Autor Tema: PlayStation 4  (Posjeta: 161469 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #540 u: Rujan 07, 2016, 22:45:26 »
Uglavnom čitam po nekim forumima...
Sada je odjednom bitna rezolucija, bitna je grafika, bitan je framerate...  cer1njo
Do sada je bilo "samo je gameplay bitan", "ne smetaju mi padovi na 20FPSa" i slična sranja...  fpalm1 ave1 cer1njo

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #541 u: Rujan 07, 2016, 22:46:26 »
Djeca

Sent from my SM-G313HU using Tapatalk


Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #542 u: Rujan 07, 2016, 23:00:57 »

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #543 u: Rujan 07, 2016, 23:05:24 »
 kava1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline SuperVeloce

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #544 u: Rujan 08, 2016, 08:04:37 »
Meni je sve ovo besmisleno. Toliko forsiranje 4K rezolucije je glupost. Ako ne možeš postići native 4K pri 30fps zašto ga nazor gurati? Dajte nam 1080p uz najbolju grafiku ikad sa takvim hardverom.

Offline Thergothon

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #545 u: Rujan 08, 2016, 10:45:02 »
kava1


Jako jednostavno kod igara koje na PS4 imaju ili će imati zaključan framerate, ali većina ih nema i tu nastaje problem.
Na PS4 je na puno njih otključan i krajnji cilj je 60 fpsa, a realno stanje je skroz drugačije. Vrte se u 60 u idealnim uvjetima bez akcije, ali čim nastupe zahtjevnije scene, framerate pada i debelo ispod 50.
I na koji način u takvim situacijama dostaviti identično iskustvo na obje verzije? Zaključavanjem fps-a na 45 ispod kojih osnovna PS4 verzija nikad ne pada?

Naravno da će Pro verzija biti zaključana na 60 fpsa jer na papiru se u toliko frejmova vrti i osnovna verzija.  kava1
Ili će u budućnosti kresati detalje i rezoluciju na PS4 da se postigne visok i stabilan framerate bez da se rade kompromisi na Pro. Nema smisla prelaziti na Pro ako ćeš unatoč jačoj konzoli na kojoj si zapravo spušio dosta para (pod uvjetom da sad prodaješ stari model) biti ograničen inferiornim performansama te iste starije verzije, pogotovo ako ti je MP glavni fokus.

Nije da me to zabrinjava, samo komentiram.
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2016, 13:22:12 od Thergothon »

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #546 u: Rujan 08, 2016, 16:03:24 »
A kad izade vidjecemo dali ce se nama koji vec imamo PS4 ovaj isplatit. Bolje izvodenje i ljepse igre na 1080p meni ce biti dovoljan razlog za nabavku.

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #547 u: Rujan 08, 2016, 18:33:50 »
Dali vam je izašao update za HD(nešto nešto, za bolju sliku) ?

Jako jednostavno kod igara koje na PS4 imaju ili će imati zaključan framerate, ali većina ih nema i tu nastaje problem.
Na PS4 je na puno njih otključan i krajnji cilj je 60 fpsa, a realno stanje je skroz drugačije. Vrte se u 60 u idealnim uvjetima bez akcije, ali čim nastupe zahtjevnije scene, framerate pada i debelo ispod 50.
I na koji način u takvim situacijama dostaviti identično iskustvo na obje verzije? Zaključavanjem fps-a na 45 ispod kojih osnovna PS4 verzija nikad ne pada?

Naravno da će Pro verzija biti zaključana na 60 fpsa jer na papiru se u toliko frejmova vrti i osnovna verzija.  kava1
Ili će u budućnosti kresati detalje i rezoluciju na PS4 da se postigne visok i stabilan framerate bez da se rade kompromisi na Pro. Nema smisla prelaziti na Pro ako ćeš unatoč jačoj konzoli na kojoj si zapravo spušio dosta para (pod uvjetom da sad prodaješ stari model) biti ograničen inferiornim performansama te iste starije verzije, pogotovo ako ti je MP glavni fokus.

Nije da me to zabrinjava, samo komentiram.

Da ali koliko sam ja primjetio i svatio, SONY cilja da;
                                                                                   -Igra što prirodnije izgled i realno.
                                                                                   -Sve što čovjek može uživo kad izađe vani.
                                                                                   -Da vidi boje i svjetlost da dobije što bolje iskustvo u gameing-u.
                                                                                   -Očito njih nije briga za fps.

Svakako čovjek ne vidi više od 25fps ako bi gledali po tehnologij. (ako griješim, ispravite me) Daleko od toga da nam je iznad fluidnije sve u igram i ljepše.

Nego žele dočarat gaming svijet kao pravi svijet sa grafikom, efektima, bojama, teksturama bla bla.
To je koliko sam toga svatio sinoć i danas. 

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Thergothon

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #548 u: Rujan 08, 2016, 18:55:27 »
Pišeš gluposti, bez uvrede...  ;D

Offline bartul_9

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #549 u: Rujan 08, 2016, 19:01:29 »
Ako im se ne digne fps u igrama ne vidim zasto su uopce radili ovu konzolu.Mislim da je najbitnije stabilizirat fps, a onda nek proljepsaju grafiku sve dok je fps stabilan.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #550 u: Rujan 08, 2016, 19:02:04 »
Pišeš gluposti, bez uvrede...  ;D
Ma ništa kakva uvreda, tako sam ja to svatio.  cer1njo

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline SuperVeloce

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #551 u: Rujan 08, 2016, 19:29:24 »
Ako im se ne digne fps u igrama ne vidim zasto su uopce radili ovu konzolu.Mislim da je najbitnije stabilizirat fps, a onda nek proljepsaju grafiku sve dok je fps stabilan.
Fokus je na poboljšanju grafike, a ne fps-a. Barem je u tom smjeru išla konferencija i priča o konzoli.

Offline doktor1

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #552 u: Rujan 08, 2016, 19:32:10 »
Nego žele dočarat gaming svijet kao pravi svijet sa grafikom, efektima, bojama, teksturama bla bla.

 cer1njo cer1njo
____________

Joj joj... Sada je odjednom grafika postala nb1  ave1

A onaj iz Biowarea je toliko srao dok je demonstriro igru da mi se počelo povraćat  cer1njo
"Nismo ovo moglči bez PS Proa", Ajme, sada imamo hardver sa PS Pros konzolom" bla bla bla bla bla
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2016, 19:34:28 od doktor1 »

Offline ManTheRamparts

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #553 u: Rujan 08, 2016, 19:40:38 »
Ja sam se suzdržal od komentiranja. Do sad. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #554 u: Rujan 08, 2016, 19:43:50 »
Nije problem u konferenciji i floskulama koje se koriste od samog postanka gaming industrije - realnije, ljepše, bolje, blabla...

Već ovakve kontradiktorne stvari:

Svakako čovjek ne vidi više od 25fps ako bi gledali po tehnologij. (ako griješim, ispravite me) Daleko od toga da nam je iznad fluidnije sve u igram i ljepše.

Jedna stvar je filmska industrija i njihovi formati, a sasvim deseta gaming u kojem imaš potpunu slobodu i kontrolu nad kamerom.
I kako znaš da je fluidnije i ljepše ako to ljudsko oko kao ne primjećuje?  ;D

Već se u mnogim temama pokazalo da određeni ljudi ne razlikuju pojmove kao što su broj sličica po sekundi i brzina (x2, x4 itd.) izvođenja određene scene.