Autor Tema: Prometheus  (Posjeta: 19319 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LukaM 110

Odg: Prometheus
« Odgovori #30 u: Lipanj 11, 2012, 06:50:08 »
Ja sam mislio ic gledati ali citam okolo i ljudi tvrde da je prica suplja ko svicarski sir

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Prometheus
« Odgovori #31 u: Lipanj 17, 2012, 18:26:39 »
Evo da napišem onda kraći dojam.

Sam film mi je bio jako dobar. I to sa strane samog filma, i sa strane Alien serijala. Na samom početku sam mislio da me isti razočarao jer radnja u 10-ak minuta skoči sa prije nekoliko desetaka tisuća godina, na 2083. pa 2093. te su mi falili neki trenuci tipa nastajanje Weyland korporacije, ili gradnja te porinuće Prometheusa, ali tokom filma sam shvatio da je, što god neki govorili, Ridley Scott ostao vjeran prvom Alienu sa strane prezentacije radnje, ali i mnogih drugih stvari.
I prvi Alien počne bez nekog posebnog uvoda, kako, zašto, gdje... jednostavno Nostromo zaprimi signal i kreće radnja. Sličan je početak i ovdje i realno je puno bolji u okviru filma te serijala na koji se odnosi, nego da su bile neke Armageddonske fore gradnje broda sa nekom "ponosnom" muzikom u pozadini.

Ugl, početak - super, sredina - super, kraj - super do 2-5 min pred kraj kada je sve otišlo kvragu. Ljudi su govorili (i još govore) da je Mass Effect 3 imao užasan kraj, ali njegov je barem imao smisla, samo su neki očito preretardirani si sami u glavi predočiti neke stvari te prihvatiti nove likove te postojanje nečega nalik božanstvu, iako isto u stvarnom svijetu neki od tih prihvaćaju samo tako. No OK, ME3, je druga tema, no što želim reći je da je OVO primjer lošeg završetka.

O čemu se radi.

Naprave situaciju na koju se totalno nadovezuje prvi alien - spoiler:


Eto, to je jedino što mi je smetalo, ali mi je jako zasmetalo, ostalo mi je skroz pogođena Alien atmosfera tehnički jako dobro riješena. Muzika sjajna, efekti isto, priča i likovi - nije savršena i nisu savršeni, ali nisu bili realno ni u prvom Alienu. Zapravo, glavni likovi su više nego dobri, gdje mi je David - evo, on mi je savršen. Kulnes i sarkazam ono, predobar je kuul


Nekakav summary.
Priča je dosta dobra i jedino što je problem (osim kraja) je da fale i dalje neka objašnjenja te detalji, ali opet, kroz sami Alien serijal, te neke genijalne trailere za film, poput ovog:

Prometheus - Peter Weyland TED 2023 [OFFICIAL CLIP] - HD -


objašnjavaju dosta toga što se ne nalazi u filmu te je čak na neki način i više kul nego da je u filmu. A ostalo će pokriti mašta.

Tehnički ("Grafika" i zvuk) je film vrhunski odrađen i tu nema nikakvog prigovora (osim možda loše maske Weylenda, ali to je nebitan detalj  cer1njo)

Povezanost sa Alienom - sjajna osim već više puta spomenutih par minuta kraja (u spoileru detaljno opisanog zašto)

Ne znam što još... da, ima Charlize a i ona druga žena (doktorica Shaw) mi ima nešto pa je onako i muškom oku ugodan  shy1



Šta više reći... Evo na sljedeća 2 linka sma možda još nešto rekao odn dao neku ocjenu, ali meni nije nimalo žao ići u kino ga gledati (dapače, preporučio bih i drugima koji ga ionako namjeravaju pogledati), te je film stvarno sjajno iskustvo i kada se poslože neke stvari u glavi i razmisli, super prequel Alienu... Osim tih vražjih par minuta  cry1 cry1

Ocjena

Sitnice
« Zadnja izmjena: Lipanj 17, 2012, 18:28:27 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Prometheus
« Odgovori #32 u: Srpanj 07, 2012, 19:50:24 »
Iduci tjedan u nasoj rupi od Koprivnice pocinju prikazivati pa se bude otislo pogledati  thumbs1
Zbog slabog interesa svaki hit uzasno kasni  jaad

