Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1901642 vremena)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline CROKiXi

Odg: Birtija
« Odgovori #2580 u: Listopad 02, 2012, 22:01:23 »
Nek Bayern do kraja preokrene rezultat i mogu kupit više keyeva za FIFA-u   cer1njo thumbs1
osim Bayerna za sad je idealna situacija  shy1
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline DogZy

Odg: Birtija
« Odgovori #2581 u: Listopad 02, 2012, 22:02:13 »
Ok, hvala ti Punisher  kadt1kažem
Stvarno trebam sjesti ovaj vikend i razmisliti o svakom faksu koji me interesira, jer sam već jučer dobio a4 papir predprijava za državnu maturu, u kojem moram ispuniti osobne podatke i zaokružiti izborne predmete i razinu. A to moram predati do sljedećeg tjedna.

Kako je to nekad bilo lagano(bar sam tako čuo i stvorio mišljenje), prijemni i gotovo. Sad državna matura koja je svakom godino sve teža i teža...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #2582 u: Listopad 02, 2012, 22:29:10 »
Što se državne tiče, nije tolko teška ali trebaš učit, ovi prošle godine nisu imali ništa težu nego mi, negu su čuli od moje generacije da je pičkin dim pa su učili tjedan prije. Uči umjereno kroz godinu i ne budeš imao problema, ak te kaj bude zanimalo slobodno pitaj :)

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #2583 u: Listopad 02, 2012, 22:50:45 »
@ Dogzy:
Upiši ono što te najviše interesira, vjeruj mi, ne isplati ti se ić na studij za koji nisi siguran želiš li ga završiti i to raditi, ako baš želiš na faks, imaš ovu zadnju godinu srednje i malo si piši na papir prednosti i mane svega što želiš i nekako si odaberi ono što ti ima najmanje loših stvari. Moja preporuka ti je da samo mirno i dobro razmisliš i nikako ne slušaj previše što ti ljudi govore, jer ti si u tome najbitniji i ono što TI misliš. Mnogi ljudi će ti govoriti "a što ćeš radit s tim, kako misliš zarađivati, pa to je teško..." Ne slušaj nji nego samo sebe. Moj prijateljski savjet, govorim ti iz vlastitog iskustva, jer sam jednu godinu faksa na taj način popušio.

@Ther: Znam tu priču, uvijek sam lajkao Lambo zato ave1

+1 na oboje

Ther - znam ja to, samo se zekam malo, smiješna mi igra  ;D

DogZy - Točno ovo što ti kaže Punisher. Ja sam upisao strojarstvo zato što su svi govorili kako sa tim imaš siguran posao i jer mi je to bio kao "logičan slijed" nakon srednje tehničke, ali nijednom se nisam zapitao tj priznao si da sam bio retardiran za tu školu i jedva se provukao iz matematike (svaki razred na popravni fpalm1), i na kraju sam potrošio 3 i pol godine na strojarstvu, i spušio prava. Da je po starom sistemu, zavšrio bih ga još kad-tad, ali što mi to znači kada sam glup oduvijek za matematiku, te i da završim nekako, kad bi mi došao neki proračun na poslu, zbog mene i mojih računa bi se ne znam, raspao avion cry1

No tebi ako imaš afiniteta za to (matematika i fizika), i to ako si dosta dobar u tome, FSB bi ti bio sjajan izbor. Faks je zanimljiv, dapače, neki predmeti su mi bili genijalni i imao sam i četvorke i petice, ali sam popadao mehaniku 2, nauku o čvrstoći, matematiku IV itd... Mislim, ovo se sad čini suprotno od prvog rečenog i od onog što je Punisher rekao, no ne nagovaram te na studij, ali voliš aute i kažeš što želiš raditi - e pa ovaj posao ti je jako dobar put i do EVO magazina, ili čak do radnog mjesta u nekoj auto firmi ako budeš dobar... a ako budeš izvrstan, možda i do mehaničara za neku momčad thumbs1
Već na faksu ćeš imait priliku raditi i voziti bolide - googlaj FSB formula student i slične pojmove...
Ponavljam, sjajan faks općenito, i najbolji koji možeš izabrati ako se želiš bilo gdje ubaciti u auto industriju (osim ako ćeliš biti dizajner, tada je bolji studij dizajna na arhitektonskom fakultetu), ali moraš imati afiniteta za to - žicu za matematiku i mehaniku jer ćeš se nagledati i brojki i proračuna i tablica i svega. Ja sam materijale i tehnologiju rasturao (Materijali I i II - 3, Karakterizacija materijala - 5, Kemijska postojanost materijala - 4, Tehnologija I - 4, Tehnologija II - 3, samo jer sam se zakačio sa profesorom i svađao i uživo i preko maila još i sa njim i njegovom asistenticom -  cer1njo, Polimeri i kompoziti - 4 itd), dok sam sa računskim predmetima bio koma (Matematika I - 2, Matematika II - 2, Matematika III - 2, Mehanika I - 2, a ostale srodne poput Mehanike II ili Nauke o čvrstoći nisam rješio u 2 ponovljena upisa i izgubio pravo na studij, tako da mi đabe bilo sve ono gore).

No ako nemaš žicu za to, i nije ti toliko bitno ili zabavno biti mehaničar/inženjer/konstruktor, radje odi na bilo što drugo (ali opet ne FER ili PMF cer1njo)
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 22:54:15 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #2584 u: Listopad 02, 2012, 23:00:15 »
@Dogzy - ovo što je Punisher rekao upotpunosti se slažem. To moraš odabrati bez ičije prisile. Za tvoje je dobro da shvatiš danas, sutra, za tjedan dana, mjesec što želiš u životu raditi, čime se baviti. Moj buraz je treći razred gimnazije i već mu sada govorim da o tome razmišlja. Ja uskoro završavam svoj faks i nemogu reći da sam njime nezadovoljan, ali iskreno volio bih da sam taj odabir mogao ostaviti kada bi imao recimo 20 godina. Definitivno smatram da danas imam 18 godina, zadnje što bih upisao bi bi sadašnji faks (ali definitvno razlog tome je sadašnja situacija u državi i stanje u kojem se nalazi moja struka).

Kada bi mene pitao, zadnje što bih odabrao je faksu za koji znam da ću nakon završetka teško naći posao (ali to je danas skoro kod svake struke), tamo gdje nema love, napredovanja itd.
Nakon završetka faksa teško ću naći posao, a ako ga i nađem plaća će mi u najboljem slučaju biti do 6000 KN. To za neke nije malo, ali iskreno za mene je, pogotovo kad znam na kojem sam faksu, što učim, koliko sam proveo na njemu i koliko se moja struka više cjeni vani.
U drugom slučaju moj frend (inače odlično govori i engleski i njemački- živio kao klinac u njemačkoj), je završio FER ( i pišao krv na njemu, znao sam ga viđati jedanput u 3 mj, učio subotama i nedeljama na faksu), Nakon što je ovo ljeto dobio diplomu, predao je životopis u nekoliko stranih firmi u svijetu (Njemačka, Bliski istok itd). Nakon par dana dobio je ponudu iz Munchena, Stuttgarta, Bremena. Dobio je poziv na razgovor u Munchenu,  na svoj trošak, proveo 3 dana, pored firme nekakav BMW centar, provozao sve nove modele. Javili su mu se opet za koji dan kako bi PREGOVARALI za plaću ! Početna plaća 2500 eura, može napredovati i imati još veću plaću. Javili su mu se iz Stuttgarta, poslali mu dvosmjernu avionsku kartu i plaćen boravak u hotelu. Ide ovaj četvrtak.
Bremen - tu mu se baš i nejde jer je najdalje od RH, ali ta firma se bavi nešto najsličnije čime se on bavio na faksu (firma se bavi nekakavim torpedima za vojnu industriju).

