Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1899607 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #5085 u: Svibanj 19, 2014, 19:48:25 »
Kao da to kupuje netko osim "profića" i tatinih sinova  :P
Naravno da se osjeti razlika i sigurno je užitak to voziti, ali dok mi neka pretila konjetina izjavi da to kupuje da što prije dođe u formu  fpalm1
Sklekovi su sve kaj ti treba da se dovedeš u pravu formu, ali gušti su gušti  kadt1kažem

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #5086 u: Svibanj 19, 2014, 19:49:25 »
Ne vozi baš sama, al onak, s njom vrtiš 70km bez problema
Inače više volim talijane kad su specke u pitanju, a jedna od najvećih (ako ne i najveća) boleština koju sam videl je ovaj Bolid (doslovno il bolid  ;D)
IL BOLIDE - CICLI PINARELLO S.p.A.

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #5087 u: Svibanj 19, 2014, 19:50:31 »
Jel nisu te za ono dvoransko bicikliranje u krug?

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #5088 u: Svibanj 19, 2014, 20:12:38 »
O doktore, pa to je jeftina beba, znaš ti do koje cifre idu bicikli  ;D

Znam... ali ova je bila ispred mene i moram priznat da nisam svaki dan u društvu bicikle koja kođta više od 10 000 kuna...

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #5089 u: Svibanj 19, 2014, 20:28:19 »
Ma jasno sve su to perverzije. Samo Ther, ne trebaju ti navodnici, to jesu natjecateljski bicikli već i voze ih fakat profesionalci. A ako to nisu, onda su oni drugi koje si naveo  ;D

@dok - a ne znam kak je u Rijeci no u ZG-u ćeš ih naći u svakom dućanu sa biciklima barem 10-ak
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #5090 u: Svibanj 19, 2014, 20:29:23 »
I to ne samo u dućanima, na cestama po Zagrebu se u velikom broju i voze takve bicikle.

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #5091 u: Svibanj 19, 2014, 20:31:02 »
Jel nisu te za ono dvoransko bicikliranje u krug?
U pravilu da, ali ih se koristi i ovako na cesti, pogotovo profići

Edit:
Ma lako se nađe tak neki malo bolji MTB s XT, XT-R, X9, X0 opremom, znam dosta ljudi koji to kod mene voze jer imaju biciklistički klub pa se nagledam toga.
Ali nađe se takav rabljeni i za manje od 7000kn, baš sam neki dan naletio na Ghosta nekog karbonskog, novi je bio tako negdje blizu 15, sad ga prodaje za 8 ak sam dobro zapamtil
« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2014, 20:33:34 od speedy56 »

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #5092 u: Svibanj 19, 2014, 20:35:51 »
Za moje potrebe dobar je i ovaj kava1

« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2014, 20:37:54 od Punisher »

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #5093 u: Svibanj 19, 2014, 22:21:17 »
Vi Gospodo koji se razumijete u bajkove objasnite meni laiku kaj za mene znači uzeti bajk sa kotačima od 26" ili 29" ?
I kaj znači ovo veličina rame 48, 52 itd?
Koja je razlika u vožnji ovisno o veličini uzetih komponenti?

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #5094 u: Svibanj 19, 2014, 22:57:48 »
Veličina ti je veličina izražena u colima (inčima) a odnosi se na visinu seat tubea, odn od pogona do onog djela gdje ulazi cijev sica ili prije, gdje se seat tube spaja sa top tubeom, iliti onom vodoravnom cijevi rame, kako koji proizvođač uzme. Ali cijela geometrija ti je drukčija ovisno o veličini i veličina se bira u pravilu prema tome koliko si ti visok. Imaš razne dijagrame ili pitaj samog trgovca za svoju visinu koju veličinu uzeti.

Loša veličina ti može uzrokovati razne bolove, pogotovo u leđima.

A veličina kotača, ti 29 su "nova" fora i praktički su udobniji i brži (manje okretaja za isti put), ali su i teži. Ne znam ima li još koji nedostatak ili prednost ali ovo je glavno. Ja imam 27,5", neka zlatna sredina ajmo reći i zadovoljan sam.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #5095 u: Svibanj 19, 2014, 23:45:03 »
Tnx  thumbs1

Ma dobro, još ne namjeravam kupiti novi bajk, ali je u mislima za sljedeće proljeće. S obzirom kakvu kramu vozim tj. ne vozim godinama želja mi je imati nekaj fensi ultra lagano, udobno i brzo.

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #5096 u: Svibanj 20, 2014, 12:56:41 »


Jutros na plaži...


Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #5097 u: Svibanj 20, 2014, 23:31:22 »
Uskoro dobijam Nokiu Lumiu 800, mislim da se zove. Sviđa mi se sustav, baš zanimljiv. A kamera je fenomenalna.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #5098 u: Svibanj 21, 2014, 11:05:36 »
Koja pošast Nokie (WPhonea) - 50% prijatelja koje imam je prešlo na Lumie i Win Phone u zadnjih 2 mjeseca. Zašto? Jer valja  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #5099 u: Svibanj 21, 2014, 11:46:20 »
Sve ocjene ispravio. :)
Ostala mi još 4 testa do kraja godine. Sada učiti za to.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna