Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1902057 vremena)

0 Članova i 30 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SuperVeloce

Odg: Birtija
« Odgovori #6165 u: Siječanj 26, 2015, 19:26:16 »
Mene je samo taj pasus asocirao na ovaj gif, bez ikakve želje za uplitanjem u tvoje stavove. Ja da sam na njegovom mjestu izabrao bi ono što mi se najviše sviđa i njaviše mi leži, a onda otišao kod roditelja i vidio sa njima da li je ta opcija njima isplativa.

Offline versus

Odg: Birtija
« Odgovori #6166 u: Siječanj 26, 2015, 20:16:21 »
jako je glup izbor za prvi auto - Alfa.
to znam jer je meni bio.
Potrošnju treba gledati u širem okviru, 100km su ništa, jedan izlazak. I potrošnja je 11-12 gradska.
Alfi elektronika redovito strada, djelovi su relativno skupi. I vrlo je simpatično kad voziš i raspadne ti se sinkron od druge brzine. A ti student i imaš jedva za pivo. Još pamtim taj dan. U međuvremenu su se Alfe popravile, ali samo o tim starima je riječ vidim.
Mali japanci ili korejci su najbolji izbor. Znaju biti nepoderivi.

Offline Cole™

Odg: Birtija
« Odgovori #6167 u: Siječanj 26, 2015, 20:29:38 »
Frend imao neku staru mazdu, s kojom je "drifta, kratio zavoje" i silovao auto u svakom pogledu, naravno nepoderiv.  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6168 u: Siječanj 26, 2015, 21:13:55 »
Volim Alfe i sve to, ali, nemi je tata rekao, prije otprilike godinu dana, da si nađem neki auto do 2000-2500€. Ja ću sad 16. godina, tak da nije neka frka, nego me zanimalo o tom autu. Ako ovako nastavim učiti, želio bih i na faks. Tako da bi mi trebao i za prijevoz. Tražim neki auto koji bi mogao voziti od točke A do točke B, ali bih i volio učiti malo na njemu, te možda stavitim Turbo i Nitro, te motor W12 ako stane.  cer1njo (Šala.).
Zato sam izabrao Peugeot, jer mislim si, jeftin je, a ako ga tucnem u koji zid, neće biti toliko problem. A i lako se nauči na njemu, jer nema puno elektronike (Realno, trebao bi mi auto s više elektronike, jer bih trebao biti Elektrotehničar, ali ne da mi se.), a i malo troši (nije puno bitno), te ima 60 KS. Birao sam auto s konstantnim strahom zbog zakona od 88 kW, a ovaj ima 44 kW (Ja sam mislio 55, pogrešno sam izračunao.  sm1jeh ). Htio sam Mazdu 2, koja mi je brutalan auto, jer mi se sviđa, ali cijene su prelude. Tako da sam slučajno naišao na ovaj. Nisam htio dizel (ni ja ni stari ne volimo dizele, najviše zbog zvuka, ali to sad nije bitno.). Tako da ovakav auto nije loš. Imao ga je tatin prijatelj, dosta je dugo izdržao, dok nije pijan vozio, i uništio ga.
Osobno mislim da je auto super, htio sam Mazdu, jer tata kao službeni ima Mazdu BT-50, koji je meni vrh auto, pa ono, Mazda uz Mazdu.
Moj tata osobno ima Audija A6 iz 2001. s 3.0 motorom i V6. To je odličan auto, i vjerovatno bih čak njega dobio za vožnju, ali bojim se da bih ga udario negdje, a i ne želim takav auto, jer mi se ne sviđaju luksuzni auti. Ja sam odrastao uz utrke, relije, F1, V8 i to, tako da sam uvijek želio sportaka.
Zbog toga mi je Mazda super. Mazda 2 je meni vrh auto za početnike.
Sviđa mi se Alfa, obožavam ih, nisam Alfinist sad neki, ali ih volim. Ali to su isto skupi auti. Fiate nisam baš volio, a i često su na popravcima (Fiat Punto, negdje 2000. godište, od mog frenda stalno na popravku.).
Golf ne dolazi u obzir, niti jedan auto od VW-a.
A za razliku od mojih prijatelja, kojima su obećani auti od: VW Passat-a CC, Nissan Juke-a te BMW 5-ice, mislim da sam izabrao dobro. Bit ću malo skromniji, jer meni ne treba auto od 200 KS, da bih se zabavio, dovoljno mi 60 KS, da uživam. Naravno, 2 godine do 18. znače puno, i vjerojatno moj prvi auto snova Mazda 2, padne ispod 2500€ i odlučim se za to, ali trenutno mislim da je Pežoić dobar izbor. Naravno, možete vi baciti neki prijedlog, ne smeta, štoviše, pomaže, jer sam neke auto možda zaboravio.
 