Offline ManTheRamparts

Odg: Prometheus
« Odgovori #33 u: Srpanj 14, 2012, 08:54:23 »
Jučer išel s curom i Therom u kino pogledati. 5/10, ima dobrih djelova, ali i katastrofalnih. Gluma je na momente JAAAAAOOOO. Jako dobar koncept uništen lošom izvedbom, rupe u priči i glupe scene da ne spominjem. Početak mi je bil jako dobar, ali onda druga polovica koma. Efekti su odlični. Šteta, puno potencijala je imal film.
« Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2012, 09:13:44 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Prometheus
« Odgovori #34 u: Srpanj 14, 2012, 11:13:40 »
Dojmovi su se malo slegli i konacna ocjena je 6/10
Odlican koncept, super zamisljeno, ogroman potencijal - ali sve izmedju toga je zakazalo, sama izvedba.
Gluma je samo na momente dobra, akcijski dijelovi su me dobro nasmijali u par navrata, a i dizajn odredjenih bica nije za pohvalu. Nisam ocekivao dobro nam poznate xenomorphe niti reference na Alien i opcenito su ocekivanja bila skromna, tak da nisam razocaran. Opcenito ne dijelim ocjene sakom i kapom pa ova sestica vrijedi kao necija osmica.
9/10 sam dao filmovima koje mogu izbrojati na prste jedne ruke, a gledao samo PUNO bolje sci-fi filmove i jednostavno ne mogu dati vecu ocjenu. Prva polovica filma mi je jako dobra, ali kasnije raspad sistema. Jedini faktor zbog kojeg se isplati pogledati je zabava na 2 sata i nista vise.
« Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2012, 11:19:00 od Thergothon »

Offline ManTheRamparts

Odg: Prometheus
« Odgovori #35 u: Srpanj 15, 2012, 09:53:24 »
@Shimmy - sad sam opet pročital tvoje dojmove i ne slažem se glede puno toga za ovaj film.

A za spoiler i vezano u Alien:


Offline LukaM 110

Odg: Prometheus
« Odgovori #36 u: Srpanj 15, 2012, 09:58:32 »
Ma scott je strasno prepotentan lik dajte samo pogledajte featurette za prometheusa cijelo vrijeme glumci sam govore kak je scott super, kak je on njima najbolji redatelj itd.

Offline ManTheRamparts

Odg: Prometheus
« Odgovori #37 u: Srpanj 15, 2012, 10:00:38 »
+ jako dugo nije napravil dobar film.

Offline Thergothon

Odg: Prometheus
« Odgovori #38 u: Srpanj 15, 2012, 12:51:09 »
Zivi na staroj slavi, odma se sjetim Carmack-a  cer1njo

Offline Punisher

Odg: Prometheus
« Odgovori #39 u: Srpanj 15, 2012, 13:24:25 »
Evo što je moj frend napisao o prometeju

Prometej

Offline Cole™

Odg: Prometheus
« Odgovori #40 u: Srpanj 15, 2012, 13:47:54 »
Velika stvar je bila u masovno velikim očekivanjima uoči filma.
Prevelikog hypa preko trailera i rasprava. Ja npr. u startu nisam bio toliko zaintrigiran filmom i čisto vjerujem da će mi sjest bolje nego većini.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Prometheus
« Odgovori #41 u: Srpanj 15, 2012, 14:27:03 »
Ja nisam baš nekaj očekival od filma, a to sam i dobil. Mislil sam da bi moglo biti dobro, al fala bogu nisam imal očekivanja neka, tak da je razočaranje izostalo.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Prometheus
« Odgovori #42 u: Srpanj 15, 2012, 14:27:10 »
@MTR - dobro, ti se ne slažeš, ali ja i dalje stojim kod svog rečenog. Ovo za različite planete sam kasnije skužio, i znam, ali tim više mi je kraj retardiran jer su sve napravili da izgleda točno kao početak ALien, do zadnjih 5-10 minuta. Brod kad se slupao je pao na isti način kao u Alienu, čak je bio neki kadar koji ga je pokazao iz točno onog kuta iz kojeg ga vidimo u prvom alienu. Posebno su stavili naglasak na ono "oklopljavanje" Inženjera kada je ušao u onu "fotelju", pa onda ništa od toga... Ugl, i dalje stojim kod svega što sam rekao, kao i onoga za kraj.

A ovaj masivni hejt mi iskreno ide na živce. Više se ne obraćam tebi osobno, nego ista stvar je kao i sa Mass Effect 3 endingom. Cijeli jebeni svijet je pljuvao po njemu, i to sa nekim argumentima, na koje sma ja već dao protuargumente negdje, na playomaniji mislim - kopirao bih ih sad, ali ovo nije tema o ME3, pa nije bitno. I ugl, ti argumenti, od njih 10, 8 ih nije držalo vodu tada, i onda izađe ovaj Extendec Cut koji je ISTI kao prošli kraj, tj nije se BAŠ NIŠTA promjenilo u svim tim slinim "rupama u priči" po kojima su ljudi srali, ali najednom svi su sretni. Prije bih rekao da su rupe u glavi neitenligentne mase koja ne može sama sastaviti 2 i 2, nego joj je potrebna valjda animacija koja će pokazati nešto što si smai nisu sposobni vizualizirati! No dobro, predaleko sma otišao.

Ugl, imam dojam da je i ovdje riječ o istom takvom nekom psihološkom triku. Netko se posere, pa još netko, i svi će za njim... Ista stvar kao i ona fora sa prelaženjem ležećih policajaca. Neka netko prođe po sredini, između ona 2, odmah svi auti iza njega idu tako, a nikad inače ne idu. Ne znam, to su neke fore koje ja ne razumijem baš jer ni sam veliku većinu vremena ne kužim ljudsku psihu, ali vjerujem da je tako i ovdje.

Ja ne znam što fali filmu? Ljudi pljuju likove. OK, pola ih je iritantno, ali dovraga i u recimo ALienu 2 je isti slučaj bilo, pola onih marinaca sam htio šakom kroz televizor koliko su mi išli na ku**c, no tada nitko to nije pljuvao. nisam ni ja, svejendo mi je film genijalan, ali neću ni ovdje onda. Priča se slabi lik. Po čemu je to Ellen Ripley u prvom ALienu bila bolja od Elizabeth Shaw? Bila je malo živčanija i muževnija. ALi je li to bolja gluma, bolji lik? Ne, nego ona je bila faking miner - rudar! Pa takva i mora biti. A Shaw je doktorica, znanstvenik, i jasno da će biti feminiziranija, više "pičkica" bi rekli zlobnici. David je pak upečatljiviji lik i nego Bishop i Ash zajedno. To što s enekome, recimo MTR tebi, ne sviđa njegov lik, ne osporava njegovu super glumu i nekakvu posebnost. I eto opet ironije - pljuje se po likovima da nisu upečatljivi, a onda kada neki to je, opet ne valja!  fpalm1

Također da odem onda i dalje i dotaknem se onoga što se sere po priči. Što njoj točno fali? Na kraju ima nekih nelogičnosti, no ponajprije ako se gleda u kontekstu Alien univerzuma. Predvivljiva? A ona prvih ALiena nije bila? Pa i u provm Alienu sam točno znao da će na shuttleu ALien čekati Ripley, i da će Queen u drugom dijelu biti na brodu itd...

Ljudi, gledajte realno - nijedan ALien nije bio po nijednom ovom aspektu nešto puno bolji od ovoga, ali ALien se smatra remek djelom, a ovo govnom. Ja volim i jedan i drugi film, i da, i meni je ALien isto draži, ali to je isto vjerojatno zbog nostalgije+to mi je tada bilo nešto novo i sl.

 kava1

EDIT:

@Praetorian - a kada pročitam to što govori tvoj frend, samo mi se još više sere cry1

Odmah uspoređuje sa VELIKKIM PROPASTIMA koje su bile kasnija trilogija Star Warsa i nastavci Matrixa. Pa jebemu mater, zube bih izbio takvoj ekipi kada isto počne bez nekih realnih osnova srat samo jer je netko prije to posrao i postalo je tako opće prihvaćeno. Kao što je netko rekao ovdje o Max Payneu 3, mislim da Iceman - sere s epo igri jer nije više u New Yorku, nije Nori atmosfera i sl. Nisam igrao igru još, ali kužim točno što govori. Tako se i po novim SW-ima sralo jer ne znam.... zapravo, uopće ne znam zašto, jer relano 3. epizoda je skroz ravnopravna po kvaliteti sa originalnom trilogijom, a ova dva dijela prije isto nisu ništa lošija niti drugačija. Zapravo su drugi likovi, a radnja skoro ista, meni čak i osobnija. Samo što je u jedinici bio iritantni Jar Jar, a u dvojci je to bio Anakin, i odmah cijeli film ne valja. Pa dajte odrastite! Ja sam vleiki fan SW-a i gledao sam prije tih epizoda sto puta originale kao klinac, i nemam baš nikakvih zamjerki na nove. Ne znam, fenboji su kako je netko rekao na HCL-u, najgora stvar kod krizitiranja nečega i općenito jedna od najiritantnijih pojava.
Matrix isto - tu se slažem, jedinica je najbolja, ali što je opet i dvojak i trojka morala biti ista? Pa vidlo se kamo to vodi... Ma, neću dalje. Ugl, čim mi nekto spomene takve usporedbe, odmah me dalje ni ne zanima, po meni takva osoba nema kredibilitet
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2012, 14:36:21 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Prometheus
« Odgovori #43 u: Srpanj 15, 2012, 14:47:59 »
Da si pročitao cijeli tekst ne bi donosio zaključke takve jer uopće bit nije bila u toj rečenici. I da nastavci Matrixa su smeće, a originalna trilogija je ipak za koplje bolja od prequel trilogije jedino se episode III iskupio za to. Ali stvar je u tome da je dao realan pogled na film. Film je imao toliko nelogičnosti i glupih odluka da je to bilo bolno gledati, barem meni. Jedini dobar mi je bio Fassbender koji je odlično odradio Davida. Film je klišejast i to je činjenica, dobar je za pogledati, ali nije ono što je po meni trebao biti.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Prometheus
« Odgovori #44 u: Srpanj 15, 2012, 15:02:40 »
Pročitao sam cijeli tekst, a da si ti cijelo moj post, vidio bi da sam cijeli tekst tj da se osvrćem na dosta toga rečenog u tekstu  kadt1kažem

I slažem se, da je film mogao biti bolji, jest, ali da je smeće - nikako.
Ali dobro, ja sam sada stvarno sve svoje rekao, neda mi se više raspravljati i izlazim iz ove rasprave  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.