Autor Tema: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain  (Posjeta: 96747 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #360 u: Rujan 16, 2015, 18:41:45 »
Za doktora znam kaj ga živcira i moš ga jebat on je takav i ja to priznam.
Al što sam se načitao dreka po interentu. Dođe igra koja gameplayom rastura sve ikad izašle stealth naslove i ekipi je dosadno igrat side misije, igra im je monotona.
Tolika širina razno raznih pristupa je neviđena!!! Neviđena jebeno. I s tom širino ak ti igra dosadi, odi nađi drugi hobij, prestani igrat igre.

Prodaj kantu, konzolu, kupi skuter, mikser ili drva i cepaj! Nemreš mi krafne bacat u oči nikako. Hideo BOG, ISUS...  <3
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #361 u: Rujan 18, 2015, 20:58:38 »
38 sati, završio 15 story misija...
Sve se nećkam da stanem sa igranjem dok ne dođu novi monitor i grafička...

Offline Cole™

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #362 u: Rujan 19, 2015, 15:13:49 »
Cemu, nece se nista bitno promjenit dojam radi nesto bolje prezentacije.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #363 u: Rujan 21, 2015, 08:01:35 »
Hoćete čut šta je veliko sranje? Ili je to A Hideo Kojima Game pa je super duper?
Naš protagonist može popit valjda sto milijona metaka! Da, da, stealth fokus bla bla bla, sa sto tona oružja, ali opet - skoro pa je besmrtan; popijem osamdeset sanžera olova, sakrijem se iza grote i hopla, kao nov!! Ma daj ajde...
AI je nekad zbilja ćorav!! Da ne spominjem kako me živcira kada ležim na podu gdje nema niti trave nit grmlja i ovaj je pored mene, ali ne jebe živu silu!

A ako je istina ono o otključavanju novih story misija ponovnim forsiranjem prelaska pređenih story misija na većoj težini kažem da je to najveće sranje ikad To može radit Super Mario, ali ne igra sa ovako kompleksnom pričom i ostalim sranjima!
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2015, 08:04:19 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #364 u: Listopad 08, 2015, 20:19:15 »
Jel presao tko,  platinirao dojmovi i tako?

Ja se totalno ohladio od nabavke igre..

Offline Thergothon

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #365 u: Listopad 08, 2015, 20:22:33 »
80h igre i ne staje se, barem još toliko do platine  kuul

Offline Praetorian

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #366 u: Listopad 08, 2015, 20:33:20 »
Cekam tvoje dojmove kad zavrsis igru :)

Offline Wulf

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #367 u: Listopad 08, 2015, 22:17:35 »
da tu napišem, da igram dvojku...
E tolko stvari nisam još doživio u nekoj igri, a kamoli stealth.
Mislim na neke stvari koje uopće ne bih očekivao.
Boss fightovi su unikatni i fakat ono one of a kind. Zatim dijalog, pogotovo između Rose i Raidena. Malu bi zašamarao sam tak. Kaj ona njega sad jebe kaj on ne spi z njom?
Zatim sami story telling. Prije sam igrao jedinicu i to jako kratko i nisam uopće slutio kolka je to sve zavrzlama oko priče. Tolki plottwistevi, zamršene radnje, izdaje i šta ja znam čega sve ne.
Komični dijelovi su mi vrh. Posklizavanje na ptičju kakicu, zatim ona knjiga koju im možeš podmetnuti i slične pizdarije.
E da... I likovi također. Više manje mislim na bossove jer su oni jedini koji su napravljeni drugačije i na glavne "glumce". Ocelot, Fortune, Vamp, Solidus, Fatman, etc...
Jeba ti vrag njivu, trebalo je to stvarno sve izmisliti, smisliti i zamisliti. Svaka čast Japancima  ave1

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #368 u: Listopad 21, 2015, 21:42:45 »
I Ther? Kakva ti je ovo igra?  cer1njo

Imam prijatelja koji je ogromni fan MGSa i nema mu bolje igre od Snake Eatera, kupio je sve moguće verzije, (on je onaj koji mi je i dao PS3 sa MGS igrama da odigram) i znaš šta kaže*
Ovo nema veze sa MGS igrama! Toliko je razočaran da me pito gdje može pljuvat po igri, (nije forumski tip).

Sve sam već reko šta mislim; odličan AI nemože spasti svaku sporednu misju da je identična, gnjusno prazan "open world" ilitiga otvoreni svijet i nevjerovatno ponavljanje glavnih misija na težoj razini da biš nastavio priču dalje!!
To mi je game breaker!! NEMOŽEŠ i NESMIJEŠ u single player kampanju stavit ponavljanje isitih misija da biš nastavio dalje! NE! TO je po kratkom postupku game breaking bug, (totalno krivi izraz, ali to me odbija od ikakvog prelaska igre)!
To se nesmije napravi pa makar to bio neki "vaš" Bog Kojima! TO se nesmije napravit!
Neći niti pričat o famoznoj preorder misji koja ne postoji i recenzijama tipa 10/10; 9/10

Uglavnom se slažem sa tvojim recenzijama i viđenjima igre ikao ja često preko tih nedostataka pređem...

Znam situaciju sa WItcherom 3 i popljuvo sam ga u svom osvrtu, ali napominjem, da odličan AI nemože sapsiti prosječnu igru!

Došao sam do 28 misije. I ovo je jebeno repetativna igra; za nju je Witcher 3 remek djelo po pitanju open world segmenta!

Nisam došo do pete misije pa da bacam paranglae. A i spominjem prijatelja koji nije mulac i ogromni je fan ovog serijala!
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2015, 21:47:55 od doktor1 »

Offline Thergothon

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #369 u: Listopad 21, 2015, 23:32:24 »
U nekim segmentima fenomenalna (gameplay mehanike koje predstavljaju vrh u žanru), ali daleko od savršenstva i MGS završnice kakvu sam od Kojime očekival.

Side misije jesu repetitivne i ako ih se pravilno ne dozira mogu gadno zamoriti. To se meni dogodilo i trenutno pauziram s igrom.

Igra koja ti daje takvu slobodu u pristupu je pala na najosnovnijem. Čak i tijekom nekih glavnih misija čovjek ima dojam da su side misije jer su van svakog konteksta i samo popunjavaju prazninu do iduće misije koja će stvarno nastaviti s pričom.

Najveći problem je prezentacija priče koja bi se trebala odmotavati kroz te misije. Uzmimo na primjer GTA serijal, repetitivne igre i to jako u svojoj srži, ne pružaju niti približno toliko opcija, improviziranja i mogućnosti na koje možeš neku misiju završiti. Postoji velika razlika u našoj percepciji zabave ovisno o tom kontekstualnom značaju, nije isto ako mi na mapu nabacaš bandu yakuza i jednostavno me gurneš da ih eliminiram, ili mi prije i nakon misije pustiš cutscenu koja čitavom događaju doda određenu notu dramatičnosti i smisao, a vjerojatno i neke posljedice koje bi me trebale zaintrigirati i natjerati da nastavim dalje igrati. Sve je to iluzija jer ću i dalje u suštini raditi identične stvari kroz 90% igre, ali mi ta iluzija godi u takvoj SP igri, u suprotnom dolazi do zamora nakon nekog vremena bez obzira na kvalitetu gameplaya - isto pravilo vrijedi i u obrnutoj situaciji.

Išli su na jebenu kvantitetu, kome treba 150 side misija u kojima ćeš se na desetke puta morati vraćati na istu lokaciju, ali to je najmanji problem, još ćeš morati isto toliko puta na toj lokaciji izvršiti identičnu stvar. Npr. spašavanje zarobljenika broj 10 iz iste jebene ćelije u kojoj je bio zarobljenik broj 3, samo ovaj ima bolje statove  kava1

Kaj se tiče Witchera 3 i živosti svijeta, super, ali u stvarima koje izravno utječu na gameplay me užasno razočaral i uz sve mane i repetitivne side misije mi je MGS zabavniji za igrati i suštinski je sve samo ne repetitivan. Kakve situacije, kakve scene... a sve u mojoj slobodnoj režiji na putu do cilja, cilja koji je jedini u čitavoj priči problematičan i repetitivan.

Skroz drukčiji MGS koji ima dosta problema i teško se oteti dojmu da nisu posljedica Kojiminih nesuglasica s Konamijom, ali i dalje igra vrijedna igranja s određenim vrhunskim elementima bez konkurencije u žanru.

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #370 u: Listopad 21, 2015, 23:45:35 »
Ljepo sročeno...

Smatram da 2015, još malo 2016 godine nemožeš napravit "open world igru" bez živog svijeta!
MGS V ima užas; samo outpostove i ništa drugo!
Witcher 3 je pokazatelj kako se treba napravit imerzivna open world igra! Da se razumejmo, ima velikih mana, W3, ja samu svom osvrtu praktički popljuvo igru i kolega Praetorina je reko da nije probo nakon toga šta je pročito je praktički nebi ni kupio. ALi ja sam se samo baziro na negative stvari jer o pozitivnim je već sve rečno!

Alergiju mi baca taj radijus neprijatelja, i još mnoge stvari, ali opet je meni cjeli paket bolje napravljen nego novi MGS! Naravno, to nije isti žanr, ali smatram da se razumjemo o čemu pričam...

I dobro si reko kada je CDPR reko da će Cyberpunk biti veći od Witchera!
Nadam se manjem, a ispunjenijem svijetu sa odličnim likovima i borobom! Netreba veći svijet nego šta ima W3; savim dovoljno pa i previše!

CDPR je sa WItcherom 3 napravio odličan temelj da Cyperpunk bude igra koja će zasluženo kupit 10/10; 9/10
Jer budimo iskreni niti MGS V niti W3 nisu zaslužili te ocjene!
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2015, 23:50:33 od doktor1 »

Offline Thergothon

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #371 u: Listopad 22, 2015, 00:10:00 »
Slažem se ja s tobom da Witcher ima detaljniji i imerzivniji svijet i normalno da priželjkujem za svaku open world igru da napreduje i probija granice kvalitetom na tom području.

Samo eto, kroz interakciju s tim svijetom mi se ta imerzija jako brzo raspline zbog znaš već i sam kojih problema.

Valjda su neko dodatno iskustvo i znanje stekli radom na Witcheru, ali megalomanija je zlo...  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #372 u: Listopad 22, 2015, 00:17:42 »
W3 svijet + MGS V AI, malo Chris Avellona, Briana Farga i ekipe, puno vrhunskog voice actinga = Cyberpung 2077  ;D

Šta god, ali Kiefer Sutherland je odradio odličan posao... Već sam piso o tome, ali šta je je... Dobro je ovdje odradio....

Offline Thergothon

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #373 u: Listopad 22, 2015, 00:26:11 »
Šta god, ali Kiefer Sutherland je odradio odličan posao... Već sam piso o tome, ali šta je je... Dobro je ovdje odradio....

Skoro jednako dobro kao Quiet  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
« Odgovori #374 u: Listopad 22, 2015, 00:28:00 »
Nije on kriv šta su im dali skoro pa identičan broj rečenica...  ave1