Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1898959 vremena)

0 Članova i 27 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #2865 u: Prosinac 06, 2012, 10:56:59 »
Da, Witcher je odlican.
Ali to je ono filmsko iskustvo koje volim i kakvo imamo oduvijek. Nemam nista protiv animacija, kvalitetnih dijaloga i opcenito interakcije s likovima i uz to jos odlican gameplay. RPG zanr na srecu jos ne pati tolko od iskustva o kojem ja pricam. Mislim na manjak kontrole koji se sve vise javlja u TPS, FPS i njihovim podzanrovima. Dobar primjer je novi Resident Evil. Linearni hodnici, epska muzika drma sve u 16, a ti trcis prema naprijed i sve rjesavas kroz QTE. Nakon toga animacija koja nema nikakvu svrhu i tako u krug. Gomila je primjera, a jedan od njih je i AC serijal koji se isto tesko moze definirati kao igra. Potrebne su ti 3 tipke i sve je automatizirano da se igrac moze kao bolje usredotociti na pricu i dogadjaje na ekranu. Gomilu filmskog iskustva o kojem pricamo imas i u trailerima za novi Tomb Raider i jedino zbog toga igra moze biti losa. Ako pretjeraju i igracu u svakoj drugoj sceni izlazak iz nemoguce situacije ponude kroz QTE. Pravocrtno napredovanje bez potrebe za pravim istrazivanjem i improviziranjem da bi se rijesila neka situacija ili zagonetka. Lov i prezivljavanje koristenjem jedne tipke samo u predodredjenim scenama nakon kojih automatski krece animacija da se javi empatija zbog Lare i njenih emocija. Uglavnom, iskustvo gdje vise pasivno gledas nego sto igras. Filmsko iskustvo cak nije pravi naziv za to, tocnije je simulacija igranja jer ti daje lazni osjecaj potpune kontrole, a zapravo je svedena na minimum.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #2866 u: Prosinac 06, 2012, 17:27:56 »
Da, da, ma razumijem te skroz. Witcher kaj sma spomenuo je bio čak malo off-topic jer sam samo razmišljao o njemu i morao reći kak je super  ;D
A ovo kod Lare se i ja jako bojim, jer baš u toj igri mi je uvijek bilo prezabavno i izazovno tražiti puteve, gdje se kako popesti i onda pokušati skočiti negdje stalno se nadajući da neću u neku provaliju, da sam dobro procjenio skok.
Ak to nestane, nebu dobro  cry1

Ma razumijem kaj pričate. Npr, banalizirano - nekad (i to ne tako davno) bi igrač igrao i dok bi se odvijala akcija, u pozadini bi se ne znam, srušio neboder i napravio vau efekt koji bi čak bio i jači jer se to sve dogodilo za vrijeme nabrijavajuće šore/pucanja/jurnjave, dok danas igru zaustave i pokažu tak nekaj kul, a onda se opet vraćamo na par QTE sekvenci nakon kojih opet isto. Kužim ja kaj hoćete reći, jedino kaj sam manje osjetljiv na to jer ja jako volim priču i atmosferu, oni su mi bitniji zapravo od svega, pa i gameplaya, tako da u nekim igrama progledam kroz prste za manjak istog. No ja sam opet na dvije fronte. Volim i dobru atmosferu gdje mi nije bitno koliko kontrole imam, tipa Assassin's Creed, ali isto tako jako volim igre gdje je riječ čisto o kontroli i skillu tipa Shinobi. Ugl, meni se sve sviđa, dok god je napravljeno kak spada  ;D

