Autor Tema: GTA V  (Posjeta: 285373 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #255 u: Rujan 14, 2013, 19:33:13 »
Ma ono, ljudi krivo shvaćaju moje komentare, u tome je glavni problem.

Ako ne svršavam, ispada da mi igra ne valja, a definitivno nije tako. GTA fanovi si budu svršavali u usta od oduševljenja, ali meni smeta kaj su neke stvari žrtvovali zbog kurčenja s najvećim virtualnim svijetom kojeg su do sada stvorili.

Offline ManTheRamparts

Odg: GTA V
« Odgovori #256 u: Rujan 14, 2013, 19:34:48 »
No, a je detekcija onak kak su rekli il su lagali? cer1njo

Manje je više (da GT i tebe gledam).

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #257 u: Rujan 14, 2013, 19:45:56 »
Kasnije mislim detaljno opisati  ;D

Detekcija potere 99% linearnih TPS igara, pametnom dosta, ali je sve nekak anemično ko da se boje cenzura iliti ne znam čega, a i fluidnost tijekom napucavanja me nije oduševila (naravno, auto-aim off).

Najavljivali su MP3 detekciju, ali nije na toj razini, a bome niti na RDR razini. Padaju nakon ranjavanja, headshot je laserski precizan i učinkovit.

Problem je u tome kaj ovo nije nikakva evolucija, a prije par godina su dokazali da MOŽE bolje i to u sandbox okruženju. Ma znaš i sam kakvo je to čudo dok John Marston počne deliti drvene pidžame  cer1njo

Usporedbe koje radim, radim s njihovim prijašnjim igrama, na ostatak slične konkurentske sandbox ponude se popišam, tak da je ovo svejedno must have.

Offline ManTheRamparts

Odg: GTA V
« Odgovori #258 u: Rujan 14, 2013, 19:48:50 »
Znači, preveliki zalogaj su si zeli na trenutnom hardveru ko i neki prije njih. cer1njo cer1njo

RDR je mogel imati onakvu detekciju kad je ipak realno gledajući velika većina svijeta prazna (znaš kaj mislim). Ovo je vjerojatno više napućeno i tu je igra platila danak (više prometa i tak to sve skupa).

Offline the_prodigy

GTA V
« Odgovori #259 u: Rujan 14, 2013, 20:22:26 »
Igra se, igraaa :)
Graficki izgleda dost ljepse od GTA4, ali se takodjer vidi da je u nekim djelovima dosta limitirana zbog xboxa, ima i malo frejmdropova u nekim cut scenama. Inace poprilicno fluidno radi. A valjda bu izaslo i na PCu jednog dana da dosegne svoj potencijal.

Na vozni model se treba malo naviknuti, malo je osjetljiv na gljive, ustvari nisam ni pogledao da li mogu sensitivity nastimati.

Takodjer sam tek na pocecima igre pa nemogu nesto vise napisati, ali nisam razocaran u svakom slucaju.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: GTA V
« Odgovori #260 u: Rujan 14, 2013, 20:23:14 »
Trololo  cer1njo

Offline Iceman

Odg: GTA V
« Odgovori #261 u: Rujan 14, 2013, 20:57:58 »
Gledao sam stream kaj sam zakeljio post prije i skužio sam barem dvije stvari. Najavili su da će u GTA5 svijetu biti 5 puta više ljudi nego u GTA4 tj. da će grad izgledati življe. E sad, meni to tako uopće ne izgleda pogotovo jer su ulice i avenije puno šire. Da li je to zbog konzola (pa su lagali) ili ima 5 puta više ljudi ali na PC-u? Također auti se i dalje kreću kao krepane mačke, malo ih je, uglavnom sve izgleda anemično.
Drugo, vozni model. Skretanje auta mi je full čudan. Ali nemrem suditi dok ne probam.
Komentari?

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #262 u: Rujan 14, 2013, 22:59:13 »
Malo prije sam si pustio GTA 4 i RDR i vidim da malo pretjerujem tj. da su možda ipak očekivanja bila prevelika u ovom slučaju  ;D

Dobro je napucavanje, nije na razini RDR-a kaj se tiče brutalnosti, ali svaki metak se vidi na leševima, isto kao u MP3.
Početak me definitivno nije impresionirao, ali sad dok se malo zahuktalo sve sjeda na svoje. Pljačke su važan dio igre i dost kompleksno je izvedeno, skupljanje ekipe, planiranje itd.
Vratili su RPG elemente i skillove, a svaki lik ima i posebne sposobnosti. Franklin npr. tijekom vožnje može aktivirati slow-motion i uletavati u zavoje bez kočenja dok je vrijeme usporeno. Nitko vas ne sili da koristite (barem kolko sam do sada vidio). Puno je bolji frame rate u donosu na četvorku, a i općenito je prezentacija napredovala. Treba vidjeti kak je tijekom eksplozija jer tu je četvorka užasno štucala na konzolama.

