Autor Tema: Gran Turismo 5  (Posjeta: 295821 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #465 u: Travanj 08, 2012, 11:31:59 »
Tesko mi je sastavit 2 savrsena kruga,na Monzi je jos najlakse za zlato al suzuka i nurb su mi koma,preko ljeta cu se posvetit tome i Alfi te Lambu.Dok linence sam poceo pozlacivat i mislim da cu uspjet svih 60.

Offline Kole

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #466 u: Travanj 08, 2012, 13:30:42 »
Upravo sam kupio Jaguara al kad odem na Tunning nema ničega kaj bi mogao istunirat,mogu si samo kočnice namjestit ?

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #467 u: Travanj 08, 2012, 13:36:44 »
Kojeg Jaguara?
Neki race car očito, oni već jesu tunirani do kraja - tu i tam se da kupiti turbo ili engine s3.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Kole

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #468 u: Travanj 08, 2012, 13:39:26 »
Jaguar XKR Coupe '10.Takav je slučaj bio s Renault-om Clio sport al on je već imao body nabrijan.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #469 u: Travanj 08, 2012, 14:08:51 »
Tommy je očito tek počeo s igranjem GT5.

Da bi mogao podešavati određene postavke automobila najprije moraš za njega kupiti neke dodatne djelove koji to omogučuju, jer cestovni auti kao npr. taj Jaguar su u Dealershipu što bi se reklo Stock.

Pa recimo da bi mogao podešavati postavke mjenjača moraš pod Transmission kupiti i na auto instalirati Fully Customisable Transmission , za podešavanje ovjesa moraš kupiti pod Suspension Fully Customisable Kit itd.

Dodatne djelove za aute možeš kupovati kroz svoju garažu , tako da odeš na Settings a zatim klikom na određenu sekciju (Engine,Transmission,Suspension...)s desne strane češ vidjeti djelove koje je moguče kupiti a označeni su šoping kolicima, dok djelovi koji su označeni kvačicom predstavljaju one koje več imaš na tom autu ili si ih več kupio za njega.

Djelovi se mogu kupovati i u Tining Shop djelu (GTLife ekran , desno od GTAuto ikone).Princip je isti kao i kupovina kroz garažu , s tim da u Tuning Shopu možeš kupiti i Body/Chasis modifikacije koje se ne mogu kupiti kroz tvoju garažu.

Također , u GTauto djelu možeš kupiti aerodinamičke djelove pod Aero Parts , što ti onda daje mogučnost podešavanja Aerodynamics pod Body/Chasis sekciji u Settings-u
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2012, 14:12:29 od KimiHR »

Offline Kole

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #470 u: Travanj 08, 2012, 14:14:16 »
E hvala puno to nisam znao.Da počeo sam tek s GT5 pa još istražujem.Hvala puno :)

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #471 u: Travanj 08, 2012, 14:16:44 »
Nema problema Tommy , samo ti ptiaj kad nešto ne bude jasno . Zato i jesmo tu .

Offline Kole

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #472 u: Travanj 08, 2012, 14:40:14 »
Evo uzeo sam si intake system i Engine stage 1 tek tako da si poboljšam brzinu auta.A dalje ću kad ću imat para :)

EDIT:Malo gledam i htio bih znati što znaći Drivetrain i ćemu služi kao i Transmission?
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2012, 14:41:57 od Tommy_CRO »

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #473 u: Travanj 08, 2012, 15:15:05 »
Drivetrain je ono što bi se po naški reklo diferencijal.Za vrijeme vožnje kroz zavoj , kotači s unutarnje strane zavoja vrte se drugačijom brzinom nego kotači s vanjske strane zavoja.Diferencijal je mehanizam koji omogučuje da se snaga motora distribuira različito na kotače iste osovine.

Transmission je u biti mjenjač , a snaga motora se na kotače prenosi preko mjenjača.Tu u biti podešavaš tzv. prijenosni omjer pa recimo "produžavanje" brzina omogučuje tvom autu veču krajnju brzinu , ali mu smanjuje ubrzanje , i obratno, "skračivanjem" brzina tvoje auto će bolje ubrzavati ali će mu krajnja brzina biti manja.Pa tom logikom na jako zavojitim stazama je bolje da auto brže ubrzava , dok je na onim sa dugim ravnim djelovima bitnija maksimalna brzina.

BTW , kada uđeš u podešavanje (Adjust ikonica)klikom na žutu ikonicu s upitnikom postoji u igri podrobno objašnjenje o svemu vezanom za taj mehanizam , te kako se manifestiraju korekcije na njemu.

Offline Kole

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #474 u: Travanj 08, 2012, 21:04:14 »
Sve sam skužil.Fala.
Večinu toga sam obavil u a spec eventima(beginner i amater) al nikako da nađem neki japansku starudiju.Gledam tam Dealershopu al ništ a?

Offline Duvorynn

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #475 u: Travanj 08, 2012, 21:29:16 »
U Dealershipu nemas basa starudija. Za one stare Honde, Toyote i ine moras u Used Car Dealership ili Online Car Dealership
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline petko23

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #476 u: Travanj 09, 2012, 05:40:10 »
nikako sugavu suzuku pozlatit. jedino to mi fali za platinu. igran na DS3.

najbrze vrime 2:10:339.
najbrzi prvi krug 1:05:8XX
najbrzi drugi krug 1:04:0XX (koliko san primjetia)

utrosia san bar 70 uri i nista.

postavke: sve off osim ABS 10. kocnice 8/8.

jeli ima bolji setup? pomoc

Offline petko23

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #477 u: Travanj 09, 2012, 05:47:54 »

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #478 u: Travanj 09, 2012, 08:38:35 »
Za Suzuku se moraš pomučiti, a pogotovo s gamepadom, za koji ti osobno ne znam preporučiti postavke po tom pitanju.
No vjerojatno zna ivann - koji ima platinu sa DS3.

Bome si puno potrošil na Seba :)
 
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Jack-Darkman

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #479 u: Travanj 09, 2012, 10:02:49 »
Svaka cast na trudu Petko   thumbs1