Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 793408 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2295 u: Ožujak 06, 2015, 00:50:40 »
Ther, hoćeš izazovnu igru  - Blackhole

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2296 u: Ožujak 07, 2015, 12:01:19 »
Baš malo pokrenuo Rage...
2880x1620 preko DSRa, 8k teksture, HBAO, 4xAA, LOD -1 + 16XAF te par ostalih tweakova
Izgleda predivno, a radi na 60 FPSa...
Zanimljivo da kada stavim 3840x2160 FPS padne na 30 i ostaje tako zaključan




Offline the_prodigy

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2297 u: Ožujak 07, 2015, 13:15:56 »
Sjećam se kad je izašla igra da je bio kaos zbog tih ispranih tekstura i nekakvih glitcheva, tj. 'texture pop-in' neznam kako bi to preveo po naški. Jesu u međuvremenu riješili to? Izbacili neki HD Texture pack?
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2298 u: Ožujak 07, 2015, 13:16:39 »
Jel ta igra valja, i isplati li mi se igrti na X360?

Imam ju doma, pokrenuo ju malo, tj sestra je i izgleda predobro, iskreno ne mogu vjerovati da 360 to vrti i to glatko, ali ne znam kakav je kao igra a i ne volim nijedna FPS koji ima na PC-u igrati na konzoli. No tko zna kada ću imati dovoljno jak picek za to a na boxu ga sad mogu, plus prosječna ocjena mu je najveća na X360 (metacritic, gamerankings) pa valjda to nešto znači
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2299 u: Ožujak 07, 2015, 14:49:49 »
Sjećam se kad je izašla igra da je bio kaos zbog tih ispranih tekstura i nekakvih glitcheva, tj. 'texture pop-in' neznam kako bi to preveo po naški. Jesu u međuvremenu riješili to? Izbacili neki HD Texture pack?


Stavio sam 1.3 patch plus DLC koji još dodaje neke grafičke opcije unutar igre, ali sve sam napravio preko ini datoteke...
Mogu se stavit i 16k teksture, (ini editiranje) ali razlika je mala...
Ti biš mogao sa 16k teksturama, 16XAA te 4k rezoluciji preko DSRa i igra bi radila na 60 FPSa uz odličan "oštri" izgled
Bio je problem u "texture streaming" opciji koju je imao i novi Wolfenstein.. Neznam dali je to popravljeno bez dodatnog čačkanja po datotekama jer sam najprije napravio rageconfig.cfg datoteku no nisam primjetio prazne teksture i slične bakrače

plus prosječna ocjena mu je najveća na X360 (metacritic, gamerankings) pa valjda to nešto znači


Ama baš ništa ta viša ocjena ne znači; potpuno identična igra koju na PCu možeš doradit da izgleda mnogo bolje...
Postrani prezentacija, igra je indetična na svakoj platformi!

Grafički; (no treba uzet u obzir da se x360 vrti na 720p rezoluciji dok danas igru na prosječnom PCu bez problema vrtiš na 3k) je razlika ogromna:









Ispranost radi drugačijeg osvjetljenja te nepostojanje AA opcije u x360 verziji jako utječu na sveukupnu prezentaciju
A igra nije zahtjevna.. Na nekom običnom PCu u HD rezoluciji sa ovim ini tweakovima igra bi radila zaključana na 60 FPSa a izgledala mnogo bolje...
Tako da ako možeš odigrat PC verziju - definitivno...
A igra ima odlično napucavanje.. Znam da mi je prvi put bila jako dobra...

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2300 u: Ožujak 07, 2015, 15:19:36 »
Jbate koja razlika  ave1
ja sam probao igrat igru čim je izašla i odustao radi stutera i nije mi teksture učitavalo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2301 u: Ožujak 07, 2015, 15:26:20 »
A igra nije zahtjevna.. Na nekom običnom PCu u HD rezoluciji sa ovim ini tweakovima igra bi radila zaključana na 60 FPSa a izgledala mnogo bolje...
Tako da ako možeš odigrat PC verziju - definitivno...

Problem je što ne mogu jer imam 2 godine star laptop koji je tada bio za gaming low-mid u najboljem slučaju, ali to se više tješim nego je realnost. Znam da su mi sve igre pun K slabije radile kada sam prešao sa svog desktopa na ovaj laptop, a desktop je već davno pokazivao znakove starenja (kada sam ga prodao to je bio C2D E8400, 4GB DDR2 i GTX260, doduše strašno nabrijani Zotacov AMP2 ali i dalje je bila nešto slabija od 280 - a to je bilo u 2013., kad su vani bile već ne znam, 7xx serija?)

Ali meni i na boxu i TV-u ve izgleda fantastično. No ljudi, najčešće okorjeli PC gameri  :P zaboravljaju nešto jako bitno. Ja ove nazubljenosti uopće ne vidim dok ju igram na X360 i AA mi nije ni potreban. Zašto? Jer se igra doduše vrti na 720p možda, ali gledam u ekran sa 3-4 metra udaljenosti, dok u monitor gledam sa manje od pola metra te je efekt u konačnici isti, odn na PC-u/monitoru, rezolucija MORA biti veća da bi dojam bio isti kao na konzoli.
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2015, 15:29:38 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2302 u: Ožujak 07, 2015, 16:00:59 »
No ljudi, najčešće okorjeli PC gameri  :P zaboravljaju nešto jako bitno. Ja ove nazubljenosti uopće ne vidim dok ju igram na X360 i AA mi nije ni potreban. Zašto? Jer se igra doduše vrti na 720p možda, ali gledam u ekran sa 3-4 metra udaljenosti,


Baš sam u četvrtak igro neke igre kod prijatelja na PS3 na 34" LCD televizji udaljen dva metra i na svakoj koja nije imala AA sam to i primjetio!
I opet takve priče... Neznam šta su išli onda izdavat PS4 i X1 kada AA i bolja prezentacija nije potrebna jer se igra sa JEBENOG kauča, ( cer1njo ave1) na 4566625906" televiziji udaljen deset metara od televizije
Unity sam moro igrat u 1600x900 jer inače je bilo neigrivo! Mako sam se u tri piče materine od monitora i od tamo se vidjelo da igra trči na 900p i da je prezentacija mutna naspram 1080p!
Sada ću stavit Rage u 720p bez aa prikopčat PC na 42" TV, ići sjest u garažu pa javim dojmove...

Ah... cer1njo

AA se vidi i u pokretu, ne samo na statičnoj slici. Možeš ti biti udaljen u 10 metara prezentacija sa zaglađenim rubovima će izgledati fluidnije i ljepše. Zato je nvidia i predstavila TXAA koji radi odlično u Black Flagu te u pokretu izgleda bolje od ijednog drugog AA! Jednostavno se to vidi tokom igranja sjedio ti u garaži ili pola metra od monitora

Ovdje na slici je čisti  primjer gdje će se vidjet nedostatak AA bez obzira dali si u garaži ili u dnevnom - nastat će flickering kod djelova gdje je ograda i sajle...





U ovom videu na 1:14 je ono o čemu pričam - flickering

Assassin's Creed IV: Black Flag GeForce GTX Tech Video - YouTube


Da doalzi manje do izražaja nego ovako na slikama - svakako, ali da se ne vidi - nema šamse!

Problem je što ne mogu jer imam 2 godine star laptop koji je tada bio za gaming low-mid u najboljem slučaju, ali to se više tješim nego je realnost. Znam da su mi sve igre pun K slabije radile kada sam prešao sa svog desktopa na ovaj laptop, a desktop je već davno pokazivao znakove starenja (kada sam ga prodao to je bio C2D E8400, 4GB DDR2 i GTX260, doduše strašno nabrijani Zotacov AMP2 ali i dalje je bila nešto slabija od 280 - a to je bilo u 2013., kad su vani bile već ne znam, 7xx serija?)