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Boss302

Odg: Birtija
« Odgovori #6169 u: Siječanj 26, 2015, 21:52:27 »
YUGO!!  cer1njo cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Birtija
« Odgovori #6170 u: Siječanj 26, 2015, 22:11:40 »
/

Evo ti jedan poučan video koji bi te trebao uvjeriti da je ovo najbolji odabir:

www.youtube.com/watch?v=ioWFY1Wq0-s



Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #6171 u: Siječanj 27, 2015, 00:09:55 »
Tu 106-icu je imao frend do nedavno (dok se nije frajer zaletio u njega uzimavši mu prednost i skoro ga prepolovio), i tip ima same riječi hvale za auto. A i ja se vozio nešto u njemu i ništa mu ne fali. Dapače, prostora ima nevjerojanto puno s obzirom na klasu i veličinu. I sve u njemu funkcionira, a ako i ne funkcionira, lako je i jeftino popraviti. A i ne znam zašto bi bio ženskast. Ali, to sam opet ja sa tim malim autima koje volim.


Ali dobro je rekao Taggart (mislim) - prvi auto ako možeš birat uzmi si neki za gušt, u kojem ćeš uživati a povodom toga, mogu li ti predložiti ovakvo nešto

Mazda MX-5 1,6 i, 2001 god.

Mali auto, zadnji pogon, snaga unutar zakonskih okvira da možeš voziti a opet ima je više nego dovoljno na svoju masu. Pa mislim, koliko 18-godišnjaka za prvi auto dobi zadnjepogonski sportski dvosjed  kuul
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Birtija
« Odgovori #6172 u: Siječanj 27, 2015, 00:13:15 »
Ako si iznad metar sedamdeset, metar sedamdeset pet ni ne pomišljaj na MX-5. Kotec, a ne auto za malo višeg čoveka.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #6173 u: Siječanj 27, 2015, 00:18:12 »
A ti si neki klaustrofobičan?  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Birtija
« Odgovori #6174 u: Siječanj 27, 2015, 00:21:23 »
Ne, nego svaki put dok se vozim u MX-5 mi je glava v plafonu. cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Birtija
« Odgovori #6175 u: Siječanj 27, 2015, 00:26:50 »
Dobro, bumo vidli onda kaj bu rekao za visinu pa nek sam sudi  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Boss302

Odg: Birtija
« Odgovori #6176 u: Siječanj 27, 2015, 00:36:04 »
@Ther ma to stari!! cer1njo cer1njo cer1njo

Ja sam razmisljao o Miati za svoj prvi auto..RWD,1.6 masina i petostupanjski mjenjac..kud ces bolje thumbs1
Sam prvo treba zaradit kintu za tak nest cer1njo

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6177 u: Siječanj 27, 2015, 00:46:38 »
te koštaju,ak se  ne varam 4000 do 5000 jura

Offline Boss302

Odg: Birtija
« Odgovori #6178 u: Siječanj 27, 2015, 06:55:09 »
Na internacionalnom trzistu ima ih i za jeftinije pare...do 1.300 ojra u fenomenalnon stanju thumbs1

Offline CROKiXi

Odg: Birtija
« Odgovori #6179 u: Siječanj 27, 2015, 09:23:50 »
Tu 106-icu je imao frend do nedavno (dok se nije frajer zaletio u njega uzimavši mu prednost i skoro ga prepolovio), i tip ima same riječi hvale za auto. A i ja se vozio nešto u njemu i ništa mu ne fali. Dapače, prostora ima nevjerojanto puno s obzirom na klasu i veličinu. I sve u njemu funkcionira, a ako i ne funkcionira, lako je i jeftino popraviti. A i ne znam zašto bi bio ženskast. Ali, to sam opet ja sa tim malim autima koje volim.


Ali dobro je rekao Taggart (mislim) - prvi auto ako možeš birat uzmi si neki za gušt, u kojem ćeš uživati a povodom toga, mogu li ti predložiti ovakvo nešto

Mazda MX-5 1,6 i, 2001 god.

Mali auto, zadnji pogon, snaga unutar zakonskih okvira da možeš voziti a opet ima je više nego dovoljno na svoju masu. Pa mislim, koliko 18-godišnjaka za prvi auto dobi zadnjepogonski sportski dvosjed  kuul


Zakon je 80 kw  cry1
Da, zbog tog jednog kw će mu yebat majku kad ga zaustave. Poučen iz frendovog iskustva..
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1