Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1903776 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #9615 u: Listopad 04, 2016, 21:48:20 »
 ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline gamelaker

Odg: Birtija
« Odgovori #9616 u: Listopad 04, 2016, 22:28:01 »
Kazneni bodovi još uvijek aktivni, držiš se reda i onda random na radiju (kojeg uključim valjda dvaput godišnje jer se inače sluša vlastita playlista) naleti ova stvar:

Sad me sjetilo, zadnji radni dan na Hvaru sam zaradio svoju prvu službenu kaznu, dakle, krenem sa taxi stajališta za random hotel nebitno, i uobičajena procedura je javit se šefu kud idem i šta. Naravno, krenio sam i zovem šefa, nakon nekih možda 200m na kraju jedne jednosmjerne ulice stoje dvojica parkirani (uopće nisu zaustavljali), valjda me skužili da pričam na mob i krene frajer zamnom sa rotacijom i sirenom.  ave1

Ja onako koji kurac, mičem se sa strane da prođu (mislim si žure negdje momci oslobodit ću put), ulete ispred mene i izlazi lik iz auta onako full nabrijan ide prema meni 10/10 scena. Pitam ja u čemu je problem, bio sam vezan, brzina normalna i sve, i kaže frajer "pričali ste na mobitel", piše kaznu 250kn na licu mjesta ili 600 kasnije. Platio sam jbg, iako mi je čudno bilo jer sam čuo negdje valjda da za prvi prekršaj dobiješ samo opomenu il nešto? Nisam se htio prepirat jer mi je ionako neugodno bilo, imao dvije gošće u autu a dok je lik napisao kaznu prošlo je dobrih 15-ak minuta.  cry1

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #9617 u: Listopad 04, 2016, 22:40:28 »
Nisam detaljno upoznat sa zakonima, ali većinom se prvi put daje opomena za sitnice poput pojasa (dobio jednom) i sličnih gluposti tipa mobitel, ali sve ovisi o službenoj osobi koja te zaustavi i potencijalno aktivnim opomenama/kaznama u skorije vrijeme.

Za brzinu i alkohol pogotovo nemaju milosti, makar ti to bio prvi i zadnji prekršaj u životu.
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2016, 22:46:01 od Thergothon »

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #9618 u: Listopad 06, 2016, 19:58:01 »
Dečki pozdrav. Vratio sam se zreliji nego prije.
Ekipa, može li mi netko pomoć.
Sviram bas gitaru, već godinu dana, sada sam počeo skidati Cliff Burtona iz Metallice, sve super ide, ne mogu se požaliti, samog sebe iznenađujem.
Međutim, prije mjesec dana se doselim u stan u Zagrebu. Sam živim, školujem se. 4. godina srednje.
Imam jedno pitanje.
Meni policija stalno dolazi. Dolazi zbog gitare. Sviram naravno Rock i Metal glazbu, i sve sam pokušao da se smire ljudi. Upoznao se sa susjedima, ali zgrada ima preko 300 stanova, u neboderu, i naravno nisam se mogao sa svima upoznati.
Stavio sam obavijesti, vrijeme mog sviranja.
Ja shvaćam da se nekom ne sviđa buka, ali pokušavam utišati što više mogu, razumijete?
Danas, prije 10 minuta, došao mi policajac i dao opomenu, kaže moram prestati svirati, inače ide kazna za remećenje javnog reda i mira. Opomenu sam dobio.
Naravno, kakav sam ja, pitam:"Da li mogu kupiti Akustičnu Bas gitaru, pa tako svirati?"
Ispada da se i to može izjaloviti.
Uzeo sam neke loše slušalice i sviram preko toga.
Ima li netko ovdje znanje o gitarama i pojačalima, da mi kaže kako da snimim i u isto vrijeme sviram, ako su mi slušalice uključene na pojačalo? I može li netko preporučiti solidne slušalice za bas gitaru.