Hoću ti reći dobro odaberi. Morate zanimati time čime se želiš baviti, ali mislim da u današnje vrijeme jako dobor gledaj što je plaćeno.
Zato pazi ovo uvijek će u svijetu trebati proizvoditi hranu, proizvoditi lijekove, liječiti ljude.
E sad kako vidim tebe zanima nešto vezano uz automobile, naravno kao i mene (ali ja u najboljem slučaju mogu jednog dana kupiti dobar sportski auto, ali imati veze sa autoindustrijom nikako). Ako imaš veze za EVO magazin (a tu se osim vožnje radi o novinarstvu), onda razmisli o FPZG - Početna .
Ako želiš baš imati doticaja sa industrijom (ali u RH ne to nepostoji, riješenje deportacija iz Hrvatske) onda FSB Online . Inače tamo ima neka sekcija formula student FSB Racing Team - Formula Student Team from Zagreb .

Dalje neću nabrajati, jer moraš sam odlučiti. Kako sad stvari stoje ja znam da ako hoću nešto napraviti, zaradati, kupiti i imati moram otići iz ove zemlje. Mogu ostati ali u tom slučaju mogu si kupiti Huyndai i20 na kredit, Stan za vrapce od 50 kvadrata na kredit, hranu na kartice, odjeću i obuću na rate. I sve to vraćati cijeli život sa kamatama naravno. Ne kažem da će vani biti lakše, ali teže da može gore od ovoga. Nadam se da će frend otići Njemačku, a onda ako sve bude ok za koju godinu i ja.
Neželim da te plašim, ali situacija je takva (naravno jedino ak ti starci plivaju u lovi onda je to druga stvar).

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #2585 u: Listopad 02, 2012, 23:02:27 »
eto već je Shimmy nešto napisao o strojarstvu

Offline DogZy

Odg: Birtija
« Odgovori #2586 u: Listopad 02, 2012, 23:09:36 »
Hehe hvala!
Shimmy, ti si trebao na komparativnu knjizevnost ili povijest knjizevnosti, vidim da ti ide pisanje eseja cer1njo sala mala, upio sam svaku rijec iz ovog sto si napisao ti i Punisher. Matematika mi je uvijek oko 3, ako se svojski potrudim, mogao bih dogurati do 4orke. Fizika mi nije problem, uvijek imam 5.
No da ne duljimo previse,
Jer ljutit ce se glavesine
Da pisemo u krivu temu
Dalje ne mogu slozit rimu cer1njo cer1njo
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Birtija
« Odgovori #2587 u: Listopad 02, 2012, 23:15:42 »
Genijalan post Iceman! thumbs1

Negdje sam čuo informaciju da je lani 30000 mladih ljudi otišlo van iz zemlje kako bi se skolovali i ostali zivjeti vani. Tako da ću dobro paziti na engleski i talijanski, posto mi je to drugi jezik.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #2588 u: Listopad 02, 2012, 23:30:41 »
Mnogi ne znaju da je Ferruccio Lamborghini bio vlasnik istoimene tvrtke koja je proizvodila samo traktore. Kasnije dok je postao ultra uspjesan, pozelio je nabaviti brutalni sportski automobil. Ko i svaki baja, nabavio je Ferrari. Nakon par voznji dosao se osobno pozaliti Enzo-u da kuplung/spojka apsolutno ne valja i da njegovi traktori imaju to bolje izvedeno  cer1njo Enzo mu je na to odgovorio da pojma nema tj. nek ide sa svojim traktorima gnoja razvozit po poljima  cer1njo Ferruccio iz inata odlucio napraviti vlastiti auto koji ce biti bolji od Ferrarija, implementirao kuplung iz traktora i tako se rodio prvi Lambov auto  cer1njo
ave1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #2589 u: Listopad 02, 2012, 23:31:05 »
Iceman - a koji je to faks, što studiraš?