@Iceman
Ima pješaka dosta dok pješačiš, ali čim sjedneš u auto i nagaziš na gas stvari se drastično mijenjaju. Kompromisi, ali promet je na zadovoljavajućoj razini tijekom vožnje.
Vozni model je jako poglupljen u onosu na četvorku koja je naginjala više prema simulaciji. Nema više izraženog body rolla i potrebe da se koči puno prije zavoja. Razlika ovisno o tipu vozila postoji, ali ni približno mi nije gušt voziti kao prije, a samim time niti otkrivati mapu. Da ne bi bilo zabune, sve je jako precizno i responzivno i još uvijek bez konkurencije čak i u takvom stanju.

Mapa nije odmah u potpunosti otkrivena, otkriva se slično kao u Diablu ili AC-u tj. dok prođete kroz neotkriven dio mape. Grad je jako velik, nemoguće je dobiti dojam o veličini preko one mape koja je leakala, a još je tu i ruralni dio. Glasovna gluma je odlična, a i likovi također. Sadržaja ima užasno puno i malo je nezahvalno trenutno pisati o bilo čemu. Svakim satom provedenim u igri se dojmovi mijenjaju na bolje. Neke stvari su žrtvovali, ali i dalje ostaje na tronu jer konkurenciju pravu jednostavno nema.

Offline Iceman

Odg: GTA V
« Odgovori #263 u: Rujan 14, 2013, 23:09:32 »
 thumbs1
Ali nisam zadovoljan ovo kaj veliš za vozni model.

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #264 u: Rujan 14, 2013, 23:21:08 »
Privikavanje čuda čini, ali stvarno šteta kaj nisu barem zadržali ili (kao što sam ja očekivao) unaprijedili onaj stari vozni model.
Moralo se nekaj žrtvovati, a još im je na ruku išlo kukanje kežual ekipe koja se žalila na (GTA IV) kompleksniji vozni model gdje je ipak trebalo malo paziti.

E da, model oštečenja je također lošiji. Ne tolko lošiji, kolko autu više treba da se pošteno razbije. Prije je tijekom kolizije pod punim gasom vozač letio kroz "šajbu" i prednji dio auta bio zgužvan ko harmonika.

Promjena na drugog lika baš nije tak brza i intuitivna kao što je prije prikazano, nije neki problem, ali dok po tko zna koji put mijenjaš malo iritira čekanje.
« Zadnja izmjena: Rujan 14, 2013, 23:26:49 od Thergothon »

Offline ManTheRamparts

Odg: GTA V
« Odgovori #265 u: Rujan 15, 2013, 09:02:47 »
To je vjerojatno prije i ubijalo frame rate na konzolama - fizika, kolizija etc.

Offline the_prodigy

Odg: GTA V
« Odgovori #266 u: Rujan 15, 2013, 09:07:20 »
Fora mi je mjenjanje likova, nije tako brzo kao što je prikazano, ali jučer promjenim na drugog lika, a on u nekoj uličici spava u autu za volanom i budi se cer1njo

Krenem prema mission pointu, usput vidim golf klub i zadržim se tamo nekih sat i pol vremena  ;D
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: GTA V
« Odgovori #267 u: Rujan 15, 2013, 09:54:45 »
Ko real life.  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #268 u: Rujan 15, 2013, 12:04:46 »
Odlična je igra, sve više me uvlači u svoj svijet - jedna od onih igri koje (barem u mojem slučaju) ne sjednu najbolje od prve, ali kasnije nemilosrdno jedu slobodno vrijeme. Klasični GTA  thumbs1

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #269 u: Rujan 15, 2013, 13:40:05 »
Grass roots stanger misija s Michaelom  cer1njo cer1njo

Pošto je briga za detalje brutalna, otišao po prvi put u igri u strip club. I tu je došlo do promjena, dodali su pogled iz prvog lica i touch opciju, ali ako vas zaštitar vidi letite van  cer1njo