Stvarno sam se trudio da budem što tiši, svirao na 50-60dB, ali oni se i dalje žale, a kaznu si ne mogu priuštiti. A definitivno si ne mogu priuštiti da prestanem svirati, jer volim jako bas gitaru, i uživam svirajući ju. Možda da unajmim neku garažu ili nešto?
BTW - susjedi na mom katu se nisu žalili. Čak ovaj pored mene voli Riblju Čorbu i EKV, pa nekad odsviram njemu za dušu.  cer1njo cer1njo
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline c0bra123

Odg: Birtija
« Odgovori #9619 u: Listopad 06, 2016, 20:06:20 »
@Lollik

Ovaj gospodin će ti dati konkretan odg u vezi policije, koliko sam upućen 'očito slabo' da se ne smije poslije 22h glasno puštat muzika.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #9620 u: Listopad 06, 2016, 22:43:04 »
Točno, poslije 22h.
No, stavio sam obavijest da sviram gitaru od 19:00, do 20:00, te da ako netko ima problem, da dođe slobodno, i pokuca.
Par puta kucali, ja odmah izgasio, nikakav problem. Ali evo, treći put policija dolazi, i sad mi je rekao da sljedeći put dobijam kaznu za remećenje javnog reda i mira.
Pošto sam sam u Zagrebu, i živim od roditeljske grbače, školuju me ovdje, rado bih izbjegao kaznu.
No ne vidim po čemu sam ja kršio zakon. Možda sam glup, ustvari, moji prošli stari postovi na ovom forumu, potvrđuju da nisam baš najbistrija žarulja, ali stvarno ne vidim krivnju. Ako netko ima problem, pokuca, ja se ispričam, i ugasim. Svaki put sam tako, i sa stanarima mog kata nisam imao problem.
Ja stvarno razumijem da Bas gitara zvuči dosta mučno, niske frekvencije i glasna je. I da, osobito kad vježbam pjesmu, recimo Anesthesia (Pulling Teeth) od Metallice, zna zvučat loše, osobito kad pogrešim. Ali trudim se utišati što više mogu, da ja čujem, to mi je stvarno dovoljno. I opet dolaze.
Ne znam zašto su ljudi toliko lijeni. A neće poslati predstavnicu zgrade, zato što je žena skidala moje ime s portafona svaki put kada sam stavio. Mjesec dana živim ovdje, i još nemam ime, i ne da žena da stavim. Pa sam možda, slučajno rekao u ljutnji, naravno, svatko u ljutnji kaže svašta, da, citiram:"Ako mi dotična gospođa još jednom skine prezime s interfona, ja ću rastaviti rešetku i interfon/portafon.".
Naravno, u tom trenutku nisam razmišljao.
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2016, 22:45:21 od manjamax »
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #9621 u: Listopad 06, 2016, 23:11:41 »
 fpalm1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Lollik

Odg: Birtija
« Odgovori #9622 u: Listopad 06, 2016, 23:29:19 »
@manjamax

"U pravnoj teoriji i sudskoj praksi je zauzet stav da je javno mjesto ono mjesto gdje je pristup moguć neograničenom i neodređenom broju osoba (javno mjesto u užem smislu – realno javno mjesto), ali i ono mjesto koje nije dostupno neograničenom i neodređenom broju osoba, ali je radnja djela ili su posljedice djela dostupne javnosti (javno mjesto u širem smislu –  fiktivno javno mjesto)."

sto će reći da ako sviraš glazbu u kući, stanu, terasi, balkonu koja je u tvome vlasnistvu, ali pri tome remetiš tuđi mir (svojih susjeda, prolaznika itd.) zbog glasne muzike jel..moze te se prekrsajno kazniti za remećenje javnog reda i mira ... pročitaj si  --> http://www.mup.hr/UserDocsImages/PA/onkd/1-2015/djuras.pdf