DogZy - hahaha, zadaćnice su bile nešto što sam uvijek rasturao i mislim da nisam nikad dobio manju ocjenu od 4, od osnovne do kraja srednje, kod 4 različita profesora  cer1njo
Ali ne zanima me to  :P
A ovo što Iceman kaže je na žalost istina. Činjenica je da danas u HR možeš imati lijep život na 2 načina:
1)da si guzonjin sin  ;D ili
2)budi najbolji u svom polju thumbs1

Problem je što ovo drugo nije lako, no ako znaš što te zanima, što voliš raditi, što ti ide itd, usmjeriš se u tom polju i rasturat ćeš.
Mislim stvar je što svugdje i oduvijek onim najboljima ne fali novaca, ali vani i prosječanj može živjeti pristojno, kod nas na žalost nije tako, i sve je manje iz dana u dan. Ali ond aopet, ako budeš zaista najbolji u nekom polju, vjerojatno ej opet bolje otići van i biti najbolji npr u Njemačkoj cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Birtija
« Odgovori #2590 u: Listopad 02, 2012, 23:39:48 »
Crno nam se pise cry1 cer1njo

Vezano za 1), 2).
Budi najbolji u guzenju cer1njo to najbolje prolazi
Ili kako idu ono stihovi TBF-a:
"..ili oni koji dobro podmazanih analnih otvora idu linijom najmanjeg otpora..."

Ma nema gorega nego kad ti za svoju domovinu moras govoriti da je sranje, samo zbog politike i nacina upravljajja. Pa ti ne preostaje nista drugo nego odlazak u druge zemlje Europe, o kojem mastam i jos uvijek ne razmisljam.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #2591 u: Listopad 03, 2012, 00:34:56 »
E da vidiš nisam napisao na koji faks idem. Studiram na Veterinarskom fakultetu u Zagrebu. Nažalost jedini i zadnji put sam upisao parcijalu 6. godinu. Sve redovno i onda ovo. Ali ok prošlo me za 2 dana. Pazi ovo položim sve kirurgije, porodništva, radijacijsku higijenu, sve ono bitni predmeti koji nose dosta ects bodova i onda roknem na predmetu od 2,5 boda. Progutam ponos i molim docenta da me pusti jer mi je to uvjet, a on kaže nismo na placu da se molimo. Idiot! Ali ja uvijek kažem, nemogu kriviti drugoga za svoje greške (u ovom slučaju stvarno nisam znao zadnje pitanje). Ali očekivao sam prolaz s obzirom da su kolegice dan ranije rekle da im je to uvjet i pustio ih. Ali jbg koliko vidim nisam cura, tako da : Uči sine .

Ono što bih htio reći za svoju struku je da je pala na najniže grane. Prije 20-30 godina kada bi završio veterinu mogao si raditi 20 poslova, danas možda 5. Mi na veterini ne učimo univerzalnu anatomiju, znači samo za jedno biće kao na medicini, ja moram znati i anatomiju konja, krave, ovce, koze, svinje, psa i mačke (domaće životinje). Vani je doktor veterinarske medecine gotov u jednakom statusu kao doktor medicine (Ljudi), ovdje ispada sa veterinar samo želi nešto naplatiti, selski veterinari pod pultom imaju čašicu pa toči itd. Posla nema, poljoprivreda propada, samim time i stočarstvo. Doktor opće prakse (znači obični obiteljski liječnik u domu zdravlja) zarađuje cca 7500 KN, ja vjerojatno u početku cca 4500 KN, kasnije 5000-6000 KN.
Danas pogotovo u ZG-u psi i mačke imaju veliki značaj, ali konkurencija je velika a posla za nas buduće veterinare nema. Volio bi specijalizirati kirurgiju, ali to ovdje nemam gdje raditi osim na faksu, a tamo čak i da popuš.... svim k....... nebih dobio posao (previše ih je).
Za otvoriti privatnu praksu treba prvo iskustva, pa onda novaca (kojih nemam).