Pod obični PC sam mislio nešto sa četverojezgrenim procesorom, 4GB DDR3 memorije i kakvom GTX 460 karticom...
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2015, 16:26:26 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2303 u: Ožujak 07, 2015, 16:35:39 »
A dobro, ti si baš zapeo za to, i ako ti toliko puno znači, guštaj u tome, meni je skroz dobro i ovako. Ugl, odgovor sam dobio, nije me zanimala grafika, jer koliko god možda izgledao bolje na PC-u Rage danas, mene je oduševilo ono što vidim na X360 i nemam razloga čekati radi zaglađenijih rubova ili nečeg što mi neće ništa značiti osim ako usporedim jednu verziju pored druge. A to mi opet nema smisla, ići picajzlirati oko nečeg i onda se još tući po glavi zašto imam ružniju verziju ako me ovako zadovoljava  sm1jeh

Mislio sam na neke druge stvari ima li razlike više, ali ok, vidim da ga mogu komotno igrati i na X360 odn da će mi jedini nedostatak biti kontroler. Pa ako nađem vremena kad završim ono što mi je prioritet, možda i zaigram, osim ak do tad upadnem u lovu i nabavim jačeg piceka  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2304 u: Ožujak 07, 2015, 16:37:31 »
Nabavi Steam Machine...
Jednu od 15 novih konzola  cer1njo

Jesi li igro Novog Wolfensteina?
Isti engine, a čak i bolja pucaljaka od Ragea...

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2305 u: Ožujak 07, 2015, 17:03:17 »
Nisam, iz istog razloga  cer1njo

Nego sad mi pala na pamet dobra analogija za ovo što pričam tj kako ja vidim stvari.

Recimo kupim si nekaku Alficu, Breru. Meni prekrasan auto i trenutno bih dao bubreg za staru 145 kamoli Breru. I divna mi je, savršena, sve super, jer sam ju jako htio godinama i lijepa mi je, ljepša od bilo čega što sma ikad vozio, i planirao ako ću si moći priušitit ju, budem. I ja sretan. Osim ako nekako sjednem u recimo Ferrari. Ili Lambo, Porsche, ili neki bijesni AMG, M sport model, svejedno, i provozam se u tome. I skužim da ima boljeg od moje Brere, pa i puno boljeg. I ako ih idem direktno uspoređivati, moja Brera ispada jadna. no onda se obogatim i kupim si recimo Caymana, za kojim isto slinim ali je malo većeg cijenovnog razreda od Brere. I divan mi je, savršen. Dok ne sjednem u 918. Ili Huayru, i skužim da je moj Cayman prema njima govno.

Ugl, nema smisla se time opterećivati. Ima ako imaš mogućnosti i/ili ti je to jako bio u životu. Meni nije. Unutar mojih mogućnosti, težim najboljem, jasno, radje ću bolju grafiku nego lošiju, ako mogu. No ako ne mogu, čemu se opterećivati time i gledati usporedbe kako neka druga mašina može nešto bolje od moje. A meni je bez gledanja tih usporedbi moja skroz dobra  sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2306 u: Ožujak 07, 2015, 17:11:29 »
Nije stvar u tome već u tvrdnji "da se to ne vidi"!
I zbilja mi se neda opet o tome.

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2307 u: Ožujak 07, 2015, 17:46:15 »
Probao malo igrat the last of us remastered. Odlična igra je postala još bolja. Kako ND pazi na sitne detalje, npr kad se kćer od Joela probudi kako trlja rukom po ocima i zijeva dok ju vodimo. I bas se vidi da je pospana. Nakon Mordora krećem to igrat

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2308 u: Ožujak 07, 2015, 20:25:03 »
Jebem im više ovaj crveni pulsirajući ekran.. Već pola sata nemam medicine i moram gledat kroz ovo.
Ajdem da je to nešto malo, ali cjeli jebeni ekran se crveni i pulsira!! Naravno uz zvukove otkucaja srca!!


Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2309 u: Ožujak 09, 2015, 20:35:19 »
The last of us remastered
Na ps3 igra savršena, a na ps4 samo potvrda savrsenstva