..long story short, ako želiš izbjeći daljnje neugodnosti koristi slušalice dok sviraš i gg. ipak postoje i ljudi s posla, s malom djecom, starci koji nisu navikli na takvu razinu buke pa im to smeta jer nemaju svoj mir.

pogotovo mislim da bi me trebao poslušati jer će ti napisati kaznu 100% ako kažeš da su te već par puta usmeno upozorili. znači bili su i više nego ljubazni što se upozorenja tiče.
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2016, 23:39:12 od Lollik »
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #9623 u: Listopad 06, 2016, 23:52:37 »
Hvala Lollik. :)
Ništa, sutra idem do Music shopa, koji mi je ionak 5 minuta pješke, pa ću pogledati neke slušalice, dovoljno dobre. Ne vrijedi mi se zafrkavat s glupostima.
Sad bar znam što sam skrivio.
Doduše, sad sam dosta paranoičan, što ako mi dođe ekipa, ne znam ni jel smijem muziku puštat.  cer1njo
Mislio sam da bi mi akustični bas pomogao, lagano prodam ovaj, i uzmem akustični, no na moje iznenađenje, policajac je rekao da je i to riskantno.
No dobro, ipak, ovo je zgrada s puno ljudi, i ja moram imati razumijevanja za njih, kao što oni imaju za mene.
Slušalice su spas, a stan sam iznajmio, razmišljao sam ono, kao u starim Jugoslavenskim filmovima, kartone od jaja lijepit po zidovima, zbog zvučne izolacije.  cer1njo
Enivej, 4. razred, najveći strah matura, sve ostalo je ok. Prestao sam igrati igre još davno, prije godinu dana, nekad zaigram CS:GO, jer eto, da mi ne bude dosadno, a ovako, ili sjedim u stanu slušam pjesme i sviram, ili izađem negdje van.
Zasad sam odličan u školi i tako, ništa posebno.
Uskoro na vozački, prvi auto ću tražit Yugo 45. Jednostavno sam se provozao u njemu i zaljubio.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #9624 u: Listopad 06, 2016, 23:54:20 »
 ave1 ave1

Offline Luckyluke

Odg: Birtija
« Odgovori #9625 u: Listopad 07, 2016, 00:30:17 »
To ti je tak kad živiš u zgradi, imaš oko sebe ljude s različitim potrebama i navikama. Zato nema ništa bolje nego živjet u kući, navijem muziku kolko jako i kad hoću. Pojačalo mogu na 11 odvrnut i nitko mi ne može ništa prigovorit. Ako imaš na pojačalu izlaz za slušalice spoji si preko toga i sviraj do mile volje.

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #9626 u: Listopad 07, 2016, 00:36:14 »
Imam izlaz za slušalice. Uzet ću si Pioneerove slušalice, 150 kn su u Music shopu, i to mi je dovoljno.
A dobro, ja sam dečko iz Vinkovaca, gdje sam mogao na koliko god hoću puštat i glazbu, te svirati, i nitko se nikad nije žalio. Priznajem, da, prvih tjedan dana sam malo pretjerao, što je prvi dolazak policije riješio, samo bih volio, kad bi stvarno ljudi došli požalit se na vrata, i fino reći. Razumio bih.
Slušalice će, nadam se sve riješit, ali strah da ne dobijem kaznu, ako ekipa dođe me jebe. A ionako sam prestao zvat ekipu, dođu popiju sve što se ima, pojedu, seru, rade sranja, pokupe se i odu. Ja rastjerao, prijatelj i prijateljica mi samo dolaze, i to je to. I nema više problema.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline bartul_9

Odg: Birtija
« Odgovori #9627 u: Listopad 07, 2016, 06:33:59 »
Boze sacuvaj.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #9628 u: Listopad 07, 2016, 10:09:58 »
To ti je tak kad živiš u zgradi, imaš oko sebe ljude s različitim potrebama i navikama. Zato nema ništa bolje nego živjet u kući, navijem muziku kolko jako i kad hoću. Pojačalo mogu na 11 odvrnut i nitko mi ne može ništa prigovorit. Ako imaš na pojačalu izlaz za slušalice spoji si preko toga i sviraj do mile volje.