Iskreno Veterinarski fakultet sam upisao samo zato što mi je to bilo logično nakon veterinarske škole. Danas nema šanse da bih to upisao. Ne zato što nevolim, nego zato što neznam gdje i kakva mi je budućnost. Svi profesori na faksu kažu da im je žao nas studente jer nas ne čeka svjetla budućnost. Žalosno. Znaju uzimati pare, ali neznaju se boriti za svoju struku i nas studente. Ali dobro oni nisu najveći krivci u svemu tome.
Definitno danas bih birao između: Strojarstva, Fakulteta političkih znanosti, visoka škola međunarodnih odnosa i diplomacije (ovo mi se tako sviđa, ali i košta).
Možda još dolazi u obzir stomatologija (onaj tko je bio u privatnoj poliklinici za što pričam, ali i za to treba para).

Ono što je moj cilj: Završiti fakultet, diplomirati. Naći si na koji god naćin posao u struci, skupiti radno iskustvo jer mi svugdje treba. Usavršiti engleski jezik ili upisati njemački. I tako živjeti i raditi neko određeno razdoblje (2-3 godine). Možda kakva specijalizacija !?  U slučaju da u međuvremenu nebude nikakvih promjena na bolje, odlazak put Njemačke ( za mene najbolja opcija), ili sjevernije (Skandinavske zemlje). Neznam kakve su šanse za ući u Veliku Britaniju ali i to je opcija. U onom najzadnjem slučaju (meni i najteža opcija) odlazak put Kanade, SAD.
U SAD-u  u top 10 najplaćenijih zanimanja spada 9 iz područja medicine. Na prvo mjesto je kirurg sa godišnjom plaćom od 250000 dolara godišnje (možda i više). Vjerujem da veterinari nisu daleko (naravno kirurzi). Bratić je radio u SAD-u i kaže da upravo takvi koji završe faks uzimaju drugim zemljama. Takvi su  traženi, što naravno nije čudno.

No do toga još ima, vidjet ćemo kako će sve ići i još jednom ponavljam najgore bi mi bilo da se pomirim sa ovakvim stanjem, letargijom, depresijom, neimaštinom. Moja obitelj dobro stoji, imamo i stan i dva auta, možda za godinu dana i vikendicu, ali ja želim imati više, bolje i veće. Uvijek težim boljem. Naravno da nije u novcima sve, ali neće ni biti sreće ako ću biti na burzi, piti kavice svaki dan, koji puta otići do kladionice i moliti se da nešto dobijem i gledati kako sve prolazi.

Haha nemojte misliti da sam nadobudan pa da sam već u mislima unaprijed za 20 godina (i ja znam ljenčariti, spavati, izlaziti, piti, popit kaznu jer sam kroz centar grada prošao sa + 28 Km/h - naravno trijezan i sa razlogom, ali dobro nema opravdanja kako veli cjenjeni policajac, i igrat F1 2012).
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2012, 00:41:59 od Iceman »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #2592 u: Listopad 03, 2012, 01:00:33 »
Sjajan post Iceman. Iako tužan, ali istinit cry1

Vezano za 1), 2).
Budi najbolji u guzenju cer1njo to najbolje prolazi

Da, ima i treća, opet kombinacija ove dvije  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #2593 u: Listopad 05, 2012, 14:46:58 »
Izgubio vozačku prošle godine na rođendan, (29.10) i dobivam je 29.10 ove godine.. Naravn, svo ovo vrijeme sam vozio bez vozačke...............i danas zbog majmuna u BMW-u koji me pretjeco u zavoju i skoro pogodio pandure iz suprotnog smjera štopalo mene i njega sa rotacijom, (ja ni kriv ni dužan, 60 km/h, (ne tipično za mene) i OPA, Domagoj pa vi nemate vozačku još mjesec dana...

No comment.....................  fpalm1

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #2594 u: Listopad 05, 2012, 15:50:49 »
 cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB