Autor Tema: Najbolje solaže  (Posjeta: 13542 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Najbolje solaže
« u: Srpanj 06, 2012, 15:50:01 »
Sve je jasno.

Pink Floyd - Comfortably Numb - Solo Performance - Guitar Lesson with Jamie Humphries


While My Guitar Gently Weeps Guitar Solo


Led Zeppelin - Stairway To Heaven solo cover


Buckethead - Soothsayer - YouTube
od 2:45 nadalje

Offline DogZy

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #1 u: Srpanj 06, 2012, 19:21:46 »
Hehe baš sam se našao u ovoj temi thumbs1 Pretpostavljam da ti sviraš gitaru?

Ja ju ne sviram, ali bih ju žarko volio naučiti svirati jer ju obožavam, baš zbog solaža. A zbog čeg drugog? ne valjda zbog davanja ritma? ;D

Freebird sam stavio u now playing jučer... znači, ta solaža mi je vjerojatno numero uno... RIP Allen Collins

A onda idu ( ne po redu) virtuozi imenom Clapton, Hendrix, Slash, Bonamassa, Gary Moore( RIP), Frusciante, Billy Gibbons, SRV, Joe Walsh..... ajme koliko sam ih zaboravio.

Ovaj Buckethead je luđak, čuo za njega ali nikad ga nisam slušao. Je li ikada maknuo tu kantu s face?

Ne želim da ovaj topic propadne, pa ću ja postati jednu solažu :
Guns N' Roses - The Godfather Theme (Live in Tokyo 1992) HD
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #2 u: Srpanj 06, 2012, 20:03:05 »
Paul Waggoner (BTBAM) - Na Selkies je vjerojatno najlepša solaža koju sam ikad čul, trnci svaki put (zadnja je od ovih tu na videu). Maher je lik.

Between The Buried And Me - Best Solos Compilation


Scott Hull - Solo počinje na 2:40, kratko ali slatko, solaža za kakvu bi velika većina wannabe metal bendova ubila, a bome i puno metal bendova isto (ovo je grind bend, a solaže u grindu su praktički nepostojeće, a ova je bolja od 99% metal solaža). Lik jede gitaru.

Pig Destroyer - Towering Flesh [HQ]


U moru deathcore smeća jedan bend se izdvaja - The Contortionist, meni prava bendčina, čuga čug i breakdowni kak treba, sve je na mjestu. Solaža počinje na 3:25 i rula onako.

The Contortionist - Oscillator (HD)


Machine Head - Descend the Shades of Night - makar im je velika većina diskografije bljuzga, ova stvar je opaka, solaža je mljac. Počinje na 4:40.

Machine Head - Descend the Shades of Night


Agalloch - Limbs - intro je svojevrsna solaža, ali ne onaj tipičan wankery solo. Agalloch - riječi su suvišne.

Agalloch - Limbs


Converge - Reap What You Sow - oduvek su mi bile odlične ove kratke in your face pankerske solaže, a ovak to dela Kurt Ballou i hc pioniri Converge. Solo na 1:25.

Converge - Reap What You Sow [LYRICS & ARTWORK] (Embedding disabled, limit reached)

Ove su mi prve pale na pamet. Ima puno toga dobrog. Volim svakakve solaže, od onih izdrkavanja po gitari (dogod nije pretjerano i sforsano) do ovakvih kratkih, više punkerskih.  thumbs1

Offline Praetorian

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #3 u: Srpanj 06, 2012, 21:04:29 »
Odlična tema thumbs1

Offline rima706

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #4 u: Srpanj 06, 2012, 21:14:00 »

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #5 u: Srpanj 06, 2012, 21:43:25 »
...
Ne, ne sviram (samo klavijature trenutačno), ali svakako namjeravam naučiti. Za početak s akustičnom, a kasnije na električnu tipa
Fender Stratocaster, Les Paul...

Najveći problem je šta me previše instrumenata privlači pa se teško odlučiti na jedan, s obzirom na financijsko stanje koje ne dopušta da si priuštim više njih.
Al vjerojatno uzimam gitaru, a ostalo ak bude prilike.

Ako hoćeš naučiti svirati IMHO nemaš bolje knjige od one koju sam postao neki dan "Naučite svirati gitaru" - Phil Capone
Od osnovnih akorda, hvatova, štimunga, sve do odabira gitare i pojačala. Jednostavno odlična knjiga.

Offline DogZy

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #6 u: Srpanj 06, 2012, 21:58:12 »
Eto super, hvala. Svršavam na Gibson Les Paul gitaru ali to đubre košta čitavo bogatstvo....
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #7 u: Srpanj 06, 2012, 22:09:39 »
Je, skupa je al vraški dobra. Pogledaj na eBay-u, Fendera za oko 2000 kn (šta mislim da nije puno za kvalitetnu gitaru),
vrhunski zvuk a valjda ti je poznato tko ju je sve koristio (Harrison, Clapton, Knopfer, Gilmour...) tak da je jasno o kakvoj se kvaliteti radi, jel.  thumbs1

Al prije svega, preporuka da počneš sa akustičnom da vidiš na čemu si, a tek kasnije pređeš na električnu.

Offline DogZy

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #8 u: Srpanj 06, 2012, 22:22:38 »
Jep. Znam to, lakše ju je svirati jer ima širi vrat i još par tih takvih stvari. Nisam lud da odmah kupim te high class gitare. Mada nisam ni daleko hehe. A da ne govorim da imam sada pri ruci, štajaznam, 25k kuna thumbs1
Imam doma nekakvu akustičnu koja je nažalost teži šrot ali za totalnog početnika je ok jer na svakoj gitari se uči. Imam i ja neku knjigu, ali je na 40 strana što je nedovoljno za naučiti osnove. Jedno sam vrijeme čak i naučio svirati neke jednostavne riffove, tipa cissy strut od The Metersa i Johna Mayera... sm1jeh
« Zadnja izmjena: Srpanj 06, 2012, 22:24:29 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #9 u: Srpanj 07, 2012, 12:40:39 »
Uf, tu bi se dalo natrpat svega i svačega, ali za sada ću postati samo par da ne pretrpam temu, a i neće imati smisla sto linkova staviti, jer rijekto kome se da slušati toliko (myself included  ;D - i da, ovo ide najviše MTR-a  :P shy1)

Jako je puno dobrih solaža, stvarno previše za svih ih se sjetiti, ali prva koja mi pada na pamet jest ona gospodina Evansa iz U2-ove Bullet The Blue Sky. Obožavam cijelu tu pjesmu, ali solo mi je nešto posebno, svaki put se naježim. Inače, sa tom stvari The Edge radi nešto što radi još par gitarista sa nekim svojim solažama, a osobno mi se sviđa - svaki put drugačije odsvira solo, no uvijek zvuči "isto". Koristi drugačije tehnike sviranja ili malo protegne koju notu tako da na svakom koncertu se čuje nešto novo, a opet poznato.

Ovo mi je osobno najbolja verzija te solaže:

The edge solo Bullet the blue sky



Paul Gilbert - po meni jedan od najboljih gitarista današnjice a i puno više. Nema mi generalno najbolje pjesme, iako su mi pojedine remek-djela, ali tip je stvarno kompletan, i u svemu vrhunski - i tehničar, i improvizator, i ima strašan sluh, znanje... Tko je malo pratio dotičnog gitarista, zna o čemu pričam.
A napravio je jedno muzičko remek djelo za Racer X (Technical Difficulties)sa nevjerojatno dobrom solažom koju isto svira svaki put drugačije, a ovdje također postam njegovu najbolju verziju. Onu koju sam osobno čuo prije par godina u Boogaloo-u.

Koga zanima solo, počinje na 2:37. Nego, snimka je moja i malo sam debil pa sam u jendom trenu skužio da držim prst na mikrofonu oa sam ga maknuo ap se popravi zvuk u jednom trenu  cer1njo fpalm1

Paul Gilbert Technical Difficulties 2007.wmv


Još uvijek se naježim  shy1

Te "za kraj" nešto malo drugačije. Cijela pjesma je kao nekoliko solaža povezanih jedna za drugom, nema neki "refren", glavni dio ili nešto, no preporučam ovo svim ljubiteljima rocka i/ili metala poslušati, bez nekih predrasuda, vjerujem da će se svima svidjeti,a ko ne cijela stvar, najmanje 2, 3 dijela u pjesmi. Tip je povezao speed metal, klasičnu muziku kao i onaj japanski rock kakav često nalazimo u igrama tipa Sonic, F-Zero i sl.

Michael Angelo Batio - No Boundaries - stvar počinje na 1:10, zanemariti dio prije toga jer to je obično izdrkavanje brzinom, a pjesma koja slijedi nema veze s tim i zato kažem, bez predrasuda kakve neki imaju prema Michael Angelu  kadt1kažem

Guitar Lesson - Speed Kills - No Boundaries



Jasno, to je samo dio, dodam još neke nakon što se naniza par postova da ne krčim baš, no moram napomenuti da su već postane neke solaže koje osobno smatram genijalnima, kao npr While My Guitar Gently Weeps, samo neću sada bezveze double postati i spemati  shy1
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2012, 12:49:58 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #10 u: Srpanj 07, 2012, 12:51:00 »
Mogao bi do sutra, ali nema smisla.
Evo par od bendova koji su mi trenutno pali na pamet, a 99,9% sam siguran da ih nitko nece staviti, a zasluzuju biti ovdje  :P

Necrophagist Top 9 Solos


Death - Symbolic Solos


Quo Vadis - On the shores of Ithaka - Solo (Live)

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #11 u: Srpanj 07, 2012, 12:56:48 »
U zadnjem mi se strašno sviđa onaj riff prije sola - zakon  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #12 u: Srpanj 07, 2012, 13:42:54 »
Death i Necrophagist.  thumbs1

Offline Cole™

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #13 u: Srpanj 07, 2012, 15:20:03 »
Za mene najveći, zato jer mi najviše odgovara taj zvuk.
Bog za gitarom - nikad si neću oprostit što nisam dao 300+ kn i otišao na njegov koncert u Zagrebu prije par godina.

mark knopfler sultans of swing solo a night in london live


Mark Knopfler (Clapton, Sting, Collins) - Money for Nothing [Music for Montserrat ~ HD]
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #14 u: Srpanj 07, 2012, 16:15:57 »
jest, majstor je, i ako je istina kako sam jendom čuo - najskuplji učitelj gitare na svijetu. Meni je isto jako žao za taj koncert, jebiga, u krivo vrijeme nisam imao love. OK, nemam ni sad već duže, ali nekad sam još imao, no baš tad nisam
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.