kažem

Prijatelj je inače magistar strojarstva na doktorskom studiju i radi za jednu njemačku firmu koja izrađuje proračune za neke od velikih igrača kod proizodnje novih motora. I sam je u sklopu posla i određenih stručnih radova sudjelovao na istraživanjima gdje su mjerili između ostaloga snagu te su u više navrata izmjerili i po 20 i više!!! konja na VWovim TDI motorima nego što je deklarirano.

Toliko o lošim motorima i dizelu, jel kava1
Ovo mi je frend pričao baš za 1.9 pd tdi, pa sam malo išao njuškati po netu, ali nisam puno našao. Imaš možda ti neki link?
Inače, mogu reći da vjerujem, jer znam kako taj 1.9 tdi ide u usporedbi s recimo Opel (mislim da je Fiatov motor) 1.9cdti

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #7107 u: Svibanj 17, 2015, 16:07:40 »
Šteta kaj je doktor dobil ban jer pod hitno fali jedan: NE SERI!!!

 cer1njo

Dizel gorivo i Benzin, su sada skoro iste cijene, pa nema baš neke logike.

Nije bitna cijena goriva nego potrošnja.
I vjeruj mi da TDI od 150 konja ti može pružiti OHOHO zabave, pogotovo amateru poput tebe koji sigurno neće imati muda bacati auto po boku i testirati ga do krajnjih granica, a jedino tada ima smisla kupnja Miate.

Offline Luckyluke

Odg: Birtija
« Odgovori #7108 u: Svibanj 17, 2015, 16:10:21 »
Kaj je bilo z doktorom ? Kakve religijske uvrede ? Jesam opet propustio neki show ?

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #7109 u: Svibanj 17, 2015, 16:10:23 »
Ma kad i zasto je dobio ban?