Ali velim, kak spada, jer ako je igra cijela QTE i animacija, a ne uspijeva stvoriti strašnu atmosferu, onda je govno. Ili ako pokušaju napraviti i jedno i drugo i izgube se negdje u sredini, pak ne valja. Treba se fokusirati na jedno ili drugo (ekstremi npr baš Shinobi ili s druge strane Heavy Rain), jer rijetko koja igra ispadne super a da je mišung dobrog gameplaya i puno animacija sa filmskim štihom. Jedina koja mi u zadnje vrijeme pada na pamet da je to uspjela dobro isfurati je Max Payne 3. Stvarno se ne mogu sjetiti još neke
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #2867 u: Prosinac 06, 2012, 20:24:49 »
e da, a također takve gluposti, neznam jeste li naveli, užasno jako ubija replay value... Nema potrebe prelaziti ponovo, ako ti postoji samo jedan odabir i uvijek ti je isti outcome... Izvučeš se, ne?
ako je većina odluka ostavljena igraču onda je veća volja za ponoviti nivo ili cijelu igru.... Npr Hitman BM ili SCCT :P kad te onesvjeste u onom japanskom dijelu....

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #2868 u: Prosinac 08, 2012, 01:01:20 »
Kakvo SRANJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Mome jako dobrom prijatelju koji će mi biti kum na vjenčanju ako ga budem imao..... stari je sa Cliom podletio pod tegljača....

Mamu jebem i životu i svemu....... a JA to znam kako je izgubit svoje najdraže jer sam ostao bez Tate, Dida, Bake, I drugog dida za kojeg nisam amrio pet devet.....

Zlatko Pejakovic - Volio Je Zenu Svog Zivota
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2012, 01:06:06 od doktor1 »

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #2869 u: Prosinac 08, 2012, 01:08:21 »
ah fuck  fpalm1 cry1 cry1
Žao mi je dok, moja sućut... Samo nemoj ti napraviti neku glupost  jaad

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #2870 u: Prosinac 08, 2012, 01:15:52 »
Ma netrebaš meni sućut izražavat..........

To mi je od prijatelja stari jeo branike od SCANIAe......

Meni si mogao sućut bacat 1995......  kava1  šofe1  p1va  cer1njo

Zajebavam se...............ono.......OK Sve pet i hvala....
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2012, 01:17:51 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #2871 u: Prosinac 08, 2012, 01:31:20 »
Ne mogu vjerovat.... U Rijei ej sada opaka mećava i već ima kakvih 15cm snjega............................

Do prije 12 dana je bilo 20 stupnjeva...............  kava1


Offline budainka16

Odg: Birtija
« Odgovori #2872 u: Prosinac 08, 2012, 02:01:37 »
+1, danas u Brodu bilo oko 10 stupnjeva, a prije par dana 15, evo počelo padat prije 2 sata već ima 20 cm sigurno  kava1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #2873 u: Prosinac 08, 2012, 10:57:58 »
otišo do pekare prije nekih 45min... i u manje od 200m napravio dva dobra djela već  :P
Otišo susjedi po kruh odma i pomogo frajeru u meci da izajde iz snijega  sm1jeh

EDIT: kak vas služi vrijeme? cer1njo
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2012, 11:01:08 od Wulf »

Offline Luckyluke

Odg: Birtija
« Odgovori #2874 u: Prosinac 08, 2012, 11:58:04 »
Prema prognozi, još će padat cijeli dan u Zagrebu.

Weather forecast for Zagreb, Grad Zagreb (Croatia) – yr.no

Kod mene ga ima kakvih 25 cm trenutno. Nisam vjerovao kolko ga ima kad sam se zdigo ujutro.

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #2875 u: Prosinac 08, 2012, 12:12:40 »
meni isto tak... onak do koljena je, doslovno

Offline CROKiXi

Odg: Birtija
« Odgovori #2876 u: Prosinac 08, 2012, 12:21:17 »
kod mene 30 cm i dalje pada ko lud  hug1 i cool je  shy1
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline budainka16

Odg: Birtija
« Odgovori #2877 u: Prosinac 08, 2012, 12:22:59 »
 thumbs1 thumbs1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #2878 u: Prosinac 08, 2012, 12:30:32 »
Kod mene je situacija dobra, osim što ne mogu izaći van iz dvorišta s autom cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #2879 u: Prosinac 08, 2012, 12:42:17 »
kod mene 30 cm i dalje pada ko lud  hug1 i cool je  shy1








Pola metra, metar samo tako kava1

A nije da sam u Zagrebu  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.