Ha čuj Lucky.... Sve pet, ali isto ti tako može doći prvi susjed i odvrnuti cajke na 11 jer eto on živi u kući i nitko mu ništa ne može. Naravno da si ti na svom teritoriju, to je tvoje vlasništvo, ali nekog reda i jebene kulture i osjećaja za okolinu u kojoj živiš mora biti.
Naravno da me se krivo ne shvati, nemam ništa protiv da xy susjed odvrne pojačalo i svire metallicu, iron maiden ili što već ili da xy susjed uzme dj mixer i pušta elektroniku i što već, ali kada bi mi to radio kada se sjeti i koliko jako hoće e to je onda problem.

Evo imao sam friški slučaj vjenčanja u susjedstvu. Dakle ja živim u manjoj zgradi (3 kata), a susjedi kod kojih je bila svadba žive u kući udaljenoj cca 50 metara od zgrade. Dernek je trajao 2 dana. Ajde prvi dan je bilo ok, bili su kojih 3 sata kod kuće i onda su krenu prema crkvi itd. Drugi dan, Muštuluk, Pariške kapije, Ne može nam nitko ništa itd je krenulo oko 15h i završilo oko 23h.
Pa sad da ja tebe pitam kako bi ti izdržao? Ili bi zvao policiju ili odvrnuo pojačalo do 11, ali to sigurno ne bi trpio.
Još je moj stav: Ajde ljudi se žene, nek se vesele, ali definitivno ne podržavam ovo navijem muziku kad hoću i koliko jako hoću.
Jer sa takvim stavom ti isto zaslužuješ da ti netko odvrne cajke (njih spominjem jer pretpostavljam da ih mrziš) sa pojačalom na 11 i ono kad mu prdne.

Offline bartul_9

Odg: Birtija
« Odgovori #9629 u: Listopad 07, 2016, 10:40:20 »
Pa meni kraj kuce ljeti dode 15 Zagrebcana i dogodi se da 2,3 noci iza reda pjevaju i pricaju do 2,3 sata u noc, a to sve doslovno 3 metra od mog prozora od sobe.Nisam im nikad nista rekao, niti mi je palo na pamet.Isto tako sljedeca kuca do te su ljudi koji tu zive stalno.Ljeti kad je neka festa, rodendan ili nesto raspale muziku od 2 popodne do 12 ili 1 u noc kad dode Policija i prekine slavlje.Imaju takvo ozvucenje da se moze napravit koncert ispred kuce im, znaci doslovno nesto nemoguce.Zadnji put kad je bio party dosla je Policija u punoc i prekinula muziku jer je neko od susjeda zvao Policiju.Meni osobno nikad nisu smetali, dobar sam sa njima, a kad upale muziku izadem na balkon i slusam, a ako mi se neda odem u sobu i na lapotop, ako mi bas smeta zatvorim prozor.Stvarno neznam sta bi morao dozivjet da im zovem Policiju.Mozda ako bi bila grupa debila pa da krice i rade kakvi nered, al da cu nekome unistavat zabavu i gust, ne pada mi napamet.

Moram jos rec da se to dogodi par puta ljeti i eventualno za Novu Godinu.Kad bi to bilo 1,2 puta tjedno bacio bi im bombu u dvor.

Al ono, moras toleriart kad se ljudi zabavljaju, da dodem ja jedan dan i napravim festu nebi mi niko nista rekao.Samo treba bit korektan i popricat sa ljudima i sve 5.Nemozes ko ovaj gori u zgradi sa 1000000 ljudi pocet svirat gitaru sa pojacalom, jos ako neznas svirat to je zivi uzas.Ja bi ti prvi zvao policiju.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller